Baskın

Afrodit

Üye
Dün şafakta geldiler uyuyordum evde kapı çaldı. Ortada içtiğim biraz sigara bırakmıştım auto koyduğum için hasat bitmiş, kurutmayı yapmış kavonoza koymuş ve grow odasını temizlemiştim malzemelerimi güvendiğim bir arkadaşımın ofisinin deposuna kaldırmıştık bu temizliği yapalı yaklaşık 4 gün falan olmuştu yapalı fakat boruyu söktükten sonra karbonfiltreyi yukarıda unutmuşum. Neyse kısa keseyim, içtiğim 20 gram kadar bir sigara vardı kavanozun içinde elimdeki ocb kağıdı ile birlikte sifonu çektim kavonozu da tuvaletin havalandırmasından bina boşluğuna attım. Israrla kapı çalmaya devam etti güm güm güm vuruyorlardı. Binaya komşuların hepsinin ziline basıp girmişler. Kapıyı açtım, hiçbir açıklama yapmadan girdiler. Birisi bana bir şey anlatıyordu işte sakladığın bir şey varsa çıkar, iyi hal alırsın falan bize yardımcı olmuş olursun bunu tutanağa geçeriz diyordu diğerleri odaların kapılarını açtı, odalara baktılar ama detaylı değil. Adamlar mutfağın çekmecelerini falan açmadılar yani. Odada asılı karbonfiltreyi gördüler ve ne için kullandığımı sordular, bende evin içinde sigara içtiğimi ama sonrasında sigaranın bıraktığı kokuyu sevmediğimi söyledim fanını falan da aldığımı ama henüz kurmadığımı söyledim. Hiçbir şey bulamayınca kapıya yöneldiler bende ne üzerine geldiklerini sordum, bunu sormak benim hakkım evde bir şey yok ama sabaha karşı evimi alt üst ediyorsunuz dedim. İhbar üzerine geldiklerini ve emrin savcılıktan çıktığını söylediler. İhbarı eden kişi şu an beni mahalleme rezil etti, bütün zillere bastınız öğrenmek istiyorum dava açacağım falan dedim yarın karakola ifadeye gelin yardımcı olmaya çalışırız verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı üzgünüz işte savcılık emriyle geldik falan dediler gittiler bende karakola gitmedim, sizce gitmeli miyim?

Ü

Üye silindi 35577

Guest
Dayı hatırlıyorum da bir ara foto atmış odaya kurutmak için bitkileri kesip asmıştın allahtan öyle bir zamanda denk gelmediler bununla kurtulduğuna şükret ama keşke ihbar edeni öğrenebilsen bence eşyaları kaldırdığın depoya bir süre uğrama takipte falan olabilirsin allah korusun dostum

deyorke

Moderator
Dün şafakta geldiler uyuyordum evde kapı çaldı. Ortada içtiğim biraz sigara bırakmıştım auto koyduğum için hasat bitmiş, kurutmayı yapmış kavonoza koymuş ve grow odasını temizlemiştim malzemelerimi güvendiğim bir arkadaşımın ofisinin deposuna kaldırmıştık bu temizliği yapalı yaklaşık 4 gün falan olmuştu yapalı fakat boruyu söktükten sonra karbonfiltreyi yukarıda unutmuşum. Neyse kısa keseyim, içtiğim 20 gram kadar bir sigara vardı kavanozun içinde elimdeki ocb kağıdı ile birlikte sifonu çektim kavonozu da tuvaletin havalandırmasından bina boşluğuna attım. Israrla kapı çalmaya devam etti güm güm güm vuruyorlardı. Binaya komşuların hepsinin ziline basıp girmişler. Kapıyı açtım, hiçbir açıklama yapmadan girdiler. Birisi bana bir şey anlatıyordu işte sakladığın bir şey varsa çıkar, iyi hal alırsın falan bize yardımcı olmuş olursun bunu tutanağa geçeriz diyordu diğerleri odaların kapılarını açtı, odalara baktılar ama detaylı değil. Adamlar mutfağın çekmecelerini falan açmadılar yani. Odada asılı karbonfiltreyi gördüler ve ne için kullandığımı sordular, bende evin içinde sigara içtiğimi ama sonrasında sigaranın bıraktığı kokuyu sevmediğimi söyledim fanını falan da aldığımı ama henüz kurmadığımı söyledim. Hiçbir şey bulamayınca kapıya yöneldiler bende ne üzerine geldiklerini sordum, bunu sormak benim hakkım evde bir şey yok ama sabaha karşı evimi alt üst ediyorsunuz dedim. İhbar üzerine geldiklerini ve emrin savcılıktan çıktığını söylediler. İhbarı eden kişi şu an beni mahalleme rezil etti, bütün zillere bastınız öğrenmek istiyorum dava açacağım falan dedim yarın karakola ifadeye gelin yardımcı olmaya çalışırız verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı üzgünüz işte savcılık emriyle geldik falan dediler gittiler bende karakola gitmedim, sizce gitmeli miyim?
Cok gecmis olsun kanka 4 gun once toplaman buyuk bir sans olmus ben olsam kovalamam sonun da saglik raporu yok idral vs filanla karsilasmak istemem hakliyken haksiz olmak gibi yine de bir akilda soru isareti birakiyor tabiki yine sana kalmis

Cloudx

Kıdemli Üye
Evet git şikayetçi ol ki aynı kişi seni tekrar ihbar edemesin.

