Bitkim Herma mi ? ACİL !

Mübarek

Yeni üye
Merhabalar hasatı bol forum üyeleri, daha önceden çok konu açmıştır bilen bilir grow da sıkıntı bitmiyor hele çaylak olunca ::) . Evet neyse bitkilerim gözlerini açalı tam 39 gün oldu 28. günün akşamında ışığı dayanamayıp 12/12 ye aldım ve sömeklenmeye soktum ama sömeklenmeye sokalı tam 11 gün oldu sömekler hala adam gibi pistil vermiyor bu durum normal mi şu an ? resimlerden de anlarsınız.

Işık 200w cob led beyaz .

Gübre olarak solucan gübresi kullanıyorum baya faydasını görüyorum gibi geliyor bana, su olarak çeşme suyunu dinlendirip 1 çay kaşığı elma sirkesi ekledim ph birazda olsa düşürüyorum hala ph ölçerim yok doğrusu en yakın zamanda almaya çalışıyorum , onun dışında havalandırma kurma şansım olmadı ortalam 4-5 saat çalışına bir vantilatör var ve 2-3 saat te açık olan bir pencere , odanın havalanması çok zor oluyor böyle ama bitkiye yetiyor gibi geliyor bana . Neyse son olarak görselde de gösterdiğim fan yaprakları kesersem ne + sı olur ne - si olur. Fan yapraklarını alta aldım adam gibi ışık görmüyorlar sömek yapıcak dalları yukarı doğru çıkartmaya çalışıyorum doğrumu yapıyorum ? kısaca fan yaprakları kesersem ne olur ? Ve dallarda ki pistiller 11 güne göre hala çok az ve küçük değiller mi ? bide benim yaprakları kedim yiyor uçlarından ::D bunun bir zararı olurmu uzak tutuyorum şu an . 

https://imgur.com/gallery/lNSXLW6

ADELMARS

Yeni üye
Cvp: Gün 39 Sömek yapmıyor pistiller çok az Neden?

• fan yapraklarını kesebilirsin bir sorun olmaz ancak  solup kuruması bitkin için daha faydalı olacaktır. Ve buda Bitkin için ekstra enerji demek. Ayrıca bitkinin genetiği ne? bu kadar acele etme şu anda daha sömek vermemesi gayet normal kanka. 

OtomatikCigara

Yeni üye
RE: Gün 39 Sömek yapmıyor pistiller çok az Neden?

Kanka led ışık beyaz demişsin.Ledler genelde fullspectrum tercih edilir ama eğer soğuk beyaz ışıksa(6500k olanlardan)çiçeklenme döneminde pek verim alamazsın.2700 K sıcaklığında bir ışık ya da kırmızı led sorunu giderir diye düşünüyorum cob led için(380-840nm)olanlardan

Mübarek

Yeni üye

OtomatikCigara' Alıntı:
Kanka led ışık beyaz demişsin.Ledler genelde fullspectrum tercih edilir ama eğer soğuk beyaz ışıksa(6500k olanlardan)çiçeklenme döneminde pek verim alamazsın.2700 K sıcaklığında bir ışık ya da kırmızı led sorunu giderir diye düşünüyorum cob led için(380-840nm)olanlardan

knk şu an başka led alıcak dururmum yok , ama internette sadece 100w lık beyaz ledle 100gr kadar hasat alan insanlar var diye biliyorum, bide knk sorun ledin ışığı rengi değil diye  düşünüyorum .
acaba arada açıp baktım ışıkta giriyordu bazen ondan olabilirmi sömeklenmemesi ?

Mübarek

Yeni üye

Başka yardım edicek yokmu durum gerçekten acil !

Hausted

Üye

Kanka bana kalırsa bitkinin durumu gayet iyi gözüküyor 11 gün çok erken biraz sabretmelisin fan yapraklarının önünü kapatacak bir engel görmüyorum bence kesme biraz sabır ve imkanın varsa çiçeklenme gübrelerine geçmek süreci hızlandıracaktır hasatın bol olsun.

Mübarek

Yeni üye

Hausted' Alıntı:
Kanka bana kalırsa bitkinin durumu gayet iyi gözüküyor 11 gün çok erken biraz sabretmelisin fan yapraklarının önünü kapatacak bir engel görmüyorum bence kesme biraz sabır ve imkanın varsa çiçeklenme gübrelerine geçmek süreci hızlandıracaktır hasatın bol olsun.

knk 13 gün oldu gelişim devam ediyor ama internette izlediğim videolarda adamlar pistili gördükden 3 gün sonra sömekler pistil kaynamya başlıyordu ona anlam veremedim, bir de kabine çok az ışık girebiliyor bazen bu sıkıntı olur mu? fan yapraklarıda altta çok az ışık görmeye başladı bir faydası yok gibi geliyor kesersem ne olur ? şimdiden eyw kanka

Hausted

Üye

Kanka bu biraz da genetik işi bence internette gördüğün videolarda adamların yetiştirdikleri bitkilerin tohumları en baba tohum bankalarından alınıyor bir de profesyonel growerlar çiçeklenme için lambayı değiştiriyorlar kendi bitkimde de durumum senin gibiydi, ama bekleyince elbet görüceksin sömeklerini.Yaprak konusunda ise ışık alamayan yapraklarım bir süre sonra soldu ben o zaman kopardım onları ben de deneme yanılma yoluyla ilerliyorum yani yaprak konusunda pek bir bilgim yok açıkçası. İmkanın varsa ışığı değiştirmek işine yarar diye düşünüyorum.

