Bitkilere son 2 haftada alttan seyretme yapmanın faydası yada zararı varmı?

Piranaa

Kıdemli Üye
Değerli kardeşim 5 yıldır buradayım bu gruptayım bu forumdayım ana temel bilgileri öğreneceksin gerisini bırakacaksın suyuna akacak yolunu bulacak
Evet ama kanka işte şuan sorun şu ben daha 2 ay oldu ve hiçbisey bilmiyorum sizlerin 5 yılda nokta atışı yapmanız lazım diye düşünüyorum bu bilgi isinde çiçeği baktığın anda ne olduğunu anlayabilmek gerekiyor ben anlayamıyorum sizlerin dedikleriyle geldim buraya kadar sonuç bu inşallah bitkiler ölüp gitmez

John Snow

Doktor
Evet ama kanka işte şuan sorun şu ben daha 2 ay oldu ve hiçbisey bilmiyorum sizlerin 5 yılda nokta atışı yapmanız lazım diye düşünüyorum bu bilgi isinde çiçeği baktığın anda ne olduğunu anlayabilmek gerekiyor ben anlayamıyorum sizlerin dedikleriyle geldim buraya kadar sonuç bu
Bilgisine inandığın güvendiğin bir kişiyle yola devam etmen de fayda var bu ben olurum bir başkası olur hiç önemli değil önemli olan senin bu işten keyif alman ve rahat olman sorularına doğru cevap Alman ben sana hep en hafifinden yola çıktım

Piranaa

Kıdemli Üye
Kanka şimdi bak dediklerinizi uyguluyorum mesela calmag işi uyguluyorum uyguluyorum bı ise yaramiyo gibi gözüküyor bu işin sonucunda bitki ölüp gidebilir ve 2 aylık çabam boşa gidebilir şuan calmag veriyorum yapraktan bakalım 2 güne toprak kurusun durum ne olucak en sonunda **** calmagini şişeyle bosalticam üstüne bitkinin zaten

John Snow

Doktor
Kanka şimdi bak dediklerinizi uyguluyorum mesela calmag işi uyguluyorum uyguluyorum bı ise yaramiyo gibi gözüküyor
Çalmak çok faydalıdır şöyle faydalıdır çiçek dönemine kadar çünkü aşağıdaki enerjiyi yaprakların en uç noktasına kadar iletmeye yarar çiçeklenmeye başladığı zaman ise bir işe yaramaz onun için sen boş sulamada 1 litreye 1 milim olmak üzere atıyorum 4 litre vereceksen 4 milim çalmak koyacaksın maksimum olay bundan ibaret
Ve bir spreyin içine bir damla çalmak koyup spreyle yapraklara da sıkabilirsin bu kadar basit yani bunun daha ötesi yok

Piranaa

Kıdemli Üye
Kanka şuan bitkilerim benim niye sarı o dediğinide yaptım topraktanda verim litre başına ml koyup suladimda gene bı ise yaramadi şuan calmag harici sorun ne yani onu anlamaya çalışıyorum ben sorunun calmag olmadığı belli çünkü calmag olsa düzelir calmag verdiğimde ama herhangi bir düzelme göremedim bu konuyu hemen hemen 4 5 gündür konuşuyoruz ara ara ama çözüme ulasamadim calmag ile

Piranaa

Kıdemli Üye
Grow normalde çiçeklenme doneminde hiç vermedim bitkiye busefer verdim dün gece 7 ml grow verdim bu dediğinde düşündüğümüz aynı şey bakalım 2 güne kurusun sonucumuz ne olacak peki ya oda olmazsa ne yapmam gerekecek

John Snow

Doktor
Grow normalde çiçeklenme doneminde hiç vermedim bitkiye busefer verdim dün gece 7 ml grow verdim bu dediğinde düşündüğümüz aynı şey bakalım 2 güne kurusun sonucumuz ne olacak peki ya oda olmazsa ne yapmam gerekecek
Belki bir sefer daha sulama yapman gerekebilir neticeyi tam öğrenebilmen için işte böyle bilgileri biz de %100 bilemiyoruz çünkü bitkinin yanında değiliz

Piranaa

Kıdemli Üye
Çok gubreleyipte busefer bitki yakarsam nolcak ya besin kitlemesi yaptıysa bitki kanka gübre aşırı geldiyse 2 gün beklicem bakalım sonuç ne olcak

John Snow

Doktor
Çok gubreleyipte busefer bitki yakarsam nolcak ya besin kitlemesi yaptıysa bitki kanka gübre aşırı geldiyse
Kardeşim böyle şeyleri düşünme sen sana söylenen miligramın üstüne çıkmadığın zaman o bitkiyi yakamazsin zaten büyümüş güçlenmiş bebek değil o bitki bu kenevir bitkisi senin zannettiğin bitkilere benzemez çok daha sağlam ve dayanıklıdır ama kimyasal gübrede fazla kaçırırsan o zaman yakarsın ben organikten bahsediyorum

Piranaa

Kıdemli Üye
Bigbud 10 ml diyor ben 3 le başladım yavaş yavaş artiyorum gübre ml lerini takvimin verdiği gübrenin yarısıyla basladim çok sağolun kankalar bekleyecegiz 2 gün daha bakalım sonuca göre gene atacağım resim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • otaci otaci:
    ***** hahahaha** ****** *****
  • otaci otaci:
    ***** ******** **
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
  • W Weed4emre:
    *** **** **** hahahaha ******* ***** *** *** **** ******* *** ** ********* ****** ******** ********* ******* *********
  • W Weed4emre:
  • A alico1907:
  • A alico1907:
  • W Weed4emre:
    **** *** ******** ********* hahahaha*
  • W Weed4emre:
    hahahaha ******** ******** ********* ********** ***** *** *******
  • K KöpüksüzBİraa:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
  • W Weed4emre:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********** ***** ****** ***** *** ***** ********* *****
  • W Chat bot:
  • W Chat bot:
  • W Chat bot:
  • W Chat bot:
  • Night owl Night owl:
    **** ** ******** **
  • Night owl Night owl:
    hahahaha**** *** ****** *******
  • spotify artist spotify artist:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • spotify artist spotify artist:
    ******** ********** ** ******* *** * * ***** hahahaha* **** ** **** **** ******** ********** ***** ****** **** ** ****** ** ** ******* *** ****** ********** *** * ** ***** * hahahaha** *****
    spotify artist spotify artist: ******** ********** ** ******* *** * * ***** hahahaha* **** ** **** **** ******** **********...