BİTKİM YETERİNCE BÜYÜMÜYOR NE EKSİK OLABİLİR HER ŞEYİ TAM???

karbonat

Yeni üye
kankalar selam ışığım 250w hps full spectrum 2 evre içinde grow ışığı, havalandırmam dışardan içeri temiz hava veren kanal tipi 10cm çaplı fan, saksı 18 lt, ısı 28-30 derece arasında, nem %20, gübrem AD micro grow bloom set üçünü aynıanda veriyorum bitkim veg dönemin 2. ayında, delahaze genetik paradise seedsden. bitkiye ilk 1.5 ay 7.4 ph lı su verdim ve bitki çok zor durumdaydı son 15 gündür ph downla phı 6.1 e indirdim zaten bi damla koyunca hemen böyle oluyor, ve toparladı yemyeşil oldu tekrar ama kızım küçük bence, saksıya geçirirken en derine gömmüştüm ama o kadar etki edeceğini sanmıyorum. acaba veg dönemi için ekstra başka gübrede mi vermem gerekli tek başnıa 3 lü set yetmiyor mu acaba? 

resimler burada brolar yorum yaparsanız çok sevinirim toplamda 5 ayımı alacak gibi gözüküyor 1 ay sonra çiçeklenmeye sokmak istiyorum ama  boyutu hala küçük anca saksıdan dışarı fışkırabildi. yorumlarınızı bekliyorum hasatınız bol olsun.

https://imgur.com/a/YzUN91q

Mübarek

Yeni üye
Cvp: BİTKİM YETERİNCE BÜYÜMÜYOR NE EKSİK OLABİLİR HER ŞEYİ TAM???

knk ışığı fotoğraf çekme için mi bu kadar yüksekltin yoksa normalde de öyle mi duruyor ? , eğer öyleyse hemen indir knk o ışığı arasında 25-35 cm tavsiyem knk . onun dışında kullandığın gübreleri pek bilmiyorum ama ben solucan gübresi kullanıyorum ışık 200w 4 tane cob led koydum beyaz ışık 28. gününde seninkilerin 1.5 katıydı su.
ışıktan olma ihtimalı çok yüksek gibi duruyor .
knk bide nem çok düşük %20 onu hemen yüksel bro.

bokyeme

Yeni üye
kardeşim kurban olayım %20 nemle bitki büyür mü ? %75 nem gerekiy.  çiçeklenmede %40 kuruyup gitmediğine dua et.

sana kimsenin anlatmıca şeyleride gel ben anlatayım odanın içinde bir hava sirkülasyonu varsa 200 liralık nem makinesi bile sana %20den fazla nem artışı vermez. anladığım kadarıyla odana sadece hava girişi var. o hava girişini zamanlayıcıya ayarla 1 saat çalışsın  4 saat çalışmasın istediğin nem oranını bulana kadar bu oranı değiştir en az %70 nem oranı yakalaman lazım. Kardeşim çok derdin olacak hangi şehirde yaşıyosun bilmiyorum ama %20 nemle işin çok zor çok sağlam  nem makinan olması lazım öyle 200 liralık nem makinan olsa 7/24 çalışşa deli gibi su harcar içme suyuda koyamıcam için musluk suyu koycan 2 hafta sonra musluk suyundaki kireçten nem makinan bozulcak kafayı yiceksin ben bunları nem oranı düşük bir şehirde bitki yetiştirirken yaşadım işin çok zor. Yerinde olsam nemle baş etmeye çalışmazdım direk odaya giren hava girişini kes odada nem otomatik olarak biraz yükselir çok paran yoksa daha da uğraşma nemle uğraşmak gerçekten çok zor. Ha ben uğraşırım nem maakinesine içme suyu koyarım diyosan 150-200 tlye nem makinası al içme suyu koy odaya giren hava girişi ilk önce açık kalsın baktın nem yükselmiyor zamanlayıcıya al dediğim gibi bir ayar tuttur.

karbonat

Yeni üye
Cvp: BİTKİM YETERİNCE BÜYÜMÜYOR NE EKSİK OLABİLİR HER ŞEYİ TAM???

