Autoflower Geciktirme

• Konbuyu başlatan Üye silindi 27466
  • Başlangıç tarihi

Kanka

Administrator
Yönetici
Kankalar bu konuyla ılgılı bılgısı olan aydınlatabılır mı harbi merak ettım , Işık şiddetinin artması bıtkıyı nasıl çiçeğe zorlayabılıyor , Işığın en alası güneş bile bunu yapamıyor , yazın guneşten aldığım lux 900.000 , ledden aldığım 60.000 ortalama arada dağlar var

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Kankalar bu konuyla ılgılı bılgısı olan aydınlatabılır mı harbi merak ettım , Işık şiddetinin artması bıtkıyı nasıl çiçeğe zorlayabılıyor , Işığın en alası güneş bile bunu yapamıyor , yazın guneşten aldığım lux 900.000 , ledden aldığım 60.000 ortalama arada dağlar var
Bitkinin çiçeğe girmesi DNA ile ilgili. Ruderalisten ne geçtiyse ona göre şekilleniyor. Ppfd arttırıp azaltmanın tek etkisi gelişime olur. Araştırdıklarımdan aldığım sonuç budur. Yanlışım varsa affola

Melez

Müptezel
Kanka ben ısıyı 35lerdeydi tuttum bitki vegi 3 ay hatta tam sayamadım galiba 3.5ta olabilir öyle bişeye kadar uzattı ama autoda stresle vegi uzatmak zararlı bence

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Şimdi şöyle anlatayım olayı size iki tane auto çiçek biri 5mayıs diğeri 15mayıs
1.Günleri bu şekilde çiçeklerin lst ile baya zorladım ilki 45.gün diğeri 35.günde iken ikinci bestva 1000pro yu taktım ve ertesi gün ikiside çiçeğe girdi, şimdi bu tesadüfmü diyosunuz

Kanka

Administrator
Yönetici
kanka yanlış anlamada auto bu 60 damı gırecekti blooma eli kulağındaymış zaten bloom için , belki strese dayalı blooma girdi :D

TheBigBongTheory

Kıdemli Üye
Auto bitkiye 24 saat ışık verirseniz uzatıyor olabilir. 42 gün vegde kaldı ve çiçeklenmede 10. haftasında trikomlar bembeyaz oldu ama amberleşme yok. Artık 24 saat yapmayacağım. Anlaşılan karanlık olmayınca günleri sayamıyor.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Çiçeğin ilk 3 haftası karanlık evreyi azaltıp önümüzdeki 7 haftada arttırsak
Yani veg18-6 - flower1 20-4 - flower2 18-6
Gidersek pistillerin bir tık daha iyi gelişip şişkin budlara ulaşmamız mümkün olurmuydu çok merak ettim doğrusu
Bu dediğini ve buna benzer bi yöntemi uyguladım dostum 18/6 ile başlayıp çiçeğe girdikten 1-2 hafta sonra 20/4e çekip son 2 haftada 17/7 ayarladım ak47auto 135gr northern lights auto 120gr hasat aldım diğer yöntemse bi yabancı forumda okuduğum bi yöntem
Hasattan önceki son 3 haftada konvektör soba ile ışık açıkken 28c ye ayarlıyorum ışık kapandığında sobada kapanıyor ve 20c ye düşüyor ısı tabi bu dediğim yöntem kışın mümkün bunların hepsi çiçeği kandırmak maksatlı uygulamalar çiçek çok sağlıklıysa tepki verebilir sonuçta doğayı taklit ediyoruz

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
kanka yanlış anlamada auto bu 60 damı gırecekti blooma eli kulağındaymış zaten bloom için , belki strese dayalı blooma girdi :D
Yok kanka yanlış anlamıyorum ama daha öncede yetiştirdim aynı genetikten bence kesinlikle ikinci ışık tetikledi
Senin dediğin güneşin daha güçlü olduğu evet bunda haklısın ama benim dediğim led lambada Işık bi anda 2 katına çıkınca tetikledi çiçeklenmeyi belki 5 belki 10 gün sonra girecekti

Kanka

Administrator
Yönetici
@TheGlobalDJ kanka ben bunu deneysel olarak test edene kadar askıya alıyorum :D ama bana hiç olanaklı gelmıyor ama denicem auto ekınce 5 k luxdan 60 k luxa cekıp 20. gunlerde 3 gunde takıpte kalıcam , normalde autoda 24 saat karanlık vermiştim 40. gün sonra tekrar 18 saat ısık vermıştım autoyu blooma sokmuştum , karanlıkla bunu yapabılıyorsun ama fazla fazla ışıkla bu mumkun mu ? eğer cok fazlaysa strese gircek streste bloom getirebilir , ama az ışıkla olcak iş değil harbi sağlam ışık lazım gibime geliyor

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
İşte kanka zamanlada alakalı 20-25 günlükken tetiklemek için çok yüksek lümen gerekebilir ama benim 45 günlük zaten eli kulağımdaydı ama 10 gün geriden gelende aynı anda çiçeğe girdi bende buna bağlıyorum

Kanka

Administrator
Yönetici
aynı genetikler mi peki ? genelde aynı genetıkler yakın zamanlarda gırer farklılar gene hıc bellı olmuyor :D kanka dur ya ben ınatcıyım kendım gorup deneyene kadar ınkar edıcem :D kendını pazar sabahı benle harcama :D

