Canna terra flores pH sorunu

teteocx

Yeni üye
Selam dostlar. Canna terra serisi florese geçince bitkilerim direk yapraklarını saldı. Toprağım terra prof.Gübresiz suyumun pH 6,5 gübreli suya baktım şok oldum pH 4 gösteriyor. Buna benzer tecrübesi olan var mı acaba ustalardan yardım lütfen. Hemen tam olmasada flushing yaptım 12 saaate toparladılar. Flushdan süzülen suyun ph 6,2 geldi EC 250. Bu arada tabakların birinin altında tebeşir tozu gibi birşey kalmıştı bir sitede canna terrada kullandıkları perlitin düşük ph da çözüldüğü yazıyordu. Gübre miktarını da canna nın sitesine göre hazırlıyorum. Çadır içinde auto white widow ve Alaskan var şimdiye kadar herşey youndaydı. Çiçeklenme gübresi verebilmek için pH up ısmarladım. Bulduğum çözüm şimdilik bu. Tabi gübre sonrası pH ölçmem gerektiğini tecrübe etmiş oldum. Başka önerisi olan ya da benzer tecrübesi olan paylaşırsa sevinirim
Dumanınız bol olsun

Gübre ph ı düşürür zaten bu böyledir vega da kullansam düşer flores da..
Suyun ph ını 6.5 yapıp sonra mı gübre ekliyorsun suya eğer öyleyse yanlış.
Suya gübre ekleyip karıştırdıktan sonra ph ayarlaman lazım.

teteocx

Yeni üye
Ph up almazsam gübreli su veremiyorum gübreleri katınca suyun pH’ı2,5 derece düşüyor şaşırdığım konu o zaten hocam

teteocx

Yeni üye
PH up gibi tek çözüm ph up gelene kadar karbonat kullabilirsin 1-2 seferlik
f
Eyvallah hocam saolasın ama benim esas merak ettiğim gübre ile pH bu kadar çok düşmesi normal mi. Flores ve bloom birlikte mi pH’ı çok düşüryor acaba. Eğer böyleyse canna kullanan herkesin pH yükseltici kullanması gerekir ama böyle bir açıklama görmedim. Canna terra serisi tecrübesi olan bir usta lazım sanırım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********