Artık bende varım

Avare

Doktor
Nem makinesi ciddi derecede beni tribe sokunca şu şekilde bir çözüm buldum bence hayet de iyi oldu. Bitkilerin son durumları da ektedir canlar.

Growumuzun bilmem kaçıncı gününden selamlar. Gelişim hızlandı biraz bugün itibariyle yavrulara 100 ml su 1 ml karaşimsek filizi çayı verdim.

Avare

Doktor
Growumuzun bilmem kaçıncı gününden selamlar. Gelişim hızlandı biraz bugün itibariyle yavrulara 100 ml su 1 ml karaşimsek filizi çayı verdim.

4.haftadan herkese merhabalar
Karaşimsek tohum filizi ile bu haftanın ilk sulamasını yaptım biri sanki kolları havaya kaldırıp yahu bunun bir ayarı yok mu modunda

Avare

Doktor
4.haftadan herkese merhabalar
Karaşimsek tohum filizi ile bu haftanın ilk sulamasını yaptım biri sanki kolları havaya kaldırıp yahu bunun bir ayarı yok mu modunda

Evet bitkilerimize ışığı 50 cmlere çekip kısaların altına saksı koyup en düşük 9700 en yüksek 12000k lux ölçüp ayar çektik en azından boylar bir nebze ayarlanmış oldu.
En son 200 ml su vermiştim bir kaç tanesi komple kurutmuş yarın duruma göre su alacaklar.
Bazıları kendi çalıp oynadığı için gelişimleri kafalarına göre oldu çoğunlukla haftaya olmadı bi sonraki haftaya çiçeğe geçmeyi düşünüyorum artık çünkü millet hasad alacak bizim veg bitmedi henüz:D

Fakat karaşimşek cidden çok iyi çalışıyor;)

Bir de bitkilerin gövdelerinde şu şekilde şeyler var makro çekim ile farkettim bunlar cinsiyet organları mı yoksa başka bir şey mi?

@Xcd
@Uranyum Kamil
@deyorke
@whiteniggax

deyorke

Moderator
Evet bitkilerimize ışığı 50 cmlere çekip kısaların altına saksı koyup en düşük 9700 en yüksek 12000k lux ölçüp ayar çektik en azından boylar bir nebze ayarlanmış oldu.
En son 200 ml su vermiştim bir kaç tanesi komple kurutmuş yarın duruma göre su alacaklar.
Bazıları kendi çalıp oynadığı için gelişimleri kafalarına göre oldu çoğunlukla haftaya olmadı bi sonraki haftaya çiçeğe geçmeyi düşünüyorum artık çünkü millet hasad alacak bizim veg bitmedi henüz:D

Fakat karaşimşek cidden çok iyi çalışıyor;)

Bir de bitkilerin gövdelerinde şu şekilde şeyler var makro çekim ile farkettim bunlar cinsiyet organları mı yoksa başka bir şey mi?

@Xcd
@Uranyum Kamil
@deyorke
@whiteniggax

Selam knk ben hiç regular tohum kullanmadım başıma gelmeyen bişeyi söğlemem yanlış olur ama sana şöğle bir foto paylaşa bilirim inş bol hasatlar alırsın bol şans IMG_20231124_160737.jpg

Avare

Doktor
Evet kankalar seyir defterine göre gideyim dedim fakat son kalan parçasıyla da zıvana yapmışız. O yüzden Allah'a emanet giden growumuzun bilmem kaçıncı günündeyiz dün bitki başı 170 ml yakın sulama yapıldı.
3 bitkimin sadece 3. katlarında yaprak uzantılarında sarımtraklaşma başladı tam olarak emin olamadım yardımcı olmak isteyen kankalar bakabilirse sevinirim.

Gelişim onun dışında sağlıklı gibi biraz yol alabildiğimi düşünüyorum.

İçimden bir ses direkt ışığa al ne verirse direkt ikinci grova gir diyor.

diğeri sakin ol gerekirse 1 ay daha veg ver diyor.

Eğitim vermedik , saksı küçük
Düşman kavi , tali zebun...

Avare

Doktor
Evet kankalar seyir defterine göre gideyim dedim fakat son kalan parçasıyla da zıvana yapmışız. O yüzden Allah'a emanet giden growumuzun bilmem kaçıncı günündeyiz dün bitki başı 170 ml yakın sulama yapıldı.
3 bitkimin sadece 3. katlarında yaprak uzantılarında sarımtraklaşma başladı tam olarak emin olamadım yardımcı olmak isteyen kankalar bakabilirse sevinirim.

Gelişim onun dışında sağlıklı gibi biraz yol alabildiğimi düşünüyorum.

İçimden bir ses direkt ışığa al ne verirse direkt ikinci grova gir diyor.

diğeri sakin ol gerekirse 1 ay daha veg ver diyor.

Eğitim vermedik , saksı küçük
Düşman kavi , tali zebun...

Bugün itibariyle 300 ml sulandı yavrular.
10 ml karaşimsek filizi verildi bi sonrakinde mısırımız da hazır olur son iki hafta daha gitme taraftarıyım.

Avare

Doktor
Bugün itibariyle 300 ml sulandı yavrular.
10 ml karaşimsek filizi verildi bi sonrakinde mısırımız da hazır olur son iki hafta daha gitme taraftarıyım.
Resimleri unutmuşum

Avare

Doktor
Resimleri unutmuşum

Çok uzayan arkadaşa toping yaparken taşaklarını farkettim ucundan azıcık gidecekken kökünden kestim ne yazık ki.

