(Bekar evi) orta bütceli az kokulu grow

ekmelbayrak24

Yeni üye
Arkadaşlar oncelikle merhaba
Evde iki arkadas yasiyoruz ve bir tane bos odamiz var ve yerimiz var.En ust kata yakin oturuyoruz ustumuzde sadece bir kisi var.Odayi havalandirmamiz mumkun evin icerisine azda olsa koku gelmesi yine mumkun.Bitkileri 2 ser tane seklinde yetistirmeyi dusunuyoruz.Orta butce olarak 2600 tl gibi bir rakam cikardik.İsik icin cbl 6500k 50w 6 adet seri baglamayi dusunduk.Dolap olarak bez dolap alip icindeki yansitici aluminyum folyo vs biz yapmayi dusunuyoruz.Bizim icin onemli olan komsulara koku gitmemesi ve isik bize ne sekilde yeter onu bilmemiz.Karbon filtreye para vericez gibi duruyor isik onerisi ve karbon filtre durumlarina fikir goruslerine acigiz kankalar.Fikir ve gorusleriniz icin bekliyorum simdiden tesekkurler.Bez dolap kullanan arkadaslar ve strafordan kendimiz kabin yapsak fikirleride var aklimizda degerli vaktiniz icin tesekkurler

szrlkrsii

Müptezel
growkentten karbonfiltrelere bakabilirsin ben 350 400 tl civari bi şey almıştım ama en üst kattaysanız ve havalandırma imkanınız varsa, 2 3 bitkiden çok aman aman koku yayılacagını sanmıyorum ha işi şansa bırakmamak lazım tabi, elektirik faturası problem olmazsa hps 400 w bi ısık yeterli olur, amma yok cok olmasın diyorsan cob led öneririm aralarındaki farkı daha iyi yorum yapabilecek elektirikçi arkadaşlara sor istersen :D

ekmelbayrak24

Yeni üye
Kanka elektrik faturasina ne kadar yansir o onemli takibe dusmeyelim.Growkentten karbon filtrelere bakayim ama bez dolabin icindeki havayi suzebilirmi onemli olan o cob led cok isi veriyor diye yazmis herkes icerideki isiyi ayarlayamazsam nem duser nem duserse icerde kiz olacagina ekmek yapariz

Kardesim led lambs al sorun yasama takibe takilma ve dost aciwsoyler ikinizden baskasi bilmesin enyakininiz bile ihbara gelirseniz 13 sene yatarin var indirimsiz

ewening

Üye
Kardesim led lambs al sorun yasama takibe takilma ve dost aciwsoyler ikinizden baskasi bilmesin enyakininiz bile ihbara gelirseniz 13 sene yatarin var indirimsiz
13 sene neyin yatarı var? satıcımısın ki sana 13 sene ceza verecekler . 2-3-5 ağaçla yakalan sadece denetimli serbest kalırısın içiyorum diyeceksin,
kendi sigaramı kendım yapıyorum diyeceksin.
13 sene yatman için satıcı olman lazım seni uyuşturucu satarken yakalamaları lazım, hakıında satıcı diye şikayetler olması lazım. insanları yanlıs bilgi vermeyin .

Yav adam mı öldürdük ne 13 senesi satıcı arkadaşım yakalandı 100 ww ile 1er gram poşetlenmiş şekilde bile varmış üstünde 2 gün nezarett kaldı.sonra davada denetim aldı yoluna baktı.lsd met mi yapıyon evde 13 yıl yatcan

ekmelbayrak24

Yeni üye
Arkadaslar bilgiler icin tesekkur ederim tartisma gibi olmus biraz ama bu iste hersey bilgi ikimizden baska birisi bilmicek zaten.Led olarak cok pahali olmayan neyi tercih etmeliyim

Ü

Üye silindi 21953

Guest
Selam kardeş dobled satan birisi var sarı sitede ismi onur tamar AtlasGrow diyede ilanı var ondan al soğutması güzel ışıkları kaliteli profili sağlam kullanmış arkadaş 400w alsanız yeter size

Aguş

Doktor
Ya şu takip efsanesi de bitmedi yok öyle bir şey arkadaşlar sakin biraz
Cfl ile uğraşma direk Dob led al geç burada cob diyorlar onlardan işte

ekmelbayrak24

Yeni üye
kankalar o kadar ısıga verebılcek butcemız yok bugun karton kutunun ıcını mylar kaplayıp kapı yaptık ortalama oldular 60x40x100 luk bır kutu gayet sık oldugunu dusunuyorum.Suan bır tek ısık mevzusu ve karbonfıltre kaldı karbon fılıtreyıde kendımız yapıcaz elimizden gelır dıye dusunduk.Fakat bu CFL ISIGI butceden dolayı suanlık almak zorundayız ılk bıtkıde acemılık atıcaz o yuzden onerınız nedır tam olarak ?