Mübarek

Yeni üye

Hausted' Alıntı:
Kanka bu biraz da genetik işi bence internette gördüğün videolarda adamların yetiştirdikleri bitkilerin tohumları en baba tohum bankalarından alınıyor bir de profesyonel growerlar çiçeklenme için lambayı değiştiriyorlar kendi bitkimde de durumum senin gibiydi, ama bekleyince elbet görüceksin sömeklerini.Yaprak konusunda ise ışık alamayan yapraklarım bir süre sonra soldu ben o zaman kopardım onları ben de deneme yanılma yoluyla ilerliyorum yani yaprak konusunda pek bir bilgim yok açıkçası. İmkanın varsa ışığı değiştirmek işine yarar diye düşünüyorum.
eyvallah knk içime su serptin ::) genetik çorbacı sativa saten ben şu an bu kadar yavaş olmasının sativa olmasına bağlıyorum . Işığı değiştirmek gibi şansım olsa değiştirirdim ama şu an pek mümkün değil knk yinede tavsiye için saol. yapraklarıda alta ışığın %25 gören fan yaprakları kestim şu an ne olucak çok bilmiyorum hayırlısı inşallah.

BigBudFtw

Yeni üye

Ben pistil göremedim sadece dişi olduğunu göstermiş bitki, 39 gün sömek görmek için çok erken. Bazı türler auto olsa dahi 45. güne kadar büyüme evresine devam eder, stress ile bu süre daha da uzatılabilir. Bitki gayet sağlıklı ve halinden memnun. Şimdiden bol hasatlar.

Birde neden imgur gibi alt yapısı sorunlu bir servise upload yapmakta insanlar bu kadar ısrarcı anlam veremiyorum. Fotoğrafları açmak için 15 dk uğraştım.

Tohumilius

Yeni üye

Eğer yerin müsaitse cam kenarına koy 1 hafta sürmez çiçeğe girmesi sonra tekrar kabine al. Ben geçen senelerde pencere önünde yapardım Kasım da başlardım aralığa kendi çiçeğe girerdi minik bitkilerin olurdu :)

Mübarek

Yeni üye

ADELMARS' Alıntı:
  • fan yapraklarını kesebilirsin bir sorun olmaz ancak  solup kuruması bitkin için daha faydalı olacaktır. Ve buda Bitkin için ekstra enerji demek. Ayrıca bitkinin genetiği ne? bu kadar acele etme şu anda daha sömek vermemesi gayet normal kanka. 

Evallah knk şu an 14. gün oldu pistiller heryerden çıkmaya başladı iyi gidiyor ama çok yavaş gibi geliyor bana :)

BigBudFtw' Alıntı:
Ben pistil göremedim sadece dişi olduğunu göstermiş bitki, 39 gün sömek görmek için çok erken. Bazı türler auto olsa dahi 45. güne kadar büyüme evresine devam eder, stress ile bu süre daha da uzatılabilir. Bitki gayet sağlıklı ve halinden memnun. Şimdiden bol hasatlar.

Birde neden imgur gibi alt yapısı sorunlu bir servise upload yapmakta insanlar bu kadar ısrarcı anlam veremiyorum. Fotoğrafları açmak için 15 dk uğraştım.
knk pistil her yerden çıktı şu an umarım dediğin gibidir . knk imgurdan atmayınca kızıyonuz imgurdan atınca kızınıyonuz napalım anlamadım ki .

Tohumilius' Alıntı:
Eğer yerin müsaitse cam kenarına koy 1 hafta sürmez çiçeğe girmesi sonra tekrar kabine al. Ben geçen senelerde pencere önünde yapardım Kasım da başlardım aralığa kendi çiçeğe girerdi minik bitkilerin olurdu :)

knk yerim polisler için çok musait koysam 3 saate kalmaz paket olurum. ::D

Kankalar bügün biraz inceledim üst dallarda küçük erkek organlarına benzer yumutalıklar çıkmış ? bunlar normal mi yoksa bitkim hemoroid mi ? acil bakar mı biri !!  https://imgur.com/gallery/6wf082O

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    *** hahahaha* ******* ** ***** ***** **** ** hahahaha*
    ********* ********* ***** *** hahahaha** **********
    ***** * ***** ******* hahahaha* ***** ***** *** **********
    hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha********* ***** *** ******* *******
    **** ***** ***** ****** ***** ** ******** ******* ***** hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha****
    *** ******** hahahaha ** hahahaha* ********* *** hahahaha* ****** ********** *** ******* hahahaha
    * ***** ********** hahahaha**** *** *** **** hahahaha** **
    **** hahahaha *** **** *****
  • M Marryhuana:
    ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    ***** ******* hahahaha*
  • Q Qirve:
    ******** ******* ***** ****** **** ***** ******** ***** ***** ***** ****** ****** hahahaha*****
    ******** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    ***** ** ***** hahahaha** **** hahahaha ****** ****** ******* ****** ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    **** ****** hahahaha********
    **** ******** **** hahahaha*** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    +1
    ***** ***** ******* ********** hahahaha *** hahahaha***
    +1
    hahahaha** **** ***** *******
  • M Marryhuana:
    ******* *** ***** ********** *** *** ****** ******* ** *** *** ***** ** *** * ******** hahahaha** *** ** ***** hahahaha** ** *** * *** ****
  • P PsyWeed:
    hahahahahahahaha
  • P PsyWeed:
    P PsyWeed: ****** ********