Coco Deneyeeğim Set diziyorum Coco özel ilgi alanı olan üsdatlar yardımcı olabilirmi

Selamlar 3 4 yıldır toprakta grow yapıyorum ama coco yu denemek öğrenmek istiyorum 2 gündür bir takım araştırmalar yapıyorum .
Set dizmem için yardımcı olurmusunuz.
Hangi gübre setini almam gerekiyor
hangi marka mix seçmeliyim
Coco için gerekli ürünler olması gereken herşey sulamada damıtma sistemi kurarsam artıları olurmu her gün sulaya bileceğim bir sistem dizmek istiyorum.
auto gen için kaç lt saksı seçmeliyim . 14 ltsinde photo bile yapıla biliyormuş alanım 90 90 yardımcı olacak knkalara tesekkürler

Schrödinger

Yeni üye
Coco mix ile tatlı sert bir geçiş yapmanı öneririm günde 1 kere sulayabileceğin drenaja sahip bir karışım yap sana önayak olsun ve farklı bir tecrübe :)

asgü

Üye
ilk growumda alış veriş yaptığım mağaza yetkilisi abi coco'da yap deyince coco'da yaptım...Hasatta afedersin başını aldım :) şu an 2. growum Canna Coco serisini kullanıyorum gene. Bakalım bu nasıl olacak.
Coco için olmazsa olmaz ph metre ve ec metre. Sürekli ph sıkıntısı çekiyorsun ayda bir ph metren bozuluyor yenisini alıyorsun ph metrenin bozulduğunu anlamazsan belli süre yanlış ph verip bitkinin içinden geçiyorsun.. PH olayı çok önemli coco'da 5.90 oranını yakalaman gerekiyor her sulamada... hata kaldırmıyor coco.. bitkin sen ne verirsen onu alıyor profsan güzel hasat alıyorsun benim gibi acemiysen full sinir stress.
Toprak hata kaldırıyor mesela ph olayına çok düşmüyorsun 3 günde bir sulasan da hasat alıyorsun bir şekilde.. coco çabuk kuruyor sürekli ilgilenmen sulaman doğru EC değerini vermen gerek.
Coco'ya bebek gibi bakmalısın.. ben tuzlanma problemi yaşadım çiçekte besin kitlenmesi problemi yaşadım ve bunları fazla ph down kullanmaya bağladım.. çünkü sürekli karışımlarına ph down ekliyosun bitki o asiti ala ala mala bağlıyor bence... cahilce konuştum şu an farkındayım :) ustalar gelir detay verir birazdan.

asgü

Üye
bu arada canna güzel ve kaliteli bir marka dünya çapında... canna coco serisi daha az gübre çeşidiyle uğraşıyosun.
A.N coco serisine baktım'da baya çok çeşit gübre var canna'ya göre. totalde 5 çeşit gübresi var cannanın coco serisinde ve onlarla başlayıp bitiriyosun. Daha az kafa karışıklığı.

bu arada canna güzel ve kaliteli bir marka dünya çapında... canna coco serisi daha az gübre çeşidiyle uğraşıyosun.
A.N coco serisine baktım'da baya çok çeşit gübre var canna'ya göre. totalde 5 çeşit gübresi var cannanın coco serisinde ve onlarla başlayıp bitiriyosun. Daha az kafa karışıklığı.
Bir cannaa iki hesi starket lerini beğendim kullanım taploları da gayet açık Misal 1 . Haftanın ml oranlarını bölüm hergün sulayacağım , ilgi alaka olur emeği severim birde öğrenmek istiyorum . Yapacağız birşeyler ilgin alakan için teşekkür ederim
Ayrıca kullandığım ph için pH ölçüm kağıdı kullanıyorum çok kolay ve doğru çıkıyor toprakta pH ile alakalı hiç bir sorun yaşamadım grow başladığımdan beri

asgü

Üye
kanka sen yapıyosun zaten bu işi bitkinin duruşundan ne istediğini az çok anlayacak hale gelmişsindir 3-4 yıllık growwer olarak... coco'nun da üstesinden gelirsin... Canna coco toprak + canna coco gübre serisi ile başlamanı tavsiye ederim. Hesi'ye göre daha pahalı olmasına rağmen canna baya kalite...
Sana vereceğim tek tavsiye.. ph ph ph ph.. PH olayını çöz gerisi sende. Ben abant su kullanıyorum EC'si baya düşük olduğu için daha çok gübre ekleyebileyim diye. ph sı da 7.2 civarı onu 5.8 lere çekmek için de ucuz olan toz şeklindeki ph downlardan kullanıyorum.
Sağlam ph metre al gerisi kolay.

