Artık bende varım

Avare

Doktor
1 sene anonim takip 3 sene üyelikli takip sonucu yaramazlık yapıp kanka tarafından kulağı çekilen bir vatandaşım.
Uzun zamandır ha başladım ha başlıyorum derken bugün itibariyle startı vermiş bulunmaktayız.

Elimizdeki malzemeler
80x80x180 hydroshot kabin
Mars hydro ts1000 ışık
S&p 250 silent fan
7 litre 9 adet kare plastik saksı
Minnak bir USB fan
Isı nem ölçer

Toprağımız Koçtaş torf 45 kg içerisine 5 kilo solucan gübresi 2 lt de perlit girdik.

Tohumlar 5 adet boklu dere haze
5 adet torbacının kushu
3 adet kabini aldığım arkadaşın hediye ettiği Alamanyadan gelme dişi tohum
%60 regular %30 fem gidiyoruz
Tohumları bir kabın içinde 24 saat suda çatlatıp peçete arasında çimlendirdim.
Bugün de öğlen toprakla buluşturduk.
4 boklu dere haze 2 torbacının kushu çimlenmişti fakat 3 hediye fem tohumda hiç numara yoktu. Ektiğimiz 9 tohumdan tahminimce 4 dişi anca çıkar gibi görünüyor çünkü bu konularda pek şanslı biri sayılmam.

Gübre temini yapamadım gidip elden almam gerekiyor fırsat bulamadım birde komple olduğu kadar organik gitme taraftarıyım.
O yüzden temmuzdan beri bekleyen ve tahminimce artık zehir gibi kokan güvercin şerbetinden vereceğim 10. Günden sonra azar azar. Bloomda ise keçi boynuzu özü ve
grotek in monster bloomu ile devam etmeyi düşünüyorum. Kafamdaki mantık 3-4 hafta veg sonrası bloom a geçmek ama kul plan yapar kader gülermiş umarım hasad almayı becerebilirim.
Şimdiden tüm öneri ve görüşleriniz için teşekkür ederim kankalar
Kabinin genel görüntüsü ile sizleri baş başa bırakıyorum.

Bu da nem için kullanmayı düşündüğüm yöntem eski bir çarşafı ıslayıp kabin içinde saksı dibinde uzatıp ucunu da iple kaldırıp bağladım.

deyorke

Moderator
1 sene anonim takip 3 sene üyelikli takip sonucu yaramazlık yapıp kanka tarafından kulağı çekilen bir vatandaşım.
Uzun zamandır ha başladım ha başlıyorum derken bugün itibariyle startı vermiş bulunmaktayız.

Elimizdeki malzemeler
Mars hydro ts1000 ışık
S&p 250 silent fan
Minnak bir USB fan
Isı nem ölçer

Toprağımız Koçtaş torf 45 kg içerisine 5 kilo solucan gübresi 2 lt de perlit girdik.

5 adet torbacının kushu
4 boklu dere haze 2 torbacının kushu çimlenmişti fakat 3 hediye fem tohumda hiç numara yoktu. Ektiğimiz 9 tohumdan tahminimce 4 dişi anca çıkar gibi görünüyor çünkü bu konularda pek şanslı biri sayılmam.

Gübre temini yapamadım gidip elden almam gerekiyor fırsat bulamadım birde komple olduğu kadar organik gitme taraftarıyım.
O yüzden temmuzdan beri bekleyen ve tahminimce artık zehir gibi kokan güvercin şerbetinden vereceğim 10. Günden sonra azar azar. Bloomda ise keçi boynuzu özü ve
grotek in monster bloomu ile devam etmeyi düşünüyorum. Kafamdaki mantık 3-4 hafta veg sonrası bloom a geçmek ama kul plan yapar kader gülermiş umarım hasad almayı becerebilirim.

Bu da nem için kullanmayı düşündüğüm yöntem eski bir çarşafı ıslayıp kabin içinde saksı dibinde uzatıp ucunu da iple kaldırıp bağladım.

