Coco hakkında yardım lütfen

GROWER_TR

Yeni üye
Değerli arkadaşlar 2 indoor auto grow deneyimim var ( tabi sizlerin sayesinde hepinize çok teşekkür ederim grow un g sini bilmezdim yoksa )  ikisini de toprakta yaptım bu kez kafaya taktım coco da yetiştirmeyi denemek istiyorum. Kafamda birkaç soru işareti kaldı bilgisi olan dostlarım cevaplayabilirse çok teşekkür ederim.

1) auto tohum coco da yetişir mi yine auto yapmayı planlıyorum çünkü.

2) saksıya sadece cocomix mi doldurayım yoksa biraz perlit karıştırmam lazım mı

3) tohumu patlatınca direkt coconun içine mi alacağım yoksa önce pet bardağın içine lightmix toprap koyup ona alıp sonra mı cocoya saksıya çekeceğim. Eger önce toprağa koyacaksam kaç gün sonra cocoya  saksıya almam lazım kaç gün bardakta bekleteyim. 

4) kumaş saksı kullanıyorum 12 lt lik saksı mı kullanmam daha iyi sizce 8 litrelik mi

5) zaman ayırıp cevaplayan dostlara teşekkür ederim iyiki varsınız

edizparlar

Yeni üye
1) kanka autoyu cocoda yapıp çok güzel sonuç alan forumda kankalar vardı gönül rahatlığıyla yapabilirsin

2)kanka mutlaka ama mutlaka perlit karıştır. %50’ye %50 yap veya kendine göre %30’a %70 yapabilirsin. 

3)kanka hangi medyada yetiştireceksen o medya ile devam et, cocoyla başladıysan coco ile devam.

4)kullandığın saksının litresi senin isteğine bağlı kanka 8de olur 12’de. Ama 12 daha iyi olur gibi. Ama BEZ saksı yerine coco toprak ile AirPot saksıları tavsiye ederim. Bence airpot kullan kanka.

Bende bi coco yetiştiricisi olarak ilk günler light mix’e göre kanser eder coco adamı bu niye yaprakları küçük vs vs. Şimdiden ilk günleri sabırlı geçir kanka ::D
Hasadın bol olsun kanka

Bu arada coco toprağı hazırlama ile ilgili videolar var onları izle kesin kullanmadan bi kere yıka coco toprağı sonra kuruyunca kullan. Videolarda bi iki ölçek sensi coco koyuyorlardı vs. Onları izlemeni öneririm

GROWER_TR

Yeni üye
Cvp: Coco hakkında yardım lütfen

edizparlar' Alıntı:
1) kanka autoyu cocoda yapıp çok güzel sonuç alan forumda kankalar vardı gönül rahatlığıyla yapabilirsin

2)kanka mutlaka ama mutlaka perlit karıştır. %50’ye %50 yap veya kendine göre %30’a %70 yapabilirsin. 

3)kanka hangi medyada yetiştireceksen o medya ile devam et, cocoyla başladıysan coco ile devam.

4)kullandığın saksının litresi senin isteğine bağlı kanka 8de olur 12’de. Ama 12 daha iyi olur gibi. Ama BEZ saksı yerine coco toprak ile AirPot saksıları tavsiye ederim. Bence airpot kullan kanka.

Bende bi coco yetiştiricisi olarak ilk günler light mix’e göre kanser eder coco adamı bu niye yaprakları küçük vs vs. Şimdiden ilk günleri sabırlı geçir kanka ::D
Hasadın bol olsun kanka

Bu arada coco toprağı hazırlama ile ilgili videolar var onları izle kesin kullanmadan bi kere yıka coco toprağı sonra kuruyunca kullan. Videolarda bi iki ölçek bitcoin coco koyuyorlardı vs. Onları izlemeni öneririm

Kanka eyvallah ellerine sağlık aydınlattığın için teşekkür ederim. Forumda bazı arkadaşlar tohum patlayınca toprağa alıp sonra cocoya almak gerek demiş hiç o işe girmeden direk cocoya saksıya alıyorum o zaman

edizparlar

Yeni üye

GROWER_TR' Alıntı:
Kanka birde coco da ph oranını kaç yapmak lazım

kanka cocoya koy cocoya devam et. 

pH için cocoda hidroponik gibi 5,5-6 harika seviyeler 6-7 arası kabul edilir güzel hoş ama 7nin üstüne 5in de altına inme.