Kredi kartıyla alışveriş yaptın mı? Yoksa ihbar olduğu kesin mi? Elektrik faturasından filan mı anladılar. Nasıl anladılar onu merak ettim

GEÇMİŞ OLSUN DOSTUM verilmiş sadakan varmış, git sadaka ver birşeyler dağıt x17 bitki 1000w lamba birilerinin gözüne batmışsın çok dikkat et

Ü

Üye silindi 34638

Guest
Kankacım geçmiş olsun sıkıntısız atlatmışsın açıkçası neden geldiler acaba internetten veya karttan bir alışveriş yaptın mı?

Yesil888

Ordinaryüs
Gecmis olsun, bencede üzerine fazla gitme.
Polisin ev arama yetkisi, kanunlar ile sınırlandırılmış ve şeklen çizgileri çekilmiştir. Anayasa 21. Maddesine göre kolluk kuvvetleri kişilerin konutlarına giremez ya da dokunamaz. Bunun yapılabilmesi için belli kanuni şartların oluşması gerekir. Hakim kararı olmadan kişinin evine girilemez ve arama yapılamaz. 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu uyarınca “Koruma Tedbirleri” kapsamında evlerde polis araması yapılabilmektedir. Peki nedir bu polisin ev arama işlemi? İzin olmadan polis eve girebilir mi? Polisin kapıyı kırması suç mu? İşte detaylar…

Türk hukuk sisteminde ev içi arama, dijital ve basılı eşyalara el koyma gibi işlemler çok sık karşılaşılan bir durum değildir. Ancak bu da bir uygulama seçeneğidir. Milli güveliği tehdit eden, kamu düzenini tehlikeye atan, suç işlenme potansiyelinin oluşması, genel ahlakın korunması ya da başka bireyler özgürlüğünün korunması amacıyla polisin ev arama yetkisi bulunur. Fakat bu yetki ancak bir mahkeme kararı ile uygulanabilir.

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Kanka muhtemelen binada kokuya uyanan biri vardı. Daha sonra hal ve hareketlerini izleyip (kafa güzelken seni görmüştür ,eve girip çıkan tipler vardır vs ) senin olduğuna kanaat getirerek ihbarda bulundu. İhbar durumunda polis nöbetçi savcı ile anında arama emri çıkarabiliyor ve evini didik didik edebilir. Neyse ki ucuz yırtmışsın.

Afrodit

Üye
Arkadaşlar öncelikle binada iskan olmadığı için siteye gelen elektrik oturanlar tarafından ortak ödeniyor. Benim payıma 1300 falan düşüyordu klimalı bir memleketteyim zaten ortalama yaz ayları 900-1000 gelir her eve normal yani kimse problem yapmadı bu durumu biriyle bir sorun yaşamadım. Evde asla sigara içmedim bu altın kuralımdı. Dışarıda başka yerlerde içtim evet ama evde hiç oturupta içmedim. Bugün karakoldan bir tanıdığım vasıtasıyla edindiğim bilgiye göre ihbar olmuş evet. Kart dökümümlerimi istemiş savcılık growkent görünmüş onun için ihbar da olunca arama izni vermiş savcı evde hiçbir şey bulamadılar. Meslek olarak organizasyon işine girmek istediğimi gerekli çiçek üretimini yapmak için sipariş ettiğimi söyledim karakoldaki tanıdığım arkadaşıma da madem bu sipariş üzerine arama emri çıkabilecek kadar suç içeriyor neden satışı yasal ben hiç anlamam öyle esrar mesrar dedim geçtim. Ama adli bir dosyaya taşınmamış sanırım bir avukat tutup bu işin peşine düşecek gibiyim. Çünkü growu benden başka bilen 2 arkadaşım vardı. Kahpelik hangisinden geldi onu bilmek için biraz para dökücek gibiyim haberiniz olsun mücadelem bütün growerlar için diyip balkon konuşmamı kafam güzel bir şekilde noktalıyorum. MİSSİON COMPLETED

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** * ***** ******* hahahaha* ***** ***** *** **********
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha********* ***** *** ******* *******
    **** ***** ***** ****** ***** ** ******** ******* ***** hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha****
    *** ******** hahahaha ** hahahaha* ********* *** hahahaha* ****** ********** *** ******* hahahaha
    * ***** ********** hahahaha**** *** *** **** hahahaha** **
    **** hahahaha *** **** *****
  • M Marryhuana:
    ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    ***** ******* hahahaha*
  • Q Qirve:
    ******** ******* ***** ****** **** ***** ******** ***** ***** ***** ****** ****** hahahaha*****
    ******** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    ***** ** ***** hahahaha** **** hahahaha ****** ****** ******* ****** ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    **** ****** hahahaha********
    **** ******** **** hahahaha*** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    +1
    ***** ***** ******* ********** hahahaha *** hahahaha***
    +1
    hahahaha** **** ***** *******
  • M Marryhuana:
    ******* *** ***** ********** *** *** ****** ******* ** *** *** ***** ** *** * ******** hahahaha** *** ** ***** hahahaha** ** *** * *** ****
  • P PsyWeed:
    hahahahahahahaha
  • P PsyWeed:
  • Q Qirve:
  • Mest Mest:
  • lavrens lavrens:
  • M Marryhuana:
    ******* ****** ******* * ** ******* ** ******* *** ******** *** ****** ***** * *** ******** ***** * ***** ** ** ****** **** ******* ******** **** ***** **** ******* ******** *** ****** ***** ** ****** ***** ** ***** ********** * * ********* ******* **** ***** ********* ********* ****** ** ** hahahaha**** hahahaha* ****** ***** *** *** * ***** ******* *******
    M Marryhuana: ******* ****** ******* * ** ******* ** ******* *** ******** *** ****** ***** * *** ********...