Bruce Banner AutoFlower Günlük ( 70x40 Kabin 240w Evo Quantum Board )

cannabis16

Ordinaryüs
gayet güzeller..sınırdaki gübre durumu aynı,kötüye gitmiyor demekki gübreli devam edebilirsin...aynen devam et..akıl koyarak yaptığından kötü sonuç almıyorsun zaten..bana diyecek ,akıl verecek bişey kalmıyor bende sana yazmanın konforunu yaşıyorum..işin rast gitsin

bafici

Müptezel
gayet güzeller..sınırdaki gübre durumu aynı,kötüye gitmiyor demekki gübreli devam edebilirsin...aynen devam et..akıl koyarak yaptığından kötü sonuç almıyorsun zaten..bana diyecek ,akıl verecek bişey kalmıyor bende sana yazmanın konforunu yaşıyorum..işin rast gitsin
Vallahi üstat sayende. Growun her aşamasında hayati dokunuşlar yaptın, 40 yıl uğraşsam ulaşamayacağım ince bilgileri üşenmeden çocuğa anlatır gibi anlattın. Çok amatör geçecek bir grow sayende hesaplı kitaplı kendi çapında profesyonel bir işe döndü. Growu da göya biz yapmış olduk işte :) Şu ana kadar paylaştıkların ve bundan sonra paylaşacakların için minnettarım :)

uzumakinaruto1

Yeni üye
Bro selamlar hayırlı growlar
Senin kurduğun ayarda bir sistem kurmayı planlıyorum, hatta belki seninkinin aynısını. Sistemden memnun musun, eksik gördüğün bir yer var mı sistemle alakalı ve bu sistemin sana maaliyeti ne oldu acaba

bafici

Müptezel
Bro selamlar hayırlı growlar
Senin kurduğun ayarda bir sistem kurmayı planlıyorum, hatta belki seninkinin aynısını. Sistemden memnun musun, eksik gördüğün bir yer var mı sistemle alakalı ve bu sistemin sana maaliyeti ne oldu acaba
Kanka sistemin maliyeti kabini geçmiştir. Ben gizlilik amaçlı bunu seçtim, yoksa hiç de ucuza gelmedi. Sana şöyle özetleyeyim;

70x40 dolap 3000 tl
Maylar Kaplama 1000 tl
Aspratör Karbon filtresi+ 24v fan 550 tl
Giriş fanı 24v 200 tl
ekstra 2 tane 12 v fan 400 tl (dolap tahta olduğu, küf ve mantar yapabileceği için sirkülasyon önemli)
Salınımlı vantilatör 900 tl
Işık Güncel fiyatı 9000 tl
Toprak ve gübreler 5000 tl
Nem makinesi 1300 tl
Isı ve nem sensörü 500 tl (ısıtıcı-soğutucu ve nem makinesini buna bağlıyorsun otomatik açıp kapatıyor)
Kablo ıvır zıvır 1000 tl

Ben yattığım odada yaptığım için havalandırmayı minimumda çalıştırıyorum. O yüzden 2 tane de Co2 bag var dolabın içinde. Onlarda 3.5 k civarı tutuyor. Sen normal bir havalandırma ile yapacaksan şart değil. Benim aspiratör filtresinden yaptığım karbon filtre de çok verimli değil ayrıca. sadece sessiz olduğu için kullanıyorum. Sen ufak bir aksiyel fanla normal bir karbon filtre kullabilirsin. Dolabı da monte ettikten sonra tüm birleşim noktalarını silikonlaman lazım.

Ben bir tane 19 lt bir tane de 8 lt saksı koydum, çok pişmanım. Max 8 litre 2 saksı yapabilirsin bu kabinde. Alacağın ortalama 50-150 gr arası bir sigara olacaktır diye tahmin ediyorum. Dar dolapta her şey problem, bir şeyin yerini değiştirmek istediğinde her şeyi değiştirmen gerekiyor.

Dediğim gibi bro derdin gizlilik değilse bu iş semeriyle seksene geliyor. Onun yerine 60x60 ya da 80x80 kabin çok daha kolay ve mantıklı olur.

Son düzenleme:

bafici

Müptezel
57. Gün

Kabini baştan aşağı değiştirdim. Co2 bagleri yukarı bitkiyi de aşağı aldım. Elimde 4-5 sene önce aliexpresten aldığım şu klasik 2000 w olduğunu iddia eden panelden vardı, onu da taktım. 50-100 w arası bir şeydir muhtemelen. Veg ve bloom olarak 2 farklı rengi var, ikisini de açtım. Kontrollü gidicem, zararı olursa çıkarıcam. Bir saat uğraşın ardından ancak bu şekilde sığdırabildim kabine.