Mrfuxx1026

Yeni üye
Bendede 2 auto var. Biri sömekleri şişti son haftaya girecek,diğeri ise öncekinden 3 hafta geride. 3 hafta geride olan salak ile birlikte çiçeğe girdi daha 30 cm falandı. Ama ben çok oynadım. Işığın saat ayarları değişti elektirik gitti geldi, 16 /8 di sonra aldım 14/10 yaptım (bilgisizliğimden) gece uzun olsun dedim karbonmonoksitini alsın bitki mantığı ile sonra bu auto bitkine buradaki arkadaşların tecrübesine güvenerek ve 4 saati geceye verdim ve karbonmonoksit alacak bir konumda olmadığından büyüyor diyerek 20/4 yaptım ışığı geri ölçüleri ile oynadım 30 dan 60a 40dan olacak şekildebitki üstü yükseklikte bıraktım (kabın sıkışık) ve biri ile diğeri arasında 25 cm boy vardı ve sonra büyük olanı st1 uygulayarak dahada yataya aldım boyu kısaldı iple bağlayıp yataya yaydım oynadım cıcekle yani bildiğin. Sonra ipleri ara geri söktüm . Sonra 4 gün sonra baktım büyümüyor alt kısımları temizledim çiçeklere güç iyi gidiyormuş ve ışık gören yer daha iyi oluyormuş mantık yürütmeden budadım oynadım.Sonra salak olan biraz beyaz büsküller arasından yeşil yeşil yine yaprak verdi birşeyler oldu boy attı şimdi büyükten daha uzun oldu kabin ufak ve diğeri hasata başlıyacağım yaptık bari birşeye benzesin diyerek sitrese sokmamak için oynayamıyor uzun olanı st1 yataya alcam komple bakalım ne olcak. İplicem . Çok zevkli birşey bitki nereye gitmesini istiyorsan ışığa doğru yön alıyor sapık gibi hep yukarı uzamaya çalışıyor.

Son düzenleme:

Mrfuxx1026

Yeni üye
Bir ara sıvı gübreyi su ile eyepbir ayrıştırıp fıs fıs ile sıktık bildiğin yaparakları 1 delik delik oldu çilt gözenekleri gibi yanıklar çıktı onuda yapmadım sonra

Muhtemelen verim bir miktar azalır ama çiçeğe herhangi bir zararı olmaz
Reis şimdi benim kabinde 4 auto 4 photo var autolar çiçekteler 2 hafta oldu sömeklenmeye başladılar 20/4 ışık veriyorum iyi gidiyo toplamda 45 gün oldu başlayalı photo bitkiler acayip büyüdü kabine sığmıyolar ışığı 12/12 ye çekip photolarıda çiçeğe mi soksam yoksa autolar hasat olana kadar 20/4 mü gideyim autoların 30 gün kadar zamanı kaldı hasata bu süreyi beklersek photolara 3 ay kadar veg vermiş olucaz önerin nedir

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Şimdi kanka bi kere çok fazla çiçek ekmişsin tek seferde, bir çiçek için minimum 50x50 alan olması lazım

Photolar çiçeğe girdiğinde aşırı uzayacak bilgin olsun, ön çiçek aşamasında dahada büyüyecekler yani ve kabin çok sıkışık olacak ve hasat miktarın düşecek

Autoları bekleyip çiçeğe soksan saksı komple kökle dolarsa kökler boğulacak yine hasat miktarın düşecek buda sıkıntı

eğer imkan varsa drenaj deliklerinden falan görebiliyorsan kökleri kontrol et saksının kenarına kadar dayanmışsa kökler 2x veya 3x bir saksıya geçip bir ay daha vegde tutabilirsin autoları hasat edip çiçeğe alır ve beklersin eğer saksı yetersiz kalırsa zaten çiçek büyümeyi bırakır ve düğümlenen kökler sararmaya ve ölmeye başlar vs vs yani biraz karışık bi durum seninki

Çok ekip çok hasat almak değilde az ekip güzelce ilgilenip az çiçekten maks verim almak daha mantıklı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • needrich10 needrich10:
    ******** ********** *** ****** hahahaha***** *** *** **** *******
  • needrich10 needrich10:
    *** hahahaha***** ****** **** ***** *********
  • needrich10 needrich10:
    ******** hahahaha**** ****** **** ***** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********** hahahaha****** ***** ** ********** ***** hahahaha ********** *** ****** hahahaha***** *** *** **** *******
  • needrich10 needrich10:
    *** *** **** **** hahahaha******** hahahaha****** ***** ** ********** ***** ***
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • Y Yer1n7kat6:
  • Narkotik Narkotik:
  • BABASULTAN07 BABASULTAN07:
    ** hahahaha ***** hahahaha** ****** ******** hahahaha* *********
  • esfanet esfanet:
  • 420x 420x:
  • esfanet esfanet:
  • J Jamaicanganja:
  • 420x 420x:
  • lavrens lavrens:
  • J Jamaicanganja:
  • 420x 420x:
    *** * ** **** ********* *** hahahaha
  • J Jamaicanganja:
    ***** ** ****** ****** ****** *** ***** hahahaha ******* *****
  • NE0 NE0:
    ********* hahahaha ******** ********** *** ****** ****** ****** * ** ***** *** ********** *****
  • J Jamaicanganja:
    ******* hahahaha** ***** *** ***** ********* ******* ******* ** ****** *** **** *****
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
  • J Jamaicanganja:
    ********* ***** ******** *** ******* ***** ******** *** *** **** ******** *** ******** hahahaha hahahaha **** ****** **** ******
  • NE0 NE0:
    ****** ******* *** ******* hahahaha* hahahaha** ***** *** ***** ********* ******* ******* ** ****** *** **** *****
    NE0 NE0: ****** ******* *** ******* hahahaha* hahahaha** ***** *** ***** ********* ******* *******...