BİG BUD & AK48 / TOHUMDAN HASATA

Myhtra

Müptezel
Bu denlı ufak bebişlere calmag 6.5 ve 0.3 ec yanı 250-300 pmm e kadar yapraktan spreyleme yapılır.Kaldı ki daha senın bebişler tohumu atmadı daha zamanın varrrr. Sulamadan ziyade şuan kökleri olmadığı için havadaki nemden gelişicekler. Boya gitmesinler dikkat et. Bebişlerin üzerine pet kapat dostum tohumu atınca veya atmaya yakın.

Gübrelik durumun yok 20 gün idare edicek toprağın.
Anladım hocam ben 3ml oranında calmag karışımlı 10 ml sulama hazırlıyorum pet bardak kapatıyorum nem seviyeleri 80 -85 civarlarında kabin içerisinde toprak kurudukça sulama yapacağım şuan 60-65 cm ışık mesafesi var boyları 5 cm civarları dimmer dediğin gibi %50 açık senin tavsiyelerinle ilerleyeceğim hocam

Myhtra

Müptezel
Kanka ben cal mag ve vodo kullanmıyorum. @higthead ın dediği ölçülerde kullanabilirsin. Calmag ı toprağa karışım ile hallediyorum. Vodo içinde normal bahçe tarımında kullandığımız ürünlerle hallediyorum. tabi benimkisi biraz alternatif çözümler. Ama senin kızlar topraktan kafayı çıkaralı 48 saat anca olmuş. Şuan için vermen gereken herhangi birşey yok. Şuan bitkilerin ekili olduğu saksılar nihai saksıları mı ve kaç lt ?
Kankam ben direk AN tablosunu kullanmak istiyorum toprak gübre çakılı olduğu için @higthead dediği gibi yapraktan besleme yapacağım. Evet bunlar büyük saksılar direk 19 lt hocam

AwaKe4

Müptezel
Kankam ben direk AN tablosunu kullanmak istiyorum toprak gübre çakılı olduğu için @higthead dediği gibi yapraktan besleme yapacağım. Evet bunlar büyük saksılar direk 19 lt hocam
20 lt vegi çok uzun tutmazsan yeterli olacaktır. 8 haftaya kadar veg için. Bu dönemde bitkin topraktan çok havadaki nem ile beslenecek ilk bir kaç yaprağını oluşturana kadar nem değerlerini %70 in üzerinde tutmaya çalış %80-90 arası gayet iyi olacaktır senin için.

higthead

Jolly Green
20 lt. saksıya 60 gün çok kökler çok sıkışır heleki vodoo vs kullanılırsa. 20 lt saksıya 40-45 yeterlıdır veg. 40-50 lt lerde 60 gün ideal sağlam köklendirilirse tabi.Olay köklendirmekte bitiyor. MEsela 40 günlük bitki 20 günlük gibi gelişmiş ozaman veg uzatılır toparlansın dıye. Benım yazdığım normal standart şartlarda gelişen bitkiler için geçerli.

Myhtra

Müptezel
20 lt. saksıya 60 gün çok kökler çok sıkışır heleki vodoo vs kullanılırsa. 20 lt saksıya 40-45 yeterlıdır veg. 40-50 lt lerde 60 gün ideal sağlam köklendirilirse tabi.Olay köklendirmekte bitiyor. MEsela 40 günlük bitki 20 günlük gibi gelişmiş ozaman veg uzatılır toparlansın dıye. Benım yazdığım normal standart şartlarda gelişen bitkiler için geçerli.
20 lt vegi çok uzun tutmazsan yeterli olacaktır. 8 haftaya kadar veg için. Bu dönemde bitkin topraktan çok havadaki nem ile beslenecek ilk bir kaç yaprağını oluşturana kadar nem değerlerini %70 in üzerinde tutmaya çalış %80-90 arası gayet iyi olacaktır senin için.
hocam ben vegi ortalama 40-50 gün arası tutmak istiyorum ilk growum olduğu için okuduğum tecrübeler hep bu yönde az sonra calmag karışımlı sulama yapacağım fotoğraflar ile güncelleme paylaşacağım desteğiniz için teşekkür ederim

higthead

Jolly Green
Dostum neyin sulaması bu???? sen ana saksıya aldıgında can suyunu vermedınmı??? Verdiyse 5-6 gün su vermek yok.Havadakı nemden gelişicek. ltye 3ml calmag fazla gelir heleki çesme suyu kullanıyorsan.

