Bitkilere son 2 haftada alttan seyretme yapmanın faydası yada zararı varmı?

Tea+90

Yeni üye
Hasata son 2 hafta kaldı. Dalların altlarında kalan çok buyuyup olgunlaşmayan meyveleri son 2 hafta kala temizleyip bütün gücü üstlere versin siye temizlemeyi düşünüyorum sizce yapmalımıyım ?

Bandaleros

Doktor
Hasata son 2 hafta kaldı. Dalların altlarında kalan çok buyuyup olgunlaşmayan meyveleri son 2 hafta kala temizleyip bütün gücü üstlere versin siye temizlemeyi düşünüyorum sizce yapmalımıyım ?
bıtkın oto mu photo mu
otoysa artık hasadın sonuna gelmıs sayılırsın ve koparacagın her yaprak strese sokup fınalını gecıktırıcek
photoysa kes gıtsın zaten sen belırlıyorsun herseyını

Bandaleros

Doktor
olur kankam dert etme ben ne dersler cıkardım ne hatalar yaptım bı konularıma baksan dalga gecersın oha dersın ama yaptıgın hatalardan ders cıkar bır dahakı growunda yapmazsın olur bıter cok buyuk dert degıl yanı yaptıgın

Piranaa

Kıdemli Üye
Dokunma artik, gec kaldin altlari temizlemek icin, altlar cicege girdiginde en gec 3. hafta bitmeden yapilir.
Kanka benim çiçekte 2 hafta bitti 3 haftadayim daha altları temizlemedim öyle detaylı sorun olurmu ama 3 kere budama yaptim fanları aldım aşağıdaki oyüzden hiç dokunmak istemiyorum daha

UFUK...

Kıdemli Üye
Kanka benim çiçekte 2 hafta bitti 3 haftadayim daha altları temizlemedim öyle detaylı sorun olurmu ama 3 kere budama yaptim fanları aldım aşağıdaki oyüzden hiç dokunmak istemiyorum daha
Kanka bak ilk pistili gordukten 1 hafta sonra saymaya basliyoruz cicecegi yani normal cicege girince 4 haftada alt temizlik lolipop nasil tabir edersen. Altlardaki kucuk somekler yani 0.5 grm alirmiyim ki dedigin isik almayan ve buyumucek somekleri yapraklari kesersen yukari basar enerjiyi. Gec kalmadiysan yap. Auto tohumlarin somekleri zaten sıkı olmaz pof olur photoya gore o yuzden isine yarar. Altlar temiz olsun her zaman. Yanlisim varsa duzeltir arkadaslar. @Yesil888 @bafici

Yesil888

Ordinaryüs
Dokunma artik, gec kaldin altlari temizlemek icin, altlar cicege girdiginde en gec 3. hafta bitmeden yapilir.
Kanka o alttaki sömekler 0,1 gr bile olmayacak. Bas makasi o alttaki sömek dallari dahil bütün dallara. Youtube yaz "cannabis lolipoping" seyret cikan vidoelari.

UFUK...

Kıdemli Üye

Kanka o alttaki sömekler 0,1 gr bile olmayacak. Bas makasi o alttaki sömek dallari dahil bütün dallara. Youtube yaz "cannabis lolipoping" seyret cikan vidoelari.
Aynen kanka ama kesince yukariya 0.5 faydasi olur acimican yetime acirsan yetime :D

bafici

Müptezel
Kanka ben çiçeğin 1. haftası büyük fanlarla alttaki ufak budları temizledim, çiçeğin 23. gününde de bütün fanları aldım. Her sömekte 3-5 tane ufak fan yaprak bıraktım, gübreleme ile ilgili bi sıkıntı olursa o yapraklara vursun diye.

Çiçeğin 7. günü yaptığım fan yaprak ve ufak sömek budaması;

Çiçeğin 23. gününde(4. hafta ortası) yaptığım fan yaprak budaması;

UFUK...

Kıdemli Üye
Kanka ben çiçeğin 1. haftası büyük fanlarla alttaki ufak budları temizledim, çiçeğin 23. gününde de bütün fanları aldım. Her sömekte 3-5 tane ufak fan yaprak bıraktım, gübreleme ile ilgili bi sıkıntı olursa o yapraklara vursun diye.

Gorsellerle anlatman cok iyi olmuş kanka. Bu arada massallah cok iyi

Piranaa

Kıdemli Üye
Şuan bu duruma dediklerinizi yaptım böyle birakicam @bafici kanka seninkiler daha çabuk büyümüş sanki benim çiçeğin 17 gününde suan ama seninki gibi değil hala pistiller beyaz 6 gün var aramızda 6 gün bukadar farketiriyomudur sizce moralim bozuldu şuan biraz küçük kaldı diye bitkim

bafici

Müptezel
Şuan bu duruma dediklerinizi yaptım böyle birakicam @bafici kanka seninkiler daha çabuk büyümüş sanki benim çiçeğin 17 gününde suan ama seninki gibi değil hala pistiller beyaz 6 gün var aramızda 6 gün bukadar farketiriyomudur sizce moralim bozuldu şuan biraz küçük kaldı diye bitkim
Gayet güzel kanka, daha bir şey yapmana gerek yok. Benim pistiller 4-5 günde kızardı, günlükten bakabilirsin. Bi de ışığı kapatıp flashla çektiğim de o kadar da kızarık gözükmüyor henüz. Genetiğe göre değişiyor ayrıca. Bi sıkıntı yok seninkilerde, gayet güzeller.

