Full spectum aldatmacasi.

• Konbuyu başlatan Canna
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İmam

Üye
Tabiki dostum bir sana degil bütün kankalara yardimci oluyorum, HPS cok güclü bir isiktir, ve cicek dönemi icin iyidir, ama bir cok dez avantaji var, bunun yerine LED kullanirsan hem ayni sonucu alirsin, hemde led de isinma yok,yüksek fatura yok, cok daha uzun ömürlü. Sen bana kabin büyüklügünü yaz ben sana gerekli isigi öneririm.
Başkan kabin kullanmayı düşünmüyorum oda da 10-12 adet auto yapmayı planlıyorum oda ise iki buçuk metre kare,sence kaç metre kare alan gerek ona göre ayarlayabilirim odayı

C

Canna

Guest
Dostum saksi basina, 40-50 cm kare ye lazim yani bence 1 metre kareye 2 saksi auto icin, fazlasi bogar. Kabin kullanmayacaksan kullandigin bütün odayi klimasini ayarlaman gerek, temiz hava girisi, cikis fani, karbon filitre vs. 1 metre kare alan icin 1 adet 50 watt amber, 2 adet 50 watt mavi ve 2 adet 100 watt kirmizi led projektöre ihtiyacin var, nasil kullanacagini yazarimsana, eger bu isiklara karar verirsen. Ayrica kesinlikle bir lux metre almani öneririm, isigi ölcerek bitkiye vermek en sagliklisi.

İmam

Üye
Dostum saksi basina, 40-50 cm kare ye lazim yani bence 1 metre kareye 2 saksi auto icin, fazlasi bogar. Kabin kullanmayacaksan kullandigin bütün odayi klimasini ayarlaman gerek, temiz hava girisi, cikis fani, karbon filitre vs. 1 metre kare alan icin 1 adet 50 watt amber, 2 adet 50 watt mavi ve 2 adet 100 watt kirmizi led projektöre ihtiyacin var, nasil kullanacagini yazarimsana, eger bu isiklara karar verirsen. Ayrica kesinlikle bir lux metre almani öneririm, isigi ölcerek bitkiye vermek en sagliklisi.
Peki elektrik olarak hps ile kafa kafaya mı çıkar Başkan

C

Canna

Guest
Hayir LED cok daha az elektirik tüketir, sana önerdigim bu 1 metre kare icin LED saatte 70-80 watt elektirik ceker prizden, HPS watt gücü kadar ,örnegin 400 watt ise saatte prizden 400 watt elektirik ceker.

İmam

Üye
Hayir LED cok daha az elektirik tüketir, sana önerdigim bu 1 metre kare icin LED saatte 70-80 watt elektirik ceker prizden, HPS watt gücü kadar ,örnegin 400 watt ise saatte prizden 400 watt elektirik ceker.
Peki dediğim bitki adedine göre kaç tane almam gerek üstad yani attığım tohumlara göre tam adedini söylermisin ? Hangi dönemde hangi renk olacak bide

C

Canna

Guest
1 metre kare kabin icin 1 adet 50 watt amber,2 adet 50 watt mavi, 2 adet 100 watt kirmizi, bu renklerin karisimi full spectum isigin %96 si gibi isik verir, kalan sadece UV ve IR. Linkteki led projektörlerden veya benzeri kesinlik cop led degil.

İmam

Üye
1 metre kare kabin icin 1 adet 50 watt amber,2 adet 50 watt mavi, 2 adet 100 watt kirmizi, bu renklerin karisimi full spectum isigin %96 si gibi isik verir, kalan sadece UV ve IR. Linkteki led projektörlerden veya benzeri kesinlik cop led degil.
Teşekkürler üstadım

İmam

Üye
Üstad kafama bişey takıldı kusura bakma örnek veriyorum bir metre kareye bu önerdiğin ışıkları alıyorum ben ortalama on kök atmayı planlıyorum Buda oldukça fazla oluyor adet olarak waat olarak yüksek alsam adeti düşürsem bi problem olur mu ?

C

Canna

Guest
Tabiki olur yeter ki isigi bütün bitkilere iyi dagit, benim kücük watt cok sayida önermemin sebebi isigin bütün alana iyi dagilmasi, o isiklari bitkilerin esit olarak almasini sagla ,sikinti yok

C

Canna

Guest
Tamam 2 metre kare icin alman gereken sayida al, ama isiklari kuraraken harekli olmasina dikkat et, yani isiklari bitkilere yakinlastirip uzaklastimalisin, isigi ölcerek gerekli dönemde ve bitkin büyüdükce mesafeyi ayarliyabilmek icin. Gönderdigim resimdeki gibi bir suntanin üzerine monte et.

