Bireysel kullanıcı ve ticaret sınırı kaç kök bitki ?

Cashh

Doktor
Bilen arkadaşlar söylesin ben ilgili maddelere baktım şu kadar kök bitki diye dün haberde spiker söyledi 3 kök bitki üzeri ticaretten yargılanır diye. Satıcı belirti emare delil harici bunun sınırı kaç kök tür arkadaşlar bilen varmı ona göre bilip önlem alalım. Teşekkür ederim

JhackhaL

Üye
Bende bir ara bayağı bakmıştım.
yıllık tüketim miktarı ucu açık bırakılmış lakin 19 kök olarak denk gelmiştim birkaç yerde (tam hatırlamıyorum yerleri yanlış yönlendirme olmasın)
Birde kesilmediyse kurumada değilse yasak bitki yetiştirme vs farklı ifadeler ile akış etkilenebilir.
sonucta kişi bir iş ve bir gelire sahip ise bınlar etkili diye düşünüyorum
Hatta birkaç gün önce yakalanan emlakçı kadın 20 kök yapmış üstünde 70 gr varmış birde meth filan almışlar galiba.
en güzel cevabı hukukçu arkadaşlar verir.
ki SOG yapan kişilerde ortalama 15-19 yapıyor anladığım kadarıyla

Cashh

Doktor
3 kök üstü sıkıntı evet ama 4 kökle yakalanıp içici gözüyle bakılanda oluyor. birazda esrarın potansiyeliyle alakalı örneğin tek kökten 1 kg çıkabilecek eğitimler uygulanış ve 2 ağaç ekilmişse indoor outdoor fark etmez buda seni satıcı sınıfına sokuyor. ancak indor için 3 tane gayet yeterli. daha önceden siciliniz yoksa denetimli serbestlik alırsınız bu durumda eğer suç işlemişsende 1 ile 3 yıl arası yatarı var
Eğer suç işlemişse ne demek kanka

Cashh

Doktor
Bende bir ara bayağı bakmıştım.
yıllık tüketim miktarı ucu açık bırakılmış lakin 19 kök olarak denk gelmiştim birkaç yerde (tam hatırlamıyorum yerleri yanlış yönlendirme olmasın)
Birde kesilmediyse kurumada değilse yasak bitki yetiştirme vs farklı ifadeler ile akış etkilenebilir.
sonucta kişi bir iş ve bir gelire sahip ise bınlar etkili diye düşünüyorum
Hatta birkaç gün önce yakalanan emlakçı kadın 20 kök yapmış üstünde 70 gr varmış birde meth filan almışlar galiba.
en güzel cevabı hukukçu arkadaşlar verir.
ki SOG yapan kişilerde ortalama 15-19 yapıyor anladığım kadarıyla
Kanka sog yapan kişide 15-19 ifadeleri ne anlama geliyor

Cashh

Doktor
3 kök üstü sıkıntı evet ama 4 kökle yakalanıp içici gözüyle bakılanda oluyor. birazda esrarın potansiyeliyle alakalı örneğin tek kökten 1 kg çıkabilecek eğitimler uygulanış ve 2 ağaç ekilmişse indoor outdoor fark etmez buda seni satıcı sınıfına sokuyor. ancak indor için 3 tane gayet yeterli. daha önceden siciliniz yoksa denetimli serbestlik alırsınız bu durumda eğer suç işlemişsende 1 ile 3 yıl arası yatarı var
Tek kökten 1 kg eğitimlerle bun ancak bir uzman profesyonel yapabilir sanırım

yasada bir esrar kullanıcısının günde 3 grama kadar esrar tüketebileceği yazıyor. bir hasat döneminin indoor için 4 ay civarında olduğunu düşünürsek 4-5 bitkiye kadar bireysel kullanıcı sınıfına giriyor olmak gerekir ama bu tamamen davaya bakan adamın kendi insiyatifine kalmış bir şey. devlette mantık aranmaz derler o nedenle her şeye hazır olmak gerek. izinsiz kenevir ekiminin suçu 4-12 yıl arası , esrar kullanmış olmanın suçu 1-3 yıl arası , ticaretin suçu ise en düşük 10 yıl. davaya bakan adam bunların hepsini kombine edip 15+ yıl hapse atabilir.

mandarine

Ordinaryüs
Yok mu bu konuyu tam net olarak aydınlatacak biri

kanka paranoid in bu açıklamasından daha neti yok. olay bu kadar zaten. davaya ve duruma çok bağlı. senin işine gücüne maaşına kariyerine tipine avukatına... her şeye çok bağlı

yasada bir esrar kullanıcısının günde 3 grama kadar esrar tüketebileceği yazıyor. bir hasat döneminin indoor için 4 ay civarında olduğunu düşünürsek 4-5 bitkiye kadar bireysel kullanıcı sınıfına giriyor olmak gerekir ama bu tamamen davaya bakan adamın kendi insiyatifine kalmış bir şey. devlette mantık aranmaz derler o nedenle her şeye hazır olmak gerek. izinsiz kenevir ekiminin suçu 4-12 yıl arası , esrar kullanmış olmanın suçu 1-3 yıl arası , ticaretin suçu ise en düşük 10 yıl. davaya bakan adam bunların hepsini kombine edip 15+ yıl hapse atabilir.

