Fikrinizi alabilir miyim?

birdumansız

Yeni üye
Arkadaşlar hepsinize merhaba, buralarda yeniyim yaklaşık 2 ay önce keyfi olarak ektim. Fakat düzenek vs herhangi bir şeyim yok sadece biraz solucan gübresi kullandım . Sizlerden ricam durumu nedir neye ihtiyacı var çiçeklenme dönemine girmiş mi anlayan arkadaşlar bakarsa çok sevinirim.

püskütvarmı

Ordinaryüs
Kankam öncelikle böcek yeniği var bitki de NeemAzal diye bir ilaç var ondan alip kullanabilirsin 1 litreye 5 ml kullanıp . Yaprakların altlarına da iyi ce sikmani öneririm. Sonrasında bitki rüzgar görmediginden hareketsizlik ten dallar çok cılız kalmış o dallar sömekleri taşıyamaz. Güneş te yeterince gormediginden gelişimi çok kötü.

birdumansız

Yeni üye
Sağol kanka Peki ne tavsiye edersin gelişimi için? Tek bitkim olduğu için pahalı şeyler almaya gerek duymadım ama tavsiyelerine açığım :) bitkimi kurtarmak için bişeyler yapmak istiyorum
Kankam öncelikle böcek yeniği var bitki de NeemAzal diye bir ilaç var ondan alip kullanabilirsin 1 litreye 5 ml kullanıp . Yaprakların altlarına da iyi ce sikmani öneririm. Sonrasında bitki rüzgar görmediginden hareketsizlik ten dallar çok cılız kalmış o dallar sömekleri taşıyamaz. Güneş te yeterince gormediginden gelişimi çok kötü.

püskütvarmı

Ordinaryüs
Kanka o bitkiyi dışarı çıkarma ihtimalin varsa dışarı çıkar en azından balkona çıkar. Bu şekil giderse iyi sonuçlar alamayabilirsin.

birdumansız

Yeni üye
Olur kanka . güneş sadece bir yerden mi alıyor ve kaç saat alıyor peki ?
Kanka balkona çıkarma ihtimalim yok. Evet güneş tek bir yerden alıyor günün 4 saati gibi bir süre direkt alıyor. Ama dersen ki kanka bu böyle olmaz al bi led lamba vs (kabinim var kendim yaptım) o fikirlere de açığım. Çöp olsun istemiyorum kanka

OttoMan347

√SEFİR√
Bitkide thrips var, mantar var. 1 lt sıcak suya tepeleme 1 çorba kaşığı toz tarçın 1 tatlı kaşığı nane aromalı veya normal sıvı sabun 1 tatlı kaşığı karbonat ekle 1 gün bekle yaprakların altına üstüne 3 günde 1 spreyle. Biraz rüzgara ve güneşe ihtiyacı var vantilatör kullanırsan dalları biraz kalınlaşır. Sömekleri taşıyamayacak iple biyerden bağlanan gerekecek yoksa. Muz kabuğu ile gübre yap bide yarasa gübresi alırsan iyi olur

Bitkide thrips var, mantar var. 1 lt sıcak suya tepeleme 1 çorba kaşığı toz tarçın 1 tatlı kaşığı nane aromalı veya normal sıvı sabun 1 tatlı kaşığı karbonat ekle 1 gün bekle yaprakların altına üstüne 3 günde 1 spreyle. Biraz rüzgara ve güneşe ihtiyacı var vantilatör kullanırsan dalları biraz kalınlaşır. Sömekleri taşıyamayacak iple biyerden bağlanan gerekecek yoksa. Muz kabuğu ile gübre yap bide yarasa gübresi alırsan iyi olur
@TC Nargile usta neem azal yağını bulamadım bu tarif benim içinde geçerli olurmu

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Evet olabilir bu benim bilmedigim bir recete, @OttoMan47 usta diyorsa güven ona. neem azal bos ver, aktarda neem yagi satiliyor. 25 ml 30 tl civarinda, 1 lt suya 1 corba kasigi neem yagi, 1 cay kasigi sivi yag, iyice karistir. 3 gün ara ile 3 kere uygula, özellikle yapraklarin alti. Simdi 2 receten var istedigini uygula.

Evet olabilir bu benim bilmedigim bir recete, @OttoMan47 usta diyorsa güven ona. neem azal bos ver, aktarda neem yagi satiliyor. 25 ml 30 tl civarinda, 1 lt suya 1 corba kasigi neem yagi, 1 cay kasigi sivi yag, iyice karistir. 3 gün ara ile 3 kere uygula, özellikle yapraklarin alti. Simdi 2 receten var istedigini uygula.
Tmm usta @OttoMan47 ustanın tarifini uygulayacağım olmazsa senin tarifi deneyeceğim

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Sivi sabun koyacaksin dostum, yazdiklarimizi iyi oku lütfen, sivi sabun neem yaginin suda cözülmesi ve neem yaginin yapraklara yapismasi icin gerekli, sabun koymazsan neem yagi suda cözülmez. Yani suya karismaz

birdumansız

Yeni üye
Çok teşekkür ederim, maksimum bu kadar güneş aldırabiliyorum takviye led vs kullanmalı mıyım sizce?. Dediklerinizi aynen uygulayacağım
Sivi sabun koyacaksin dostum, yazdiklarimizi iyi oku lütfen, sivi sabun neem yaginin suda cözülmesi ve neem yaginin yapraklara yapismasi icin gerekli, sabun koymazsan neem yagi suda cözülmez. Yani suya karismaz
Dostum benim kendi bitkim içinde senden bir tavsiye istiyorum ottoman ın dediği spreyi yaptım beklemedeyim. Fakat bitkime fazla güneş veremiyorum senin bir önerin var mıdır ne yapabilirim?

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum okudum yazdiklarini okudum led takviyesi yönündeki, eger led takviyesi yaparsan ve ayni zamanda güneside kullanirsan hic bilmedigim bir konu, yani hem led hem günes.Nasil bir reaksion gösterir bitki fikrim yok. Eger varsa led isik kullanma imkanin bitkini wc gibi bir yere al, yanini tam karanlik olan bir yere ve sadece led isik la devam et derim. Yazdigim gibi hem günes hem led. Bilmiyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • Y Chat bot:
    Y Chat bot: ******* *** **** *** *****