cob ledin ısınmasından bi sıkıntı çıkar mı ??

kankalar selam herkese 2 tane 50w lık cob led yaptım aleminyum üzerine arkaya da iki tane fan koydum doğru yaptım herşeyi ama bun arağmen led el yakıyor hala ama arkadaki aleminyumun ısısı el yakmıyor bi sıkıntı çıkarmı yanma falan yoksa normalmi bu

şimdiden teşekkürler yorumlar için

BosCo

Kıdemli Üye
Kanka cob lari kullandigin sogutucu ebadi nedir?
Sanirim, sogutucu yetersiz kaliyor, iki led arasi mesafe de onemli.
Örn, 50cm 16,5cm sogutucuya 4 led taktim, fanlar ile 28 30 derecede kullanabiliyorum.

Stelyoo7

Üye
Kanka fanların çalısıyor, macun da sürmüşsün alimunyum ile led arasına bence bi sıkıntı yok. Bende bu sistemi kullanıyorum. Evet elimi deyince sıcak oluyor. Ama yakar derecesinde değil. Sistemin böyle ise bi propleö yoktur. Leddeki sıcaklık normal. ( yedek ledlerin varmı)

Hausted

Üye
Kanka ben fansız arada 5 cm mesafe ile incecik alüminyum plakada kullanıyorum 1 aydır değince yanıyorsun ama bi sıkıntı olmadı :D sana hiç bir sıkıntı yaratmaz

MalrukL0rd

Kıdemli Üye
bence sıcaklığı ölç yani ben 38-40 derece çalıştığında elimi değdiremiyorum öyle diyim sana :D

nasa

Doktor
kankalar selam herkese 2 tane 50w lık cob led yaptım aleminyum üzerine arkaya da iki tane fan koydum doğru yaptım herşeyi ama bun arağmen led el yakıyor hala ama arkadaki aleminyumun ısısı el yakmıyor bi sıkıntı çıkarmı yanma falan yoksa normalmi bu

şimdiden teşekkürler yorumlar için
kanka nolacak 2 ay sonra patlar en fazla ledlerin ama 100w ledle bir şey yetişmez

Türk

Üye
tek biki koydum kanka olmaz mı diyorsun
Olue dostum enden olmasin. 100w 10bin lumen edet cob ledde. Sen rahat ol gayet yeterli yetistirmek icin. El yapimi caba ile birseyler yapiyorsun sn. Butun sonuclar galibiyetindir. Sana bie taktik veriyorum simdi iyi dinle beni. Ben bu ledin ister istemez okulunu okudum iki uc aydir. Taktigin fanların istedigi miliaper yuksek olunca fanlar hizli oluyor. Yani 0.11 0.12 ma degilde 0.25 0.16 0.20ma fan bul. Bilgidayar tamircilerinden ikinci ellerini git dene topla al gel. Ben 4 led taktim 5 fan taktim sifir ısı. Yarin 10 tane full s0ec led gelicek. Beyaz ledleri sökeceğim yerlerine full specten 7 led takacağım. 7 ledi 5 fanla soğutacağım. Çünkü gayet yeterli sogutuyorlar. Eger nem makinen varsa daha iyi sogutuluyorlar aklinda bulunsun

Türk

Üye
sağol kankam 0.20ma dediğin nedir tam olarak acaba
Pc fanının ustunde yazar. 12v 0.15ma gibi mesrla. 12v dedigi adaptör gücü. 0.15 veya 0.30 ma dedigide akım gücü. Ma mili amper demektir. Miliamperi yüksek olan fan bulup tak. Faha hizli calisir. Tabi adaptörün buldugun fanlarin toplam miliamperini karsilayacak. Mesela 0.20ma olan 10 tane fan icin 2 amper adaptor gerekir. 12v 2am yazar. Boyle boyle. Miliam0eri yani 0.20 mesela. Miliamperi yuksek olan fanlar hizli calisir

BosCo

Kıdemli Üye
Pc fanının ustunde yazar. 12v 0.15ma gibi mesrla. 12v dedigi adaptör gücü. 0.15 veya 0.30 ma dedigide akım gücü. Ma mili amper demektir. Miliamperi yüksek olan fan bulup tak. Faha hizli calisir. Tabi adaptörün buldugun fanlarin toplam miliamperini karsilayacak. Mesela 0.20ma olan 10 tane fan icin 2 amper adaptor gerekir. 12v 2am yazar. Boyle boyle. Miliam0eri yani 0.20 mesela. Miliamperi yuksek olan fanlar hizli calisir
12v 1a fani dimmer ile Hemen hemen yari performansta calistiriyorum. Yoksa ses sorun oluyor ve sogutma panel isisi 25 30 derece arasi oluyor.
Kuvvetli fan akabinde aluminyum sogutucu da onemli. 8 cm genisligi olan sogutucuya ledi koydugunda (yanlamasina 4cm) bos alan 4 cm kaliyo, e 2 ser cm bosluk yapar. Verimsiz olur.
Keske eni 16,5 cm olan sogutucuya yapabilse de. Isi sorunu olmasa kanka.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********