Myhtra

Müptezel
Dostum neyin sulaması bu???? sen ana saksıya aldıgında can suyunu vermedınmı??? Verdiyse 5-6 gün su vermek yok.Havadakı nemden gelişicek. ltye 3ml calmag fazla gelir heleki çesme suyu kullanıyorsan.
Saksıya aldığımda can suyunu verdim hocam sonrasında 2 gün sonra 5 ml e yakın sulama yaptım. Damacana suyu ile sulama yapacağım can suyu verdim bitkiler kabuklarını attı neredeyse kabin içi nemi 80 üstü tutuyorum sürekli toprak nemli değil en son 2 gün önce 5 ml kadar ph ayarlı su verdim sadece bugün yapraklardan beslenmesi için calmag ile fısfıslayacaktım. şu durumda ne yapmalıyım ?

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Dostum calmag gerek yok daha bunlara.Yinede sen bilirsin. Önündeki sulama sadece vodoo varsa pırhana 3 er ml 1 lt ph ayarla. 20 ml sadece etrafını sula kok dıbıne gelmeden yapragın dış hizasını sula amacımız mikoriza kolonı olusturmak zaten yaprak dıs hızasından cevrelı suladınmı koke kadar gıtmez.

Myhtra

Müptezel
Dostum calmag gerek yok daha bunlara.Yinede sen bilirsin. Önündeki sulama sadece vodoo varsa pırhana 3 er ml 1 lt ph ayarla. 20 ml sadece etrafını sula kok dıbıne gelmeden yapragın dış hizasını sula amacımız mikoriza kolonı olusturmak zaten yaprak dıs hızasından cevrelı suladınmı koke kadar gıtmez.
Tamamdır hocam yarın sulama yapacağım o vakit dediğin tarif ile teşekkür ederim

Myhtra

Müptezel
Dostlarım selamlar güncellemeleri yorum şeklinde gireceğim hasatımızı alıp kavanoza girinceye kadar kızlar hakkındaki tüm konuyu düzenleyip one pager haline dönüştüreceğim.

Öncelikle size kızlarımdan bahsedeyim.
01.06.22 de bu kızlar toprak ile buluştu. Toprak karışımım %60-40 şeklinde Batmix-Lightmix şeklinde. Gübre setim AN starter kit ek olarak calmag-budfactor x ekledim.

05.06.2022 GÜNCELLEMESİ
1 Litre damacana suyuna 3 ml vodoo ekleyip PH ayarladım. Saksı başı 20 ML sulama yaptım tam köke değilde çevresine doğru sulamaları yapıldı. Sulamalar ışık açılmadan 1 saat önce karanlıktayken yapıldı.
Cihaz ile ölçüğümde suyun PPM değeri 55 verdi bir kaç kez ölçtüm bu konu kafama takıldı bunun hakkında forumda araştırma yapacağım.

DEĞERLER
Işık kapalı sıcaklık : 25C Nem : 85-90
Işık açık sıcaklık : 26C Nem : 85-90
Işık mesafesi : 55 cm
Dimmer : %50 açık durumda.
Nem makinası , giriş çıkış fanları , askılı fan çalışır durumda.

VODOO EKLİ 20ML SULAMA

VODOO EKLİ SULAMA 2

En güzel dumanlar sizlerin olsun hala çorbacı sigarası ile devam etsekte çok keyifli be kardeşim herşeye rağmen değer dimi kardeşlerim. Çok para harcadık , vaktimizden verdik , emek verdik sonucunda güzel hasatlar alacağız hep beraber :)

higthead

Jolly Green
Dostum içme suların ppmlerı 70-80-90 larda olur cihazını kalibre et. Sulamayı bayaaaa etrafına yapmıssın bır faydası yok.Sonraki Sulama 2.3 damla dibine geri kalanı. yaprak dıs hiza cevresınden yap. Zaten şuan havadaki nemden büyüyecek köklenicek kızımız.

