Beyaz ve Sarı CFL

Kankalar Cfl ile grow yapıyorum, etrafta uzun uzun araştırmama rağmen lümeni yüksek sarı cfl bulamıyorum. Yüksek lümenler hep beyaz oluyor sebebi nedir anlayamadım. Grow ekipmanları satan sitelerde ki büyük cfl'lerden henüz alacak durumda değilim. 

Fikrinize ihtiyaç duyduğum konu şu; sizce çiçeklenme döneminde lümeni yüksek beyaz cfl ampullerimin yanına sarı cfl'ler eklesem çiçeklenme de bir sorun yaşar mıyım? 
Yani sarı olanların sayısını beyazlara göre daha fazla tutup lümen değerini 10.000'e tamamlamak açısından her iki rengi de kullanabilir miyim? Tecrübeli, bilgili kankalarım fikirlerini yazarlarsa çok sevinirim.

Tortumweed

Yeni üye
Cvp: Beyaz ve Sarı CFL

Aynı soruyu chatte ben de sordum auto işe farketmedez kelvin olayı dediler benim auto ben de senin gibi yarı yarıya yaptım şimdilik idare ediyor sarı işık yüksek lümenli ise ben Philips 23 w aldım 1450 lümen tavsiye ederim

reaL

Üye
CFL ile çiçeklenme için zaten sarı ışık kullanmalısınız 2700 kelvin değeri uygundur.

Beyaz ve sarı ışığı aynı anda kullanabilirsiniz, yüksek watt değerli tek ampul yerine birden fazla ampulü paralel bağlamanı tavsiye ederim.

mekodeko45

Yeni üye
cfl düşünüyorsanız çok güzel örnekleri var 23w ampulleri paralel bağlıyorlar 7-8 tane onu araştırıp öyle birley yapmanızı tavsiye ederim bence yeterli olur 1 bitki için

davenothere' Alıntı:
Çift rengi aynı anda kullanacağım o zaman uygun lümeni tutturarak. Yorumlarınız için teşekkür ederim :) İyi growlar dilerim

40tlye 100w sarı ışık 2700k cfl ampuller var. 6000 lümen.Hepsiburada da. Ben 5 tanealdım kanka. Tavsiye ederim

Saltoa

YÖNETİCİ

GözlüklüAdam' Alıntı:
davenothere' Alıntı:
Çift rengi aynı anda kullanacağım o zaman uygun lümeni tutturarak. Yorumlarınız için teşekkür ederim :) İyi growlar dilerim

40tlye 100w sarı ışık 2700k cfl ampuller var. 6000 lümen.Hepsiburada da. Ben 5 tanealdım kanka. Tavsiye ederim

Kanka bende bunlardan 2 tane aldim 2 tanede 75 watt beyaz 3000 lumen aldim ciceklenmede sarilari takip hem beyazi hem bu senin aldigin 2 ampulu takip kullancam sorum su tek bitki yetistiriyorum verim alabilirmiyim

Hausted

Üye

GözlüklüAdam' Alıntı:
davenothere' Alıntı:

Kanka 100w cfl bulamadım ben led bulb olarak çıkıyor hep karşıma rica etsem bi link bırakabilir misin micro grow için cfl bakıyorum ısı ve maliyet uygunluğundan dolayı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ********** ***** ****** *** hahahaha
    ***** ******* hahahaha** **** * ** ****** ******
    ******* ******* ****** *** ******* * ***** ** ** ****** **
    ******** *** ** ***** ****** * **** *** *** * **** ** ***** ***** ****** ********
    hahahaha****** hahahaha* ***** **
    ********* ********** ***** ******* ** ******* ****** ******** ** ******* ********* **** **
    * **** ** ******* **
    ***** ***** ********** *** ****** hahahaha* ********** ***** ******* ** ******* ****** ******** ** ******* ********* **** **
    hahahaha* hahahaha* ****** ******
  • O oziozi:
    ******** ******** ******** **** hahahaha* * * ***** ***** ******* ****** ***** hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ***** ******* ***** ****** *** *** ****** ****** ********* ***** **** ******* *** hahahaha ******* ***** ******* ****** ******* ******** ***** *** **** ***** ******** ******
  • O oziozi:
    ********** hahahaha***** ***
    O oziozi: ********** hahahaha***** ***