Deneyimli ustalara kilit sorular..!

Bu cicek ilk fakir growumda yetistirdigim lemon. Bir sekilde tohum aldim 50 60 tane. Erkekte yoktu yaninda herma da degil anladigim kadariyla. Ama iste sans eseri tohum verdi. Daha sonra ben yurtdisindan istediim tohumlar gelmeyince deneme amacli suya 29 tane attim. 29 uda filiz oldu falan derken. Suan ister istemez 23 cicekli sog yapiyorum bunun tohumları ile. Sorum şu reisim.
1: bu cicek neden böyle kocaman olmus ve tohum yaomis olabilir?
2: köy ortaminda baska bir bitki dollemis olabilirmi?
3:bundan cikan cicekler suan çiçeklenme 2. Haftadalar. Tepe ve yan somekler olusmaya basladi koku var fakat tricom göremiyorum. Thc salgilamama gibi bir durum söz konusu olabilir mi?
4: eğer baska bitki döllediyse günlük 1.500 w elektriği bosa yakma bunlar kafa yapmaz mı dersiniz?
Cok emek verdim vermeye de devam ediyorum. Engin bilgi deneyimlerinize ihtiyacım var. Teşekkürler kolay gelsin

@Kanka @Xcd @OttoMan47 @user

OttoMan347

√SEFİR√
Başka bir bitki dölleyemez keneviri diye biliyorum. Köyde sıcaklık kaç dereceyi buluyordu? Mardinde de bazı sigaralar aşırı ve kuru sıcaktan strese girip tohum verebiliyor mesela. Aynı durum orada da var mı!?

Başka bir bitki dölleyemez keneviri diye biliyorum. Köyde sıcaklık kaç dereceyi buluyordu? Mardinde de bazı sigaralar aşırı ve kuru sıcaktan strese girip tohum verebiliyor mesela. Aynı durum orada da var mı!?
Ustam bez dolaptan kabin yaomistim ama kabini isi yalitimi kaplamıştım. Icinde ısı bazen yukselebiliyordu hava giris cikisi koyana dek falan. Peki bu bitkinin ektigim tohumları thc üretir mi? Cunku kıştı bu zamanda. Ve ortam -14 lerde seyrediyordu ama kabin icini 25 30 lara ayarlamisum. 30 u gectigi olabiliyordu

OttoMan347

√SEFİR√
Ustam bez dolaptan kabin yaomistim ama kabini isi yalitimi kaplamıştım. Icinde ısı bazen yukselebiliyordu hava giris cikisi koyana dek falan. Peki bu bitkinin ektigim tohumları thc üretir mi? Cunku kıştı bu zamanda. Ve ortam -14 lerde seyrediyordu ama kabin icini 25 30 lara ayarlamisum. 30 u gectigi olabiliyordu
Kanka eğer dölleyecek erkek yoksa bitki aşırı stres gördüğünde de tekrar çoğalabilmek için tohum yapabiliyor, bazı otlarda da ne hikmettir bilmiyorum ama her çıkan tohumu ekip güzel şartlarda da baksan tohum veriyor o da enteresan bir durum belki de yanlış giden bişeyler oluyordur bilemem. Ama tohum yapan bitlide şöyle bi sıkıntı oluyor daha az htc oluyor tohum olan sigarada hatta çok tohum olursa htc minimuma düşüyor

Kanka eğer dölleyecek erkek yoksa bitki aşırı stres gördüğünde de tekrar çoğalabilmek için tohum yapabiliyor, bazı otlarda da ne hikmettir bilmiyorum ama her çıkan tohumu ekip güzel şartlarda da baksan tohum veriyor o da enteresan bir durum belki de yanlış giden bişeyler oluyordur bilemem. Ama tohum yapan bitlide şöyle bi sıkıntı oluyor daha az htc oluyor tohum olan sigarada hatta çok tohum olursa htc minimuma düşüyor
Kardo artik gecti gitti o bitki. Ve evet tohum thc yi öldürür. Fakat merak ettigim sey bundan cikan ve ektigim tohumlardan meydana gelen bitkiler nasıl olacak acaba?