Tea+90

Yeni üye

Maşşallah çok iyiler. Bi sonrakine kesinlikle yapılmalı alttan temizleme işlemi

John Snow

Doktor

Hadi bakalım @bacifi merakla bekliyoruz son halini

John Snow

Doktor
Ha şimdi doğru yeri yakaladım abi ilk hafta sayılıyor mu çiçeğe girdi diye varsayım bunu 20.günde mi yapacağız yoksa 28 günde mi ilk haftası sayılmıyor falan bir şeyler okudum çicegin ilk sayılmaz yazmışlar

bafici

Müptezel
Ha şimdi doğru yeri yakaladım abi ilk hafta sayılıyor mu çiçeğe girdi diye varsayım bunu 20.günde mi yapacağız yoksa 28 günde mi ilk haftası sayılmıyor falan bir şeyler okudum çicegin ilk sayılmaz yazmışlar
Ben haftadan ziyade fan yaprakların dibinden çıkan sürgünlerin boyutuna bakarak yapıyorum. Sürgün 8-10 cm civarını geçtiğinde artık kendini besleyebilir diye aldım fan yaprağı. Benim bitkide çiçeğin ilk haftasına denk geldi bu süre. Zaten ortalama 15 gün sonra hemen hemen tüm sürgünler 10cm yi geçti, benim kabin de sıkışık olduğu için rahatlatmak adına tüm fanları aldım. Her sömekte 3-5 tane ufak fan bıraktım sadece. Ne kadar doğru bilmiyorum ama, sonucu ilerde göreceğiz.

John Snow

Doktor
Ben haftadan ziyade fan yaprakların dibinden çıkan sürgünlerin boyutuna bakarak yapıyorum. Sürgün 8-10 cm civarını geçtiğinde artık kendini besleyebilir diye aldım fan yaprağı. Benim bitkide çiçeğin ilk haftasına denk geldi bu süre. Zaten ortalama 15 gün sonra hemen hemen tüm sürgünler 10cm yi geçti, benim kabin de sıkışık olduğu için rahatlatmak adına tüm fanları aldım. Her sömekte 3-5 tane ufak fan bıraktım sadece. Ne kadar doğru bilmiyorum ama, sonucu ilerde göreceğiz.
Bu konu aynı benim de başımda benim yerim çok dar değil geniş ama aşağıdaki yaprakları ışık vurmuyor diye üstteki büyük fan yapraklarını hep kestim ben de ama böyle yaptığımızda ise bitkinin strese girdiğini söylüyorlar büyümenin yavaşladığını söylüyorlar

Bu konu hakkında biraz tartışalım mı mesela her gün bir iki yaprak koparılabilir diye düşünüyorum ben ama düşündüğümü yapamıyorum 8-10 yaprak bile koparttığım oluyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahahahahahaha
    +1
    hahahahahahahaha
    +1
  • 420x 420x:
  • puslu77 puslu77:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • puslu77 puslu77:
    ** *** **** hahahaha **** **** ********* **** **** ********
  • 420x 420x:
    ******** ******* ** hahahaha*** ********* ***** **
    ******* ******** ****** ** ***** ******* ******* **** hahahaha**** *** **** hahahaha *** hahahaha**
    +1
  • blackmambaa blackmambaa:
    ********* hahahaha**
  • R Reis4161.:
    ******** ******** hahahaha ****** ****** ******* **** * *** ** **** **** *** **** ********* ***** ******** ***** ******** **** hahahaha ***** ***** ******* ********* ********* ********* ****** **** *** *
  • puslu77 puslu77:
    ******* ******** hahahaha ******** *** hahahaha***
    hahahahahahahaha ***** ********** ****** ******** ** ******* ***** ********** *** *** ***** ****** ******* ********
  • 420x 420x:
    hahahaha** ******* **** ********* ******* ** ******* *********
  • puslu77 puslu77:
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    *** hahahaha*****
  • puslu77 puslu77:
  • 420x 420x:
    ** ***** ******* ******* **** hahahaha**** *** **** hahahaha *** hahahaha******* ***** ****** hahahaha* ** ******* *** **** *
    ***** ***** ****** hahahaha* ** ******* *** **** * *** ***** ******* **
    +1
    ***** ******* *** **** ***** **** ******* ** ********** hahahaha**** **********
  • 420x 420x:
  • puslu77 puslu77:
    ******* hahahaha**** ******** **** ******** ***** ** *** ***** ***** ***** **** ******** ******** **** ***** ** ***** ** ******* ** ******* **** ****** *******
    ****** ** ******* ****** ********* ********** ***** * *** ** ******* **** *****
    Lemonhazelover Lemonhazelover: ****** ** ******* ****** ********* ********** ***** * *** ** ******* **** *****