Fazla esrar yetiştirmek zor bişey mi?

Jesus78

Üye
Gerekli havalandırma nem sicaklik sağlandığı zaman forumda önerilen bir gübre takvimini de aynı şekilde bitkilere uyguladığımız zaman 15 bitki için yeterli ışığı sağladığımız zaman ilk başta 1-2 bitki yetiştirmeden 15 bitki yetiştirsek başarılı olamaz miyiz

asgü

Üye
bence hayır...acemi birisi için 15 saksı çok çok fazla.. he iş güç yoktur hep ilgilenirim formdan da yardım alarak her sorunu çözerim dersen belki başarılı olursun.hastalığı, gübre yanığı, fazla sulama - az sulama, ısı ışık stresleri, yaprak biti sineği, ph ayarı, besin kitlenmesi, tuzlanma bu sorunlardan üç beşini yaşayacaksın ve ne olduğunu anlamayacaksın...acemi olduğun için bitkiye hiç eğitimde vermeyeceksin büyük ihtimal.. hasat çok düşük kalacak 15 saksı diktiğine değmeyecek.
Formda prof takılanlar bile çoğunlukla 2-3 saksı bakıyor. ve bi aceminin 10 saksıdan alacağı hasatı alıyorlar.
Ben ilk growumda 3 bitki baktım birinin en kelle sömeği nohut kadardı.. :) biri hermaya girdi stresten ama aldım 40g .. birinden de 50g aldım.
3 bitkiden 90 gr.
Tek bitkiye gözün gibi bakınca eğitim verince 240 hasat veriyor. 3 bitki 90 gr nereee tek bitki 240gr nere :)
Yani fazla saksı adeti = fazla hasat olmuyor kank.

bence hayır...acemi birisi için 15 saksı çok çok fazla.. he iş güç yoktur hep ilgilenirim formdan da yardım alarak her sorunu çözerim dersen belki başarılı olursun.hastalığı, gübre yanığı, fazla sulama - az sulama, ısı ışık stresleri, yaprak biti sineği, ph ayarı, besin kitlenmesi, tuzlanma bu sorunlardan üç beşini yaşayacaksın ve ne olduğunu anlamayacaksın...acemi olduğun için bitkiye hiç eğitimde vermeyeceksin büyük ihtimal.. hasat çok düşük kalacak 15 saksı diktiğine değmeyecek.
Formda prof takılanlar bile çoğunlukla 2-3 saksı bakıyor. ve bi aceminin 10 saksıdan alacağı hasatı alıyorlar.
Ben ilk growumda 3 bitki baktım birinin en kelle sömeği nohut kadardı.. :) biri hermaya girdi stresten ama aldım 40g .. birinden de 50g aldım.
3 bitkiden 90 gr.
Tek bitkiye gözün gibi bakınca eğitim verince 240 hasat veriyor. 3 bitki 90 gr nereee tek bitki 240gr nere :)
aynen öyle ağzına sağlık öncelikle 2-3 saksı bakıp kendini ölçmeli insan yoksa nanay…

higthead

Jolly Green
@Jesus78 eğer elin yatkınsa bunu yapabilirsin fakat önermediğimizin nedeni 15 adet e bakmak kolay değildir sulaması takıp etmesı gübrelmesi vs bıraz yenı baslıyanı yorabılır bunun harıcınde elin yatkınsa bırazda bılgı sahıbı ıse hatasız gidebilir.

Bu arada sürekli yeni konu açıcağına 1 mevcut devam etmesını ıstedıgın konunun altına yaz zaten latest post a dustugun ıcın görüp cevaplanır cevaplarız ve konun her bılgıden mevcut olur. Yaparsan da o konu altındanda ilerlersin.

lavrens

Yeni üye
Bu sorunun cevabını ben vereceğim :D ilk growum On3 bitki var forumda takils takila ustalara sorarak biseyler yapmaya çalışıyorum kabin vs yok tam anlamıyla kara düzen ekipman yok gibi bişey sonunu getiremeyedebilirim ama ilk amacım bitki başına düşen fazla hasat değil bitkileri hasata ulsstira bilmek ama şunu söyleyebilirim ki forumda gezmekten gözlerim ağrıyor artık kolay bişey değilmiş

Jesus78

Üye
3 bitkiden 90 gr.
Bitki başı 50 Gr alsam yeterli az bitki bakıp yüksek hasat almakta yeni başlayan birisi için zor olur yani bu olayda ki mantığım su günde 3-4 gram icebilen bı insanim ki çoğu kişi elinin altında sigara olduğu zaman bu kadar içebilir yeniyim 2-3 saksı baksam Total 150 gram alsam yeni hasat olanna kadar bile idare etmeyebilir beni ama 15 bitki yapıp bitki başı 50 gram alsam senelik icimligim çıkar olaya bu mantıkla bakıyorum