mami10_

Doktor
Aşırı stresten tohum verdiği oluyor ama o kadar tohum verdiğini duymamıştım, kenevir rüzgarla tozlaşan bir bitki, erkek polenler 6-7 km mesafe kat ede biliyor muhtemelen 6-7 km çevrende erkek bitki olmuştur oradan öyle tozlsnmıştır, bundan çıkn bitkilerde erkek dişi olacaktır, dişi genler baskın ve ya çekingen ola bilir baskın olursa aldığın tohumun genetiği den olacak çekingen olursa erkek bitkinin geninden olacak. Auto ise yine photo olucak photo ise zaten photo olacaktır. Şimdi bu thc dediğimiz olayda farklı bir şeye dönüşüyor. aslında bitki thc yi kendini korumak adına üretiyor güneş ışınlarından ve s durumlardan. Tohum ürettiği zaman artık bitki ana hedefine yani döllenmeye ve sürdürüle bilir bir nesile ulaşmıştır o yüzden thc yi artık önemsemez ve thc de düşüşler yarana bilir

Aşırı stresten tohum verdiği oluyor ama o kadar tohum verdiğini duymamıştım, kenevir rüzgarla tozlaşan bir bitki, erkek polenler 6-7 km mesafe kat ede biliyor muhtemelen 6-7 km çevrende erkek bitki olmuştur oradan öyle tozlsnmıştır, bundan çıkn bitkilerde erkek dişi olacaktır, dişi genler baskın ve ya çekingen ola bilir baskın olursa aldığın tohumun genetiği den olacak çekingen olursa erkek bitkinin geninden olacak. Auto ise yine photo olucak photo ise zaten photo olacaktır. Şimdi bu thc dediğimiz olayda farklı bir şeye dönüşüyor. aslında bitki thc yi kendini korumak adına üretiyor güneş ışınlarından ve s durumlardan. Tohum ürettiği zaman artık bitki ana hedefine yani döllenmeye ve sürdürüle bilir bir nesile ulaşmıştır o yüzden thc yi artık önemsemez ve thc de düşüşler yarana bilir
Kardo tamami disi ve auto çıktı. Yani ben hislerime göre allahın lütfü oldu bu bana. Fakat rricom goremiyorum. Fena koku var ama tricom yok. Tek bir fire vermedi tamami auto ve dişi çıktı. Hatta kac erkek cikacak diye bende bekliyodum. Ama hic erkek cikmadi. Tamami disi ve auto oldu. Bu durumda yorumun nedir?

B
:D seni @Xcd abime sevk ediyorum tohum çaprazlayan çiçek dölleyen tohumlar uzmanı sana cevap versin kanka auto muymuş değil miymiş :)bence ben sana resim atim sen inan .d yalandan nefret ederim. Bilgi almaya calisirken yalan soyleyecek bir aptal varmidir dunyada .d bilgi pesindeyim kankam niye inanmadin bi turlu .d aha bu tohumu veren auto lemon. Kocaman oldu gelisti. Bin turlu stres gördü. https://ibb.co/bvDdVhr https://ibb.co/DwBxZWM
Bu da icinden cikan ektigim 29 cicek. Hepsi disi oldu bak someklenmeye basladilar. Ve hepsi auto olduguna eminim cunku 15 20 gun arasi hepsi cicege girdi pistile başladı. https://ibb.co/mNwMfxT

:D seni @Xcd abime sevk ediyorum tohum çaprazlayan çiçek dölleyen tohumlar uzmanı sana cevap versin kanka auto muymuş değil miymiş :)
bence ben sana resim atim sen inan .d yalandan nefret ederim. Bilgi almaya calisirken yalan soyleyecek bir aptal varmidir dunyada .d bilgi pesindeyim kankam niye inanmadin bi turlu .d aha bu tohumu veren auto lemon. Kocaman oldu gelisti. Bin turlu stres gördü. https://ibb.co/bvDdVhr https://ibb.co/DwBxZWM

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Ü Üfürükçü gargamel: * ***** hahahaha** ****** ****** *********