9.hafta uzayan grow

mr.peops

Üye
arkadaşlar merhaba  ilk growumun sonlarına doğru geliyorum fakat bitkilerim geriden geliyor çiçeklenmenin 9. haftasındayım fakat hala hasat için hazır değiller bilgileri paylaşıyorum umarım yardımcı olursunuz nasıl bir yol izlemem gerektiği ile ilgili 

1-)3 bitki (köfteci), (Sativa ağırlıklı yapraklardan öle anladım)
2-)500w cob led 
3-)indoor biobizz gübre (Grow,Bloom,Top max)
4-)kabin içinde 1i büyük 3 tane pc fanı .(zaman ayarlı çalışıp duruyorlar)
saksılar 12-12-15 litre
5-)sulama süresi: 3 gün (doğal kaynak suyu) , ( totalde 3 saksıya 5 litre paylaştırıyorum, alttan 200 ml su çıkana kadar su veriyorum)
6-)kabine hava girişi tek fan çıkış ise 2 tane fan var, çıkıştakinin tekinin hızını düşürdüm.
7-)kabin ısısı ve nemi :  MİN= 20c  %37   MAX= 32c %65 (havalar bu ara çok inişli çıkışlı olduğu için bu değişim söz konusu)

RESİMLER : https://imgur.com/gallery/TrFEw8B

Aklımdaki soru işaretleri var bunlar;

1-)çiceklenmenin 9. haftası pistiller ısı stresinden dolayı karardı fakat trikomlar daha yeni rakı kıvamına geliyor bitkilerimin çoğu fan yaprakları döküldü sadece sömektekiler kaldı neler yapmam gerekiyor ?

2-)1 tane bitkimde bir kaç tane tohum gördüm ama sadece 1 tanesinde var bu bitkiye ayrı bir işlem mi yapmam gerekir ?

3-)yapraklar sararmaya kıvrılmaya ve bazıları kurumaya başlayıp düşüyor  ısıdan olabilir diye düşünüp evin diğer camınıda açtım neredeyse ceryan yapıyor. çıkış fanı boru ile balkona vermiştim zaten . bu yaprak sorununu nasıl halledebilirim ışıkla bitki arasında 30 cm var 

4-)gübreye devam etmelimiyim yoksa flush için hazırlık yapmalımıyım ?

şimdilik ciddi diye düşündüğüm şeyler bunlar ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim biraz uzattım ama eğer hata yapıyorsam daha fazla hataya devam etmek istemiyorum bu  yüzden yardımınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler

mr.peops

Üye
Cvp: 9.hafta uzayan grow

Resolut1on' Alıntı:
Cob ledi merak ettim fotoğrafını atabilirmisin?

tamam dostum yakın zamanda atarım hatta onunla ilgili bir konu açmak istiyorum keyifli günler

Cannabis38' Alıntı:
Flush gec bile kalmışsın hemen yap bitkin hasadı gelmiş 

kanka tricomlar öle demiyor ama bunu kesin kılan nedir anlamadım

cannabis16

Ordinaryüs
bitkinde toksik zehirlenme var..yani toprakta çok fazla emilmemiş gübre artığı var ve bu yüzden fan yaprakların pençe gibi kıvrılmış,uçları yanmış ve sararıp ölüyorlar..yani bitkin zehirleniyor..

yapacağın şey güzelce flush atmak..

zaten trichomeların %50 si rakılanmış gibi duruyor,üstüne toksik zehirlenme var...güzelce flush at..
sonra trichomeları güzelce gözlemle,bu attığın fotoda rakılanma son fluh için yeterli gözüküyor..gördüğün trichomeların %40 ve daha fazlası rakılıysa flushtan sonra hasada kadar sade su ver..

trichomeların %80-90 ı rakılandığında THC en yüksek seviyelerdedir,o zaman hasat edersen kafası dinç,enerjik sativamsı olur..amberleşmeler başladığında kafası rahatlatan-gevşeten koltuk yapışması yapan indicaya dönüşür..

ne zaman keseceğine istediğin kafaya göre karar ver..

mr.peops

Üye

cannabis16' Alıntı:
bitkinde toksik zehirlenme var..yani toprakta çok fazla emilmemiş gübre artığı var ve bu yüzden fan yaprakların pençe gibi kıvrılmış,uçları yanmış ve sararıp ölüyorlar..yani bitkin zehirleniyor..

zaten trichomeların %50 si rakılanmış gibi duruyor,üstüne toksik zehirlenme var...güzelce flush at..
sonra trichomeları güzelce gözlemle,bu attığın fotoda rakılanma son fluh için yeterli gözüküyor..gördüğün trichomeların %40 ve daha fazlası rakılıysa flushtan sonra hasada kadar sade su ver..

trichomeların %80-90 ı rakılandığında THC en yüksek seviyelerdedir,o zaman hasat edersen kafası dinç,enerjik sativamsı olur..amberleşmeler başladığında kafası rahatlatan-gevşeten koltuk yapışması yapan indicaya dönüşür..