GROWER_TR

Yeni üye

edizparlar' Alıntı:
sende kanka :D iyi growlar diliyorum şimdiden hasadın bol olsun

Kanka coco da ilk verdiğimiz can suyunda bile gübre olacak değil mi ? ilk günden gübreye başlıyoruz. Bunu da cevaplarsan aşık olacam sana ❤️

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
Coco da saksıyı hazırlarken en üst tabakaya perlit olmasın perlitler üstten görünmesin. Coco sürekli nemli kaldıgı ve ışık aldıgı için üst tabaka yosun yapıyor. O a göre ayarla en başta saksılarını.

Ü

Üye silindi 22921

Guest

Hasadın bol olsun kanka

Bu arada coco toprağı hazırlama ile ilgili videolar var onları izle kesin kullanmadan bi kere yıka coco toprağı sonra kuruyunca kullan. Videolarda bi iki ölçek sensi coco koyuyorlardı vs. Onları izlemeni öneririm
Knka coco geçicem bnde canna coco gübre kullancam. Canna coco ab yanına alacagım gübreler normalmi olcak yoksa canna bio mu. (Rizotonic. Pk 13 14 canna boost calmag ajent)

Ü

Üye silindi 22921

Guest
Coco da saksıyı hazırlarken en üst tabakaya perlit olmasın perlitler üstten görünmesin. Coco sürekli nemli kaldıgı ve ışık aldıgı için üst tabaka yosun yapıyor. O a göre ayarla en başta saksılarını.
Kimsesiz baba bende bu konuda bi yardım alabilirmiyim senden

Ü

Üye silindi 22921

Guest
Knka coco geçicem bnde canna coco gübre kullancam. Canna coco ab yanına alacagım gübreler normalmi olcak yoksa canna bio mu. (Rizotonic. Pk 13 14 canna boost calmag ajent)

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
Kimsesiz baba bende bu konuda bi yardım alabilirmiyim senden
Bu konu şöyle coco yu saksılara koyunca sakın bastırma bırak gevşek gevşek kalsın. İkincisi saksının üstü 5 cm kadar perlitsiz olsun. Normal perlitli karıstır coco yu saksılara aktar sonra üstüne perlitsiz coco ekle perlitler üstten görünmesin. Coco yu çok yavas sulama yap mümkünse fısfısla sula her zaman. Birden hızlı dökme suyu coco yu hızlı sularsan coco çöker birbirine yapışır havalanması zorlaşır kuruması uzun sürer. Bir diğer konu coco da besinleri çok çok çok az kullan. Coco besinleri tutar. Denildiği gibi sıfır besinle gelir ama çok iyi besin tutar. Örnek veriyorum litre ye 2 ml diyorsa sen litre 0.25 ver. Eğer normal oranlarda verirsen coco da ppm çabuk yükselir bitkileri hızlı yakar kolay gelsin

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ax-b ax-b:
    ****** ********* hahahaha***** *****
  • ax-b ax-b:
  • S selamlar95:
    ******** ***** **** ***** **** ***** ***** * ****** **** ***** *** ** hahahaha****
  • S selamlar95:
  • ax-b ax-b:
  • S selamlar95:
    ***** ******* hahahaha**** **
  • S selamlar95:
  • ax-b ax-b:
    **** hahahaha ******
    ***** ******* hahahaha**** **
  • ax-b ax-b:
  • Narkotik Narkotik:
    ***** ****** ****** ****** ****** ********* hahahaha***** *****
  • ax-b ax-b:
    hahahaha** ***** ******* ***** ******** ********* hahahaha* *******
  • Narkotik Narkotik:
    *** hahahaha **** ****** ******** ********* ********
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • ax-b ax-b:
    ***** ** *** * **** ***** hahahaha* *****
  • ax-b ax-b:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • ax-b ax-b:
    **** ***** ***** ***** ***** **** ********* hahahaha ****** *** ****** hahahaha** ******** *** ****
  • Narkotik Narkotik:
    ***** *** *** ****** ** ****** hahahaha
  • ax-b ax-b:
    *** *** ******** * **** *** ******** ********* hahahaha ****** ****** ****** ****** * **** ***** **** ***** *****
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    hahahaha* **
  • Narkotik Narkotik:
    ****** hahahaha *** *******
  • ax-b ax-b:
    *** **** **** ********* ******* ********* ****** ********* **** ******* hahahaha**
    ax-b ax-b: *** **** **** ********* ******* ********* ****** ********* **** ******* hahahaha**