Bitkim neden 3 yapraklı

Travisbickle

Yeni üye
Keyfi olarak yetiştirdiğim 2 tane bitkim var ikisinin de yapraklı hala o klasik esrar yapragı şeklini almadı 3 yapraklı bütün dallar sonradan mı düzelecek yoksa bir sorun mu var

Yapragın ve topragın üstündeki şeyler kükürt dostlar

Ü

Üye silindi 22665

Guest
Sorun yok kanka. Genetiği öyle, kolay gelsin

C

Canna

Guest
Dostum o tohumlar nereden aldin, genetik ne biliyor musun?

Hoca666

Müptezel
İlk yapraklar öyle oluyo. Sonrakilerde artiyo. Ilerde belli olur da bence yapraklardaki beneklere odaklansan daha iyi olur. Benimkilerde de oluyodu. Bı yerde "yapraklara gübreli su geldiğinde oluyor" diye yazmış bı arkadaş. Bu seferki growda dikkat ediyorum bakalım olacak mı yine

Travisbickle

Yeni üye
İlk yapraklar öyle oluyo. Sonrakilerde artiyo. Ilerde belli olur da bence yapraklardaki beneklere odaklansan daha iyi olur. Benimkilerde de oluyodu. Bı yerde "yapraklara gübreli su geldiğinde oluyor" diye yazmış bı arkadaş. Bu seferki growda dikkat ediyorum bakalım olacak mı yine
Hocam benimkiler hem sudan hem de kükürtten dolayı

Travisbickle

Yeni üye
Dostum sor arkadasina, eger o bitkiler 3 yaprakli kalirsa, ugrasmana gerek yok,o rudealis kenevir , kafa yapacak THC üretmez.
Hocam bugun bitkilerime daha dikkatli baktım yeni çıkan yapraklar 5 yapraklı
https://ibb.co/DM2H1hT rica etsem bir bakabilir misin eksikleri filan var mı ortalama 40 günlük filan

C

Canna

Guest
Dostum topragin ne, perlit karistirmadin mi topraga,toprak cok siki görünüyor, 40. gün icin biraz geri kalmislar. Kes artik yapraklara kükürt atmayi, o yapraklardaki kükürt tabakasi foto sentezi engelliyor. Yapraklar 5 catalli cikyorsa tamam. Saksina alttan toprak ekle, topragi biraz esele havalandir, Dostum o topragin icinde kökler cok sikismis, bundan dolayi bitkin yavas gelisiyor, ayrica isik,nem,sicaklik, gübre hakkinda bilgi ver. Bitkilerin yeteri kadar temiz hava aliyor mu?

Travisbickle

Yeni üye
Dostum topragin ne, perlit karistirmadin mi topraga,toprak cok siki görünüyor, 40. gün icin biraz geri kalmislar. Kes artik yapraklara kükürt atmayi, o yapraklardaki kükürt tabakasi foto sentezi engelliyor. Yapraklar 5 catalli cikyorsa tamam. Saksina alttan toprak ekle, topragi biraz esele havalandir, Dostum o topragin icinde kökler cok sikismis, bundan dolayi bitkin yavas gelisiyor, ayrica isik,nem,sicaklik, gübre hakkinda bilgi ver. Bitkilerin yeteri kadar temiz hava aliyor mu?
Balkonda duruyor hep 0 bütçeyle büyüttüm sıcaklık olarak egedeyim bir tık sıcak memleket yani gübre de solucan gubresi kullanacagım bugun. Saksıya nasıl alttan toprak ekleyecegim onu anlayamadım hocam biraz acıklayabilir misin tesekkur ederim

Ü

Üye silindi 899

Guest
dostum gelişim yavaşlığından oluyor. nothern lights auto bitkimin hastalıkları yüzünden gelişimi durdu ilerlemedi ve cicege girdi. cicege girmesine rağmen henüz yeni yeni 5 catallı yaprak cikarmaya baslamıstı. bitkine cok dikkat edip bakarsan yaprakları da kendisi de toparlar.

Travisbickle

Yeni üye
dostum gelişim yavaşlığından oluyor. nothern lights auto bitkimin hastalıkları yüzünden gelişimi durdu ilerlemedi ve cicege girdi. cicege girmesine rağmen henüz yeni yeni 5 catallı yaprak cikarmaya baslamıstı. bitkine cok dikkat edip bakarsan yaprakları da kendisi de toparlar.
Çok teşekkür ederim dostum bu alttan toprağı nasıl ekleyebilirim açıklayabilir misin

C

Canna

Guest
Saksi degistirir gibi cikart bitkini saksidan altina toprak koy, koy bitkiyi gene üzerine, can suyu ver.

Travisbickle

Yeni üye
Saksi degistirir gibi cikart bitkini saksidan altina toprak koy, koy bitkiyi gene üzerine, can suyu ver.
Hocam dediğinizi az önce yaptım fakat yaparken biraz kok kopardım yanlışlıkla forumdan baktım strese girecek diyorlar fakat ben öleceğinden korkuyorum cunku sanırım bir tık fazla kök koptu bunu nasıl koruyabilirim

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Hocam dediğinizi az önce yaptım fakat yaparken biraz kok kopardım yanlışlıkla forumdan baktım strese girecek diyorlar fakat ben öleceğinden korkuyorum cunku sanırım bir tık fazla kök koptu bunu nasıl koruyabilirim
Saksı değişince zaten strese girer bitki dostum sıkıntı yapma çoğunluk kök duruyor dimi. Sen ona bak. Stres olayı kaçınılmaz. Varsa stres giderici Revive falan ver 1lt/2ml. Ekstra gübre verme stres altındaki bitkiye çünkü bitkinin tepkisini anlamak zor olur.

C

Canna

Guest
Merak etmedostum, can suyu verdiysen 1-2 güne toparlar bitkin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
  • NewGardener NewGardener:
    ****** hahahaha **** *** **** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • F Fuat:
    ******* ******** ******** * ******* hahahaha* * ****** ***** ** ***** ******* ***** hahahaha ******* ********** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** hahahaha* ***** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** **** ********** *** ***** **** ***** ** ******** ***** ** ** *** ********* ** ***** **** ******* ******* ** **** ******** ********
    ********* ***** ***** ********** ***** **
  • Bandaleros Bandaleros:
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    hahahahahahahaha *** ******* ********* *****
    ****** ****** ***** *** ******* **
    NewGardener NewGardener: ****** ****** ***** *** ******* **