7 x feminesed Candy Kush

bedortka

Üye
Sana yorum  morum yok kanka :) . Led konusunda  senden gelecek geri bildirimleri, bitkiye etkilerini  merakla bekliyorum, biliyosun forumda en çok merak edilen konulardan biri led.

cannabis16

Ordinaryüs
ışıkları 12/12 ye çekeli 2 hafta+2 gün oldu  ..

4 bitkinin tepesinde pistillenme öncesi beyaz tomurcuklanma başladı..diğerleri biraz daha geri kaldı çiçeklenmeye giriş konusunda.
resimlerden de görüldüğü üzere çiçeklenmeye geçeli 2 hafta bitmiş hala pistillenme yok..bekleyeceksin..bitkiler bu çiçeklenmenin ilk 2 haftasında genetiğe göre değişmekle beraber boy atıp,sömek dallarını yaymakla meşgul olurlar..3. haftanın içindeyim hala daha tepe sömekler pistile bulanmadı. sizde kendi growlarınızda ışığı 12/12 ye çektim hala daha pistiller yok ,neler oluyor diye veryansın etmeyin..bazı bitkiler biraz geç çiçeklenmeye hazırlık evresi geçirirler.kimisi daha 2. hafta başında tepe sömeği pistiller..bitkiden bitkiye değişir bu..yaşatılan strese göre de uzar,ısı azlığı vs. de etkileyebilir..
grow yapacaksak sabretmeyi öğenicez..uğraştığımızın bir canlı olduğunu bilecez ve ona saygı duyacaz..herşey internette dolaşan teorik bilgiler gibi gerçekleşmeyebilir..zira işi pratiğe dökmek başka bişeydir.
çiçeklenmede ilk 2 hafta bloom-grow gübresi karışık gidiyordum general organicsin schudele chartı doğrultusunca.şimdi bugün ilk defa bloom u tam doz aldılar..ne verdiğimi yazayım
1 litre suya 2 ml GO bio bloom
1 litre suya 4 ml GO bio bud
1 litre suya 2,5 ml Cannazym
4,5 litre suya 1 damla hesi supervit
bugünki yemekleri buydu.. Alttan çıkan su TDS=920 ye düştü..2 hafta önce ilk ölçtüğümde 1600 lerdeydi..hatırlarsanız..
saksıya döktüğünüz suyun %20 si yani 1/5 i saksının altından çıksın..buna dikkat edin..zira kıtı kıtına su dökeseniz birönceki gübrelemenin artıklarını azar azar da olsa ortamdan uzaklaştırma şansınız olmaz..

benim sunduğum ortama göre çiçeklenme süreci çok gecikti..ben bunu havaların serinliğine bağlıyorum..ama genetik uzun bi genetik olduğundan boya gitmek istemiş ve çiçeklenme başlangıcını bu yüzden ötelemiş de olabilir..
bunan sonrasına hep birlikte bakarız..

bu arada akıllı tel tamirde,reimleri bilgisayar kamerasıyla çekmek zorunda kalıyorum..çok net olmuyor..affola

dumanınız bol olsun

https://ibb.co/k4PY0DF
https://ibb.co/7WdxxrR
https://ibb.co/ZSvMKwQ
https://ibb.co/z4KgcvR
https://ibb.co/ZfnSQK7
https://ibb.co/bNTPdp6
https://ibb.co/qNGP0RS

Gümbür gümbür geliyor kızlar.. 
Grow günlüğünde bile öğretici bilgiler paylaşıyorsun, okutturuyorsun kendini sıkmadan teşekkürler. 
Biz bugün burdayız yarın olmasak da olur ama senin gibi donanımlı grower lara bu forumun ihtiyacı var!
İyi hasatlar dilerim tekrardan.

shiva

Yeni üye
Cvp: 7 x feminesed Candy Kush

Resolut1on' Alıntı:
Grow günlüğünde bile öğretici bilgiler paylaşıyorsun, okutturuyorsun kendini sıkmadan teşekkürler. 
Biz bugün burdayız yarın olmasak da olur ama senin gibi donanımlı grower lara bu forumun ihtiyacı var!

Kesinlikle sana katılıyorum kanka.Zira üstad cannabis16'nın forumda ki konuları birleştirilse üniversitede okutulacak kitap olur kanaatindeyim.

Teşekkürler üstad cannabis16!

cannabis16

Ordinaryüs

Resolut1on' Alıntı:

sağol can...ben senden çok ümitliyim,gelecekte çok iyi grower olacaksın

shiva' Alıntı:
Resolut1on' Alıntı:

Kesinlikle sana katılıyorum kanka.Zira üstad cannabis16'nın forumda ki konuları birleştirilse üniversitede okutulacak kitap olur kanaatindeyim.

Teşekkürler üstad cannabis16!

sağolasın can.. zaten amaç grow journal dan ziyade bilgimi paylaşmak...birilerinin işine yarasa torbacıdan kurtulsa deyme benim keyfime.

