Arkadaslar yorumlarinizi bekliyorum

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Abi ben verdim hemde çiçeyebgirince başladım sonuna kadar verdim hiçbi katkısını görmedim sadece sinek yaptı bide onunla uraştım

Ü

Üye silindi 25603

Guest
O zaman benim biligim dogru, zaten dogru oldugunu biliyordum hic bir bitkinin disardan verilen sekeri köklerinden almadigini, ama son zamanda yani flash atmadan hemen önce dipine votka ver dedi bir arkadasim yaptim kafasi bayagi degisti.

Ü

Üye silindi 20701

Guest
O zaman benim biligim dogru, zaten dogru oldugunu biliyordum hic bir bitkinin disardan verilen sekeri köklerinden almadigini, ama son zamanda yani flash atmadan hemen önce dipine votka ver dedi bir arkadasim yaptim kafasi bayagi degisti.
Bilgin dorudur hiçbi katkısı yok votka konusunda bi bilgim yok ama faydasının olcanı düşünmüyom tabi bu benim fikrimm

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Ne bileyim arkadas tavsiye etti kafamda iyidi bocaladim bir saksinin dibine yarim sise votka, dedim ya iyimi oldu kötümü oldu bilmiyoruda.

He öle şetali suyu falan verirsen yakında böcek basar görürsün ucuz gübreler var grow bloom onlardan al öle şeftaliyle falan olmaz bu iş
Bitki azot diye bağırıyor rengini görmüyonmu birader bu bitkinin bu dönemde olması gereken renk koyu yeşillin bi altı çok koyuda olmıcak ama seninki narenciye gibimolmuş limon rengi bloom gübresine ek growda ver biraz bak konulara bak biraz önce yaxdım o renk yanmaya başlamış bitki okadar koyuda olmıcak bukadsr açıkta olmıcak biriniz yakmışınız birinizde açlıktan öldürüyonuz hiç bişey bilmiyosan aç interneti sağlıklı bitki rengine bakınyo

Bitki azot diye bağırıyor rengini görmüyonmu birader bu bitkinin bu dönemde olması gereken renk koyu yeşillin bi altı çok koyuda olmıcak ama seninki narenciye gibimolmuş limon rengi bloom gübresine ek growda ver biraz bak konulara bak biraz önce yaxdım o renk yanmaya başlamış bitki okadar koyuda olmıcak bukadsr açıkta olmıcak biriniz yakmışınız birinizde açlıktan öldürüyonuz hiç bişey bilmiyosan aç interneti sağlıklı bitki rengine bakın

He öle şetali suyu falan verirsen yakında böcek basar görürsün ucuz gübreler var grow bloom onlardan al öle şeftaliyle falan olmaz bu iş
Azotmu eksik diyorsun anlamadim. Ilk growum elimden geldigi kadar deneme yanilma yontemiyle daha guzel saglikli bitkiler yetistirmeyi istiyorum. Elimden geleni yaparak bu seviyeye kadar getirdim. Ne sartlar altinda yetistirdigimi bilmiyosun emegimi gormuyosun sonra da bana kalkip bu sekilde hitap ediyorsun. Tecruben varsa eger tavsiye ver yardimci ol. Bu sekilde yazarak sadece seni cok bilmis zannedicem. O yuzden eksik olan varsa anlat ogreniyim. Derdin ukalalik yapmaksa konuyu hic uzatmayalim. Tesekkur ederim
Ukalalık olsun diye sölemedim bilmişlikse hiç sevmedim şeyler önerilerme gelirsek söledim bitkin azot diye bağırıyor en ucuz yollu biobiz alıcan yoksa emeklerin çöp olucak onu bilirteyim mahsul alıcanmı alıcan ama bişeye benzemicek kafası tadı olmıcak biobiz al dedim gibi en ucuzu biogrow biobloom topmax bide ekleyebilirsen aktıvera yeter sana dedim gibi öle şefali suyu falan olmaz bazı arkadaşlar sonlara doğru senin bitki gibi çiçekte sona gelen bitkilere keçiboynuzu pekmezi veriyo bende verdim faydasını görmedim sinek yaptı sadece ukalalık bilmişlikte yapmıyom

