Birlikten kuvvet doğar :)

Yeniyim!!

Yeni üye
Merhabalar yeniyim ve 7 bin küsür bütçe ile sağlıklı bir adım atmak istiyorum. Alışveriş yapmak istiyorum güzel bir sistem için gerekli malzeme listesi yapar mısınız? Şimdiden teşekkürler#

harvest master kabin
sinbo nem makinesi
td silent serisi fanlar
karbon filtre
sessiz dönebilen iç rüzgar fanı
nem ısı ölçer
gübreler
saksılar
adw ph metre
cata zaman ayarlı priz
saksı
light mix toprak
kaç grow yapacaksın auto mu photo mu bunlara göre kabin boyu ve ışık değişir.
ışık olayı tam bir derya deniz bu konuda şunu al diyemem ortalama bir hesap yap kalan parayı ışığa göm ama tercihin qb led olsun tabiki.

vovex

Üye
harvest master kabin
sinbo nem makinesi
td silent serisi fanlar
karbon filtre
nem ısı ölçer
gübreler
saksılar
adw ph metre
cata zaman ayarlı priz
saksı
light mix toprak
ışık olayı tam bir derya deniz bu konuda şunu al diyemem ortalama bir hesap yap kalan parayı ışığa göm ama tercihin qb led olsun tabiki.
Kabini zeuxeden alması daha mantıklı olur bence. Bende zeuxe kullanıyorum iskeleti sağlam ama sadece içindeki yansıtıcı biraz kalitesiz gibi. Fiyatı diğer kabinlere göre çok daha uygun aradaki farkı ışığa yatırır

Yeniyim!!

Yeni üye
harvest master kabin
sinbo nem makinesi
td silent serisi fanlar
karbon filtre
nem ısı ölçer
gübreler
saksılar
adw ph metre
cata zaman ayarlı priz
saksı
light mix toprak
Cevabın için teşekkürler photo üretmek istiyorum. Bütçe konusunu birazdaha büyütüp toplam 8 saksı ekmek istiyorum.

Yeniyim!!

Yeni üye
Kabini zeuxeden alması daha mantıklı olur bence. Bende zeuxe kullanıyorum iskeleti sağlam ama sadece içindeki yansıtıcı biraz kalitesiz gibi. Fiyatı diğer kabinlere göre çok daha uygun aradaki farkı ışığa yatırır
Kabin konusunu biraz araştırdım. Hangi boyut uygundur karar veremedim çünkü pek bilgim yok. Bir kabin kaç saksı alır 1
8 saksı photo yapıcaksan 250.250 kabin lazım onada 600+600w mh/hps yaparsın on numara olur
300x150x200 de uygun mudur?

ben kabin işine biraz takıntılıyım şuan secret hydro shot kullanıyorum aldığıma pişman oldum zeuxe içinde iyi şeyler söylemiyorlar kullanmadım yorum yapamam o yüzden.
8 bitki yüksek bir rakam ışık olarak ya hıd tercih edeceksin (fiyatı ucuzdur ama soğutması ve arpası pahalıdır) yada ciddi bir para gömüp yine qb led dizeceksin.
evde klima varsa ben olsam hıd tercih ederdim bol şans.

vovex

Üye
ben kabin işine biraz takıntılıyım şuan secret hydro shot kullanıyorum aldığıma pişman oldum zeuxe içinde iyi şeyler söylemiyorlar kullanmadım yorum yapamam o yüzden.
8 bitki yüksek bir rakam ışık olarak ya hıd tercih edeceksin (fiyatı ucuzdur ama soğutması ve arpası pahalıdır) yada ciddi bir para gömüp yine qb led dizeceksin.
evde klima varsa ben olsam hıd tercih ederdim bol şans.
kanka zeuxe kötü diyorlardı forumda bende alıp denemek istedim dendiği gibi değil aşırı sağlam
Işık olarak hıd en iyisi bana göre ne kadar qb densede. Haberlerde filan tarlalara yapılan baskınlarda hep hıd kullanıyorlar

kanka zeuxe kötü diyorlardı forumda bende alıp denemek istedim dendiği gibi değil aşırı sağlam
Işık olarak hıd en iyisi bana göre ne kadar qb densede. Haberlerde filan tarlalara yapılan baskınlarda hep hıd kullanıyorlar
bende hıd kullandım şuana kadar gaza gelip 300w cob led yaptım şuanki growlarımda kullandım 24. günde söküp attım emektara döndüm öyle söyliyim kanka alışmış kudurmuştan beterdir derler ya öyleyiz sanırım yeni başlayacaklara qb öneriyorum ama önüne hıd ve qb koysalar hıd seçerim yüksek ihtimal.

Yeniyim!!

Yeni üye
bende hıd kullandım şuana kadar gaza gelip 300w cob led yaptım şuanki growlarımda kullandım 24. günde söküp attım emektara döndüm öyle söyliyim kanka alışmış kudurmuştan beterdir derler ya öyleyiz sanırım yeni başlayacaklara qb öneriyorum ama önüne hıd ve qb koysalar hıd seçerim yüksek ihtimal.
Şuan kararsız kaldım iki farklı sistem arasında biraz araştırıp size dönüş yapacağım.

Yeniyim!!

Yeni üye
Bu yazılan ürünleri gezerek görerek alabilmek mümkün mü? İnternet olayına pek güvenmiyorum..

ilk önce hangi ışığı alacağına karar ver araştır 8 bitki az değil güzel birşeyler yapmak istiyorum yazından ben 2/3 bitki yapacağını düşünmüştüm ona göre tavsiye verdim ticarete atılacağını tahmin etmemiştim..
yerin müsait olmalı 8 kök adam gibi yetiştirmek kolay değil havalandırma sistemi koku sistemi ışık sisteni iyi olmak zorunda teferruatlı ve riskli bir iş kolay gelsin.

Aguş

Doktor
Yani 8 photo için en kötü 150x300 alan lazım ve ışık konusu sıkıntılı çünkü yaz geliyor en azından 2x600 MH-HPS kullacaksın yada 2 x 480 QB lazım
Kabin 4-5k ışıklarda en az 10 k tutsa gübresi kalan malzemeleri falan 20k dan aşşa toplanmaz

Ü

Üye silindi 14517

Guest
ilk önce hangi ışığı alacağına karar ver araştır 8 bitki az değil güzel birşeyler yapmak istiyorum yazından ben 2/3 bitki yapacağını düşünmüştüm ona göre tavsiye verdim ticarete atılacağını tahmin etmemiştim..
yerin müsait olmalı 8 kök adam gibi yetiştirmek kolay değil havalandırma sistemi koku sistemi ışık sisteni iyi olmak zorunda teferruatlı ve riskli bir iş kolay gelsin.

bencede ne gerek var ilk zamanda ufak başla en azından riski azaltırsın ayrıca 7-8k biraz zor kurarsın o sistemi

zbambam

Kıdemli Üye
zeuxe alıcaktım ben de ışık geçirdiği için vazgeçtim. satıcı da açıkça söylüyor zaten ışık geçirdiğini ve fiyat performans ürünü olduğunu.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • Y Chat bot:
  • Y Chat bot:
    Y Chat bot: ***** ****** *** ****** *** *****