Ortalık bir tık pavyona döndü :)

muşul

Müptezel
57. Gün

Kabini baştan aşağı değiştirdim. Co2 bagleri yukarı bitkiyi de aşağı aldım. Elimde 4-5 sene önce aliexpresten aldığım şu klasik 2000 w olduğunu iddia eden panelden vardı, onu da taktım. 50-100 w arası bir şeydir muhtemelen. Veg ve bloom olarak 2 farklı rengi var, ikisini de açtım. Kontrollü gidicem, zararı olursa çıkarıcam. Bir saat uğraşın ardından ancak bu şekilde sığdırabildim kabine.

Helal olsun kankam bu işte iyisin,emek harcıyorsun, araştırıyorsun. Ellerine sağlık.

cannabis16

Ordinaryüs
muşul doğru söylüyor bu işte iyisin..ve çok daha iyi olacaksın...

bu konu sabitlenmeli aslında..çünkü ne yaptıysan,ne verdiysen hepsini tek tek yazarak grow günceni fotoğraflarla birlikte paylaştın..yetmedi,hangi mantıkla yaptığını ekledin..üşünmedin ...sonucu da güzel oldu..soldaki bitki gayet güzel budlanıyor, daha yenisin ve bu gelecek adına çok ama çok
umut vadedici..ben şahsen takip etmekten keyif aldım...

bafici

Müptezel
muşul doğru söylüyor bu işte iyisin..ve çok daha iyi olacaksın...

bu konu sabitlenmeli aslında..çünkü ne yaptıysan,ne verdiysen hepsini tek tek yazarak grow günceni fotoğraflarla birlikte paylaştın..yetmedi,hangi mantıkla yaptığını ekledin..üşünmedin ...sonucu da güzel oldu..soldaki bitki gayet güzel budlanıyor, daha yenisin ve bu gelecek adına çok ama çok
umut vadedici..ben şahsen takip etmekten keyif aldım...
Senin gibi bilgiyi alıp adamın anlayabileceği ph ayarına getirdikten sonra ince ince taşırmadan adama işleyen bir tecrübe ırmağının bulunduğu ortamda az bile geliştiriyoruz kendimizi üstat. Okunup geçiliyor belki bir çoğu ama 40 fırın ekmek var her bir cümlenin içinde. Senden bunları duymak beni çok onere etti. Gölgende daha nice growlara inşallah :)

Kansaskrazy

Yeni üye
57. Gün

Yukarıdaki çıkış fanının borusu sanırım. Ağzını daraltmışsın sebebi nedir böyle mi olmalı

bafici

Müptezel
O aspiratör karbon filtresi bro. Normalde dikine kullanmak gerekiyor, o şekilde yatırınca karbon aşağı yığılıyor, üst taraf boş kalıyor. Karbon seviyesinde kapattım hava karbondan geçerek çıksın diye. Turuncu da hazır satılan sinek tuzaklarından.

bafici

Müptezel
58. Gün

Daha 2 gün önce fan yaprak budaması yapmayacağımı söylemiştim, ama yaptım :D En alttaki sömekler çok gölgede kalmıştı ve kabin dar olduğu için bitki fazla sıkışmaya başlamıştı. Fan yaprakları alınca kabin rahatladı ve bitki ortaya biraz daha toplandı, artık kapağı kapatınca sıkışmıyor. Co2 de direk sömeklere ve şeker yapraklara kalmış oldu.

Bir sonraki sulamadan itibaren overdrive başlmayı planlıyorum. Tahminimce 2 haftaya falan flushlık pozisyona gelir. Budamadan sonra 800 ppmlik 1.5 litre su verdim. Bitkinin yarısı gittiği için su miktarını düşük tuttum. normalde 4-5 litre arası runoffsuz çok rahat alıyor saksı. Pk13/14 topmax ve bloom kullandım. Teorik olarak topmax ve pk13/14 aynı şeye hizmet ediyor gibi duruyor ancak PK değerleri çok farklı. Topmax'in pk değerleri çok düşük. Onu aromayı ve lezzeti arttırması için kullanıyorum. Plagron pk13/14 ü de kütle ve hacim için kullanıyorum. Ya da en azından ben öyle sanıyorum :D

Cannabis16 üstadın tavsiyesi üzerine çiçeklenme döneminde 3 kere arka arkaya verdiğim sıvı mikoriza sayesinde 19 litre saksıda parmağım toprağa yarım cm bile girmiyor, kökler yüzeyden çıkmaya başladı artık. Geç keşfettim ama olsun çok faydalı oldu.

Son hali şu şekilde;

muşul

Müptezel
58. Gün

Daha 2 gün önce fan yaprak budaması yapmayacağımı söylemiştim, ama yaptım :D En alttaki sömekler çok gölgede kalmıştı ve kabin dar olduğu için bitki fazla sıkışmaya başlamıştı. Fan yaprakları alınca kabin rahatladı ve bitki ortaya biraz daha toplandı, artık kapağı kapatınca sıkışmıyor. Co2 de direk sömeklere ve şeker yapraklara kalmış oldu.

