Coco ile ilgili sulama ?

Gıddonunara

Yeni üye
1- coco ilk günden mi gübre verilmeli ?
2- tablo da haftalık 1 ml ise 1 haftada 7 sulamada 1 ml i 7 yemi bölmem lazım?

muadip

Müptezel
Gübre takvimi haftalara bölünmüş şekilde verilir.
4+ haftaya kadar weg
( yani büyüme gelişim için tavsiye edilen gübre miktarını verirler. )
Eğer bitkin FEM ise ( uzun dönem ise weg süresini kendin belirleye bilirsin.)
8 hafta bloom dönemi gösterir (yani cicekleme dönemi)
1. Gübre takviminde verilmiş miktar 1lt ye 1ml veya 2 ml artık ne yazıyorsa. 1 lt suya koyman gereken miktari verir.
2. Coco medyada gübreleme ilk sulamadan başlaya bilir. ( Ama ilk sulamaları boş sulamada yapabilirsin )
3. Takvimin 1. ci haftasında verilen miktarları 1lt suya sırayla ekle ve karıştır. Daha sonrasında 1lt gübreli suyu . Çiçeklerine ihtiyaci kadarını verebilirsin ( bardaktaki bir günlük çiçeğe 50ml su yeterli gelecektir. )
4. İlk gübreli su hazirlamalarini 250ml suya hazirla hem ziyan olmaz her sulamada yeni gübreli su vermiş olursun. Takvimde verilen gübre miktarını 4 de böl örnek. 1 lt suya 1ml gübre A gübresinden ekle diyorsa. Sen 250ml suya 0.25 ml gübre ekle.
Sulamani bitkinin boyutuna göre ve ihtiyacı olduğu kadar sulama yap ( yeni patlamış bir filize 30 ml su yeterli gelir toprak kuruduktan sonra tekrar durumuna göre sulama yapabilirsin kanka kolay gelsin ;)

Günde iki kez sulama yapmayi dusunuyorum. Isiklar kapanmadan hemen once gubreli su, isiklar acildiktan yaklasik 8 saat sonra calmag'li su vericem. Bi sorun olur mu ya da faydasini ne sekilde gorurum..

Bir de drenaj icin herhangi bir taş olmasi sorun yaratir mi?

Şimdiden teşekkur ederim.

Yesil888

Ordinaryüs
Günde iki kez sulama yapmayi dusunuyorum. Isiklar kapanmadan hemen once gubreli su, isiklar acildiktan yaklasik 8 saat sonra calmag'li su vericem. Bi sorun olur mu ya da faydasini ne sekilde gorurum..

Hayir kanka drenaj icin hangi tas oldugu önemli degil, ama sana hidroton tavsiye ederim, saksinin altina 3 cm kadar. Calmag cok sik vermene gerek yok, eger kullandigin coco canna veya plogron isie bu ikiside tomponlu yani calmag karisiminli. Eger canna coco gübre kullanirsan, coco A+B nin icinde magnezyum ve kalyium var. Ben günde 1 kere suluyorum, hatta coco cok islaise arada bir hic su vermedigimde oluyor. Linkteki siteyi googla tercüme ile incele. cocoda yetistirme hakkinda cok bilgi bulacaksin.

Night owl

Müptezel

Knk ro arıtma suyu kullanıyorsun calmag sürekli ver, değilse çeşme suyu vs o zaman haftada 1 2 kez versen olur tabi Coco medyan calmag tamponylsa değilse sürekli ver bir şey olmaz ayrıca sürekli günde vegde 1 2 çiçekte 3 4 kereye 5 kereye çıkarsan da zarar etmez o kadar fazla hasat alırsın knka madem buna başladın emeğini verdin bende aynısını yapıyorum yüksek fertigation besleme yapıyorum çiçekte günde 3 ten aşağı sulama kol gibi sömekler tatmin edici hasat ve daha fazla trikom sentezi alırsın başarılar knk

Cevaplar için teşekkürler. İlk defa cocoda deniyorum. Canna gubrenin Coco için olan tüm gübreleri var.

-bulabilirsem saksı altına drenaj icin 3 cm hidroton, bulamazsam sıradan taş
-Calmag haftada bire cevrildi
-Çiçeklenme döneminde sulama arttirilacak.

