Anayasa Mahkemesine Başvuralım – Bitirelim Şu İşi

president

Müptezel
Yahu bu ülkede zamanında pokemon yasaklandı veledin biri pikaçu diye camdan atladı diye cigarayı yasallaştırmak bu ülkede bir fantazi iktidar değişse bile olacağını sanmıyorum insanımız aşırı gerici hala şurdan su kaçsa orucum bozulur mu diye tv de soru soran insanlar var ve bunlar oy kullanıyor bizim kaderimizi belirliyor yani çokta düşünmemek lazım görünen köy kılavuz istemez :)
Görünen köy çok uzakta değildir knk.

bro ben daha önce cok konuştum konu hakkında benzer tepkiler aldım
O arkadaşları ayıklayacaz burocum, diğerleriyle yola devam edecez mecburen. Birkaç yıl önce tıbbi kullanım yasallaştı. Kırmızı reçeteyle kullanılabiliyor. Evde yakalanırsan 1500 - 1700 grama kadar mahkeme kişisel kullanım addediyor. Kimi kararlara 2000 gram olarak geçiyor. Evinde şeffaf ya da zip poşet yoksa ve kavanozlarda kurutmuyorsan uyuşturucu ticareti kanaati oluşmuyor. Yakalansan ve daha önce içtiğini söylesen bile Yargıtay içeceğini kanıtlayan delillere rastlamazsa sadece izinsiz ekimden ceza alıyorsun. Yeni bir başka karara göre 20 köke kadar kişisel kullanım sınırı içinde bulunuyor. Buralardan bakmak, araştırmak lazım. TIbbi kullanım için yararlıysa, zararlı olmayan bi madde neden yasak, bu kişisel hakların ihlali filan gibi yerlerden yürünebilir belki. Bu konularda indica kullanmayan, sativacı uzmanların yardımı lazım. Saygı ve sevgiyle sağdan dönelim...

president

Müptezel
O arkadaşları ayıklayacaz burocum, diğerleriyle yola devam edecez mecburen. Birkaç yıl önce tıbbi kullanım yasallaştı. Kırmızı reçeteyle kullanılabiliyor. Evde yakalanırsan 1500 - 1700 grama kadar mahkeme kişisel kullanım addediyor. Kimi kararlara 2000 gram olarak geçiyor. Evinde şeffaf ya da zip poşet yoksa ve kavanozlarda kurutmuyorsan uyuşturucu ticareti kanaati oluşmuyor. Yakalansan ve daha önce içtiğini söylesen bile Yargıtay içeceğini kanıtlayan delillere rastlamazsa sadece izinsiz ekimden ceza alıyorsun. Yeni bir başka karara göre 20 köke kadar kişisel kullanım sınırı içinde bulunuyor. Buralardan bakmak, araştırmak lazım. TIbbi kullanım için yararlıysa, zararlı olmayan bi madde neden yasak, bu kişisel hakların ihlali filan gibi yerlerden yürünebilir belki. Bu konularda indica kullanmayan, sativacı uzmanların yardımı lazım. Saygı ve sevgiyle sağdan dönelim...
zaten tüm alınan şu kararlardan bile 5 yıl 10 yıl sonra ne olacağını kestirebiliyorsun kanka. Ben her zaman söylüyorum halkın iradesinin üstünde bir güç yoktur. Halk değişirse yasalar da değişir. Bugün yapılan anket ve araştırmalara göre Türkiye'de 35 milyon kişi esrarı denemiş ve yaklaşık 10 15 milyon kişi düzenli olarak kullanıyor. Rakamlar az değil. Bu kadar insan bu esrarı içiyor abi getirsinler kimyasala ağır cezalar Örnek : Kimyasal satıcılarına müebbet hapis kimyasal içenlere 25 yıl hapis cigarayı serbest bıraksınlar bak bakim ülkede bi daha kimyasal içen kalıyor mu :D

president

Müptezel
AKABİNde izmir antalya mersin muğla gibi ülkenin turistik merkezlerine akın akın turist yağmaya başlamıyor mu? Tüm dünya eninde sonunda bunu serbest bırakmak zorunda kalıcak ve bu küresel elitlerin karşısında kazandığımız bi zafer olacak önemli olan herkes yapmadan yapıp işin ekmeğini yemek bro.

Kanka

Administrator
Yönetici
Ufak ama önemli bir detayı atlıyorsun , Bız musluman ulke olmasakta muslumanların yoğunlukta olduğu bir ülkedeyiz ve hangı islam ulkesınde yasal ve birde bu işler bence başvuruyla değil iktidara gelicek kişinin bunu söylemesiyle olur arkasına tek cumlesıyle cok buyuk bır kıtle alıcağını farkında olan bir iktidar adayı.

