Dr.Karbon Filtre İndirim

Sinarit

Müptezel
Arkadaşlar merhaba,Dr carbon 360m3 vortice quite set aldım. Teknik konulardan çok anlamıyorum. Sadece ses konusunda tereddüt eden arkadaşlar hiç tereddüt etmeyin.Yatak odasının kapalı balkonunda çalışıyor ve hiç ses yok.Kurulum çok kolay ve sponsor arkadaş gerçekten ilgili alakalı düzgün bir esnaf.Ben çok memnun kaldım. Tecrubemi paylaşmak istedim.

higthead

Jolly Green
Sponsorlardan sipariş etmekte bir sıkıntı oluyor mu? evine sipraiş eden var mıı

Dostum havalandırma sponsorumuz adı ustunde havalandırma sırketı oldugu ıcın ve bu urunlerı bırcok restaurantlar ımalathaneler kongre salonları veya hotel havalandırmalarında kullanıldıgı ıcın sorun yok dostum. aynı sekılde ısık sponsorumuzda elektronık fırması oldugu ıcın sorun yok. Sadece grow yanı gubre toprak vs satan sıtelere dıkkat edınız.

Sinarit

Müptezel
Dr.Karbonfiltre Ultra Sessiz Fanları ile Yeni seri Geliştirilmiş Süper Aktif Karbon filtre Stoklarda...,

Dr.Karbonfiltre Kur fark İndirimine girmiştir.Fırsatı kaçırmayın...

Ekli dosyayı görüntüle 19541
Merhaba 80x80x180 kabinimde önerdiğiniz gibi 360m3-dr-karbon-filtre-vortice-vo-fan-set ve 100 m de slient giriş fanı kullanıyorum. Kabin hafif şişme yapıyor ve daha karbon filtre takılı değil. Yeterli hava değişimi sağlanamıyor. Karbon takılınca sorun daha da büyüyecek. Bu konuda ne yapmam gerekiyor?

higthead

Jolly Green
Merhaba 80x80x180 kabinimde önerdiğiniz gibi 360m3-dr-karbon-filtre-vortice-vo-fan-set ve 100 m de slient giriş fanı kullanıyorum. Kabin hafif şişme yapıyor ve daha karbon filtre takılı değil. Yeterli hava değişimi sağlanamıyor. Karbon takılınca sorun daha da büyüyecek. Bu konuda ne yapmam gerekiyor?

Dostum cikis faninin hava kanalini kontrol et hava kanalindan dolayi debi dusmesi yasayabilirsin. Hava kanalini kisa tut , hava kanalini yukari assagi inisler vetme, sert donusler yerine yumusak donus yap ve max 2 donus yap. Fanin quite olmadigi icin direk kabin icine konumlandir hava kanalinida kabini. Sag sol ust yanindaki delikten cik.

Giris fanlarina asla hava kanali ile kullanilmaya musait deildir. Giris fanina ince bayan tek corabi gecir hem debin duzelir hemde tozu pisligi tutar.

Sinarit

Müptezel
Dostum cikis faninin hava kanalini kontrol et hava kanalindan dolayi debi dusmesi yasayabilirsin. Hava kanalini kisa tut , hava kanalini yukari assagi inisler vetme, sert donusler yerine yumusak donus yap ve max 2 donus yap. Fanin quite olmadigi icin direk kabin icine konumlandir hava kanalinida kabini. Sag sol ust yanindaki delikten cik.

Giris fanlarina asla hava kanali ile kullanilmaya musait deildir. Giris fanina ince bayan tek corabi gecir hem debin duzelir hemde tozu pisligi tutar.
Hocam çıkış fanım quiet,kabinin üzerinde duruyor. Hava durumumu, sıcaklık mi etken bilmiyorum bazen hafif şişme var kabinde ama bazende içeri doğru vakum var.Daha önce yazdığım gibi değilmiş aslında gozlemledigimde. Kusura bakma.Birde bulunduğu yerin camları kapalıyken içeri doğru vakum yapıyor bir cam açtığımda düzeliyor. Sanırım buda çıkışın düzgün çalıştığını gösteriyor.Ben su an memnunum kısacası, hem sizin esnafliginizdan hemde üründen. Kusura bakmayın hakkınızı helal edin.

Dr.Karbon

Yeni üye
Hocam çıkış fanım quiet,kabinin üzerinde duruyor. Hava durumumu, sıcaklık mi etken bilmiyorum bazen hafif şişme var kabinde ama bazende içeri doğru vakum var.Daha önce yazdığım gibi değilmiş aslında gozlemledigimde. Kusura bakma.Birde bulunduğu yerin camları kapalıyken içeri doğru vakum yapıyor bir cam açtığımda düzeliyor. Sanırım buda çıkışın düzgün çalıştığını gösteriyor.Ben su an memnunum kısacası, hem sizin esnafliginizdan hemde üründen. Kusura bakmayın hakkınızı helal edin.

