Fİlizlenme 3. gün Bitkimin gidişatı nasıl ?

CahilKush

Doktor
Kankalar görsel bırakmayacağım buraya sadece sormak istediğim Auto bitkim'de 250 watt cob led altında 20/4 döngüde birinin boyu 2.8 cm diğerinde bir sorun var 1.8 cm ama o sorunu çözüme ulaştırdım diye düşünüyorum.

2.8 cm'ye ulaşmış olan bitkinin iyi geliştiğini düşünüyorum sizce daha mı uzun olurdu bu aşamada yoksa iyi midir ?

Neredeyse Günde 1 cm gibi bir şey...

Bugün 2. sulamalarını yaptım toprağı daha kuru olana 8 ml daha nemli olana 5 ml kadar Ph 6.5_6 arası su verdim aslında nemden dolayı ihtiyaçları olduğunu düşünmüyordum ama ilk sulamamda PH dengelenmiş vermedim 7.5 ph lık bazik bir su ile sulama yaptım ve etraftaki solucan gübrelerinden iyice mineral vitamin toplayabilsinler diye PH balast lı bir su vermek istedim.

@Kanka @Aguş @Aemili31 @dangerranger sizlere bela oldum değil mi ben :D :D Ama kankalar kusura bakmayın harbiden min. hatada bir First Grow tamamlamak istiyorum ondan dolayı sizlerin değerli bilgilerine ve deneyimlerine ihtiyacım var...

İyi Grow'lar grower kankalar :)

dangerranger

Kıdemli Üye
dostum cok fazla uzerine düşme bitkilerin,biri daha hizli buyuyebilir,daha buyuk olabilir gayet normal.İlk bir hafta falan gubre konusuna takilma,zaten gubre cekmezler daha o kadar kucuklerken,hatta fide topragi yada tohum atilacak topraklar ozellikle gubresiz yada cok az gubreli olur.Eger toprak nemliyse su verme,ph-gubre falan fazla takilma ama toprak nemliyse asla sulama,ozellikle bitki cok kucukken fazla sulama ciddi sorun olur.1 hafta 10 gun kosullari stabil tutup zaman ver bitkilere,durumu ondan sonra degerlendir.Işıkla ilgili bir sey diyemiyorum maalesef,hic led kullanmadim ben hic bir fikrim yok :)

CahilKush

Doktor
dostum cok fazla uzerine düşme bitkilerin,biri daha hizli buyuyebilir,daha buyuk olabilir gayet normal.İlk bir hafta falan gubre konusuna takilma,zaten gubre cekmezler daha o kadar kucuklerken,hatta fide topragi yada tohum atilacak topraklar ozellikle gubresiz yada cok az gubreli olur.Eger toprak nemliyse su verme,ph-gubre falan fazla takilma ama toprak nemliyse asla sulama,ozellikle bitki cok kucukken fazla sulama ciddi sorun olur.1 hafta 10 gun kosullari stabil tutup zaman ver bitkilere,durumu ondan sonra degerlendir.Işıkla ilgili bir sey diyemiyorum maalesef,hic led kullanmadim ben hic bir fikrim yok :)
Sağ ol kanka sormak istediğim bir nokta daha var şuan su vermeyeyim ama nem makinasına yaptığım bir güncelleme sonucu şuan nem toprağı ıslatmakta ve hatta bitki üzerinde nemden dolayı çiğlenme oluyor bunun önüne geçmelimiyim günlükte fotoğraf koyup senide etiketlemiştim bakarsan bi sevinirim kanka

Aguş

Doktor
Cob ilk başlarda (ilk 2-3 hafta) bitkilerin yeterli gelişememesine neden olabiliyor cob kullanan arkadaşlara ilk 2 hafta CFL desteği yapmasını öneriyorum
Ama dediğin gibi ilk zamanlarında zaten birden büyümesinide bekleyemezsin
ilk 14 gün toprakta yeterli besin bulunur sadece ph dengelenmiş su versen kafi

CahilKush

Doktor
Cob ilk başlarda (ilk 2-3 hafta) bitkilerin yeterli gelişememesine neden olabiliyor cob kullanan arkadaşlara ilk 2 hafta CFL desteği yapmasını öneriyorum
Ama dediğin gibi ilk zamanlarında zaten birden büyümesinide bekleyemezsin
ilk 14 gün toprakta yeterli besin bulunur sadece ph dengelenmiş su versen kafi
Aslında elimde 100 er watta 2 adet CLF var kanka napsam eklesem mi kabine bilemiyorum cob led varken onu yerleştirmek zor geliyor şuan ama yapamayacağım iş değil

CahilKush

Doktor
1 tanesini yerleştirsen bile olur veg döneminde güzel etkisi var
Evet kankam tüm o detaylara sahibim neden erken veg. De clf inin daha başarılı olduğu ile ilgili o zaman sana soru 2 bitkinin ortasi cob led açık olacak halde 100 watt clf eklesem aralarında 15 cm olacak her 2 bitkiyede ve 2. Haftada o ledi çıkarsam ortamdaki watt ve lümen değerleri düşeceğinden bir anda sence bitki stres yapar mı cob ledsiz ısıyı dengeleyemiyorum ondan zaten ilk etap da cob verdim yoksa 223 watt clf ile giriş yapıp 10 15 günden sonra cob lede geçiş yapmayı düşünüyordum.

CahilKush

Doktor
Okay kanka bugün hemen çakacağım elektirikten yana sıkıntı yok he sen hep sürekli clf kalsin mi diyorsun?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • Y Chat bot:
    Y Chat bot: ******* *** **** *** *****