13. yüzyılda Hollanda'da insanlar affedersiniz kıçını yıkayacak su bulamazken buralarda kenevir, haşhaş, afyon her türlü pafküf dönüyordu moruklar . Mevlana dediğimiz muhterem üzerlik otundan beslenir, Yunus Emre ha keza... Dağlık coğrafyalarda özgür düşünceler ve uygulamalar her dem çiçek açar. Arap çöllerindeyse akşam dönüp aynı çadıra girmek zorundasın (ve akabinde coğrafya kaderdir der, İbn-i Haldun) Kim bilir, belki de çok yüzlülük yükseltinin, savunma avantajının olmadığı coğrafyalarda verimli işleyen bir algoritmanın örüntüleşmiş hâlidir... Sonuçta evrendeki her şey yoğunluklar akışıdır ve yükselti de bir yoğunluk biçimidir. Bu pencereden bakınca Muhammed'in Hira Dağı'na çıkması da tesadüf olmayabilir... Derken konu nerelere geldi burolar..

president

Müptezel
13. yüzyılda Hollanda'da insanlar affedersiniz kıçını yıkayacak su bulamazken buralarda kenevir, haşhaş, afyon her türlü pafküf dönüyordu moruklar . Mevlana dediğimiz muhterem üzerlik otundan beslenir, Yunus Emre ha keza... Dağlık coğrafyalarda özgür düşünceler ve uygulamalar her dem çiçek açar. Arap çöllerindeyse akşam dönüp aynı çadıra girmek zorundasın (ve akabinde coğrafya kaderdir der, İbn-i Haldun) Kim bilir, belki de çok yüzlülük yükseltinin, savunma avantajının olmadığı coğrafyalarda verimli işleyen bir algoritmanın örüntüleşmiş hâlidir... Sonuçta evrendeki her şey yoğunluklar akışıdır ve yükselti de bir yoğunluk biçimidir. Bu pencereden bakınca Muhammed'in Hira Dağı'na çıkması da tesadüf olmayabilir... Derken konu nerelere geldi burolar..
dediklerin doğru ama kanka sonuc odaklı baktığın zaman Türkiye'de bunun olması minimum 25 yıl daha nükleer çağına 2023'te geçicez bro. :) acı ama gerçek keşke hemen olsa

Jagged1999

Yeni üye
daha önce denendi ve bir başarı göstermedi kanka. medikal amaçlı kullanım bahanesi sunmuştu başvuranlarda ama kim bilir ne oldu o olaya tvye bile çıktılar diye hatırlıyorum ve son bir eklenti daha yapayım. bu iktidar partisiyle bu dediğin çok ama çok zor.

Bu olay Kuzey Kıbrısta oldu daha önce Türkiyede böyle bir eylem yapıldı mı bilmiyorum.. Yapılsa belki farklı şeyler olabilir.. Tabi yine sizde ki bu baştakiler yüzünden zor.

Bu işe pozitif bakmayan içiciler aslında korkak değil tam tersine gayet akıllı ve mantıklı düşünebilen insanlar bana kalırsa. Güncel hükümet varken çok zor.

Ü

Üye silindi 23638

Guest
Ufak ama önemli bir detayı atlıyorsun , Bız musluman ulke olmasakta muslumanların yoğunlukta olduğu bir ülkedeyiz ve hangı islam ulkesınde yasal ve birde bu işler bence başvuruyla değil iktidara gelicek kişinin bunu söylemesiyle olur arkasına tek cumlesıyle cok buyuk bır kıtle alıcağını farkında olan bir iktidar adayı.

kankaların kankası yanlısın var iran,fas gibi ülkelerde sınırlı kullanım serbesttir. hatta birkaç müslüman ülke daha var aklıma gelmeyen. alkol yasak. mj serbest.

sana katılıyorum kankam. mevlana konsunu cok uzun süre araştırdım. söylediklerinde haklılık payı var fakat biz daha baska yerlerdeniz mevlanadan. mevlanın cıktıgı dönemlerde orta doguda herkes hashas ve felsefe arasındaki baglantıyı biliyordu. ne kadar vahabi bir felsefeye sahip olsalarda bilim oralardan cıkıyordu. fakat türk milleti orta asyadan göcmüstür. zorla müslüman yapılmadan önce en az japonlar ve iskandinavlar kadar şamandır.

günümüze dönersek... ülkemiz chaosa en yakın yönetim biçimlerinden hiçbir zaman sıyrılmadı sıyrılmayacakta.(entropi teorilerine girmek istemiyorum) cünkü hepimizin işine bu geliyor. bi hollanda olamayacagız. fakat ispanya ve italya gibi olmamız cok uzakta degil... bizi kim yönettiyse şaşayı ve kapital düzeni fazlasıyla sevdi. benim anlamadıgım sana milyar dolarlık pazar vaad eden bir sektör. outdoor işçilikte dünyayı tokatlayabilecegin bir cografyada neden bunu endüstri haline getirmiyorlar. hadi türk insanına kısıtlama getir biz içmeyelim fakat dünyada neden kenevir endüstrisinde hem recreational hem sanayi anlamında gelişmiyoruz... bu muhabbetlerin artık ghettolardan cıkıp profesyonellerin elinde olmasını istemek cok mu?