nasa

Doktor
kanka bu birazda hakimin insiyatifine kalmış bi olay bizim ülkede yasa yok nice tecavüzcüler katiller serbest kaldı kimse çıkıpta 3gr o bu falan demesin bu ülkede paran ve tanıdığın adam kadarsın istersen 5 kiloyla suç üstü yakalan savcı tarafından bırakılıyorsun. bizzat şahit olduğum bir olay var tanıdık bi kanalın başında bi arkadaş var adam hasılattan dönerken arabada 300.000 lira ve 2 kilo sigarayla araca baskın atılıyor (takibe almışlar) daha öncedende böyle mevzulardan savcılık olmuş arkadaş sonuç savcı kararıyla serbest :D. kendisi bile anlatıyor polislere rüşvet verdiğini savcıya rüşvet verdiğini sıkıntı yaşamıyor kollanıyor çocuk çok üstlerden bi yerlerden. gariban 2 saksıyla yakalanıyor hüküm giyiyor torbacılıktan böyle bir ülke burası

Cashh

Doktor
kanka bu birazda hakimin insiyatifine kalmış bi olay bizim ülkede yasa yok nice tecavüzcüler katiller serbest kaldı kimse çıkıpta 3gr o bu falan demesin bu ülkede paran ve tanıdığın adam kadarsın istersen 5 kiloyla suç üstü yakalan savcı tarafından bırakılıyorsun. bizzat şahit olduğum bir olay var tanıdık bi kanalın başında bi arkadaş var adam hasılattan dönerken arabada 300.000 lira ve 2 kilo sigarayla araca baskın atılıyor (takibe almışlar) daha öncedende böyle mevzulardan savcılık olmuş arkadaş sonuç savcı kararıyla serbest :D. kendisi bile anlatıyor polislere rüşvet verdiğini savcıya rüşvet verdiğini sıkıntı yaşamıyor kollanıyor çocuk çok üstlerden bi yerlerden. gariban 2 saksıyla yakalanıyor hüküm giyiyor torbacılıktan böyle bir ülke burası
Malesef :(

szrlkrsii

Müptezel
baklava muhabbeti var bi de :D

Ü

Üye silindi 22479

Guest
Kanka bir de ben şeyi merak ediyorum bu sıkayet oluyor da polis evleri basıyor ya polisin bu durumda kıstasa aldıgı konu nedır yanı her sıkayete kafasına gore gıdıyor mu polis nasıl ıslıyor bu surecı bılen varsa yesillendirebilir mi konunun altında

sarandal

Üye
Önceden benzer bir suç unsuru varsa mı sıkıntı?
Yoksa herhangi bir suçtan ötürü ceza verilmişse; örneğin trafiğin güvenliğini tehlikeye sokmaktan(100 promil üstü alkol) HAGB kararı var ise üstüne bu talihsiz olayı yaşarsak önceki ceza ile içmek için yetiştirmenin cezasını birleştirebiliyorlar mı ?

Cashh

Doktor
Kanka bir de ben şeyi merak ediyorum bu sıkayet oluyor da polis evleri basıyor ya polisin bu durumda kıstasa aldıgı konu nedır yanı her sıkayete kafasına gore gıdıyor mu polis nasıl ıslıyor bu surecı bılen varsa yesillendirebilir mi konunun altında
Bence ihbar varsa görsel olmalı bunu da mecburen dikkate alır polis

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** ** ***** hahahaha ***** ***** ******** ** ***** ***** ********
  • kkush kkush:
    *** ****** hahahaha* *** ** ***** ******
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ** ******* hahahaha ******** ****** **
  • TroubleStyla TroubleStyla:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** ** ***** ** **** ** ***** ****** ***** hahahaha******
  • NewGardener NewGardener:
    +1
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** ***** hahahaha**** ***** ******** hahahaha*** ***** ***
  • kkush kkush:
    ** **** ****** **** ******** **** **** ** ***** ****** ********** hahahaha* ******* ***
  • kkush kkush:
    ** ****** ********** ***** ******* ****** ******* hahahaha** **
  • kkush kkush:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********* ********* ******* ****** **** ***** *** hahahaha* *****
    ******* ****** ****** hahahaha**** ****
    ******* **** ** **** ******* ****** **** *** **** ********* ****** ****** *****
  • kkush kkush:
    ****** ***** ********** ****** * hahahaha* hahahaha********* ********* ******* ****** **** ***** *** hahahaha* *****
  • kkush kkush:
    ****** ********** ** hahahaha*** hahahaha**** **
    ***** ***** ******* hahahaha* **** **** ***** ** **** **** * ******* ***** ***** ***** **** ****** **** ******** **** **** ** ***** ****** ********** hahahaha* ******* ***
  • kkush kkush:
    *** ******** ***** ********* ******** ***** **
    **** hahahaha**** **** ** **** ******* ****** **** *** **** **
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    **** *** ****** ***** ********** ******* ****** *** hahahaha****** ***** ***** ********* ***** *** ****** ***** ********* ** ***** ******
    Ü Üfürükçü gargamel: **** *** ****** ***** ********** ******* ****** *** hahahaha****** ***** ***** *********...