Bir sonraki sulamadan itibaren overdrive başlmayı planlıyorum. Tahminimce 2 haftaya falan flushlık pozisyona gelir. Budamadan sonra 800 ppmlik 1.5 litre su verdim. Bitkinin yarısı gittiği için su miktarını düşük tuttum. normalde 4-5 litre arası runoffsuz çok rahat alıyor saksı. Pk13/14 topmax ve bloom kullandım. Teorik olarak topmax ve pk13/14 aynı şeye hizmet ediyor gibi duruyor ancak PK değerleri çok farklı. Topmax'in pk değerleri çok düşük. Onu aromayı ve lezzeti arttırması için kullanıyorum. Plagron pk13/14 ü de kütle ve hacim için kullanıyorum. Ya da en azından ben öyle sanıyorum :D

Cannabis16 üstadın tavsiyesi üzerine çiçeklenme döneminde 3 kere arka arkaya verdiğim sıvı mikoriza sayesinde 19 litre saksıda parmağım toprağa yarım cm bile girmiyor, kökler yüzeyden çıkmaya başladı artık. Geç keşfettim ama olsun çok faydalı oldu.

Son hali şu şekilde;
Ellerine sağlık kankam çok güzel maşallah

Kansaskrazy

Yeni üye
O aspiratör karbon filtresi bro. Normalde dikine kullanmak gerekiyor, o şekilde yatırınca karbon aşağı yığılıyor, üst taraf boş kalıyor. Karbon seviyesinde kapattım hava karbondan geçerek çıksın diye. Turuncu da hazır satılan sinek tuzaklarından.
Sımsıkı takipteyim brocum harika gidiyorsun, harika açıklıyorsun çok şey kapıyorum senden. Runoff çok yerde geçiyor ne olduğunu anlayamadım sende kullanmışsın.
şuan 2 bluedream photo peçetede başlıyorum bende. Havalandırmam geliyor sponsordan. Fan ve filtreyi içer mi kurmalıyım dışarı mı karar veremedim?
90x90dan hafif daha küçük alanım kendim yaptım kabini o yüzden

bafici

Müptezel
Sımsıkı takipteyim brocum harika gidiyorsun, harika açıklıyorsun çok şey kapıyorum senden. Runoff çok yerde geçiyor ne olduğunu anlayamadım sende kullanmışsın.
şuan 2 bluedream photo peçetede başlıyorum bende. Havalandırmam geliyor sponsordan. Fan ve filtreyi içer mi kurmalıyım dışarı mı karar veremedim?
90x90dan hafif daha küçük alanım kendim yaptım kabini o yüzden
Eyvallah bro. Runoff, bitkiye su verdikten sonra alttan çıkan su. Bazı noktalarda işe yarayabiliyor. PPM(su kirliliği) ve ph'ını çok sık olmasa da kontrol etmek gerekebiliyor. Çıkan su ile verdiğin su arasındaki ph farkı vs. bazı sorunlarda ipucu verebiliyor. Verdiğin gübreyi alabilmiş mi, toprakta ne kadar gübre birikmiş gibi kontrolleri de yapabiliyorsun. 200-300 tl arası bir şey PPM ölçen ec metreler.

bafici

Müptezel
60.Gün

Çok değerli üstadımdan öğrendiğim teknikle tekrar bir mikoriza yüklemesi yaptım bitkiye son kez. Overdrive başlamadan önce her şey üst düzey olsun istiyorum.

4 litre suya aşağıdaki besinleri katarak 20 saat kadar hava taşı ile havalandırdım.

• Plant success Orca Mikoriza 5 ml​
  • Bio Bloom 15 ml​
  • Bio Grow 5 ml​
  • TopMax 20 ml​
  • Bio Heaven 10 ml​
  • Alg-A-Mic 5 ml​
  • Acti Vera 5 ml​
Acti Vera, Alg-A-Mic ve Bio Heaven içerik ve etki itibari ile resmen mikorizalar için yaratılmış. Zaten açıklamalarında da "yararlı bakteri ve mikro organizmaları besler ve gelişmelerine yardımcı olur" diye yazıyor. Grow bloom ve topmax de zaten pekmez tabanlı gübreler olduğu için hepsini suya koyarak akvaryum motoru ile 20 saate yakın havalandırdım. Daha sonra 7 ml Plagron pk13/14 koyup PPM i 900 e tamamladıktan sonra verdim suyu.

Sürekli kapağı açıp içerideki Co2 yi kaçırıyorum, elim ayağım rahat durmuyor. Kabine 2k çözünürlükte 360 derece güvenlik kamerası taktım o yüzden. Artık tuvalette bile kızımı izliyorum zarar vermeden, sürekli açık önümde :D

Işığı kapatıp çektiğim resim;

Güvenlik kamerasından anlık bir görüntü :D

Karışımın ufak bir hazırlık videosu;

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********