İmam

Üye
Tamam 2 metre kare icin alman gereken sayida al, ama isiklari kuraraken harekli olmasina dikkat et, yani isiklari bitkilere yakinlastirip uzaklastimalisin, isigi ölcerek gerekli dönemde ve bitkin büyüdükce mesafeyi ayarliyabilmek icin. Gönderdigim resimdeki gibi bir suntanin üzerine monte et.
Tamamdır Başkan ben kurulumu yapınca ulaşırım sana yine uygun olursan

Kanka bende 120x120 cm kabin var içinde 4 saksılıkta ekipmanım var. 80x80cm saksı tablasi içine 4 saksi baktım 3 seferdir. Ama ışığım az geldiği için sattım. Şimdi ışık ariyorum. Ne önerebilirsin. 4 bitkininde tüm dallarına güzel ışık vurmasını istiyorum

negma

Kıdemli Üye
Dostlar baslikta oldugu gibi, bir full spectum isigin % 25-27 mavi isik veya mavi isik icerikli 6500 kelvin beyaz isiktir. % 65-70 kirmizi isik veya kirmizi isik agirlikli, gün isigi sari 2700-3700 kelvin isiktir. Geri kalan UV,IR,sari,beyaz filan isik renkleridir. Simdi karar sizin, hazir full spectum isik alip öptürecen mi kendini :) , yoksa bu bilgiler altinda o isiklari kendin tek tek alip, öpecen mi?:D
tek tek alıp öpmek lazım kanka forumda senin sistemi anlamayanlar var ama kullananlar uygulayanlar bence seni en iyi anlıyanlar bende dahil birdahaki sistemimi (50w) olmak üzere 4 amber 8 kırmızı 8 mavi yapacam onun zevki bile yetiyor valla uğraşmaya tam istediğini alıyor bebekler herşeyiyle anlıyorsun zaten coşuyorlar resmen ne eksik ne fazla ne istiyorlarsa o çok sağlıklı büyüyorlar yaprak renginden bile anlıyorsun ne derece sağlıklı olduklarını aksi takdirde ışığa en az 10 bin tl ayırmak lazım :D :D

Son düzenleme:

negma

Kıdemli Üye
qb alıosun hiç uğraşmıyorsun :)
imkanı kısıtlı olanlar için mükemmel sistem dostum emin olabilirsin ama imkanı olanlar sponsordan şaşmasın kesinlikle net söyleyebilirim garantisi var kanka kafan karışmasın boş yere

Son düzenleme:
C

Canna

Guest
Bütün dallara iyi isik vurmasi icin LST yapmalisin, gönderdigim linkleri incele isik konusunda yesillen sonra kendin karar ver ne isik almak istedigine. Bu arada bütcen müsait ise hic ugrasama git sponsordan al isik sistemin, bu konuda seni @nasa veya @Kanka yesillendirir. Kanka hangi isigi alirsan istesen 50.000 tl lik isik sistemi kur, eger isigi nasil kullanmasini bilmiyorsan gene yetimsez bitkilerin gene yetismez. Asagidaki linkleri anliyarak okursan isigi nasil kullanman gerektigini anlarsin.

candella12366

Yeni üye
Dostlar baslikta oldugu gibi, bir full spectum isigin % 25-27 mavi isik veya mavi isik icerikli 6500 kelvin beyaz isiktir. % 65-70 kirmizi isik veya kirmizi isik agirlikli, gün isigi sari 2700-3700 kelvin isiktir. Geri kalan UV,IR,sari,beyaz filan isik renkleridir. Simdi karar sizin, hazir full spectum isik alip öptürecen mi kendini :) , yoksa bu bilgiler altinda o isiklari kendin tek tek alip, öpecen mi?:D
Canna çok fazla gereksiz bilgi var ışık konusu hakkında sana bir kaç şey sormam lazım müsait olduğunda geri dönüş yaparsan sevinirim

tek tek alıp öpmek lazım kanka forumda senin sistemi anlamayanlar var ama kullananlar uygulayanlar bence seni en iyi anlıyanlar bende dahil birdahaki sistemimi (50w) olmak üzere 4 amber 8 kırmızı 8 mavi yapacam onun zevki bile yetiyor valla uğraşmaya tam istediğini alıyor bebekler herşeyiyle anlıyorsun zaten coşuyorlar resmen ne eksik ne fazla ne istiyorlarsa o çok sağlıklı büyüyorlar yaprak renginden bile anlıyorsun ne derece sağlıklı olduklarını aksi takdirde ışığa en az 10 bin tl ayırmak lazım :D :D
Amber hangi renk oluyor usta anlamadım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
    **** hahahaha* ***** ******* **** ********
  • zero00 zero00:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul: