auto tohum toprağa ekimi

gangshow

Yeni üye
selam kankalar, sponsordan geçen hafta tohumum geldi, hemen suya atıp 24 saat sonra kağıt havluya koydum. şu an yaklaşık 1.5 cm falan baş verdi. sorum şu autolar için küçük çimlendirme kabına koyup sonra asıl saksıya transfer etmek yerine direkt asıl saksıya atın, transfer işlemi autoları strese sokup geç büyümeye neden olır diyorlar. sizce de böyle mi yapılmalı, tecrübeli kankam var mıdır bu konuda?

Hausted

Üye
Kanka ikisini de yapan var. Elimden 5 grow geçti ve hepsinde direkt olarak son saksıya ektim 2 metreye yaklaşan ağaçlarım oldu. Son saksıda başlatmak baş ağrıtmaz uğraştırmaz. Ama her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır tabi ki :D

Knka ben bardağı tercih ediyorum mesela bardağa ekliyorum ben ve küçük bir baş gördükten sonra. Şeffaf ped bardağı 2 3 yuvarlak yerinden deliyorum veriyorum nemi sonra ortam nemi misal 60 sa. Probu bardağın içine koyunca 80 lere tekamül ediyor. 4 gün sonra çıkartıyorum bardağı nem arttırıyorum 11 gün sonra saksıya aldım. Şuanda gayet mutlu kızlar

Türk

Üye
Knka ben bardağı tercih ediyorum mesela bardağa ekliyorum ben ve küçük bir baş gördükten sonra. Şeffaf ped bardağı 2 3 yuvarlak yerinden deliyorum veriyorum nemi sonra ortam nemi misal 60 sa. Probu bardağın içine koyunca 80 lere tekamül ediyor. 4 gün sonra çıkartıyorum bardağı nem arttırıyorum 11 gün sonra saksıya aldım. Şuanda gayet mutlu kızlar
Dostum tohumlari bir gun suda beklettim ardindan şişen torf tablete koydum. 3 gündür belirti yok. Ne zaman çıkarlar sence tahmini?

autoflower için transfer edilmesi pek önerilmiyor ama iyi yapılırsa 1-2 saat içinde bitki toparlayacağından sorun olmaz pek. ben olsam hiç riske atmadan asıl toprağında başlatırım.

gangshow

Yeni üye
kankalar 12l kumaş saksıya attım bakalım seedlingimizi, koyduğum yerin etrafını az suladım nem yapsın diye, üstüne de streç film gerdirip ufak delikler açtım nemi içerde tutması için artık huzurla uyuyabilirim :) grow journal yapmayı düşünüyorum elimden geldiği kadar. dumanınız bol kafanız yüksek olsun kankalar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ********* ***** hahahaha ******** ***** ****** ********** * * ****** ******** ****** ***** ****** **** ***** ********* *** **** * ***** ******* ********** **** ** *** ******* ******** hahahaha ******** *********
  • Didrug Didrug:
    ***** ********* **** ** ****** ***** ****** *** hahahaha*** hahahaha* ********* *** ***** ********* *** **** **** ***** ******** ******* hahahaha****** ***** ******* ******** ********* ******* * *******
  • Didrug Didrug:
    *** ***** hahahaha **** ** ******** ** ********* ***** hahahaha ***
    *** hahahaha ***** ****** hahahaha****** ***** hahahaha **** ** ******** **
  • Didrug Didrug:
    ***** ***** hahahaha*** ******
  • Didrug Didrug:
    ***** ****** ********* ********** hahahaha
  • Didrug Didrug:
    ******** hahahaha** ****** ********
  • Didrug Didrug:
    ********** ***** **** ******* *** ******* ****** ****** ****** ******* * ***** ***** hahahaha
  • Didrug Didrug:
    *** * ********* ***** ******** hahahaha** ***** **** ****** * **** ** ******
  • H happyworld:
    ******** ** ****** ****** ********* *** ****** ****** **
  • WickedK WickedK:
    ** ***** ****** **** ** ****** ****** **** ** ***** ****** ******* ********* **** ** ****** ***** ****** *** hahahaha*** hahahaha* ********* *** ***** ********* *** **** **** ***** ******** ******* hahahaha*
  • Didrug Didrug:
    ******** *** ******* ****** ********* ****** ******** ******** hahahaha**** ** ****** ****** ********* *** ****** ****** **
  • H happyworld:
    *** ****** ******** ******** ****** ****** **
  • Didrug Didrug:
    ********* ******** * * ******* ******* ****** ******** hahahaha* ** ******* **** **** ******** ***** ******* ********** ** ******* ***** * ***** ** ******** ******
  • H happyworld:
    ***** ****** hahahaha**** *** ***** ***** ********* *** ******** *******
  • Didrug Didrug:
    ** ***** *** ***** ** ***** hahahaha*** ******** ****** *** hahahaha**** *** **** ******* hahahaha * ********* ****** ********* ***** ***** ** ***** ****** **** ** ****** ****** **** ** ***** ****** **
  • Didrug Didrug:
    *** ***** hahahaha**** * ********** * hahahaha* hahahaha*** ****** hahahaha**** *** ***** ***** ********* *** ******** *******
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
  • Didrug Didrug:
    +1
  • H happyworld:
    ******** **
    +1
    **** ******** *** ******* ********* hahahaha* ******** ** **** *****
    *** ***** **** ********* hahahaha***
  • C coke12345:
    ******** ****** ** ***** ******* hahahaha* ****** ***** hahahaha* *** ****** *** ******* ******* hahahaha* ****
    C coke12345: ******** ****** ** ***** ******* hahahaha* ****** ***** hahahaha* *** ****** *** *******...