Balkon grow 45. Gün

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka kovayı biraz daha toprakla doldursaydın iyiydi şimdilik devam et bende full organikciyim sana müsait olduğumda istersen kendi yapımı gübrelerden bende tavsiyede bulunurum

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka çiçeklenmeden fosfor ve potasyum ağırlıklı besleniyor çiçek yarasa gübresi ve muz kabuğu bu ihtiyacı karşılıyor

OttoMan347

√SEFİR√
Muz kabuğunu kurutup mutfak robotunda parçalayarak (lifli bir hal alıyor) direk toprağa da karıştırabilirsin su ile karıştırıp 2 gün bekletip süzerek ve 3/2 suyla seyrelterek de verebilirsin. Duruma göre bu dozu arttırabilirsin de. Yarasa gübresi zaten hazır satılıyor

Kanka çiçeklenmeden fosfor ve potasyum ağırlıklı besleniyor çiçek yarasa gübresi ve muz kabuğu bu ihtiyacı karşılıyor
Ne yapmam kanka anlamadım :d attığımbitki besinine mi dedin
Muz kabuğunu kurutup mutfak robotunda parçalayarak (lifli bir hal alıyor) direk toprağa da karıştırabilirsin su ile karıştırıp 2 gün bekletip süzerek ve 3/2 suyla seyrelterek de verebilirsin. Duruma göre bu dozu arttırabilirsin de. Yarasa gübresi zaten hazır satılıyor
kanka bu çiçeklenme de verilmiyormu ?

OttoMan347

√SEFİR√
4 adet yumurta kabuğunu fırına atıp hafif kızıl olacak şekilde fırınlıyoruz, sonra havan yardımıyla toz haline getirip bi kaseye koyup üzerine elma sirkesi ekletip arada hafif karıştırıyoruz kabarcıklar çıkacak (karbondioksit) kabarcıklar kesildiğinde 1 gün kurutmaya bırakıyoruz, 3 adet kurumuş muz kabuğunu robottan geçirip ilave ediyoruz, kullanılmış çay ve kahve telvesi ekliyoruz. (hepsi aynı miktarda) yıkanmış patates kabuğunu su da hafif kızıl olana kadar haşlıyoruz. Hepsini kavanoza koyduğunda kavanoz dolacak kadar suyla haşlanacak. Kavanozu damacana suya karıştırıp kullanıma hazır bekletiyorum (1 gün) kapağı herzaman kapalı kalsın ki taze kalsın kanka. Bu suyu atıyorum 1 lt su vereceksen yarısını bu sudan ekleyip kullanıyorsun. Çiçeğe kadar seni götürecek gübre bu

OttoMan347

√SEFİR√
Çiçekçiler aloe vera satılıyor 1 lt suya 1 yemek kaşığı yaprağın içindeki jeli ekle sprey yardımıyla 1 hafta veya 2 haftada 1 kez yaprakların hepsine sık

OttoMan347

√SEFİR√
Vakti olsa da mutfak atıklarından enzim tarifi verebilsek daha iyi olurdu ama nerden baksan en az 20 gün bekleme süresi var :) çok şükür ki bazıları büyük saksıya geçmeden yakaladık ben kankama saksıyı değiştirirken uzun süre yetecek gübreli saksı hazırlamayı da gösterecem ona baya yetecek :)

esrarii

Müptezel
saksıları küçült , büyük saksıya geçersen , risk artar. ufak saksılara al , ufak saksılarıda bir sepete yerleştir. sepeti akşam pazarından bulabilirsin. gübreden önce güvenliği düşün , bi sepet yeter sana , yapman gereken 12/12 , sonra saksıyı gübreyi düşün bence

saksıları küçült , büyük saksıya geçersen , risk artar. ufak saksılara al , ufak saksılarıda bir sepete yerleştir. sepeti akşam pazarından bulabilirsin. gübreden önce güvenliği düşün , bi sepet yeter sana , yapman gereken 12/12 , sonra saksıyı gübreyi düşün bence
Sepet derken anlamadım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 2 2008Grower:
    *** ******* * **** ***** ***** ****** hahahaha*
  • İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31:
    *** ** hahahaha **** ********** **** ******* hahahaha *** ****** *** * ******** *****
  • Probis Probis:
  • Probis Probis:
    **** ******* ********** ***** hahahaha ****** **
  • Probis Probis:
    *** ** ******** ******* ******** ******** *** ***** **** ***** ***** hahahaha ***** ******* *******
  • Probis Probis:
    ******* *** ****** hahahaha ******* **** ***** **** **** **** ** ****** **** *********
    ******* ******* ****** ** ****** *** ****** ** ******* **** ****** ****** ****** *********
    ******* ***** ******* ********** ******* **** ******* ***** *** ******** **** ***** ** *******
    +1
  • 2 2008Grower:
    *** ****** **** ******** hahahaha** ********* * ***** *** hahahaha* ** **** ****** hahahaha* ***** ******
    +1
    **** *** ***** ********* **** **** hahahaha*
  • Probis Probis:
    **** ****** ***** ***** ******* **** ******* ********* ****** hahahaha ********** ********** ******** ********** ****** * **** *****
  • Probis Probis:
    *** ** *** ******* ******* ***** **** ***** ******** ** ****** ****** **** ******* **
  • Night owl Night owl:
    ********* hahahaha**** ** **** hahahaha******** ******** hahahaha**** ** ***** **** ******** ********* ******
  • 2 2008Grower:
  • 2 2008Grower:
    ***** *
  • Probis Probis:
    ******* ******* ****** ** ****** *** ****** ** ******* **** ****** ****** ****** ********* *** ***** ******* ******* *** ** ** ******* ** ******* *******
    İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31: **** ******** ******* *** *******