Myhtra

Müptezel
Dostum içme suların ppmlerı 70-80-90 larda olur cihazını kalibre et. Sulamayı bayaaaa etrafına yapmıssın bır faydası yok.Sonraki Sulama 2.3 damla dibine geri kalanı. yaprak dıs hiza cevresınden yap. Zaten şuan havadaki nemden büyüyecek köklenicek kızımız.
Tamam hocam kalibresi için bakacağım aliexpressten aldım cihazı bir sorayım satıcıya bir sonraki sulama kaç gün sonra ve miktarı ne olmalı hocam gübre girmeye daha çok var diye düşünüyorum vodoo ile devam edeceğiz sanırım

higthead

Jolly Green
Vodoo ıle dewammmm 3 gune sula cunku suan sulamamıssın gıbı bırsey olmus=) sonra 4-5 gune bır sularsın 30 - 40 ml dewam. pet kapat havadakı nemden beslenıcek koklenıcek. buyudukce ml arttırırsın

Myhtra

Müptezel
Vodoo ıle dewammmm 3 gune sula cunku suan sulamamıssın gıbı bırsey olmus=) sonra 4-5 gune bır sularsın 30 - 40 ml dewam. pet kapat havadakı nemden beslenıcek koklenıcek. buyudukce ml arttırırsın
tamamdır hocam 3 gün sonra 3 ml vodoo ile devam edeceğim 1 litre hazırlamıştım onu da şişeye koydum onu kullanabilirmiyim ? yeni mi hazırlamalıyım. Kabin içi nem 80 den aşağı değil pet kapatmadım o yüzden yinede gerekir dersen kapatacağım. teşekkürler selamlar

higthead

Jolly Green
Dosgtum nemı guzel sagladıysan sıkıntı yok ama ısık lux une dıkkat et. 4-5 k lux yeterlı suan. yenı su hazırla dostum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    **** **** ****** **** hahahaha* *****
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    *** **** ********* ****** ** ******* *** ***** hahahaha **
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    *** hahahaha* ** **** *****
    ********* ***** **** ****** hahahaha* **** hahahaha*** **
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ***** ***** ********* ****** ****** hahahaha****
    +1
    *** * ***** * ****** ******* **** ****** ********* **** ****** ***** *********
  • NewGardener NewGardener:
    +1
  • muadip muadip:
    ***** ******* *** ****** hahahaha****** ***** **** ******* * ***** * ****** ******* **** ****** ********* **** ****** ***** *********
    +1
    **** ****** *** ******** ****** ******** ********* * hahahaha ***** hahahaha* hahahaha
  • Schizophrène Schizophrène:
    ****** *** ** ******* ****** **** **** *** ******** ** ******* ** ****** ** hahahaha*** ** ****** hahahaha ****** ***** ****** ******* ******* hahahaha * ****** ***** * ** ** ***** ****** ***** ***** ****** ******* **** hahahaha******* * *** **** ****** hahahaha*
    *** ***** ****** ******* hahahaha *** ** ******* ****** **** **** *** ******** ** ******* ** ****** ** hahahaha*** ** ****** hahahaha ****** ***** ****** ******* ******* hahahaha * ****** ***** * ** ** ***** ****** ***** ***** ****** ******* **** hahahaha******* * *** **** ****** hahahaha*
    ******** ****** ******* ****** **** ****** ******* hahahaha**** *** ** ******* ****** **** **** *** ******** ** ******* ** ****** ** hahahaha*** ** ****** hahahaha ****** ***** ****** ******* ******* hahahaha * ****** ***** * ** ** ***** ****** ***** ***** ****** ******* **** hahahaha******* * *** **** ****** hahahaha*
  • Schizophrène Schizophrène:
    hahahaha**** ******* ********** **** hahahaha* ** **** **** ********* *********
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ***** hahahaha ********** **** *** ****** hahahaha* **** ********* ********** ********** *********
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    hahahaha**** ** ********
    Karsiyaka Karsiyaka: hahahaha**** ** ********