G28

Yeni üye
emeklemeden yürümeye yeltenmek bu memleketin insanının kanına işlemiş artık,herşeyde düsturları bu...
Bende bu hataya düştüm maalesef Allahtan birileri yardımcı oldu da derme çatma bir sistem kurdum kendime. Yoksa auto bitkileri balkonda ziyan edecektim. :) ( ama benim ki yürümeden koşmak gibi değil de düşüncem 3 bi balkona 3 terasa 3 bahçeye şeklinde oldu gübresini düzenli verirsem olur sandım sonra forum aklıma geldi )

VendettaX

Ordinaryüs
3-5 bitkiyle başla tam sisteme sahip ol ticaretten uzak dur ,hatta bak futbol mantığıyla anlatıyım benim yaptığıma benzer bitki sayısı ,4-2-4-4 olarak at kanka ilk bitkiler auto hızlı olur yap ilk growunda bolca oku araştır sonra onları hasat etmeden ,2 photo at önceki postayı hasat etmeden büyütmeye başla 2 photo uzun veg 2 ay felan sonra çiçeğe al ilk hasat ettiğin postadan 55 60 gün sonra tekrar hasat alıcaksın ve daha verimli olucak işi biraz kavradım sayılır artık sonra 4 4 atarak ilerle dikkat et kanka hayırlı growlar

biraz farazi konuşacam ama imkansızdır yeni biri için 15 bitki çünki biri calsiyum eksikligi çekerken birisi azot eksikligi çekecek biri 3 günde su isticek biri 5 günde su isteyecek biri az uzayacak biri çok uzayacak vs vs
böyle problemlerde sen gelip foruma chate bitkimde böyle problem var yazıcaksın biri kalkıcak azot ver diyecek biri kalkacak azot eksigi olan bitkiye calmag ver diyecek sonra bitkiler başa çıkamaz bir hale gelicek
yani 3-4 grow max 4 bitki yapmadan 15 bitki yaparsan gerçekten sıkıntı yaşamama şansın yok

VendettaX

Ordinaryüs
biraz farazi konuşacam ama imkansızdır yeni biri için 15 bitki çünki biri calsiyum eksikligi çekerken birisi azot eksikligi çekecek biri 3 günde su isticek biri 5 günde su isteyecek biri az uzayacak biri çok uzayacak vs vs
böyle problemlerde sen gelip foruma chate bitkimde böyle problem var yazıcaksın biri kalkıcak azot ver diyecek biri kalkacak azot eksigi olan bitkiye calmag ver diyecek sonra bitkiler başa çıkamaz bir hale gelicek
yani 3-4 grow max 4 bitki yapmadan 15 bitki yaparsan gerçekten sıkıntı yaşamama şansın yok
Prof Dr Toni doğru yolu söylüyor fakat yapılmaz diye bişey yok benim 3 5 ufak denemem oldu yilllar geçti araştırdım 3.5 kuruş parayı zaman içersinde bu sisteme yatırdım şimdi ise 5-10 bitki bakıyorum ve yapilmicak bı konu değil gibi biraz zaiat verebilirsin stres olabilirsin ama istedikden ugrastirdikdan araştırıp hergun yeni bilgi etmekden vazmedigin her işte ileriye gidersin bence 2 bitki bak daha sonrasında zamanla sistemi ışık havalandırma vs geliştirerek kendine yetecek doğru bitki sayısını alanı ışığı vs vs kurar ticaretten uzak durarak tabi yıllarca en kaliteli sigarayı mütemadiyen kullanabilirsin yeşille kalın sağlıcakla..

kanka illa 2 kök ile başlıyacaksın diye bişey yok 2 kök bitkiye yapacaklarını 5 6 kökede yaparsın ama 15 - 20 gercekten zorlar vaktinden çok çalar yorar seni

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • S sonche:
    ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ******** ***** ***** ********* hahahaha**** ***** ********* **** ** hahahaha*** ** hahahaha***** ********** ******** **********
  • T taysın:
    **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • muadip muadip:
    ****** ***** ****** ****** ****** ******* *** ****** ****** ******* ***** **** ***** **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • T taysın:
    **** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T taysın:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ********* ***** ****** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • T Turco:
    * *
  • New Rookie New Rookie:
    S Süperot54: **