Full spectum aldatmacasi.

• Konbuyu başlatan Canna
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
C

Canna

Guest
Yarin TR ye dönüyorum, ev tutu daya döse su bu sonra hemen grow hazirligi, tahminim 3 hafta kadar vaktim olmaz foruma girmeye.

Woppy

Ordinaryüs
Abi şimdiden kolay gelsin biraz zahmetli ve ugrastırıcı ama dediklerini yapması eğlenceli olur özellikle grow asamsına geldiğinde dahda zevkli olur.

Uthred

Yeni üye
1 bitki için kabin ve kabine göre ışık gereksinimlerini nasıl yapıldığını paylasabilirmisin. Herşeyi geçtim ışıkta takıldım para az olduğu kendini kanıtlamış ışıklar alamıyoruz diğer türlude 3 4 ay bedava gittimi hiç bı kıymeti kalmıyor. 1 adet için fp kombinasyonu yazarsan X2 X3 yaparak adetlere gore ayarlama yaparız

C

Canna

Guest
Dostum kusura bakma isik konusunda daha fazla yorum yazmiyorum, yazarsam ban yiyebilirim, arastir, forumlarda isik konusunda bir cok bilgi var. @Uthred

Uthred

Yeni üye
Anladım hocam seni zor durumda bırakmayalım tabi ama 4 5 gündür bakiyorum kafam çorba gibi oldu o sebepten yazdim

C

Canna

Guest
Torsh led ye karar verirsen, kafalarindaki kapagi cikart. Daha iyi isik alirsin.

Uthred

Yeni üye
Torch LED Alicam muhtemelen fiyatları tam istediğim gibi teşekkür ederim. Umarım pic etmeden buyuturum. 1 tur içimlik cikartsam rahat rahat takilicam torbacı peşinde koşmaktan yildik.

C

Canna

Guest
Isik mesafeni ayarlama konusunda sana yardimci olurum, hele bir hayirlisi ile basla, iyi growlar.

Uthred

Yeni üye
Sponsordan Tohumlarım geldi saksı kök gübresi ph kiti vs ilk etaptaki gerekli olanlar ışık hariç yarın geliyor. Işıklarida halledip başlıyorum. Verecegin her bir bilgi kırıntısı bile işime yarar çok sagol.

C

Canna

Guest
Tohumlari bir yogurt kapi gibi bir seyin icine kagit havlu ile sadece hafifi nemli olacak sekilde koy. Eger pecete cok islak olursa tohumlar patlamaz,cürür. Kapagini kapat sicak bir yere koy, isik olmasi lazim degil. günde 1 kere kontrol et kagit nemlimi diye, 3 gün icinde patllarlar. sonra kagit bardak icinde topraga al, bardaklarin altini del. Topraga elini sürmeden beyaz kismi alta gelecek sekilde 0,5 cm kadar derine göm, ve gene sadece toprak nemli olacak sekilde koy kabinin icine,2-3 günde kafayi cikartirlar topraktan, belkide 1 günde.O andan itibaren isik cok az, nem 80 sicaklik 25-26 derce. Kabin icine temiz hava girisi. Kafayi topraktan cikartiktan sonra sade bir adet beyaz isik yak ve 70 cm filan olsun, bitkin büyükdükce bana resim gönder bakayim. Ona göre seni yönlendiririm.

Woppy

Ordinaryüs
Knk eğer elinde oksijen suyu varsa tohumları ıslattıgın bardaha 10 15 damla atarsan ve pecteye koyuncada uc bes damla atarsan faydasını görürsün veya elinde köklendirici ürün varsa voodoo juice gibi oksijen suyu yerine onuda kullanabilirsin. Tohumların encok ihtiyac duyduğu tek şey nem ve oksijen.

Tuzsuz Bekir

Kıdemli Üye
güneş nisanda verdiği mavi spektrum genel beyaza göre %30dur. full spektrum grafiiginde ilk %30 mavi az ise salla. güçlüyse olur. devamı için duvarıma az anlatayım
Kanka bu tohumlar yurt dışı genetiği değil mi. Niye her yerde ışığı bizim iklime göre ayarlamaya çalışıyosunuz. Yok nisan da mavi temmuz da sarı eylülde kırmızı falan. İyi de kardeşim afrika da , amerika da 6-7 ay full yaz olan ülkeler var şimdi o nlar nisan da mavi işte temmuzda farklı sonbaharda farklı ışık mı vermek zorundalar. Siz böyle çok detaya girerek insanların kafasını karıştırıyosunuz

MalrukLord

Doktor
Kanka bu tohumlar yurt dışı genetiği değil mi. Niye her yerde ışığı bizim iklime göre ayarlamaya çalışıyosunuz. Yok nisan da mavi temmuz da sarı eylülde kırmızı falan. İyi de kardeşim afrika da , amerika da 6-7 ay full yaz olan ülkeler var şimdi o nlar nisan da mavi işte temmuzda farklı sonbaharda farklı ışık mı vermek zorundalar. Siz böyle çok detaya girerek insanların kafasını karıştırıyosunuz
kardeşim biz buranın iklim şartlarına ve mevsimlerine göre değerlendiriyoruz. amerikada nerede var 6-7 ay yaz :D kutuplarda mı amerika . Sen farklı ışık verme kardeşim tamam mı ? sen hps ile başla hps ile bitir mesela :D sonra başlık aç buraya bitkilerim bodur kaldı o bu şu. Ya da metal halide ile yap bütün growu sonra bitki hiç trikom basmadı sömeklerim cılız kaldı diye başlık açarsın.