Ukalalık olsun diye sölemedim bilmişlikse hiç sevmedim şeyler önerilerme gelirsek söledim bitkin azot diye bağırıyor en ucuz yollu biobiz alıcan yoksa emeklerin çöp olucak onu bilirteyim mahsul alıcanmı alıcan ama bişeye benzemicek kafası tadı olmıcak biobiz al dedim gibi en ucuzu biogrow biobloom topmax bide ekleyebilirsen aktıvera yeter sana dedim gibi öle şefali suyu falan olmaz bazı arkadaşlar sonlara doğru senin bitki gibi çiçekte sona gelen bitkilere keçiboynuzu pekmezi veriyo bende verdim faydasını görmedim sinek yaptı sadece ukalalık bilmişlikte yapmıyom
Tesekkur ederim dostum anlayisin icin. 4/5 litre suya 1 kapak solucan gubresi ve 1 kapak yarasa gubresi veriyorum. Solucan gubresinin azot icerigi daha yuksek 2 kapaga cikartabilirim isimi gorurmu bilmiyorum. Elimde olan sartlarda azot eksikligi icin yapabilecegim bu. Ise yarar dersen bu sekilde bir arttirma yaparim

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Evet artırırsan iyi solucanın bi fazlası yarasa koy solucan azotunu artırır yarasada fosfor potasyum artırıp çiçeye yardımcı olur şeftalidende vazgeç :)

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Bak kanka 87 tl ye compo sivi gübre var ben seneler önce acemilk zamaninda kullandim compo gübreleri ve cok iyi sonuc aldim varsa bütcen tavsiye ederim.

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Yanlış okumuşum yarasa okudum sende yarsa yokmuş solucanı 2.5 yap tekngübrenno sanırım sulamanıda bi dolu bi boş yap

Evet artırırsan iyi solucanın bi fazlası yarasa koy solucan azotunu artırır yarasada fosfor potasyum artırıp çiçeye yardımcı olur şeftalidende vazgeç :)
Seftali tek seferlik takviye amacliydi ama gozlemlerimi gore zarar verdiginu soyleyemem ama tabi 2. Kez vermicem:) bugun sulama gunu azotu dayicam. Ama yapraklarin renginin bu sekilde gorunmesinde isiginda etkisi var onuda belirtiyim

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Olabilirde bukadar açık olmaz seninki naenciye olmuş limon rengi aşırı açık yani bidahaki growuna ayarla kendini gübresiz bişey olmaz boş çırpınır durursun kendfini kaçırır yorsrsın kendini ucuz gübreler var o dedim biobiz serisi 250 ml 4 gübre 300 lira tutmaz bile oda iki grow yaparsana torbacıda gramı 200 lira 1.5 gram almış saykendini 3 sigara içtimti dersin sana verdim gübreler gariban dostu uçuk fiyatlıları demedim burda bazı arkadaşlar 4. 5 bin veriyo he dicen var veriyolar doru ben sana minumum tarif verdim hem growundan keyif alır güzel bitkiler yetiştirirsin hem içtinden bişey anlarsın

derken arkada sarı uçları kesilmiş bir yaprak gördüm :) sinsi :D tamam şimdi yaptığım çıkarıma göre birşeyler öneriyorum. öncelikle şu dönemde bitkini potasyum açısından desteklemen çok önemli kankam. Muz bunun için en ideali ancak salatalık, patates, ıspanak gibi daha kolay ulaşılabilir sebzelerde de mevcut. sana tavsiyem bir an önce bu besinleri eşit oranda şekerle 1 hafta fermente etmen. fermente ettiğin karışımı süzdüğünde her 3,5 litre sulama suyuna 4 kaşık bundan ekliyorsun. o 1 hafta hazırlık aşamanda da bitkinde bariz bir kalsiyum magnezyum eksikliği var. klorofil bakımından geride kaldığı için sıkıntı çekiyor bitkin diye tahmin ediyorum. onu da yumurta kabukları ve Epsom tuzuyla çözersin.
Eyvallah kanka bende azottan yana problem oldugunu dusunmuyorum. Isirgan otu gubresinde ve solucan gubresinde yeteri kadar azot var gerektigi sekilde veriyorum zaten. Eger bir problem varsa bu baska bir meseleden kaynaklidir farkli mineral eksikligiyle ilgilidir saniyorum

derken arkada sarı uçları kesilmiş bir yaprak gördüm :) sinsi :D tamam şimdi yaptığım çıkarıma göre birşeyler öneriyorum. öncelikle şu dönemde bitkini potasyum açısından desteklemen çok önemli kankam. Muz bunun için en ideali ancak salatalık, patates, ıspanak gibi daha kolay ulaşılabilir sebzelerde de mevcut. sana tavsiyem bir an önce bu besinleri eşit oranda şekerle 1 hafta fermente etmen. fermente ettiğin karışımı süzdüğünde her 3,5 litre sulama suyuna 4 kaşık bundan ekliyorsun. o 1 hafta hazırlık aşamanda da bitkinde bariz bir kalsiyum magnezyum eksikliği var. klorofil bakımından geride kaldığı için sıkıntı çekiyor bitkin diye tahmin ediyorum. onu da yumurta kabukları ve Epsom tuzuyla çözersin.
Kanka fermente islemini yazarmisin