Kanka öncelikle çok teşekkür ederim ben de zaten internetten hastalıklara bakarken böyle bir şey düşündüm ama aynı zamanda sömeklerde geliştiği için  Ama olmayadabilir de dedim yarın ilk iş flush atmak olucak gelişmeleri yazarım

mr.peops

Üye

cannabis16' Alıntı:

kanka bugün bitkilere flush attım tricomların %50 si rakı beyazında 3 gün sonra karanlığa gömiyim diyorum bu arakada %70 e çıkar hem.  hiç stun etkisi istemiyorum sativa kafası iyidir benim için karanlığa gömmeden pekmezli su verip ışığı kapatıyım diyorum . yoksa 1 hafta daha beklesem mi bilemedim

Madam80

Yeni üye
işine karışmak gibi olsun istemem ama flush için zaten öneri almışsın ancak şöyle bi durum var. toprakta zaten gübre var sen melas hesabı şekerlendirmek istiyorsun. bence bunu flush suyuna kullanıp yapmalıydın diye düşünüyorum. daha iyi olurdu. 
yani flush in kullanacağın su melaslı olabilirdi demek istedim. tabi sonrası sana kalmış.

mr.peops

Üye

Madam80' Alıntı:
işine karışmak gibi olsun istemem ama flush için zaten öneri almışsın ancak şöyle bi durum var. toprakta zaten gübre var sen melas hesabı şekerlendirmek istiyorsun. bence bunu flush suyuna kullanıp yapmalıydın diye düşünüyorum. daha iyi olurdu. 
yani flush in kullanacağın su melaslı olabilirdi demek istedim. tabi sonrası sana kalmış.

Aynen kanka aslında olabilirdi ama sabah ilk işim flush atmak oldu bitki daha fazla can çekişmesin istedim fakat hala saydam tricomlar var o yüzden acaba bi flush daha yermi diye düşünüyorum onunla birlikte etki ettiği kadar napalım son 1 ay uzak kaldım growdan işlerim yüzünden ama yinede kaçıp kaçıp 150 km yol teptim bu halleri görünce kardeşim sulama işini yapıyor ben yokkende ama bakımı bende 1 gün görmezsem kör 2 gün görmezsem kötürüm 3 gün görmezsem ölürüm ::) hafta içi birgün duruma göre şerbeti verip kapatıcam bakalım ışığı

cannabis16

Ordinaryüs

mr.peops' Alıntı:
Madam80' Alıntı:

Aynen kanka aslında olabilirdi ama sabah ilk işim flush atmak oldu bitki daha fazla can çekişmesin istedim fakat hala saydam tricomlar var o yüzden acaba bi flush daha yermi diye düşünüyorum onunla birlikte etki ettiği kadar napalım son 1 ay uzak kaldım growdan işlerim yüzünden ama yinede kaçıp kaçıp 150 km yol teptim bu halleri görünce kardeşim sulama işini yapıyor ben yokkende ama bakımı bende 1 gün görmezsem kör 2 gün görmezsem kötürüm 3 gün görmezsem ölürüm ::) hafta içi birgün duruma göre şerbeti verip kapatıcam bakalım ışığı

eğer %50 rakılı diğer kalanı saydamsa ortalama 2 haftası var demektir bitkinin %80-90 ları rakılı kıvama çevirmeye..
flushtan sonraki ilk haftasında sulamayı melasla yapan birton yabancı grower var. sen de uygulayabilirsin bunu,bitki senin...budlar içerken hafiften şeker tadı veriyor dudaklarda..uygulanabilir..

ama karanlığa gömmek için erken evre..trichomelar 3 günde %70 lere falan ulaşmaz rakılı olanı.. bekle..günden güne takip et.. sonra %80-90 lara gelince 2 gün karanlık ver ve ardından vur bıçağı.. karanlık evre genelde 2 gün verilir..3 gün uygulayan yabancı grower gördüm ama çoğunluk 1,5-2 gün karanlık verip keser..

benden bilgiyi paylaşması...gerisi sana kalmış...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ****** ****** ***** ******** *** ***** ** ***** ***** ** ******* ****** * ******* ***** ****** **********
  • istr istr:
    ****** hahahaha **********
    ***** ******* ******* *** ***** ******** hahahaha **********
    +1
  • istr istr:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********** *** ** ******
    +1
  • istr istr:
    ****** ***** *** *** ******* **** *
    +1