bitkimin yapraklarındaki sorun

Karincayiyyen

Yeni üye
Kankalar konuyu açmadan önce forumdan benzer durum yaşayan var mı diye konulara bir göz attım ama maalesef benzer bir yaprak modeline rastlamadım.
4-5 gün öncesine kadar saksı değiştirdim ve kızım bu duruma geldi. Acaba eksikliği nedir :/ 
Biobizz allmix topraktan yine eşdeğer sayılan bir gübreli toprağa aldım. 
Bu belirtiler neyin işareti yardım edin birki ne istiyor...
Biobizz fishmix kullanıyorum ama hiç vermedim desem yeridir az verdim sadece bidaha da vermedim.
Yine biobizz topmax ve bioheaven var ama neyi eksik bilmeden vermek istemiyorum.  

https://imgur.com/nPZSF3Z

https://imgur.com/xl3j6gG

reaL

Üye
RE: KIZIMIN DURUMU İYİYE GİTMİYOR :( YARDIM KANKALAR

bitkinde kalsiyum eksikliği problemi var, calmag alıp vermelisin.

Orey

Yeni üye
Cvp: KIZIMIN DURUMU İYİYE GİTMİYOR :( YARDIM KANKALAR

reaL' Alıntı:
bitkinde kalsiyum eksikliği problemi var, calmag alıp vermelisin.

+1 
Daha aynı sorun bendede vardı callmag alıp takviye yapmazsan bütün yapraklarına sarıyor bro

cannabis16

Ordinaryüs
RE: Buyu harfler ile yazmak yasak

kalsiyum eksikliğiyle uzaktan yakından ilgisi yok.kalsiyum eksikliğinde en alt yapraklardan başlayarak koyu benekler çıkar yanık gibi.
bitkinde olabilecek eksiklikler magnezyum,demir,manganez..
herhalükarda calmag ver,zira içinde hem magnezyum hem de demir var.
dumanın bol olsun

vulpes-vulpes

Yeni üye
benimde bi kızımda saksı değişiminden sonra aynı problem oluştu, ben saksı değişiminde köklere zarar vermiş olabilirim o yüzden oldu diye düşündüm. bi ilgisi olabilir mi köklere zarar vermeyle?

Aorenici

Yeni üye
Organik bir tarafim var yumurta kabuklarını biriktir b200 derece ısıtılmış fırında 10 dk pişir sonra blanderdan yada havan ile ufala beyaz sirke ile 24 saat bekle ara ara karıştır içindeki karbondioksit çıksın sonra kökün 3 parmak yanına gelecek şekilde toprağı eşele üstünü kapa suladıkça kalsiyum ihtiyacını karşılasın internet bakabilirsin.

R

Ripley'sOG

Guest
Beyler kalsiyum ile bir sorun yok adam demiş zaten olay magnezyum ve diğer mikro elementler ve söylediğiniz organik tarifler için toprakta onu öğütüp köklere sunacak topluluklar gerek eminimki oda yok o yüzden gerek yok.

Karincayiyyen

Yeni üye
vulpes-vulpes' Alıntı:
benimde bi kızımda saksı değişiminden sonra aynı problem oluştu, ben saksı değişiminde köklere zarar vermiş olabilirim o yüzden oldu diye düşündüm. bi ilgisi olabilir mi köklere zarar vermeyle?

Dikkat etmeme rağmen büyük ihtimal saksı değişiminde bir şeyler oldu. daha öncesinde çok sağlıklıydı ve gayet iyi büyüyordu ::( Senin bitkin toparladı mı ustam nasıl oldu  ? 
Dünden sonra bugün ufak ufak yaralanmaya kurumaya başladı sanki ::SS
Magnezyum kalsiyum diyince arkadaşlar yumurta kabuğunu fırınlayıp havanda dövüp toprağa serptim üzerini kapadım. birazda yumurta akı ile sarısını karıştırıp verdim  

https://imgur.com/1BQUIa1
https://imgur.com/77GnpHv

1

Ripley' Alıntı:
Beyler kalsiyum ile bir sorun yok adam demiş zaten olay magnezyum ve diğer mikro elementler ve söylediğiniz organik tarifler için toprakta onu öğütüp köklere sunacak topluluklar gerek eminimki oda yok o yüzden gerek yok.

magnezyum ve diğer mikro elementler için evde pharmaton var ( şu insan için takviye ilacı reklamlarda olan ) bi kapsülü suda etirip versemmi acaba kanka kutusunda bayağı bi vitamin, element yazıyor ::Delki şahlanır yürür yavrucak :d A:SD

cannabis16' Alıntı:
kalsiyum eksikliğiyle uzaktan yakından ilgisi yok.kalsiyum eksikliğinde en alt yapraklardan başlayarak koyu benekler çıkar yanık gibi.
bitkinde olabilecek eksiklikler magnezyum,demir,manganez..
herhalükarda calmag ver,zira içinde hem magnezyum hem de demir var.
dumanın bol olsun

yanık gibi benekler çıkmaya başladı bugün kalsiyum olabilir mi bunlar  ?

R

Ripley'sOG

Guest
  1. Callmag al 
  2. Ph durumunu stabil hale getir yani 6 6.5 arası 

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • NewGardener NewGardener:
    ********** ****** **
  • 2 2PATSO:
    ****** **
  • 2 2PATSO:
    ******* ******** ******* *** ** ******** ******* ******** ****** ***** ******* ****** ******** hahahaha hahahaha**** ** **** ******* ******* ******** ****** ********* ** **** ******* ****** **** hahahahahahahaha* ** ****** ****** ******* ***
  • K Komisyon420:
  • K Komisyon420:
  • K Komisyon420:
  • E endnyz1:
  • 2 2PATSO:
    ***** hahahaha ******* ********** *
    2 2PATSO: ***** hahahaha ******* ********** *