An serisi ph perfect teknolojisi hk

Sonne

Kıdemli Üye
Dostlar selam,
İlk defa an serisi kullanıyorum growda da kullandım bloom 3. Haftasındayız hala kullanıyorum.
Ph perfect var diye hiç ph ölçmemiştim. Bugün bloom 3. Hafta çizelgesini yarım ölçek olarak tüm vitaminlerini hazırladım. Bi ölçeyim dedim 5.3/5.4 arası bi durumda çıktı. Bu normal mi dostlar? Bilen biri aydınlatsın lütfen.
Kullandığım ürünler; lt başı 2ml sensi bloom a ve b
Lt başı 1 ml big bud, bud candy, nirvana, b52, calmag

Ü

Üye silindi 27466

Guest
İşte benim bu pH perfect olayındaki korkum bu

Woppy

Ordinaryüs
Knk peki neyle ölçüyprsun ph bence yanlış ölçüm var ben sürekli dedigin ürünleri kullanıyorum bloomda yeri geliyor lt 3-4 ml ana besin koyuyorum ve ph bakıyorum hala yuksek kendim düşürüyorum ph. General hydro ph test kit kullanıyorum kalibre derdi yok hata payı cok cok dusuk ondan dedim yanlız olanilir diye.

Sonne

Kıdemli Üye
Knk peki neyle ölçüyprsun ph bence yanlış ölçüm var ben sürekli dedigin ürünleri kullanıyorum bloomda yeri geliyor lt 3-4 ml ana besin koyuyorum ve ph bakıyorum hala yuksek kendim düşürüyorum ph. General hydro ph test kit kullanıyorum kalibre derdi yok hata payı cok cok dusuk ondan dedim yanlız olanilir diye.
Kanka tabiki bu faktörü düşünmek ilk akla gelen. Elimde 7.0 ph sıvısı var. Onunla kalibre ederek ölçtüm bende şok oldum. Acaba diyorum ana bloom sıvılarının haricinde yan ürünleri ekleyince mi bu kadar düşüyor. Bende ph up down yok. Eskiden organik takılırken beyaz sirke ile ph down yapıyordum ama hiç up yapmadım. Hızlıca ulaşabileceğim ph up malzemesi nedir kankalar? Gidip growkent e parçalanmim. Birde kanka sende gübreleri hazırladığında AN SERİSİ ise ph ın kaç çıkıyor?

Woppy

Ordinaryüs
Knk ben cesme suyu en az 48-72 saat agzı acık dinlendiriyorum su bekledikce ph artar bu nekadar beklediğine baglı yani benim 8.5 civarından gubreleri koyunca 7 felan dusuhpr biraz ph down işi çözüyor bildigin kdaryla karbonat cıkartması lazım ph ı

Sonne

Kıdemli Üye
Knk ben cesme suyu en az 48-72 saat agzı acık dinlendiriyorum su bekledikce ph artar bu nekadar beklediğine baglı yani benim 8.5 civarından gubreleri koyunca 7 felan dusuhpr biraz ph down işi çözüyor bildigin kdaryla karbonat cıkartması lazım ph ı
Kanka ben damacana su alıyorum. Ama ağzı açık bekletmiyorum direk vitaminleri katıp veriyorum. 5.3 hala şoktayım. Senin gibi yapmayı denicem kanka dışarıda bekleticem 2-3 gün. Bu şekilde deneyip yine sana yazarım kanka.

bir sorum daha olacak ilk defa yaza denk geldi yetiştirmem. Şuan çiçek 3. Haftadalar tohumlar çorbacı,
1 adet 240qb
1 adet 300w yxo cob
1 adet de sarı 50lik torch kullanıyorum.
Tek tarafı açık 3 tarafı mylar kaplı ev şekilde çocuk yatakları vardır ya onu kabin yaptım.
2 vantilatör çalışıyor çalışıyor büyüklerden.
Sıcaklık 31 dereceye varıyor.
Işıklar 40-45 cm de.
Ucuz yollu bir soğutma yöntemin var mı kanka?
sinbonun yada weewell in soğuk buhar makinası işimi görür mü?
Kabin 90*190 ama dediğim gibi tam kapalı bi kabin değil odayı komple kapattım hava sürkülasyonu açık pencereden sadece.
Vantilatörlerin önüne buzlukta dondurduğum şişeleri astım 0,1 indirmiyor. :)

Woppy

Ordinaryüs
Kanka hazır suyunda agzı acık bekletirsen ph artar dene bilgilendir bizide. Spguk buhar nem makinesi alırsan iş görür 27lere felan nem sıcaklığı dusurur basla ıcerı havlu asabilirsin nebilim su koyabilirsin yüzey alanı geniş bir kapta bir lactane sogdıgı kadar