Ü

Üye silindi 15628

Guest
Bu iş Anayassa mahkemesinde çözülür bunun yöntemi bu arkadaşalar. Eğer Anayasa mahkemesinden olumlu bir karar çıkarsa Hükümette
karara dayanarak siyasi risk yaşamadan bu işi çözer. Bm' de keneviri ağır narkotik madde sınıfından çıkardı. Buda güzel bir haber...

Tunç

Kıdemli Üye
Bana kalırsa hükümete esrarın medikal ve keyfi kullanımı iyi bir şekilde anlatılırsa vergisiyle ilgi odağı olabilir. Amsterdam’a gidecek keyifçi turistler bizim ülkemize gelir . Ve çok büyük döviz girdisi olur , hükümet parayı sever

Tunç

Kıdemli Üye
Aslında benim Önerim kıbrıs pilot bölge olmalı 3 yıl boyunca . Gidişata göre Türkiye nin belli bölgelerinde esrar kafeleri açılmalı ve eczanelerde satılmalı. Uzaya çıkacaksak en iyi bütçe buradan sağlanır

nasa

Doktor
Aslında benim Önerim kıbrıs pilot bölge olmalı 3 yıl boyunca . Gidişata göre Türkiye nin belli bölgelerinde esrar kafeleri açılmalı ve eczanelerde satılmalı. Uzaya çıkacaksak en iyi bütçe buradan sağlanır
kanka kıbrıs ? kıbrıs türkiyenin vasalı yada manda himayesi altında mı kıbrıs bir cumhuriyet ve kendi başına kararlar alabilen meclisi ve yönetim kadrosu bulunan bir ülke türkiye ile kıbrıs tek bir ülke gibi düşünülsede farklı iki ülke yani anlıyacağın türkiye kıbrısa bunu yaptıramaz. kıbrıs buna kendisi karar verip uygulayabilir

nasa

Doktor
Kanka yasallaşacağı zaman illaki gelecek ama şu sıra ortaya çıkılırsa vatandaş götünden anlar: ekonomi şöyle bu böyle diyip şımarık olarak etiketlerler bizi. bir de katılımın korkunç yüksek olması lazım, en az birkaç milyon insan beraber hareket etmeli ki ses getirsin. dediğim gibi, şu sıra ortalık zaten karışık, derdimizi anlatmamız çok zor bence. ha ne yapılır, daha küçük ölçekte farkındalık yaratmak için ufak ufak harekete geçilir. sözü dinlenen insanlar ikna edilir fikirlerini beyan ederler vs...

amerika'ya bak mesela, adamların filmleri müzikleri bilmemnesi kafa olarak hazır olmasına rağmen yasallaşması yıllar sürdü. orada bile baya zaman aldı yani. bizdeki kadar olayı yanlış bilen bir toplumları da yok.
aynen kanka küçük küçük haraket edelimde emniyetin toplaması daha kolay olsun dimi :D ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ****** ******** ******** ****** *** **** ****** *** *** ******* **** ****** ** ***** hahahaha ****** **** ******
    +1
  • İstanbul İstanbul:
  • Mrduru Mrduru:
  • Mrduru Mrduru:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    **** ** ****** hahahaha ** ***** ********* ******** ******** ***** ********* **********
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • TabldotLife TabldotLife:
    **** ******** hahahaha****

**** ** ****** hahahaha **
    ***** ******** **** ******** ****** ****** **** ******* ***** ****** ** ******** *** ** ***
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ******** ********* **** ***** hahahaha* ******* ****** ******** ****** ********* ****** ***** ********* ****** *** *** ****** **** ****** * ** ***** *** **** ********** hahahaha ***** ****** ****
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ********* **** hahahaha***** ****** ****
    ***** ***** ****** ****** ******** hahahaha**** ****** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** **** ******* hahahaha* ** ********** ***** *****
  • İstanbul İstanbul:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ********* ****** ******* hahahaha*** *******
    *** **** ******* ****** **** hahahaha**** * ******* ********* *** hahahaha *** ******** *****
    TabldotLife TabldotLife: *** **** ******* ****** **** hahahaha**** * ******* ********* *** hahahaha *** ******** *****