Dev bitkim ölüyor mu kankalar uyku tutmadı. ACİL DESTEK

Mikoo

Kıdemli Üye
Her söyleyenin her söylediğini yaparsan hepten ölür. Şiddetli ışık stresi var. Calmag eksikligivar. Gübreli suyu degdirme damlatma yapraklara. Işığı uzaklaştır. Bbu sekilde agzindan burnunda ışığı kusunca ise yaramaz aksine gelişim durur stresten cikamaz. Calmag eksikligi çektiği zaman bitkiler, litreye 2 ml koycaksjn en az. Ve sade sulamada verceksjn bro

goosebumps

Yeni üye
kankalarım tüm tavsiyeler doğrultusunda son sulamamı gübresiz calmagli yapmıştım zaten. birdahaki boş sulamada tekrar öyle yapacağım. onun haricinde takvime göre full gübre + overdrive başlıyorum. 240w kuantumboardu yukarı çektim ve dimmerı kıstım. 400w hps aynen duruyor. Belki sadece 400w hps ile yoluma devam edebilirim. Yorum ve tavsiyeye açığım

Mikoo

Kıdemli Üye
kankalarım tüm tavsiyeler doğrultusunda son sulamamı gübresiz calmagli yapmıştım zaten. birdahaki boş sulamada tekrar öyle yapacağım. onun haricinde takvime göre full gübre + overdrive başlıyorum. 240w kuantumboardu yukarı çektim ve dimmerı kıstım. 400w hps aynen duruyor. Belki sadece 400w hps ile yoluma devam edebilirim. Yorum ve tavsiyeye açığım
Sadece hps yeter artar bu hitkiye. Asiri siddetli ışık vermişsin. Yaprak kenarlarindaki testerelik kaybolana kadar ayarlaman lazim ışığı

goosebumps

Yeni üye
Yineyeter kanka. Isik stresi var banakalirsa. Dikkat et duruyor gelisim direk
Dün gece qbyi yukarı çektim ve dimmerı kıstım. ayarları yaptıktan sonra photone pro ile ölçüm yaptım. Günlük 45-50DLI ve kabinin her noktası 650-750ppfd alıyor. Yine de qb yi kaldırayım mı yani bilemedim kararsız kaldım.

Mikoo

Kıdemli Üye
Dün gece qbyi yukarı çektim ve dimmerı kıstım. ayarları yaptıktan sonra photone pro ile ölçüm yaptım. Günlük 45-50DLI ve kabinin her noktası 650-750ppfd alıyor. Yine de qb yi kaldırayım mı yani bilemedim kararsız kaldım.
Kardo sen bilirsin. Takip et. Günden güne yaprak kenarlarinabak. Testere gibiyse ışık stresi var demektir hala

goosebumps

Yeni üye
Işığın biri çıkarıldı. 400w hps 50cm uzaklık ile devam ediyorum. Ph metre kalibrasyonu bozulmuş ayarladım. Dün overdrive a başladım. Işık kapalı 18-21 derece. ışık açık 26-28 derece. nem 40-50 arası. Güncel durum bu şekilde:

foto_no_exif (11).jpgfoto_no_exif (12).jpgfoto_no_exif (13).jpg

Mikoo

Kıdemli Üye
Güzel gidiyor. Reviven varsa bide revive eklersen sulamalarinda birjne litreye 2 ml yada 1.5 ml şeklinde, hasata kadar ışık stresi etkilerini daha iyi atabilir

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • Deex Deex:
  • Deex Deex:
  • İstanbul İstanbul:
    İstanbul İstanbul: ***** ** ***