Autoflower Geciktirme

• Konbuyu başlatan Üye silindi 27466
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 27466

Guest
Dostlar cümleten selamın aleyküm
Bayadır kafamı kurcalayan bir tezim var testler yapmak mümkün olmadı ama siz tecrübeli araştırmış dostlarımın bu konudaki düşüncelerini merak ediyorum,
Öncelikle autoflower ortalama 24-35.gün arasında çiçeğe giriyor.
ışık süresini 16/8 —18/6 — 20/4 — 24/0
Zaman periyotlarında 1. Günden itibaren uygulandığında çiçeğe girme süresi değişir mi ? En çok merak ettiğim ve zihnimi sürekli meşgul eden bir konu ( keşke yasal olsa da özgürce araştırma yapabilsek).
örneğin stabil bir test için mh lamba kullandık diyelim sonuçta gerekli Joule kadarını kullanacak bitki bu test periyotları sonucunda sonuçları geçiktirme veya çiçeğe erken girmesini tetiklememek için neler yapılmalı,
Bu konuda test yapmış veya growlarında tecrübeleriniz var mı fikirlerinizi tek tek önemsiyorum...

@Kanka
@progrower:)

Kanka

Administrator
Yönetici
Kanka sen cevabını aramak ıstedıgın soruları sormamışsın o yuzden senın sorunu tahmın ederek cevap verıcem , autoda vegi nasıl uzun tutarak verımı arttırabılırım , bu strese bağlı olabılır ama şoyle bı durum var , az veya fazla sulama bıtkının gelısımını gecıktırır veya kucuk saksı bıtkının köklerının acılmasına engel olacagından gecıktırır veya nemın cok cok dusuk olması gelısımı engeller eğer herşey mukemmel olur doğru zamanda stres yaratırsan vegi uzatırsın sorunun cevabı bu

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Kanka sen cevabını aramak ıstedıgın soruları sormamışsın o yuzden senın sorunu tahmın ederek cevap verıcem , autoda vegi nasıl uzun tutarak verımı arttırabılırım , bu strese bağlı olabılır ama şoyle bı durum var , az veya fazla sulama bıtkının gelısımını gecıktırır veya kucuk saksı bıtkının köklerının acılmasına engel olacagından gecıktırır veya nemın cok cok dusuk olması gelısımı engeller eğer herşey mukemmel olur doğru zamanda stres yaratırsan vegi uzatırsın sorunun cevabı bu
Aslında otomatik sistem geliştirdim. Eğrisini doğrusunu az da olsa öğrendim. El değirmeden yön bile değiştirmeden growumu tamamlamak istiyorum. Autonun yaşamını daha da iyi anlamak ve onun istediği yönde ilerlemek istiyorum.
acaba diyorum 18/6 full gitmek banko seçim olacak benim için

Kanka

Administrator
Yönetici
kanka şöyle bır gerçekte var onu atlamışım pistiller karanlıkta kızarır tricomlar en cok karanlık evrede gelişir bunları hesaba katarak önune bak derım

Sonne

Kıdemli Üye
Hocam selamlar,
Ben de bir adet auto cream mandarine büyütüyorum. Grow döneminin tamamını dışarıda günde 4 saat aldığı ışıkla geçirdi sonra içeri aldım 240 qb a 5 katına çıktı büyüklüğü ben 20/4 ışık uyguluyorum. Çiçek 2. Haftadayım. Işık zamanını değiştirmemi önerir misin yoksa böyle hasata kadar devam mı edeyim?

Yesil888

Ordinaryüs
@Kanka usta lafinin üzerine laf olmaz ama bende bildigimi yazayim dedim. Auto da ruderalis geni var, kuzey kutbuna yakin bölgelerde bile yetisiyor ve gece sadece kuzey isiklarinda zamani geldiginde cicege giriyor. Vegi geciktirmek olmaz diye biliyorum yaptigim arastirmalardan. Yalnis ögrendiysem aydinlat beni usta.

Ü

Üye silindi 27466

Guest
kanka şöyle bır gerçekte var onu atlamışım pistiller karanlıkta kızarır tricomlar en cok karanlık evrede gelişir bunları hesaba katarak önune bak derım
Çiçeğin ilk 3 haftası karanlık evreyi azaltıp önümüzdeki 7 haftada arttırsak
Yani veg18-6 - flower1 20-4 - flower2 18-6
Gidersek pistillerin bir tık daha iyi gelişip şişkin budlara ulaşmamız mümkün olurmuydu çok merak ettim doğrusu

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sonne

Kıdemli Üye
Çiçeğin ilk 3 haftası karanlık evreyi azaltıp önümüzdeki 7 haftada arttırsak
Yani veg18-6 - flower1 20-4 - flower2 18-6
Gidersek pistillerin bir tık daha iyi gelişip şişkin budlara ulaşmamız mümkün olurmuydu çok merak ettim doğrusu
Bence ışık döngüsündeki bu şekilde değişiklikler auto bitkiyi fazla strese sokup olabilecek max verime zarar verir diye düşünüyorum. Ben 20/4 veriyorum kendi fikrim değiştirmemek ama ustaların fikrini merak ettiğimden sordum.

