Coco sulama mevzusu

Canlar dumanınız bol olsun,2.growumu coco da düşünüyorum yalnız çok sulama işi canımı sıkmıyor diyemem. Benim düşüncem şu,şimdi biz bu medyayı en kötü günlük suluyacağız peki ya hydro misali bir tanka besinli su hazırlasak ve akülü mini pompa ile suyu sürekli devir daim yaptırsak ve her akşam işten gelip e.c ayarlayıp sulasam olur mu sizce? en azından her gün yeni besinli su ayarlamakla ve su dinlendirmekle uğraşmam diye düşünüyorum sizce nasıl olur?

işin gücün varsa ve uğraş olarak göreceksen hiç uğraşma dostum. coco işi işi gücü olmayan, kafayı esrar yetiştirmekle bozmuş insan işi. uğraşı değil. kendim denedim oradan biliyorum. ha bir de işin maddi boyutu var. gübrelerin fiyatı uçmuşken cocoda yetiştirmek çok maliyetli

cannabis16

Ordinaryüs
düşünceni amerkalı growerlar senelerdir uyguluyorlar ve kocaman hasatları oluyor.. damlama sulama tekniği bizdeki adı o tekniğin..cocoyu devamlı sulama derdinden kurtulursun.. işin hamallığını sistem kendisi çözmüş olur..
internette biraz araştırırsan parçaları kendin toplayıp sistemin maliyetini oldukça fazla düşürebilirsin..
ufku açık bi arkadaşsın,hep öyle kal

işin gücün varsa ve uğraş olarak göreceksen hiç uğraşma dostum. coco işi işi gücü olmayan, kafayı esrar yetiştirmekle bozmuş insan işi. uğraşı değil. kendim denedim oradan biliyorum. ha bir de işin maddi boyutu var. gübrelerin fiyatı uçmuşken cocoda yetiştirmek çok maliyetli
Dostum doğru söylüyorsun zor iş işi gücü insana daha zor evet ama ne bilim 5 saksı toprakta yapıp 3 günde bir sulayacağıma aynı hasadı 2 saksıda almak daha cazip geliyor bana ve temiz medya altına hidroton ve içine de eser miktarda vermikülüt düşünüyorum en azından günde 2 kere değilde her akşam 1 kere sularım

düşünceni amerkalı growerlar senelerdir uyguluyorlar ve kocaman hasatları oluyor.. damlama sulama tekniği bizdeki adı o tekniğin..cocoyu devamlı sulama derdinden kurtulursun.. işin hamallığını sistem kendisi çözmüş olur..
internette biraz araştırırsan parçaları kendin toplayıp sistemin maliyetini oldukça fazla düşürebilirsin..
ufku açık bi arkadaşsın,hep öyle kal
Eyvallah dostum teşekkür ederim, peki ya sence damlama mı mantıklı her akşam sulama mı?

Shammy

Kıdemli Üye
Gubren ve imkanın varsa otomatik sulama sistemi yap günde 5 sulamayı daya gitsin benim imkanım yok bende cocoda 3 adet auto yapıyorum şu an elle sulama 2 sulama yapıyorum bazen 1 2 saat sarkıyor onuda ışık kapalı zamana denk getiriyorum pek bir şey olmuyor. Zaten flash clean var biraz birikme hissedersem dayiyorum 2 haftada bir run off farkı 200 geçirmedim daha...

Gubren ve imkanın varsa otomatik sulama sistemi yap günde 5 sulamayı daya gitsin benim imkanım yok bende cocoda 3 adet auto yapıyorum şu an elle sulama 2 sulama yapıyorum bazen 1 2 saat sarkıyor onuda ışık kapalı zamana denk getiriyorum pek bir şey olmuyor. Zaten flash clean var biraz birikme hissedersem dayiyorum 2 haftada bir run off farkı 200 geçirmedim daha.
Gübreyi Canna set düşünüyorum kanka 1 lt olarak hepsini, ben zaten iklimlendirme olayını da otomatiğe bağlayacam ama madem daha mantıklı oto sulamaya da bakarım sabah işe gitmeden e.c ayarlar çıkarım akşamda gelir kontrol ederim. Bi araştırayım bakalım

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Canlar dumanınız bol olsun,2.growumu coco da düşünüyorum yalnız çok sulama işi canımı sıkmıyor diyemem. Benim düşüncem şu,şimdi biz bu medyayı en kötü günlük suluyacağız peki ya hydro misali bir tanka besinli su hazırlasak ve akülü mini pompa ile suyu sürekli devir daim yaptırsak ve her akşam işten gelip e.c ayarlayıp sulasam olur mu sizce? en azından her gün yeni besinli su ayarlamakla ve su dinlendirmekle uğraşmam diye düşünüyorum sizce nasıl olur?
Dostum ben coco da bakıyorum 2. Growuma hız kesmeden başladım 6 kökten 4 ü ayakta kaldı 1 i auto. Mantar hastalığına yakalandı hepsi tedavi oldu bu süreçte yemini eksik etmedim.auto 20 litre saksıda
3 tane 50 litre saksıda photo
Photoperiyot olanlar 4 ay veg de kaldı autoyu bekledim
Photoların saksı değişimi 300ml 2 hafta 20 litreye 7. Hafta 50 litreye 11. Hafta geçtim
Canna gübre kullanıyorum 3 litre AB bitti çiçeğin 5. Haftasındalar 2. Boost aldım 1350 TL tanesi kökü bileğimden kalın 2.3 metrekare çadıra 2 photo sığıyor 3. Photoya kabin ve 7 adet 100 w projektör led verdim gümbür gümbür geliriyor. @Canna kirvem sağolsun.
Auto hasat yapıldı kurumada şuan.
oto sulama yaptım günlükte var su vermesi eziyetten Başka birşey değil
Yani kirve işin özeti coco yapma hidro yap ben 3. De hidroponik dwc geçecem
Sulama derdi yok suyu pH ec dalgalandırma sorun çıkmaz.
ve en güzeli de coco da ki gibi gübre yemez.