Bu başlikta başarılarımizın devamını diliyorum :)

Ph ayarlarken ölçüyü kaçırdım, su ilave edince ec/ppm ayarı kaçtı ve mecburen a b rhiz 3lusunden 0,5 ml ilave etmek zorunda kaldım. Gübre ilave ettim diye tekrar su ilave ettim tekrar ph falan baya mevzu çıktı :)

Şimdi soru şu ben ec ayarlicam diye gübreyi yükseltince listeye göre fazla gübre vermiş oluyorum. Bu sorun olmayacak mı? ne yapmaliyim? :)

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka, canna gübre kullaniyorsun, canna gübre semasinda döneme göre EC degerleri var. Ilk cesme suyunun EC degerini aritma su ile 0,4 yap.Gübre semasindaki miktarlarda gübre ekle, son gübreli sulama suyunun EC degerleri cuk diye oturur. Bu bilgi zaten orjinal canna gübre semasinda var.

8.gundeyim. 14:00 ilk sulama 23:00 ikinci sulama 00:00 isik kapanis 04:00 isik acilis dongusunde ilerliyorum. Ec degerleri ilk hafta 1.1 bugunden itibaren 1.3

25 litre saksilarim. Drenaj icin hidroton ve taş kullandim. Perlit de var..

Verdigim suyu her defasinda arttirarak 1ltyi falan gecmeme ragmen verdigim suyun surekli saksi altindan geri cikmasindan dolayi son sulamayi 0,25 lt olarak yaptim. Fakat yine neredeyse tum su saksi altinda birikti.

Bu durum normal mi? Degilse drenajda mi hata yaptim? Su verirken bi seferde dokuyorum (0.25lt zaten) diye mi sorun oluyor. Kafam cok karisik :)

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka günde 1 den fazla sulama yapmak icin CO2 kullanman lazim, coconun da bir su tutma kapasitesi var. Tamam coco toprak gibi hic kurumamasi lazim, sadece nemli olacak. Cok su veriyorsun, günde 1 kere ver yeter. Ayrica her seferinde alttan su cikmasina gerek yok. 14 günde 1 alttan su ciksin,saksida biriken tuzu temizlesin yeter. Bitki verdigin suyun hepsini kullanmiyor. Sen saksiyi suya boguyorsun. Ayrica sen en yapiyorsun kanka, o filizde daha olsa olsa 5-6 cm asagi dogru kök vardir, yani yan kilcal kökler cikmamistir bile. O filizin dipine günde 1 kere 20-25 ml su ver yeter.

Son düzenleme:
Kanka günde 1 den fazla sulama yapmak icin CO2 kullanman lazim, coconun da bir su tutma kapasitesi var. Tamam coco toprak gibi hic kurumamasi lazim, sadece nemli olacak. Cok su veriyorsun, günde 1 kere ver yeter. Ayrica her seferinde alttan su cikmasina gerek yok. 14 günde 1 alttan su ciksin,saksida biriken tuzu temizlesin yeter. Bitki verdigin suyun hepsini kullanmiyor. Sen saksiyi suya boguyorsun. Ayrica sen en yapiyorsun kanka, o filizde daha olsa olsa 5-6 cm asagi dogru kök vardir, yani yan kilcal kökler cikmamistir bile. O filizin dipine günde 1 kere 20-25 ml su ver yeter.
Diyosun.. ben alttan su aksin diye degil misal 0.5 lt su veriyom sonunda alttan 0.3lt geri aliyon. Onu anlamamistim da anladim simdi. zaten farkina varinca cok sorun etmedim cunku isler normal ilerliyodu. Dedigin gibi gunde bire dusureyim bakalim nolacak :)

Gun icinde dayanamam yine de bi fisfis sekli yaparim :)

Ayrica sunu da anladim. Coco sayesinde ben normal sulama yapar gibi flush atabiliyorum. Yeni eskiyi goturuyo galiba, tam emin degilim haha

Yesil888

Ordinaryüs
Diyosun.. ben alttan su aksin diye degil misal 0.5 lt su veriyom sonunda alttan 0.3lt geri aliyon. Onu anlamamistim da anladim simdi. zaten farkina varinca cok sorun etmedim cunku isler normal ilerliyodu. Dedigin gibi gunde bire dusureyim bakalim nolacak :)

Gun icinde dayanamam yine de bi fisfis sekli yaparim :)
Kanka sana nasil sulaman gerektigini yazdim, coco sayesinde bu kadar sulamana ragmen kök cürümesi olmuyor, ama abartmadan sula.Ama kendin bilirsin, karar senin. Coco sayesinde bu kadar suya ragmen gelisme devam ediyor.