Burayı kurcala kank google otomatik çeviri ile türkçe diline çevirebilirsin. Güzelce anlatmışlar canna coco olayını.

@Yesil888 hocama saygılarla.
Şuan inceliyorum Knka canna zaten tercihlerimin arasında idi tamamdır gübre ve medya canna
Peki sence saksı ne seçmeliyim. Kaç lt seçmeliyim . Ben zaten toprakta küçük lt ler de güzel dönemler alıyorum mesela 11 lt 148g 8 lt 90 g 3.5 lt 78 g 2 bitki coco bakacağım 90 90 alan ts2000 ışık

2 bitki ile 90 90 alanı tamamen doldurmam gerekiyor o yüzden lt yi sistemim ile orantılı seçmeliyim giriş çıkış fanlarım güçlü kabin kusursuz 22 en fazla 24derece oluyor ,

asgü

Üye
kanka 90*90 alan 2 bitki için missler gibi olur..ışığında müko maaşallah... auto'da yapsan photo'da yapsan bence saksıyı büyütmelisin.. çünkü coco medyanın bir avantajı da medya içinde hava boşlukları olduğu ve kökler daha iyi oksijen aldığı için daha güzel kök salmasıdır.. yani saksını büyüt çünkü coco'da kök salma olayı toprağa göre çok çok daha iyi.. auto için 15 lt bez saksı.. photo için 19 lt bez saksı öneririm.. airport saksılar anlamsız pahalı.. bez saksı hava alıyor gayet kullanışlı...
saksı altına ızgara onun altına drenaj suyunu akıtmak için büyük kaseler.. tamamdır. Benden daha bilgilisin kanka yanlış anlama ama aklın yolu bir. Coco'da her sulamadan sonra alttan akan suyu'da ölçüyorum ben EC'si kaç PH'ı kaç bi kontrol mekanizması... ve toprağa oranla daha çok sulama yapacağın için drenaj şart.. sürekli her sulamada akıtman daha iyi oluyor hem tuzlanmayı engelliyor saksı içindeki su bekleme yapmıyor akıyor gidiyor.

asgü

Üye
11 lt 148g 8 lt 90 g 3.5 lt 78 g ahaha kimlere akıl veriyorum ben :D şu şekilde hasat almış birine akıl veriyorum :D kanka halledersin sen.. ben böyle hasat almadım hiç senin gibi sadece coco'yu çok araştırdım ve 1 kere growladım şu an 2. growum daha bilgiliyim ilkine göre yaptığım hatalardan kaçıyorum.. sana tavsiyem canna coco serisi, canna coco media %80coco +%20 perlit.. ph olayına dikkat etmek...canna coco'nun gübre takvimine göre ilerlemek ve orada yazan EC değerlerinden daha az vermek... onlar çok yüksek tutmuşlar değerleri.. atıyorum onlar haftalara göre bölmüşler bitki büyüdükçe vereceğin EC de artıyor ammaaaa asla onların söylediği rakamları verme örneğin ilk hafta 0.7-1.1 arası ver demişler.. sen hep bi çeyrek daha azını ver.. bende besin yanığı oluştu ilk growda riske hiç gerek yok.Atıyorum EC değerini 1.2 olarak yazmışlar sen 0.9 ver en fazla... sakısları büyüt.. tamamdır.. vaktinde bolsa ilgilenebileceksen, toprakta aldığın verimi ikiye katlarsın... ve sömeklerinde toprak bağlantılı ağır metaller istemediğin minareller olmaz daha saf temiz cigara içmiş olursun.

muadip

Müptezel
Merhaba kankam benimde ilk coco denemem.
Gübre olarak canna coco set iyi çalışıyor.
Toprak olarak palagron coco kullana bilirsin. Perlit eklemeyide unutma :)
Elinde guzel bir ph metren olsun tds metrende olmali.
Saksi seçimi kesinlikle küçük saksı secmeni tavsiye ederim 11 lt saksi kullandim 4 hafta veg verdim tek kelle aldim lst uygulayip biraktim. Senin alani tek basina doldurur.