Merhabalar @Sinarit ,

Giriş çıkışlarında sorun olsa alanda yani kabinde bir vakumlama bir şişme olmaz oda içinde kapı veya pencere açılımında havayı basıncla itiş olduğu için kabın kumaşında oynamalar olması normaldır. Minimal vakumlama kabınlerde olması gereken birşeydir nedeni ise gırıs m3 ü cıkıs m3 unun yarı m3 u veya yarısından bır tık yuksek m3 olmasından dolayı m3 acıgından dolayı vakumlama yapar ve istediğimiz birşeydir. Vakumlama eğer kabin demirleri gözükücek sekılde kabın kuması içe dogru cok çekiliyorsa gırıs cıkıslarda duzeltılmesı gereken hatalar vardır.

Vakumlama ise:

Giriş fanı aksiyel tipi fan ise hava kanalı kullanımından veya yanlış m3 seçiminden giriş havası az olup cıkıs m3 cokcok yuksek oldugunda vakumlama yapar.

Şişme ise:

Çıkış fanının hava kanalı yukarı veya aşşağı doğru çok uzantısı olması veya sağa veya sola keskin dönüşler verilmasi hava kanalının çok uzun kullanımı debi düşmesineneden olur.

Sağlıcakla kalın 7-24 aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

Sinarit

Müptezel
Merhabalar @Sinarit ,

Giriş çıkışlarında sorun olsa alanda yani kabinde bir vakumlama bir şişme olmaz oda içinde kapı veya pencere açılımında havayı basıncla itiş olduğu için kabın kumaşında oynamalar olması normaldır. Minimal vakumlama kabınlerde olması gereken birşeydir nedeni ise gırıs m3 ü cıkıs m3 unun yarı m3 u veya yarısından bır tık yuksek m3 olmasından dolayı m3 acıgından dolayı vakumlama yapar ve istediğimiz birşeydir. Vakumlama eğer kabin demirleri gözükücek sekılde kabın kuması içe dogru cok çekiliyorsa gırıs cıkıslarda duzeltılmesı gereken hatalar vardır.

Vakumlama ise:

Giriş fanı aksiyel tipi fan ise hava kanalı kullanımından veya yanlış m3 seçiminden giriş havası az olup cıkıs m3 cokcok yuksek oldugunda vakumlama yapar.

Şişme ise:

Çıkış fanının hava kanalı yukarı veya aşşağı doğru çok uzantısı olması veya sağa veya sola keskin dönüşler verilmasi hava kanalının çok uzun kullanımı debi düşmesineneden olur.

Sağlıcakla kalın 7-24 aklınıza takılanları sorabilirsiniz.
Teşekkürler hocam dediğim gibi bazen vakum oluyor bazen şişiyor, giriş çıkış 7-24 çalışıyor. Neye göre değiştiğini çözemedim açıkçası ama şu an bir sıkıntı yok gibi.Durumu bir ara video ile paylaşırım sizinle.ilginiz için tekrar teşekkür ederim.

Dr.Karbon

Yeni üye
Teşekkürler hocam dediğim gibi bazen vakum oluyor bazen şişiyor, giriş çıkış 7-24 çalışıyor. Neye göre değiştiğini çözemedim açıkçası ama şu an bir sıkıntı yok gibi.Durumu bir ara video ile paylaşırım sizinle.ilginiz için tekrar teşekkür ederim.

İklimlendirmende yani sıcaklık sogukluk nem vs de stabil ise herşey normaldir. Normal giden birşeyi bozmayınız=)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ********* **** ***** **** ********** hahahaha*** **** ** ****** ****** ******* *** ** **** **** ** hahahaha*
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahaha*** ** ******* ******* *******
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ****** ***** ****** ****** ******* ** ****** ********** ****
  • S SuperKafa:
    ****** ******* ******* ********* ** **** ****** **** **
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    ********* **** ******* ***** hahahaha ******** ******* ****** ****** ******* ****
  • S SuperKafa:
    ****** ****** *** *** ***** **** ****** ******* ******** ****** ****** ******
  • S SuperKafa:
    ****** ******** ********** hahahaha* *
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    *** ******* ******** ********** ***** ********** hahahaha *** *** ** hahahaha ******* ******* ***** hahahaha**** ******* ****** ***** **** hahahaha** ****** ****** ****** ********* ******* ******** *** ***** ***** *** ****** ****** ******
  • S SuperKafa:
  • deyorke deyorke:
    deyorke deyorke: ***** ***** *** ******** **** ********** **********