Serüven devam ediyor. Sulamayi gunde bire dusurdum. Bu noktadaki sorum iki kez sulamamda fayda olur mu?

Saksi altindaki suyu alma yonteminiz nedir? Şimdi saksiyi kaldirip aliyom falan da yarin oburgun fileyi baglayinca siringayla cekmek zorunda kalmayiz insallah.

1*5×1*5×2 kabinde 4 tane saksida 3 tane de bardakta bitkim var. Bardaktakileri napacagim hakkinda kafam cok karisik. Onerilerinizi bekliyorum

Yesil888

Ordinaryüs
Serüven devam ediyor. Sulamayi gunde bire dusurdum. Bu noktadaki sorum iki kez sulamamda fayda olur mu?

Saksi altindaki suyu alma yonteminiz nedir? Şimdi saksiyi kaldirip aliyom falan da yarin oburgun fileyi baglayinca siringayla cekmek zorunda kalmayiz insallah.

1*5×1*5×2 kabinde 4 tane saksida 3 tane de bardakta bitkim var. Bardaktakileri napacagim hakkinda kafam cok karisik. Onerilerinizi bekl

Yesil888

Ordinaryüs
O kabine iyi egitim ile 6 saksi sigar, 8 haftadan fazla veg yapma. Sana yazdim ben her sulamada alttan su cikartmiyorum, 14 günde bir. Evet eczanelerde 50 ml siringa var o is görürü su cekmek icin. Yazdiklarimi dikkate almiyorsun, neden soruyorsun? Takil kafana göre ,istersen saat basi sulama yap.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O obeb:
  • Night owl Night owl:
    **** **** ** **** ***** ******* *** ** ******** ****** ****** ***** ***** **** hahahaha ********* hahahaha * ******* **** ***** ****** *** **** ****** **** ****** ****** * * **** ***** ********* hahahaha* ******** ****** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** ***** ** **** hahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • O obeb:
    ***** ********* ********** hahahaha** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    **** ***** **** ***** ******** *** *** ****** ****** ****** ******* ****** ****** **** ********** ** ***** ********** *** ********** **** ****** **** ****** ****** ***** * **** **** ******** ******* ******
    +1
  • O obeb:
  • Night owl Night owl:
    ******* ****** **** ******* ******* ***** ****** ****** ***** ********* ********** hahahaha** hahahaha
  • O obeb:
    ***** hahahaha**
    +1
  • Night owl Night owl:
    ********* * **** ********** * ******* * ** ****** ** ********** ***** *** **** ***** **** ***** ******** *** *** ****** ****** ****** ******* ****** ****** **** ********** ** ***** ********** *** ********** ****
  • psychdelicman psychdelicman:
    *** ***** ******* ******* **** **** ********* **** ****** ***** ******* **** ** ********** ***** ****** ******* ***** *******
  • Night owl Night owl:
    **** ***** ********* **** *** *** ******** **** *** ***** ******* ******* **** **** ********* **** ****** ***** ******* **** **
  • Night owl Night owl:
    ******* ** hahahaha ******* *** ******** **** *********
  • Night owl Night owl:
    ***** ******** ******* ******** ** ******* **** ******* ****** **** ** ********** ***** *********
  • TabldotLife TabldotLife:
    +1
  • O obeb:
    hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    ******* ***** ** ********* ******** ***** **** ******** ******* ** *** *** ******* ***** ******** ******* ******** ** ******* **** ******* ****** **** ** ********** ***** *********
  • psychdelicman psychdelicman:
    *** ****** ******** *** **** ***** *** *** ****** ****** ******* **** *******
  • Night owl Night owl:
    hahahaha ******* ** ******* ******* ********* ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    *** *** **** **** *** ****** ******** *** **** ***** *** *** ****** ****** ******* **** *******
  • L Levrekbaz45:
    ******* ******* ** ******* ******* *** **** *** hahahaha*** ****** ********* ******** ********** * **** *** ****** *** ******** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ***** ********** ******* ** ******* ******* *** **** *** hahahaha*** ****** ********* ******** ********** * **** *** ****** *** ******** hahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** hahahaha* ********
    ******** ***** *** *** ** hahahaha ***** ********
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahaha****
    Night owl Night owl: hahahahahahahaha****