Sonne

Kıdemli Üye
Kanka selamlar,
Bekletilmiş su da 3 günde 1 su verdiğim için yarım ölçek vitaminleri ekleyip tekrar ölçtüm yine 5.3 çıktı kanka. Bende çay kaşığı ucu kadar kabartma tozu dökerek ph ı 6.5 yaptım verdim. Şimdi bu zamana kadar gübreli su 5.3 boş sulamada ayarlı 6.5 phlı su vermekten dolayı çiçeğin alt yapraklarından yukarı doğru yapraklarda renk dalgalanmaları var. Ben ph dengesizliği kaynaklı olduğuna yordum. Ama enteresan tarafı diğer bitkimde böyle bir sorun yok. Çiçeklenme 3. Hafta bitmek üzere şimdi flush atsam sonraki ilk sulamada tam doz gübre ile devam etsem kaybım olur mu? Sanki gelişmesi yavaşlamıştı ph ayarlı gübreyi verince kendine geldi gibi.
Bir de main laining eğitimi verdiğim bitkimin dalları sömeğe binmeye başladıkça birbirine girmeye başladı. File germek için çok mu geç? Dalları bağlasamda sömek dala ağır basıyor hafif birbirine yatırıyor gibi. Uzun oldu kanka ama kafamda deli sorular.

Sonne

Kıdemli Üye
Dostlar selamlar,
Üstten fotosu da şu şekilde ışık açıkken atabildim.

Dostlar bir sorum daha var aklıma takılan sizin fikriniz nedir?
240qb lm301 ve 300w cob led kullanıyorum.
90*190 alanım var kendi yaptığım kabin bir kanadı açık. Duvarlarda yansıtma var. Siz olsanız iki ışığı boylamasına 190 olan kısma uzunlamasına yanyana mı takarsınız yoksa enlemesine mi 90lık alana yanyana takarsınız?

Organik

Kıdemli Üye
Dostlar selamlar,
Üstten fotosu da şu şekilde ışık açıkken atabildim.

Dostlar bir sorum daha var aklıma takılan sizin fikriniz nedir?
240qb lm301 ve 300w cob led kullanıyorum.
90*190 alanım var kendi yaptığım kabin bir kanadı açık. Duvarlarda yansıtma var. Siz olsanız iki ışığı boylamasına 190 olan kısma uzunlamasına yanyana mı takarsınız yoksa enlemesine mi 90lık alana yanyana takarsınız?
Dostum sikinti yok sen normal uyguladigin takvimi uygulamaya devam et yavas yavas sonlara dogru geliyorsun bos sulamanda ph ayarlarken ciceklenme donemi icin olandan kullan ve phini 6.5 -6.6 falan ayarla iyidir aradaki dengeyi saglarsin

İsik konusunda farketmez sonuc ayni olucak problem etme boyle seyleri alan icin yeterli isik veriyorsun zaten fazlasiyla hasatin bol olsun :)

Doğuş

Üye
Sadece Grow, Micro, Bloom üçlüsünde pH perfect var, ve diğer gübreleri de bunlarla beraber kullanınca ph dengeliyor diye biliyorum.
Diğer AN gübrelerinde böyle bir ibare ya da etiket göremedim ben?

Sonne

Kıdemli Üye
Sadece Grow, Micro, Bloom üçlüsünde pH perfect var, ve diğer gübreleri de bunlarla beraber kullanınca ph dengeliyor diye biliyorum.
Diğer AN gübrelerinde böyle bir ibare ya da etiket göremedim ben?
Dostum selamlar,
Yazını gördükten sonra muallakta kalıp tekrar kontrol ettim. Sensi grow ve bloom ab de ph perfect ibaresi arka yüzünde en üstte yazıyor. Çok ufak bir karbonat desteğiyle ph 6.5 olarak ayarlayıp vericem. Dostlar şimdi bişey sorucam. File gerdikten sonra saksıyı sularken drenajdan su çıkarmayı nasıl başarıyorsunuz? Yani fileden dolayı saksı sabitleniyor yere sulayınca drenajdan çıkan suyu nasıl tahliye ediyorsunuz? Fileyide çiçeğe girerken gerdiklerine göre tüm çiçeklenme süresinde su tahliyesi yapmıyor mu millet?

Sonne

Kıdemli Üye
Dostum sikinti yok sen normal uyguladigin takvimi uygulamaya devam et yavas yavas sonlara dogru geliyorsun bos sulamanda ph ayarlarken ciceklenme donemi icin olandan kullan ve phini 6.5 -6.6 falan ayarla iyidir aradaki dengeyi saglarsin

İsik konusunda farketmez sonuc ayni olucak problem etme boyle seyleri alan icin yeterli isik veriyorsun zaten fazlasiyla hasatin bol olsun :)
Cvpladığın için teşekkür ederim dostum. 5 bitkime sanki ışıklar enlemesine yanyana olsa daha güzel bir verim olur diye düşünmüştüm sadece mantığımla yani ışık mesafesini benzer ışıklarda kaçta tutuyorsunuz? Benim şuan en kafa noktaya 45 cm mesafesi var. 35 e çekmek için daha erken mi? Çiçeklenme 3. Hafta bitti.

Doğuş

Üye
Dostum selamlar,
Yazını gördükten sonra muallakta kalıp tekrar kontrol ettim. Sensi grow ve bloom ab de ph perfect ibaresi arka yüzünde en üstte yazıyor. Çok ufak bir karbonat desteğiyle ph 6.5 olarak ayarlayıp vericem. Dostlar şimdi bişey sorucam. File gerdikten sonra saksıyı sularken drenajdan su çıkarmayı nasıl başarıyorsunuz? Yani fileden dolayı saksı sabitleniyor yere sulayınca drenajdan çıkan suyu nasıl tahliye ediyorsunuz? Fileyide çiçeğe girerken gerdiklerine göre tüm çiçeklenme süresinde su tahliyesi yapmıyor mu millet?
Sensi kısmını görmemişim dostum şimdi sen deyince farkettim.

Ana gübreler dışında 5 adet gübre saydım eklediğin. Sensi pH perfect olarak işini ne kadar iyi yapsa da, beraberinde tek seferde eklenen takviyelerin sayısı oldukça fazla. Ben olsam şöyle yapardım;
4 günde 2L veriyorsam, 2-3günde 1L verip gübreleri ikiye bölerdim,
Örn: İlk sulamada Big Bud, Bud Candy, Nirvana,
Sonraki sulamada B52, CalMag olarak.
Tabi Sensilerin ml/L oranını da ikiye bölerek, çünkü haftalık alması gereken ml miktarını aşmamalıyız.

Birde bir dipnot olarak belirtmek istiyorum: CalMag en iyi emilimi 6.2-7.2 pH arasında yapıyor, daha düşük pH seviyelerde CalMag 'i daha minimal seviyelerde alacaktır.

Tahliye için ise Saksı ve saksı altlığı arasına, ayakları olan suyu altlığa akıtacak delikli birşey kullanman ya da yapman gerekir. İnce olan domates kasalarından ters çevirip kullanabilirsin mesela; böylece su dolu altlığı saksıyı oynatmadan alabilirsin.

Son düzenleme:

Sonne

Kıdemli Üye
Sensi kısmını görmemişim dostum şimdi sen deyince farkettim.

Ana gübreler dışında 5 adet gübre saydım eklediğin. Sensi pH perfect olarak işini ne kadar iyi yapsa da, beraberinde tek seferde eklenen takviyelerin sayısı oldukça fazla. Ben olsam şöyle yapardım;
4 günde 2L veriyorsam, 2-3günde 1L verip gübreleri ikiye bölerdim,
Örn: İlk sulamada Big Bud, Bud Candy, Nirvana,
Sonraki sulamada B52, CalMag olarak.
Tabi Sensilerin ml/L oranını da ikiye bölerek, çünkü haftalık alması gereken ml miktarını aşmamalıyız.

Birde bir dipnot olarak belirtmek istiyorum: CalMag en iyi emilimi 6.2-7.2 pH arasında yapıyor, daha düşük pH seviyelerde CalMag 'i daha minimal seviyelerde alacaktır.

Tahliye için ise Saksı ve saksı altlığı arasına, ayakları olan suyu altlığa akıtacak delikli birşey kullanman ya da yapman gerekir. İnce olan domates kasalarından ters çevirip kullanabilirsin mesela; böylece su dolu altlığı saksıyı oynatmadan alabilirsin.
Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim dostum. Çiçeklenme 3. Haftasındayım calmag i kestim tamamen. Boş sulama yapmayacağım artık herhalde flash a kadar. Onun yerine seninde belirttiğin gibi haftalık dozları ikiye bölerek 2 kerede vereceğim. Dalların tartmaması durumuna karşılık yine de çat pat da olsa file gersem mi acaba 5-6. Haftasında bu dallar o sömekleri pek kaldırmaz gibime geliyor. Yada tavandan iplerle ağır basan sömek dallarını bağlarım diye düşünüyorum. Drenaj ile ilgilide dediğin gibi yapacağım kesinlikle. Çok sağol. Çiçeklerin fotosunu da koysam genel bir yorumlar mısın dostum?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Turco:
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ******* ***** hahahaha *******
  • T Turco:
    ********* *** **
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ***** hahahaha** ********** ******** ** ***** ***** ******* ******
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ******* ****** ***** ****** ***** ******** hahahaha ********* ******* *******
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ********* ******** ***** ******* hahahaha **** *** *** ***** ********
  • T Turco:
  • T Turco:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ******** ******** ** hahahaha* *** ***** ***
  • H happyworld:
    **** **** *** ****** hahahaha
  • T Turco:
    ***** hahahaha
  • H happyworld:
    ***** ***** ****** hahahaha***** **** ****** *** **** ******** ******** ******** ****** ****** *** **** *** ****** ******** ****** *** **** ********
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    H happyworld: * ***** ******** ***** **********