BİTKİNİN DURUMU HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

Demlikk

Yeni üye
Merhaba Dostlar,

Bitkim 3 aylık 2 haftadır da çiçeklenme döneminde 12/12 ye geçtim. Başta çok sağlıklı ince ama büyük yapraklar veriyordu sonra saksısını büyüttüm yaklaşık olarak 2 haftada 140cm oldu. 
1 gün önce 600w full spectrum LED takviyesi yaptım. 
Gübre olarak , "micro grow bloom advanced nutrients " setini kullanıyorum.
Çiçeklenme döneminden itibaren lt başına 4mg 3lüden koyuyorum.
Yapraklar bu şekilde sararma ve solma yapmasından dolayı korkumdan lt başına 3mg a düşürdüm haftada 1 kez sulama yapıyorum toprağın nemli olmasına dikkat ediyorum sıcaklık hep 26 ile 29 arasında seyir ediyor. Nem de 60-70 te
Fotoğrafları Aşağıdaki linkte gözünüzü sevim bi yönlendirin bitkinin genetiğini bilmiyorum ama sativa bir genetik olduğunu düşünüyorum. aldığım eleman Genetik sattığını biliyordu ama hangi genetik olduğunu bilmiyordu. Hal tabiriyle mari aldık işte sonuçları :

https://imgur.com/a/9zHfc90

Cvp: BİTKİNİN DURUMU HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

Demlikk' Alıntı:
Merhaba Dostlar,

Bitkim 3 aylık 2 haftadır da çiçeklenme döneminde 12/12 ye geçtim. Başta çok sağlıklı ince ama büyük yapraklar veriyordu sonra saksısını büyüttüm yaklaşık olarak 2 haftada 140cm oldu. 
1 gün önce 600w full spectrum LED takviyesi yaptım. 
Gübre olarak , "micro grow bloom advanced nutrients " setini kullanıyorum.
Çiçeklenme döneminden itibaren lt başına 4mg 3lüden koyuyorum.
Yapraklar bu şekilde sararma ve solma yapmasından dolayı korkumdan lt başına 3mg a düşürdüm haftada 1 kez sulama yapıyorum toprağın nemli olmasına dikkat ediyorum sıcaklık hep 26 ile 29 arasında seyir ediyor. Nem de 60-70 te
Fotoğrafları Aşağıdaki linkte gözünüzü sevim bi yönlendirin bitkinin genetiğini bilmiyorum ama sativa bir genetik olduğunu düşünüyorum. aldığım eleman Genetik sattığını biliyordu ama hangi genetik olduğunu bilmiyordu. Hal tabiriyle mari aldık işte sonuçları :

https://imgur.com/a/9zHfc90

İlk defa bu kadar ciliz someklenmeye giren yapraksiz bi mari gordum bende isik muhtemelen ya yetersiz yada uzak kalmis bence kolay gelsin

cannabis16

Ordinaryüs
garibim co2+ışık yetersizliğinden fotosentez yapamamış.haliyle boyna boya gitmiş,cılız değişik bi yaratık halini almış.
bu bitkiden hasat falan bekleme,zira o ışıkla+o hava sürkilasyonu olmayan yerde 2 tane 3lü çıkarırsan öp de başına koy.
ayrıca bitkine dayamışın gübreyi ve toksik atık birikiminden bitki zehirlenmiş.saksı hacminin 3 katı kadar suyla flushla,yavaş yavaş yap bu işlemi ki tuzlanma çözülsün.flush yapmıyacaksan direk çöpe at bitkiyi zira zehirlenmiş ve o toprakta daha fazla dayanamaz.
bundan sonraki growlarında önce araştırıp sonra işe koyulursan böyle sorunlarla karşılaşmazsın

erdokush

Yeni üye
şuanda 5-6. ayın ortasında falan son iki hafta flush sonra hasat hazır https://m.imgur.com/a/DSnH7oY kanka buda benim bitki sömeklenmeye 4-5 haftasında falan aldım 40 cm civarıyken bi cahilşik edip yapraklarını budadım 12/12 ye aldım baktım **** bitkiye bloom gübresini vermeye başlayınca çok değişik bi büyüme kat etti 40 cm lan nolcak **** ufacık verse verse 15-20 gr diye düşünüyodum bitki bi boyuna gitti şimdi 1.85 boyu var dolaba zorla sığıyor ışığın yerini falan değiştirdim etrafına folyo falan yaptım bitkinin bütün isteklerinide güzel karşılayınca böyle oldu growdiaries linki atıcam yaptığım hataya bak feyz al bitkinin eksiklerini karşılamak erken yakalamakta önemli geç bile yakalasan bi şekilfe karşılığını alıyorsun bide tek bitki 250w ışıkla buda grow diaries linki https://growdiaries.com/diaries/6719-og-kush
boyut konusunda canını sıkıcak gibi güzel gübreşer ona güzel büyümesine yardım edicektir