İşin gücün rast gitsin bol hasatlar

C

Canna

Guest
Bende bir daha ki growa 2 saksi ile dwc deneyecem, aslinda coktan denemem lazimdi ama, ben biraz eski kafalyim galiba:D Cocodan cok iyi hasat aliyorum, tabiki derdi cok coconun. Gülü seven dikenine katlanir.:)

Bigbut

Müptezel
Gübreyi Canna set düşünüyorum kanka 1 lt olarak hepsini, ben zaten iklimlendirme olayını da otomatiğe bağlayacam ama madem daha mantıklı oto sulamaya da bakarım sabah işe gitmeden e.c ayarlar çıkarım akşamda gelir kontrol ederim. Bi araştırayım bakalım
Merhaba dostum bu dedigin her growerin rüyası.
Şu sıralar otomatik sulama ile coco yapıyorum.
Sistem yapmak inan cok basit.
Damla sulama hortumlarini spral seklinde saksinin üzerine yerlestirip minik delikler açabilirsin, suyu hortumlara iletmek icin de akvaryum devirdaim motoru kullanırsın.
Suyu hazirladigin hazneyi koyu renk secmelisin isik almamali suyu da havalandirmalisin bir hava motoru ve hava tasi isini gorecektir.
Motoru zamanlayici pirize taksrsin sen olmadigin zaman sulamani yapar.
Sistemi gunluk temizlemen lazim motor hava tasi vs.
Gubreni de hidrophonik ya da coco seçmelisin.
General hidrophonik tavsiye ederim.
Kafana takilan biseyler olursa yaz cevaplarım.

Ü

Üye silindi 30498

Guest
Bende bir daha ki growa 2 saksi ile dwc deneyecem, aslinda coktan denemem lazimdi ama, ben biraz eski kafalyim galiba:D Cocodan cok iyi hasat aliyorum, tabiki derdi cok coconun. Gülü seven dikenine katlanir.:)
Kankacım selam.

En azından coco ya da dwc için mantığı ile birlikte detaylı bir konu açman mümkün mü? Forumda coco ve dwc üzerinde çok fazla bilgi dağılımı ve kirliliği var. Bizler de yararlanmak isteriz.

Teşekkürler.

C

Canna

Guest
Dostum DWC hakkinda hic bilgimde yok tecrübemde, bende yeni konu actim bu sitemi ögrenmek istiyorum, ama coco konusunda cok iyi oldugumu söleyebilirim. Aslinda coco ile toprak arasindaki tek fark, coco hergün gübreli su ister, ve gübresi faklidir. Coco hic kurumayacak, topraga göre cok avantajlari var, örnegin %50 ye kadar fazla hasat, kök cürümesi olmaz cocoda daha az hastalik riski vs. Geri kalan her sey, isik,nem,sicaklik hersey toprak ile ayni. Baslamaya karar verisen yaz bana saksi hazirlanmasindan, tohum patlamasindan basliyarak sana hafta hafta yazarim yapman gerekenleri.

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Bi kanka vardı coco ve hidroda yapılan yanlışlara dur demeye geldim diye. Konuyuda bulamıyorum o ara forumda yoktum. 3-5 ay önce ya @TheGlobalDJ kanka sen hatırlıyonmu o kankanın konusunuda nickinide

C

Canna

Guest
Evet o niki hatirliyorum ama yazdiklarini okumadim. Dostum ben nekadar usta degilsemde tam olarak, yillardir cocoda yetistiriyorum, bundan dolayi benim kendime göre yöntemlerim var, aslinda bu yöntemler, esas yöntemlre cok yakin, ben bu coco konusunu kendime göre otturudum, hatasiz grow yaparim ve iyi hasat alirim,

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Evet o niki hatirliyorum ama yazdiklarini okumadim. Dostum ben nekadar usta degilsemde tam olarak, yillardir cocoda yetistiriyorum, bundan dolayi benim kendime göre yöntemlerim var, aslinda bu yöntemler, esas yöntemlre cok yakin, ben bu coco konusunu kendime göre otturudum, hatasiz grow yaparim ve iyi hasat alirim,
Kanka yapan kişinin tecrübesi yeni başlayan için ışıktır. Saygı ve merakla dinleriz valla coco benimde kafama yatıyor. Konuyuda takip ediyorum hatta seninde konularını incelemeye başlıyorum

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Dostum karar verirsen cocoda yapmaya, yaz bana, seni filizden hasata kadar götürüm, Sadece tohumun olsun geri kalan her seyi beraberce yapariz. Yani sana sifirdan ne yapman gerektigini yazarim.
Kralsın kanka. Henüz yerimiz yok coco için. Bi yerde rastlamadım ama sormak istiyorum balkon growda coco olurmu kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
    G ganjasevdalısı: ****** ********** *** ****** ****