Selam kanka hg bende iki dişi var senin çadır boyutundan sen nasıl sığdırmayı düşünüyorsun sana bir örnek göstermek istiyorum bolşans https://www.udrop.com/file/L0FI/IMG_20231023_200717_(3).jpg

Avare

Doktor
Kanka bunlar regular olduğu için zaten sayı azalacak komple dişi olursa hepsi o zaman da en sağlıklı olanları seçip yolumuza öyle devam edeceğiz senin saksı boyutu nedir ve kaç gün veg verdin maaşallah örtü gibi sermişsin yavruları

deyorke

Moderator
Kanka bunlar regular olduğu için zaten sayı azalacak komple dişi olursa hepsi o zaman da en sağlıklı olanları seçip yolumuza öyle devam edeceğiz senin saksı boyutu nedir ve kaç gün veg verdin maaşallah örtü gibi sermişsin yavruları
Anladım kanka ne halde olduğumu gör istedim benim saksılar 8 galon 6 hafta veg şimdi 14 çiçeklenmede sentedik gübre yok kendi gübremi kendim yapıyorum organik

Avare

Doktor
Anladım kanka ne halde olduğumu gör istedim benim saksılar 8 galon 6 hafta veg şimdi 14 çiçeklenmede sentedik gübre yok kendi gübremi kendim yapıyorum organik
Kankam senin 1 saksı benimkinin 4 katından fazla :) dediğim gibi bendekiler 7 litre ve aradan erkek çıkan,patlamayan olacak illaki toplamda tahminim 4 saksı devam edecez gibi bir his var içimde 5 saksı çöp olacak.
Kankam çiçeklenme dönemi organik gübreleri konusunda beni aydınlatırmısın neler kullanayım?

deyorke

Moderator

Avare

Doktor
Kankalar bitkilerin güncel durumu bu
İki tanesi biraz erken filizlendiği için diğerlerine nazaran daha uzun ama sanki o kadar da uzun olmaması gerekiyor gibi tam emin olamadım. Işığı biraz aşşağı mı alsam yoksa bitki zaten belirli bir uzunluğa erişince kendi kendine fazla uzamayı durdurur mu?

VendettaX

Ordinaryüs
İki tanesi biraz erken filizlendiği için diğerlerine nazaran daha uzun ama sanki o kadar da uzun olmaması gerekiyor gibi tam emin olamadım. Işığı biraz aşşağı mı alsam yoksa bitki zaten belirli bir uzunluğa erişince kendi kendine fazla uzamayı durdurur mu?

Pet şişelerde delik yokmu bana mı öyle geliyor üç beş geniş delik açabilirsin onlara havayı ben burdan uflemicem kanka acil durum rheh

VendettaX

Ordinaryüs

İsigida en azından 50 55 cmlere çek uzayiio giderler 90 cmden isik verme kanka

Avare

Doktor
İsigida en azından 50 55 cmlere çek uzayiio giderler 90 cmden isik verme kanka
Kanka konuya yazı yazma kısmı açılmadığı için alıntı yaptım kusura bakma.

Kankalar boya gitmede kararlılık gördüğüm için ışığı 45 cm ye kadar çekip %25 dime aldım.
Bu akşamdan itibaren 18-6 ya geçiyorum photone diye bir program indirdim. Verileri full specturum LED seçeneği ile oluşturdum bunlar kaç olmalı tabeladaki muhabbete göre mi hafta hafta gidicez ? Bir bakarsanız sevinirim
Resimler de bitkilerin şu an ki halleri.

Şimdiden tüm görüş ve önerilerinize açığım.