Bluekush

Üye
Bitkinin gelisim evresini tamamlama suresi genetiginde kodludur auto bitkilerde disardan mudehale ile bunu degistiremezsin.bitkiyi strese sokup uzatmaya calisirsan zaman kazandirmaz bu sana hasat en fazla 1 hafta oynar strese giren bitki calismasini minimize edecegi icin verimde düsme yaşarsin.

S. Aleyküm auto bitkiyle uğraşmak yerine photo bitkide istediğin süre vegde tutup hasata gidebilirsin. Auto bitkinin veg süresini ışık döngüsü ile uzatamazsın fakat bazı elementler kimyasallar ile istediğini yaparsın. Çiçeklenme için bitkinin gerekli gördüğü elementleri noksan bırakarak belki bir süre daha vegde kalır düşüncesindeyim

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Bitkinin gelisim evresini tamamlama suresi genetiginde kodludur auto bitkilerde disardan mudehale ile bunu degistiremezsin.bitkiyi strese sokup uzatmaya calisirsan zaman kazandirmaz bu sana hasat en fazla 1 hafta oynar strese giren bitki calismasini minimize edecegi icin verimde düsme yaşarsin.
Evet aslında dediğin çok doğru.
olabildiğince en az temasla hasata gitmek gerekiyor autolarda

Ü

Üye silindi 27466

Guest
S. Aleyküm auto bitkiyle uğraşmak yerine photo bitkide istediğin süre vegde tutup hasata gidebilirsin. Auto bitkinin veg süresini ışık döngüsü ile uzatamazsın fakat bazı elementler kimyasallar ile istediğini yaparsın. Çiçeklenme için bitkinin gerekli gördüğü elementleri noksan bırakarak belki bir süre daha vegde kalır düşüncesindeyim
Hydro veya coco da denemek gerekir azot harici birşey vermeden önce gözlemlemek gerek

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
En son growda bestva 1000pro ile başladım 35.Gün aynı lambadan bitane daha taktım 2 gün sonra çiçeğe girdiler
Lümen artışı tetikliyo

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahaha ********** ******** ********* *****
  • T Tropikal.MR:
  • lavrens lavrens:
  • NewGardener NewGardener:
    **** ** **** ******* hahahaha**
    ******* ****** ***** **** ** **** ******* hahahaha**
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ** ***** ****** ** *** ****** * ** hahahaha** ******* ****** **** **
  • 420x 420x:
    ********* ***** ** ****** ***** ******* ***** **** ******* *** ***** ***** ** * **** ***** ******* ** ******** *****
    +2
  • T Tropikal.MR:
    ***** ****** ******* ******** hahahaha*
  • 420x 420x:
    ***** hahahaha** **** **
    hahahahahahahaha
    ***** *** ******** ** hahahaha*** ****** ** ***** ***** ******** **** ***** * hahahaha* ******** ******* *** ******** ********** ********** ******** *** **** **** *** ****** *** ******* ****** *** ******* *** ********* ******** ** ** ********* ***** ** ****** ***** ******* ***** **** ******* *** ***** ***** ** * **** ***** ******* ** ******** *****
    * ****** ***** ***** hahahaha **** ********** *** **** ********* ******** ****** **** ** ******** ** ********* hahahaha* hahahaha* * ******* ** ******** *** *** ********** ***** ******* ********* ******* ******* ********* ** ** ********** ***** **
    +1
    ******* ******* ** hahahaha*
  • lavrens lavrens:
    ********** hahahaha** ***** ******** *** **** ****** hahahahahahahahahahahaha****
    ********* ****** ***** ********* ***** **** ******** *** ***** ********** hahahahahahahaha**
    +1
  • 420x 420x:
    ***** *** ******** ** hahahaha*** ****** ** ***** ***** ******** **** ***** * hahahaha* ******** ******* *** ******** ********** ********** ******** *** **** **** *** ****** *** ******* ****** *** ******* *** ********* ******** ** ** **** hahahaha** ***** *** *******
    +1
    ***** **** *** ******* **** **** **** **** ******** ****** ******* ******* ** hahahaha*
    ******* ** ****** ******** ****** hahahaha* *** ***** **** *** ******* **** **** **** **** ******** ******
  • 420x 420x:
    ********* ********* ***** **
    +1
    **** ******* **** hahahaha ****** ****** * ***** hahahaha ***** hahahaha ****** ***** ********* ***** **** ******** *** ***** ********** **
    ********* ***** hahahaha* ********
  • 420x 420x:
    ***** hahahaha ******* *** ** **** ** **** ***** ******* *** ***** ****** *****
    NewGardener NewGardener: ***** hahahaha ******* *** ** **** ** **** ***** ******* *** ***** ****** *****