kankalar o kadar ısıga verebılcek butcemız yok bugun karton kutunun ıcını mylar kaplayıp kapı yaptık ortalama oldular 60x40x100 luk bır kutu gayet sık oldugunu dusunuyorum.Suan bır tek ısık mevzusu ve karbonfıltre kaldı karbon fılıtreyıde kendımız yapıcaz elimizden gelır dıye dusunduk.Fakat bu CFL ISIGI butceden dolayı suanlık almak zorundayız ılk bıtkıde acemılık atıcaz o yuzden onerınız nedır tam olarak ?
kankacım bende fakirlikten dolayı cfl ile büyütüyorum ilk growum benimde 2 çiçeğim var veg dönemi için 60watt cata lambadan 3 adet kullandım(ilk 1 ay sadece 60watt ışık vardı yetersiz geldi) 180watt ile veg dönemini atlattım şimdi bloomdayım üstünde 220watt sarı cfl takılı şekilde büyümeye devam ediyor. Başlangıçta 3x60watt 6500k cata bloomda ise 10x23watt 2700k osram kullanabilirsin ekonomik açıdanda uygun minimum gerekenler bence. İmkanın varsa daha fazla ışık diz tabi ama yine sana kalmış bol hasatlar

ekmelbayrak24

Yeni üye
kanka oncelıkle cevap verdıgın ıcın cok tesekkur ederm.Baslangıc lambalarını buldum senın dedıgın gıbı phılıphs de alabılırım.Buyume donemınde bunları kullanıcam.Cıceklenme donemınde sodyum buharlı ıcten yanmalı 215 watt 18.000 lumen hps buldum milyoncuda gordum daha dogrusu ılk taktıgım 3 tane ısıgı kapatmadan bunudamı yanına eklıcem cıceklenme donemınde? yada senın dedıgın gıbı 10x23 watt 2700 k lık olan lambalar ve 3x6500 lerle bırlıkte mı baglamam gerekıyor

Aguş

Doktor
Veg döneminde 6500k bloom döneminde 2700k kullanman yeterli
O ışıklarla ve o alanla 2 oto yapmanı tavsiye ederim

ekmelbayrak24

Yeni üye
Aguş kankam kac tane kullanmam gerekır?
ilk bıtkıde butun acemılıgımı atmam gerekıyor neyı nerde yanlıs yaptıgımı gormem gerekıyor ona gore kabın buyutucem ısık ıcın para bırıktırcem vs

Aguş

Doktor
Elektrikten anlıyorsan (priz takacak kadar yeterli) cob ledleri kendin yapabilirsin 35 40 lira chiplerin tanesi 6 tane alsan 200 lira,100 liraya aluminyum soğutucu,100 150 liraya da pc fanı takarsın 3-4 tane o fiyata gelir forumda konusu olacaktı atarım o fiyata şunun gibi bişey imal edersin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bomberx Bomberx:
    **** hahahaha *** *** ***** ****** ****** ******** ***** ******* ********
  • Bomberx Bomberx:
    ***** ******* ** **** hahahaha *** **** ***** ******* ****** *****
  • A angeshar:
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • Bomberx Bomberx:
    **** ********** ******* ***** ***** ******* ** * ****** * ** hahahaha**********
  • Bomberx Bomberx:
    ***** ******** hahahahahahahaha
  • T Turco:
    ****** ***** * *** ***** ****** ***** ***** ****** ******** * ***** ********
  • Bomberx Bomberx:
  • T Turco:
    +1
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ********** ***** * ***** ******** ********** **** ******** ******* *** hahahaha***** ***** **** ****** ***** *** **** ******** *****
  • Bomberx Bomberx:
  • T Turco:
  • T Turco:
    *** ******** *** hahahaha * ****** ***** ******* ******
  • T Turco:
    *** hahahaha ******** ****** *****
  • Bomberx Bomberx:
    ********* ***** *** * ******* ** **** ****** * ******** ******** ****** ****** ***** ****** ** ******* ********** ****** ** ******
    +1
  • A angeshar:
    ****** ********* ******** ** ***** hahahaha****** **** hahahaha* ***
  • T Turco:
    *** hahahaha ********* ******** ** ***** hahahaha****** **** hahahaha* ***
  • T Turco:
    ***** ****** ***** ***** ***** ******* **** ** **** ***** hahahaha ***** *** * ******* ** **** ****** * ******** ******** ****** ****** ***** ****** ** ******* ********** ****** ** ******
  • T Turco:
    **** ***** ********* **
    T Turco: **** ***** ********* **