Coco’da Sulama yapmak

cancan27

Yeni üye
Merhaba kankalar ustaların yorumunu bekliyorum 2 adet bitkim var coco da yetiştirecem. Tohumları suda patlatıp direk 20 lt saksıya aldım 2 gün oldu filizlenmedi hala sulamayı nasıl yapmalıyım ışıklar kapalı olduğu için toprak sürekli nemli nem %80 sıcaklık 25 derece şimdiden yardımı olan arkadaşlara çok teşekkürler

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Çok derine ekmişsin ama artık elleme koparırsın kökü. Cocoda yapıyorsan ve acemiysen şimdiden geçmiş olsun

HaRMaN:)

Üye
Kardeş panik yapma derine gömmüşsündür karanlığa devam baş verince ilk gün 24 saat ışık sonra 18/6 çekersin. Nem sıcaklık stabil diyorsun. Ama sulama yapmalısın toprak nemli olsada coco zaten hep doygun olmalıdır. Medya kurursa tuz birikimi olur ve çıkmayan kızlarını kaybedebilirsin altından su akana kadar sulama yap her gün. Ph kontrol etmeyi sakın unutma ve her sulamada 1 ml calmag lt başına

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Kardeş panik yapma derine gömmüşsündür karanlığa devam baş verince ilk gün 24 saat ışık sonra 18/6 çekersin. Nem sıcaklık stabil diyorsun. Ama sulama yapmalısın toprak nemli olsada coco zaten hep doygun olmalıdır. Medya kurursa tuz birikimi olur ve çıkmayan kızlarını kaybedebilirsin altından su akana kadar sulama yap her gün. Ph kontrol etmeyi sakın unutma ve her sulamada 1 ml calmag lt başına
Gübreli suya calmag karıştırılmaz ayrı verilir. Mesela günde 3 sulama yapıyorsan 1 calmag 2 gübreli

Ü

Üye silindi 27466

Guest
@cancan27 Kardeş bir acemi coco yapmamalı daha kaç kez söylememiz gerekiyor. 10 gr fazla alacam diye 100 gramdan olacaksınız. Acemi olmadığım halde beceremedim. Bu sen yapamazsın demek değil. Sanırım indoor da acemisin ve coco da hiç tecrüben yok. Beni yanlış anlama senin zarar görmeni istemediğimden söylüyorum.

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
Merhaba kankalar ustaların yorumunu bekliyorum 2 adet bitkim var coco da yetiştirecem. Tohumları suda patlatıp direk 20 lt saksıya aldım 2 gün oldu filizlenmedi hala sulamayı nasıl yapmalıyım ışıklar kapalı olduğu için toprak sürekli nemli nem %80 sıcaklık 25 derece şimdiden yardımı olan arkadaşlara çok teşekkürler
Işığını aç ışık kapalı diye kim söyledi sana kardesim . Ben her zaman patlamış tohumu ekerim. İsigimi açarım ertesi bitki ışığa doğru kafasını cikartmis olur daha bugüne kadar çıkmayan 1tane bitkim bile olmadı.
Kabini neme bogmanada hiç gerek Yok ayrıca . Kes 2.5 lt cola sisesini içine bir iki fiş su sık. tepesine 3 4 delik aç 7 gün böyle takıl ondan sonra çıkar peti üstünden nemini 60 70 arası sabitle bak keyfine güzel kardeşim

TheBigBongTheory

Kıdemli Üye
İlkinden coco yapmış biri olarak korkman gereken hiçbir şey olmadığını söyleyebilirim. Bir yerde kendini zora sokmuşsun. Coco besin açısından boştur. Filizlendirmek için hafif seviyede gübre içeren bir medya kullansan sıkıntıya girmezdin. Ben jiffy tablet kullanıyorum, kendin bardakta torf da hazırlayabilirsin. Jiffy 15-20 tl kolaylık sağlıyor. Kafayı çıkardıktan sonra 1 hafta yetecek kadar özel bir cocopeat karışımı içeriyor. Sonra dışındaki kumaşı kesip coco saksıya yerleştiriyorum. Senin şu aşamada her sulamayı köklendirici ve calmag'ın mutlaka bulunduğu gelişme dönemi gübreleriyle yapman gerekiyor. Ben EC/TDS ölçersiz de yaptım. 3 litre su veriyorsam 1,5 litre alttan akıttım her sulamada. Sana EC/TDS metre almanı tavsiye ederim. pH'ın 5,8'in altına düşmediği sürece calmag'ı gübreli suya ekleyebilirsin. Asla aşırı sulama yaşarım diye düşünme. Gelişme dönemi en az günde bir, çiçeklenme dönemi en az günde 2 kez sulamayla başarılar diliyorum.