bokyeme' Alıntı:
kardeşim kurban olayım %20 nemle bitki büyür mü ? %75 nem gerekiy.  çiçeklenmede %40 kuruyup gitmediğine dua et.

sana kimsenin anlatmıca şeyleride gel ben anlatayım odanın içinde bir hava sirkülasyonu varsa 200 liralık nem makinesi bile sana %20den fazla nem artışı vermez. anladığım kadarıyla odana sadece hava girişi var. o hava girişini zamanlayıcıya ayarla 1 saat çalışsın  4 saat çalışmasın istediğin nem oranını bulana kadar bu oranı değiştir en az %70 nem oranı yakalaman lazım. Kardeşim çok derdin olacak hangi şehirde yaşıyosun bilmiyorum ama %20 nemle işin çok zor çok sağlam  nem makinan olması lazım öyle 200 liralık nem makinan olsa 7/24 çalışşa deli gibi su harcar içme suyuda koyamıcam için musluk suyu koycan 2 hafta sonra musluk suyundaki kireçten nem makinan bozulcak kafayı yiceksin ben bunları nem oranı düşük bir şehirde bitki yetiştirirken yaşadım işin çok zor. Yerinde olsam nemle baş etmeye çalışmazdım direk odaya giren hava girişini kes odada nem otomatik olarak biraz yükselir çok paran yoksa daha da uğraşma nemle uğraşmak gerçekten çok zor. Ha ben uğraşırım nem maakinesine içme suyu koyarım diyosan 150-200 tlye nem makinası al içme suyu koy odaya giren hava girişi ilk önce açık kalsın baktın nem yükselmiyor zamanlayıcıya al dediğim gibi bir ayar tuttur.

istanbulda yaşıyorum yan nem oranı bilemiyorum nasıl normale göre ama ben de küçük bir nem makinası aldım bekliyorum kargodan deneyeceğim arttırmayı ama foruma da baktım insanlar için nem çok sorun olmamış nem arttırmak bu kadar mı zor herkes de havalandırma var sonuçta

cannabis16

Ordinaryüs
nem olayına açıklık getirelim.
metal halide ve hps ışıklar eğer cooltube tarzı bir muhafazadan devamlı ısıttığı hava kabin dışına atılmazsa nemi diplere indirir.nem makinası alsanda hava gazı olur.zira o ışıklar ortamdaki nemi kurutur,çok güçlü ışıklardır..
sen doğrusunu yapıyorsun devamlı taze hava çekmek konusunda,dışarıdan çekeceğin havanın bağıl nemi bu mevsimde %50 nin altına düşmez. devamlı taze hava çekmeye devam et..sana önerim güzel bi fan al+cooltube o hps ışığın kuruttuğu havayı kabine salmadan çek at ortamdan. başka türlü ne yaparsan yap nem okadar artmaz.
ayrıca nem %20 lerde olsada sıcaklık değerin güzel,hps de tek bitki için yeterli..yani 2 ayda bundan çok daha fazla gelişmeleri lazımdı.gübre işine pek takışma,elindeki seti doğru şekilde kullandığın müddetçe ekstradan bişey almana gerek yok.
ilk 1,5 ay phı devamlı 7nin yukarısında su vermişsin.bitkin yeterince kökten beslenememiş,sanıyorum hps ışığın da bitkiye çok uzak kalmış oradan da pek fotosentezle düzgünce besin üretememiş..işler yavaş ilerlemiş.yazdıklaından ve resimden gördüğümden yola çıkarak bunu söylüyorum ama en doğrusunu gene sen biliyorsun,iyice bi kurcala yabancı forumları yavaş gelişmeyi ingilizceye çevir arat cannabis forumlarında
işin rast gitsin

bokyeme

Yeni üye
aldığın nem makinasına içme suyu ver. Nem ölçeri birde havayı çektiğin yere koy. ne kadar nemli bir hava çekiyosun onu öğren. En nemli hava nerden geliyosa olradn çek havayı.

Yeni filizlenmeye başlayan bitkiye ne kadar sıklıkla su vermek gerekir ? İstanbul’dayım toprak veya toprağa karışım için bir şey gerekli mi ? Nerden temin edebilirim ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!