C

Canna

Guest
Dostum @MalrukLord kankanin yazdigi tamamen dogru ic mekan yetistriciligi icin, dis mekanda zaten isigi günes ayrliyor, dünyanin neresinde olursan ol, ama sana sukadarini söylieyim, akdeniz bölgesinde outdoor yaparsan ve günesten kourmazsan yanar gider bitkin.

MalrukLord

Doktor
Temmuzda bir tohum dik saksıya koy güneşim altına bak ne oluyor. Aynı şey şubay ayı için de geçerli.

Tarlaya ekin ekerken bile ayın durumuna bakılır mesela. Gel-Git olayının bile etkisi var tarıma.

Tuzsuz Bekir

Kıdemli Üye
kardeşim biz buranın iklim şartlarına ve mevsimlerine göre değerlendiriyoruz. amerikada nerede var 6-7 ay yaz :D kutuplarda mı amerika . Sen farklı ışık verme kardeşim tamam mı ? sen hps ile başla hps ile bitir mesela :D sonra başlık aç buraya bitkilerim bodur kaldı o bu şu. Ya da metal halide ile yap bütün growu sonra bitki hiç trikom basmadı sömeklerim cılız kaldı diye başlık açarsın.
kanka ilk growuma başlıcam. yakında günlük olarak da atıcam bakalım sıkıntı yaşayacakmıyım. Hemde sadece engin tecrübelerime dayanarak yetiştiricem.

Tuzsuz Bekir

Kıdemli Üye
Dostum @MalrukLord kankanin yazdigi tamamen dogru ic mekan yetistriciligi icin, dis mekanda zaten isigi günes ayrliyor, dünyanin neresinde olursan ol, ama sana sukadarini söylieyim, akdeniz bölgesinde outdoor yaparsan ve günesten kourmazsan yanar gider bitkin.
Kanka benim demek istediğim moruklord arkadaş. Nisan ışığını temmuz ışığını veya eylül ışığını hep bizüm iklime göre söylüyor. Yani sanki bitki bizim buraların bitkisi gibi konuşuyor o yüzden söyledim.

MalrukLord

Doktor
Kanka benim demek istediğim moruklord arkadaş. Nisan ışığını temmuz ışığını veya eylül ışığını hep bizüm iklime göre söylüyor. Yani sanki bitki bizim buraların bitkisi gibi konuşuyor o yüzden söyledim.
ikidir nickimle alay ediyorsun bir 3.sü tekrar edersen ban seçeneğini kullanmak zorunda kalacağım.

Bar

Kıdemli Üye
Ufak bı kabin yapmayı düşünüyorum elektrikten tasarruf yapmak istiyorum 2 bitki yapsam 12-12 yapsam bı ayrıntılı verir misin knka

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • istr istr:
  • istr istr:
    ****** ******* **** ********** hahahaha** ** ***** ***** *** *** *******
  • NewGardener NewGardener:
    **** **** ***** ********* ***** ******* ********* ***** ****** ********* ******* ********** ********
  • istr istr:
  • universesingularity universesingularity:
  • istr istr:
    ****** ****** **** ** ** ******** ******* *** ***** ******* **** hahahaha ** ********** **** **** ***** ********* ***** ******* ********* ***** ****** ********* ******* ********** ********
    +1
  • D Dr.Organic:
    ****** ****** *** **** ****** ***** ***** **
  • istr istr:
    ******** *** ***** **** ***** *** **
    ******** ****** hahahaha** **** ***** ** *** *** ** ******** ********* ******** ****** **** ** ** ******** ******* *** ***** ******* **** hahahaha ** **********
    ***** hahahaha ***** **
  • istr istr:
    ***** ***** ****** ** ******** ****** hahahaha** **** ***** ** *** *** ** ******** ********* **
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ****** hahahaha* ******* ** **** hahahaha*** ***** ****** **
    +1
    ***** **** ********** ***** ***** ***** ********* **** ********** *** ****** **** **
  • istr istr:
    ****** ********** ****** **** **** ********** ** ** ******* ********** **** ******* ****** ******** ******* ********* hahahaha*** ***** hahahaha ***** **
  • istr istr:
    ***** ***** ***** ****** *** ******** ********* hahahaha* **** hahahaha **** hahahaha***
  • istr istr:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • istr istr:
    ** ***** *** *** * ***** **** hahahaha
    *** ********* ****** *** ****** **
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ***** hahahaha** **
  • istr istr:
    ** ***** ********** *** ** ** **** hahahaha ****** ***** ********