Avare

Doktor

Elimizdeki malzemeler
Mars hydro ts1000 ışık
S&p 250 silent fan
Minnak bir USB fan
Isı nem ölçer

5 adet torbacının kushu

Enteresan şekilde kendi açtığım konuyu güncelleyemeyip cevap yazamıyorum
Bi el atarmısın @Kanka

Bu arada yavruların son durumları
Nem yeni düşmüştü havluyu ısladım koydum birazdan 81 e vurur.
Dün kızlara ilk kez 1 ml güvercin şerbeti verdim 19 ml suya karıştırıp verdim çünkü 2 gün önce 20 şer ml su verdim ph 6.2 şeklinde durumumuz şu anda bu şekilde.
Hafiften canlanma var ama biraz geriden geliyoruz.

Kanka

Administrator
Yönetici
şimşek çaksa benden bılıyonuz kanka ben napmış olabilirim senın konuyu guncelleme durumuna :D vpn den falan olabılır sanırım

Avare

Doktor
şimşek çaksa benden bılıyonuz kanka ben napmış olabilirim senın konuyu guncelleme durumuna :D vpn den falan olabılır sanırım
Yok hani bir şeyi mi yanlış yapıyorum acaba?
İşin enteresan yanı bu sayfa açıkken chat da cortluyor. Yine cevap yazma barı çıkmadığı için senden alıntı yaparak yazıyorum.
Yine her zamanki gibi formumdayım awk hiç bir işim rast gitmiyor :D

Kanka

Administrator
Yönetici
panelden baktım aksi bi durum yok kanka sorun bende değil sende çözemedim

Avare

Doktor

Elimizdeki malzemeler
Mars hydro ts1000 ışık
S&p 250 silent fan
Minnak bir USB fan
Isı nem ölçer

5 adet torbacının kushu

Son durum nem konusunda kontrolü kaybettiğim için kafam attı ve evdeki oda tipi vantinin kafasını söküp nem kısmını kabine koydum gelişim haala zayıf fakat umudum var
Bitkilerden bazıları epey büyümeye başladı yarından itibaren ikinci gübreli sulamayı yapıcam bitki başı 1 ml güvercin şerbeti şeklinde.

Avare

Doktor
Son durum nem konusunda kontrolü kaybettiğim için kafam attı ve evdeki oda tipi vantinin kafasını söküp nem kısmını kabine koydum gelişim haala zayıf fakat umudum var
Bitkilerden bazıları epey büyümeye başladı yarından itibaren ikinci gübreli sulamayı yapıcam bitki başı 1 ml güvercin şerbeti şeklinde.

Nem makinesi ciddi derecede beni tribe sokunca şu şekilde bir çözüm buldum bence hayet de iyi oldu. Bitkilerin son durumları da ektedir canlar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ***** *** ******** ***** ***** ****** ****** **** *** ********** ****** ** hahahaha***
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    hahahaha * **** ***** **** ** ****** * ** ***** **** ****** *** ********* **** ******** ******* ****** *** ** ******** *** ****** ******
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** hahahaha*** *** *
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    * ***** ***** ******** *** ****** ***** **** ***** ***** hahahaha** ********* *****
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    **** ***** hahahaha** ******* *** ** hahahaha ******** ********* ***** ******* ********
  • 2 2008Grower:
    ***** ******* ******** ********** ** ** hahahaha**** ** ***** ***** hahahaha** ***** ***** ** *
  • 2 2008Grower:
    ****** ****** ******* hahahaha*
    ***** *** ****** ******** ******* *** ******** ****** ******* hahahaha*
  • A angeshar:
    ***** ******* hahahaha** **** ** **** *** **** * ******* ********* **** ******* ********** *** ********* ****** ******* ****** ** ******* **** **
  • A angeshar:
    **** * ***** ***** ******* ****** **** ******* ******* *** hahahaha *******
  • A angeshar:
    *** ******* hahahaha****
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    * ***** ***** hahahaha** ******** *** **** *** ****** hahahaha******
  • kokokoco kokokoco:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • A angeshar:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******** **** ******* *** ** *** ** **** **** ***** ****** hahahaha* ***** **** hahahaha****
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    hahahaha* ***** **** ** * ***** hahahaha***** ***** ***** *****
  • A angeshar:
    A angeshar: *********