Avare

Doktor
Kankam tohumlar regular olduğu için erkek riskini en aza indirmek için küçük saksı kullandım 6 kökten şuan 5 kaldı haftaya nasipse blooma alıyorum yavruları
Evet bir türlü bitmek bilmeyen growumuzda değişik bir olay yaşandı sanırım torbacının kushu isimli genetiğimiz auto çıktı.
Bugünkü sulamada bitkileri daha bi serpilmiş ve uzamış buldum.
Aslına bakarsanız eh işte modunda olan sadece iki bitkim var biri daha cinsi belirsiz diğer kalan iki minnakdan ise bir sömek alsam öpüp başıma koyacağım.

Avare

Doktor
Evet bir türlü bitmek bilmeyen growumuzda değişik bir olay yaşandı sanırım torbacının kushu isimli genetiğimiz auto çıktı.
Bugünkü sulamada bitkileri daha bi serpilmiş ve uzamış buldum.
Aslına bakarsanız eh işte modunda olan sadece iki bitkim var biri daha cinsi belirsiz diğer kalan iki minnakdan ise bir sömek alsam öpüp başıma koyacağım.

Evet kankalar ne yazık ki fazla vaktim olmadığı için 4 kızımı ve bir de cinsiyetsizi bugün itibariyle altlardan inceden traşlayıp çiçeğe aldım.
Gönül isterdi ki iki büyüğe saksı değişimi yapıp 14 litre ile devam edeyim ama bunun birde kurutması var ev sahibine de etiket olmadan kış camlar pencereler kapalıyken bu işi bitirmem gerekiyor.

Avare

Doktor
Evet kankalar ne yazık ki fazla vaktim olmadığı için 4 kızımı ve bir de cinsiyetsizi bugün itibariyle altlardan inceden traşlayıp çiçeğe aldım.
Gönül isterdi ki iki büyüğe saksı değişimi yapıp 14 litre ile devam edeyim ama bunun birde kurutması var ev sahibine de etiket olmadan kış camlar pencereler kapalıyken bu işi bitirmem gerekiyor.

Bloom yaradı sanırım :)

Avare

Doktor
Eyvallah kankam umarım senin de kocaman ve zehir gibi sömeklerin olur.
Kendi çalıp kendi oynayan growun kayıp günlüğünde son durum.
İki adet dişi kalmıştı ve moralim cidden bozuktu ama olsundu sigaramız vardı dayanabilir ve bu grovu nihayete erdirebilir en azından iki sigaralık bile olsa 5-10 Gr hasad alabilirdik.
1 lt suya 1 çay kaşığı epson tuzu koyup 500 er ml suladım kızları.
Işığın altında güzelce konumlandırıp baktım ve 35-40 cm boyunda iki tane güzel bitkim var eğer bloom yolunda geçerse yine bi 40 Gr a oynarız diye düşündüm.

Bitkilerden biri bariz indicaydı aşırı büyük yaprakları ışık almasını engelliyordu bende traşladım.

İyi mi yaptım kötü mü bunu zaman gösterecek nasipten ötesi yalan.

Avare

Doktor
Kendi çalıp kendi oynayan growun kayıp günlüğünde son durum.
İki adet dişi kalmıştı ve moralim cidden bozuktu ama olsundu sigaramız vardı dayanabilir ve bu grovu nihayete erdirebilir en azından iki sigaralık bile olsa 5-10 Gr hasad alabilirdik.
1 lt suya 1 çay kaşığı epson tuzu koyup 500 er ml suladım kızları.
Işığın altında güzelce konumlandırıp baktım ve 35-40 cm boyunda iki tane güzel bitkim var eğer bloom yolunda geçerse yine bi 40 Gr a oynarız diye düşündüm.

Bitkilerden biri bariz indicaydı aşırı büyük yaprakları ışık almasını engelliyordu bende traşladım.

İyi mi yaptım kötü mü bunu zaman gösterecek nasipten ötesi yalan.

Traşladığımız bitkilerimizin sömek dallarını daha iyi ışık alabilmeleri için bir miktar ana gövdeden gerdirerek ayırdım inşaallah bir faydası olur. Haftaya bloom bombardımanına başlayana kadar sadece su ve keçi boynuzu özü ile beslemeye devam ediyoruz kızlarımızı.

Güncel durumu aşşağıdaki gibi

Avare

Doktor
Traşladığımız bitkilerimizin sömek dallarını daha iyi ışık alabilmeleri için bir miktar ana gövdeden gerdirerek ayırdım inşaallah bir faydası olur. Haftaya bloom bombardımanına başlayana kadar sadece su ve keçi boynuzu özü ile beslemeye devam ediyoruz kızlarımızı.

Güncel durumu aşşağıdaki gibi

Sağdaki kız tüylenmeye başladı:)

Avare

Doktor
Sağdaki kız tüylenmeye başladı:)

Kızlarım çiçekte ilk pk larını aldı.
19 lt suya 6 Gr hazırlanan toz gübreden 5 litreye 1.4 küsür gram aşırı hassas terazide ölçülüp hazırlandı. İlk sulamada 250 şer ml olarak (yarım doz) verdim. Tülüş olmaya başladılar ve kendimi onları izlemekten alı koyamıyorum:)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • Y Chat bot:
    Y Chat bot: ******* *** **** *** *****