Prof Haze

Yeni üye
İlkinden coco yapmış biri olarak korkman gereken hiçbir şey olmadığını söyleyebilirim. Bir yerde kendini zora sokmuşsun. Coco besin açısından boştur. Filizlendirmek için hafif seviyede gübre içeren bir medya kullansan sıkıntıya girmezdin. Ben jiffy tablet kullanıyorum, kendin bardakta torf da hazırlayabilirsin. Jiffy 15-20 tl kolaylık sağlıyor. Kafayı çıkardıktan sonra 1 hafta yetecek kadar özel bir cocopeat karışımı içeriyor. Sonra dışındaki kumaşı kesip coco saksıya yerleştiriyorum. Senin şu aşamada her sulamayı köklendirici ve calmag'ın mutlaka bulunduğu gelişme dönemi gübreleriyle yapman gerekiyor. Ben EC/TDS ölçersiz de yaptım. 3 litre su veriyorsam 1,5 litre alttan akıttım her sulamada. Sana EC/TDS metre almanı tavsiye ederim. pH'ın 5,8'in altına düşmediği sürece calmag'ı gübreli suya ekleyebilirsin. Asla aşırı sulama yaşarım diye düşünme. Gelişme dönemi en az günde bir, çiçeklenme dönemi en az günde 2 kez sulamayla başarılar diliyorum.
Ben de cocoya adım attım. Sizin gibi jiffy tablet ile başladım. Tohumlar suda çatladı götü alta gelecek şekilde yerleştirdim kabinde karanlığa aldım bekliyorum. İlk hafta jiffy ile idare eder mi jifye nr kadar su dökmeliyim? Jiffy den 3.7lt saksıya geçirince sulama rutini başlıyor mu. Günlükler kısmında detayları var ekipman ve gübrelerimin hemen tüm besinlerine başlıyorum ozaman.

Prof Haze

Yeni üye
Tohumu filizlendirmek için biraz sıcak ve kapalı hava alanında full nem vermen gerekiyor. Tohumun üstüne kapattığın küçük alana ılık su koyarsan ılık nem hemen kafayı çıkarmasını sağlar.

Konu sahibi kanka kusura bakma Coco bilen çok yok denk gelince sormak istedim

TheBigBongTheory

Kıdemli Üye

Konu sahibi kanka kusura bakma Coco bilen çok yok denk gelince sormak istedim
Diğer konudan cevap verdim kanka.

cancan27

Yeni üye
@cancan27 Kardeş bir acemi coco yapmamalı daha kaç kez söylememiz gerekiyor. 10 gr fazla alacam diye 100 gramdan olacaksınız. Acemi olmadığım halde beceremedim. Bu sen yapamazsın demek değil. Sanırım indoor da acemisin ve coco da hiç tecrüben yok. Beni yanlış anlama senin zarar görmeni istemediğimden söylüyorum.
Teşekkür ederim kanka saol yorum için

cancan27

Yeni üye
Çok teşekkürler kanka

cancan27

Yeni üye
Işığını aç ışık kapalı diye kim söyledi sana kardesim . Ben her zaman patlamış tohumu ekerim. İsigimi açarım ertesi bitki ışığa doğru kafasını cikartmis olur daha bugüne kadar çıkmayan 1tane bitkim bile olmadı.
Kabini neme bogmanada hiç gerek Yok ayrıca . Kes 2.5 lt cola sisesini içine bir iki fiş su sık. tepesine 3 4 delik aç 7 gün böyle takıl ondan sonra çıkar peti üstünden nemini 60 70 arası sabitle bak keyfine güzel kardeşim
Mantık güzel demiysem teşekkürler kanka

cancan27

Yeni üye
Ben de cocoya adım attım. Sizin gibi jiffy tablet ile başladım. Tohumlar suda çatladı götü alta gelecek şekilde yerleştirdim kabinde karanlığa aldım bekliyorum. İlk hafta jiffy ile idare eder mi jifye nr kadar su dökmeliyim? Jiffy den 3.7lt saksıya geçirince sulama rutini başlıyor mu. Günlükler kısmında detayları var ekipman ve gübrelerimin hemen tüm besinlerine başlıyorum ozaman.
Bu seferlik böyle oldu ama birdakine dikkate alıcam söylediklerin doğru teşekkürler kanka

cancan27

Yeni üye
Işıgı açtım bugün bitanesi filizlendi diğeri de filizlenir inşallah teşekkürler yorum için kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** ********* ****** ** * ******* * **** ********** *** ******** ***** ***** **** ** ******** ***** * ******* * * ****** ********** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
  • lavrens lavrens:
    ***** ****** ****** ****** hahahaha hahahaha *********
  • A active661:
  • K keyifpezevengi:
    ******** ** ******** ***** ** hahahaha***** ***** ** ***** ****** ****** ******* hahahaha
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    ***** *** ***** **** ******* ********** ***** ****** ****** ****** hahahaha hahahaha *********
  • Night owl Night owl:
    ***** * * ** ****** hahahaha ** ******** ***** ** hahahaha***** ***** ** ***** ****** ****** ******* hahahaha
  • A active661:
    *** ******* ****** hahahaha ********** *** ***** **** ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    ***** hahahaha** *** ******* ****** hahahaha *****
  • Night owl Night owl:
  • A active661:
    ***** ***** ***** *** ******* **
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ** ****** **** ****** ****** *** ******** ***** **** ** ****** ** hahahaha ****** *** **** ***
  • A active661:
  • A active661:
    ******* ****** ******** hahahaha****** **** ****** ***** ****** ********* *********
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • lavrens lavrens:
    *** *** ***** hahahaha* ****** ***** ******** ********** **** ***** ***** ***** *********
  • lavrens lavrens:
    lavrens lavrens: ***** *** ******** ****** **** ****** ********* ****** *****