Diger seçenek 3.5 lt saksim var bunada 3 hafta veg verdim kelle almadim dumduz büyüttüm test amaçlı cok fazla büyüdü kelleyi eğdim.

Sana tavsiyem 2 bitki yapicak isen 2 hafta veg 6 lt saksı kullanman.
Veya 11 lt saksı kullanıp tek bitki yapman.

Günlük ilgi ister bol bol su verirsin.

Otomatik sulama sistemi kurma şansin varsa kur kesinlikle.
Şimdiden h.o kanka :)

11 lt 148g 8 lt 90 g 3.5 lt 78 g ahaha kimlere akıl veriyorum ben :D şu şekilde hasat almış birine akıl veriyorum :D kanka halledersin sen.. ben böyle hasat almadım hiç senin gibi sadece coco'yu çok araştırdım ve 1 kere growladım şu an 2. growum daha bilgiliyim ilkine göre yaptığım hatalardan kaçıyorum.. sana tavsiyem canna coco serisi, canna coco media %80coco +%20 perlit.. ph olayına dikkat etmek...canna coco'nun gübre takvimine göre ilerlemek ve orada yazan EC değerlerinden daha az vermek... onlar çok yüksek tutmuşlar değerleri.. atıyorum onlar haftalara göre bölmüşler bitki büyüdükçe vereceğin EC de artıyor ammaaaa asla onların söylediği rakamları verme örneğin ilk hafta 0.7-1.1 arası ver demişler.. sen hep bi çeyrek daha azını ver.. bende besin yanığı oluştu ilk growda riske hiç gerek yok.Atıyorum EC değerini 1.2 olarak yazmışlar sen 0.9 ver en fazla... sakısları büyüt.. tamamdır.. vaktinde bolsa ilgilenebileceksen, toprakta aldığın verimi ikiye katlarsın... ve sömeklerinde toprak bağlantılı ağır metaller istemediğin minareller olmaz daha saf temiz cigara içmiş olursun.
Estağfurullah Knka akıl almaya ihtiyacım var bilmiyorum yeni öğreniyorum. Deneyimlerin çok değerli teşekkürler bilgiler için

Saksi seçimi kesinlikle küçük saksı secmeni tavsiye ederim 11 lt saksi kullandim 4 hafta veg verdim tek kelle aldim lst uygulayip biraktim. Senin alani tek basina doldurur.

Diger seçenek 3.5 lt saksim var bunada 3 hafta veg verdim kelle almadim dumduz büyüttüm test amaçlı cok fazla büyüdü kelleyi eğdim.

Bilgilerin için ilgin için çok teşekkür ederim
2 hafta veg 6 lt 2 saksı eğitim olarak 1 topping sıkı lst eşliğinde socroog ve otomatik sulama , peki gübreleme hakkında duvarına yazabilirmiyim ,

asgü

Üye

kanka genetik ne ? ve auto mu ? ekrana ekmek bandım..

muadip

Müptezel
Bilgilerin için ilgin için çok teşekkür ederim
2 hafta veg 6 lt 2 saksı eğitim olarak 1 topping sıkı lst eşliğinde socroog ve otomatik sulama , peki gübreleme hakkında duvarına yazabilirmiyim ,
Olur kanka gubreleme olarak 3 cu test bitkimle tanistirayim seni :) direk 12-12 baslattim direk filiz den 900ppm ile baslattim.

Gubre yaniklarim var ama ilk zamanlar oluştu gubreyi hic kısmadim en son 1700ppm ye kadar ciktim suan 1100ppmlere düşürdüm. Hic bir sikinti yasamadim. Yapman gereken alttan suyu akıtıp takip etmen sadece.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Sleepless Sleepless:
    *** hahahaha***
  • Sleepless Sleepless:
  • blackmambaa blackmambaa:
    *** ******* ******** ** ** **** ********* hahahaha
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ****** ****** ** ********* **** ********** ******* ********* ** ***** ****** ***
  • Sleepless Sleepless:
    ******** ********* ******* ******** ********* hahahaha* *****
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    ******* hahahaha*** *** *******
    ***** ******* ***** *** **** *** *** **** *** ***** ****** ****** ******* ***** *** ******* *** ******* ***** ********
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    **** ******** ******* ****** ******* **
    hahahaha ***** ******* hahahaha*** *** *******
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • S sharkek:
    *** *** **** ***** **** ******* *** hahahaha*
  • S sharkek:
    hahahaha* *** ******* ** *******