Demlikk

Yeni üye

cannabis16' Alıntı:
garibim co2+ışık yetersizliğinden fotosentez yapamamış.haliyle boyna boya gitmiş,cılız değişik bi yaratık halini almış.
bu bitkiden hasat falan bekleme,zira o ışıkla+o hava sürkilasyonu olmayan yerde 2 tane 3lü çıkarırsan öp de başına koy.
ayrıca bitkine dayamışın gübreyi ve toksik atık birikiminden bitki zehirlenmiş.saksı hacminin 3 katı kadar suyla flushla,yavaş yavaş yap bu işlemi ki tuzlanma çözülsün.flush yapmıyacaksan direk çöpe at bitkiyi zira zehirlenmiş ve o toprakta daha fazla dayanamaz.
bundan sonraki growlarında önce araştırıp sonra işe koyulursan böyle sorunlarla karşılaşmazsın

daha önce de aynı yerde yetiştirdim hiç böyle birşeyle karşılaşmadım, 1 sürekli çalışan vantilatör var birde biriken havayı çıkarmak için fan da çlışıyor havayla alakalı bir problem olduğunu düşünmüyorum co2 eksikliğini nasıl anladın bundan sonra dikkat edeyim. yaprakları kocaman şekilde gövdeden geliyordu ama gübreyle yaktım heralde öyle düşünüyorum :(

erdokush' Alıntı:
şuanda 5-6. ayın ortasında falan son iki hafta flush sonra hasat hazır https://m.imgur.com/a/DSnH7oY kanka buda benim bitki sömeklenmeye 4-5 haftasında falan aldım 40 cm civarıyken bi cahilşik edip yapraklarını budadım 12/12 ye aldım baktım **** bitkiye bloom gübresini vermeye başlayınca çok değişik bi büyüme kat etti 40 cm lan nolcak **** ufacık verse verse 15-20 gr diye düşünüyodum bitki bi boyuna gitti şimdi 1.85 boyu var dolaba zorla sığıyor ışığın yerini falan değiştirdim etrafına folyo falan yaptım bitkinin bütün isteklerinide güzel karşılayınca böyle oldu growdiaries linki atıcam yaptığım hataya bak feyz al bitkinin eksiklerini karşılamak erken yakalamakta önemli geç bile yakalasan bi şekilfe karşılığını alıyorsun bide tek bitki 250w ışıkla buda grow diaries linki https://growdiaries.com/diaries/6719-og-kush
boyut konusunda canını sıkıcak gibi güzel gübreşer ona güzel büyümesine yardım edicektir

yani tam olark ne yapmamı öneriyorsun? gübremi mi değiştirmeliyim?

erdokush' Alıntı:

Yani sen yaprak budayinca someye daha fazla vitamin gidiyor mu diosun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Y Yer1n7kat6:
    ****** ** ********* **** hahahaha
  • J Javuba:
  • Y Yer1n7kat6:
    ****** hahahaha ***** ****** **** ********** hahahaha* ********* ********* ****** hahahaha*****
  • Y Yer1n7kat6:
    ****** ********** **
  • J Javuba:
    ********** *** ***** ***** ********* hahahaha******* ***
  • Y Yer1n7kat6:
    ** **** ***** **** ******** *** ******* hahahaha ****
  • K kiryue0:
    hahahahahahahaha ********** hahahaha*** hahahaha* ******** ****** ***** ***** *** ***
  • Y Yer1n7kat6:
  • J Javuba:
    hahahaha** ***** hahahaha *** hahahaha**** ******** ******** ********* *** ********* ******** *********
  • J Javuba:
  • needrich10 needrich10:
  • O obeb:
  • needrich10 needrich10:
    ***** ********** ****** ******* ****** ** ******** hahahaha* ********* ********* **********
  • O obeb:
    ** hahahaha ****** ********
    +1
  • O obeb:
  • needrich10 needrich10:
    ****** ** ***** ** ********** ******** ******* *** ******** ******* ***** ******* **** *** *** ***** **** ** ******** ********** hahahaha**** ***** ********* **** *** ******* ******** hahahaha ****** ********
  • O obeb:
    ***** ***** ** ***** ******* ******* ****** ********** ****** ********* ***** ******* ******* ***** ***
    ****** ** ***** ** ********** ******** ******* *** ******** ******* ***** ******* **** *** *** ***** **** ** ******** ********** hahahaha**** ***** ********* **** *** ******* ******
  • O obeb:
    ***** **** *** ***** ****** hahahaha** *******
    ****** ** ***** ** ********** ******** ******* *** ******** ******* ***** ******* **** *** *** ***** **** ** ******** ********** hahahaha**** ***** ********* **** *** ******* ******
  • O obeb:
    hahahaha ****
  • needrich10 needrich10:
    *** ***** hahahaha ****
  • O obeb:
    ******* ** hahahaha** *** *****
  • needrich10 needrich10:
    hahahaha* *******
  • O obeb:
  • O obeb:
  • O obeb:
    ***** ** *** *** ********* **** ***** ******* **