Ü

Üye silindi 26270

Guest
Masallah kardesim cok iyi buyutmussun kelle ucurdun mu egitim verdin mi bilgilendirirsen seviniriz

kankam fermante işleminin farklı yöntemleri var, şekerle yapıldığında daha hızlı sonuç alındığı için ben genelde o yöntemi kullanıyorum. pazar yerleri toplandığında koştur koştur giderim kovamla küreğimle :D kovanın içine ne kadar sebze doldurmuşsam o kadar toz şeker eklemem gerekiyor ama düdüklediğimin şekeri olmuş kaç lira, o yüzden ne çıkarsa bahtıma onu koyuyorum. kovanın ağzını bir bezle kapatıp çok ışık almayacak bir yerde 1 hafta 10 gün kadar bekletiyorum sonunda da içindekileri ezip, süzüp, şişeliyorum. sulama suyunun her 3,5 litresi için bundan 4 yemek kaşığı koyuyorum. buzdolabında da birkaç ay bekleyebiliyor şişeli halde, çiçek gibi. yalnız hazırlanırken ölü kokuyor baştan uyarayım :D topraklı fermantasyon yöntemlerine göre daha keskin kokar
Denicem kanka oldugu kadar artik. Eline saglik ksrdesim tesekkur ederim ilgin icin:)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O oyuncu61:
    ********* ******** ******* ****** hahahaha***
  • O oyuncu61:
    ** ******** **** ***** **** ******* *** **** **** ***** ******** ****** ********* ******* ****** *** ******** **** ** ******** ******
  • E eagle54:
    +1
  • E eagle54:
  • O oyuncu61:
    ******** ** ***** ***** ***** hahahaha ******** hahahaha** hahahaha** hahahaha** ****** ***** **********
  • O oyuncu61:
    ****** hahahaha ** hahahaha* ******* hahahaha* *** hahahaha ******* ** ****** *******
  • DiabLoo DiabLoo:
    ** ** ******** ********* ****** ***** hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +3
  • O oyuncu61:
    *** ****** ** ** ***** ** ********** ********** ***** ****** ****** ****** ** *******
  • E eagle54:
    ****** *** ** ******* hahahaha ** ***** *** ********** hahahaha *** *** ****** hahahaha* ********** ********* ** hahahaha ********* hahahaha**** ***** ***** hahahaha***** hahahaha* hahahaha ********** ** ********* ****** **** ****** ******* ***** ***** ****** ****** ****** **** ********* ********* ***** ********** ******* ******** ********* ***** ********* ** ****** hahahaha* **
  • O oyuncu61:
    *** *** ******** ** ***** ***** hahahaha****** ********* **** ***** ********** *** ****** hahahaha*
    +1
  • E eagle54:
    ******** ***** ** ** ******** ********* ****** ***** hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • DiabLoo DiabLoo:
  • O oyuncu61:
  • T Tropikal.MR:
    ***** ***** ********* ***** *** *** ******** ** ***** ***** hahahaha****** ********* **** ***** ********** *** ****** hahahaha*
  • O oyuncu61:
    **** **** hahahaha **** **** hahahaha*** ***** *** ***** ***** **** *** **** ***** ******* ******* ******
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha ******* *** ** ***** ** ****
  • DiabLoo DiabLoo:

• T Tropikal.MR:
    ***** ********* ********* **** hahahaha** ***** **** hahahaha** ***** hahahaha** ***** hahahaha******** ** ********** ***** **** **** hahahaha **** **** hahahaha*** ***** *** ***** ***** **** *** **** ***** ******* ******* ******
  • O oyuncu61:
  • T Tropikal.MR:
    *** ******** hahahaha* ** ***** hahahahahahahaha ******* *** ** ***** ** ****
  • O oyuncu61:
    ***** * *** ******** ******** **** hahahaha* *******
  • O oyuncu61:
    ******* **** **
  • K Krall34:
  • K Krall34:
    ****** * ** ****** ***** ***** **
  • K Krall34:
    hahahaha*
    K Krall34: hahahaha*