SniperMite' Alıntı:
hasatın bol olsun kanka çok yararlı bilgiler ediniyoruz sayende

sağolasın can.. aklıma gelen ne varsa yazıyorum ki birilerinin işine yarar ümidiyle...
yararlı oluyorsa ne mutlu bana

Bu Forumda çoğu kişi hangisi sorusunu soruyor ezber ezber sonra yaptım olmadı işte bir şey görüyor tanımlayamıyor yardım ne yapıcam bilmem ne. Bu sorunlar yapılan şeyleri bilmeden yapmaktan veya yapılan işlemin alternatifsiz sanmaktan vede sabırsızlıktan oluyor yüzde 99. Bu forumun en değerli üyelerinden birisi @cannabis16 öne çıkan özelliklerinden birisi keyifçiliğin ve meyve veren ağaç önüne eğilir misali samimi bir üslubu var dikkat ediyorum sorulara veya konularda hem hangisi hemde neden sorularına cevap veren ender kişilerden tecrübesi sayesinde olayı düz mantık anlatabiliyor ki düz mantık öğrenme ile karıştırmayın artısını eksisini bilip bu kıvamda anlatabilmek tecrübe ve ilim ister. O yüzden çok beğeniyor ve forum için değerli olduğunu düşünüyorum bir çok yetiştirici sadece kendisinin mesajlarını okuyarak içimliğini çıkartabilir, Bende bu işin olayını seviyorum sulamaya üşenen birisi burada insanlarla uzuuuun uzuuun anlatım yapabiliyor ilgileniyor yardımcı olmaya çalışıyor hemen hemen herkes bir birinin çıkarını kolluyor vs. bu muazzam bir şey umarım sen gibi üyeler, arkadaşlar, dostlar, hiç eksik olmaz. Güzel ve sağlıklı günler.

bedortka

Üye

EvdekiMizah' Alıntı:
Bu Forumda çoğu kişi hangisi sorusunu soruyor ezber ezber sonra yaptım olmadı işte bir şey görüyor tanımlayamıyor yardım ne yapıcam bilmem ne. Bu sorunlar yapılan şeyleri bilmeden yapmaktan veya yapılan işlemin alternatifsiz sanmaktan vede sabırsızlıktan oluyor yüzde 99. Bu forumun en değerli üyelerinden birisi @cannabis16 öne çıkan özelliklerinden birisi keyifçiliğin ve meyve veren ağaç önüne eğilir misali samimi bir üslubu var dikkat ediyorum sorulara veya konularda hem hangisi hemde neden sorularına cevap veren ender kişilerden tecrübesi sayesinde olayı düz mantık anlatabiliyor ki düz mantık öğrenme ile karıştırmayın artısını eksisini bilip bu kıvamda anlatabilmek tecrübe ve ilim ister. O yüzden çok beğeniyor ve forum için değerli olduğunu düşünüyorum bir çok yetiştirici sadece kendisinin mesajlarını okuyarak içimliğini çıkartabilir, Bende bu işin olayını seviyorum sulamaya üşenen birisi burada insanlarla uzuuuun uzuuun anlatım yapabiliyor ilgileniyor yardımcı olmaya çalışıyor hemen hemen herkes bir birinin çıkarını kolluyor vs. bu muazzam bir şey umarım sen gibi üyeler, arkadaşlar, dostlar, hiç eksik olmaz. Güzel ve sağlıklı günler.

+1 Katılıyorum.

hasatın bol olsun üstad... estiriyorsun... hasata bi iki hafta kalayı merakla bekliyorum... 

işin rast gitsin, nazar değmesin..

cannabis16

Ordinaryüs

EvdekiMizah' Alıntı:
sağol,varol can..  bu güzel yazın için çok teşekkür ederim..
abd forum sitelerini incelemek ve onların ilim çerçevesinde yaptıklarını araştırmakla grow işine başladım..o yüzden pek çok cannabis vukuatına tanım koyabiliyorum..umarım bilgi eksikliğinin hat safhada olduğu güzel Ülkemin güzel insanları grow işinde bir tık değil binlerce tık ileri gider..elinoğlu mikorizalarla+enzimlerle+pHa çare bulmayla+doğru gübrelemeyle 1000 kiloluk balkabağı üretiyor,bizim çiftçiler hala daha atalardan kalma göztaşıyla,şeker gübresiyle uğraşıyor..biyerlerden başlayıp şu gevurlar gibi el attığımız yeri ihya edeceksek bu ilimle olacak..başka çaresi yok..umarım benim tarzım pek çok Türk growerını ilme-araştırmaya yönlendirir..torbacıdan kurtulup kaliteli bol hasatlı ekinlerini içerler..elin oğlundan benim Ülke insanımın hiç bi eksiği,sadece bi ezberciliktir almış başını gidiyor..bu ezberciliği bozabilirsek ilme araştırmaya yönlendirisek yakalarızz bunları...forumda da yapmaya çalıştığım bu aslında...
tekrardan tüm cümlelerine ayrı ayrı teşekkür ederim..
dumanın bol olsun

bedortka' Alıntı:
EvdekiMizah' Alıntı:

+1 Katılıyorum.

sağolasın can
işin rast gitsin

Hunlu' Alıntı:
hasatın bol olsun üstad... estiriyorsun... hasata bi iki hafta kalayı merakla bekliyorum... 

işin rast gitsin, nazar değmesin..

sağolasın kandaşım..

TENGRİ TÜRK'ÜNÜ KORUSUN ve YÜCELTSİN!

dumanın bol olsun..

tohumlu999

Yeni üye

eline sağlık kanka güzel olmuş.. ben o kıç kadar kabincilerdenim tek bitki devam ::D dumanın bol olsun

cannabis16

Ordinaryüs
evet arkadaşlar, 40-55 cm arası boylarla 12/12 ışığa alıp çiçeklenmeye zorladığım kızlarım 80-110 cm boylara geldiler..
bugün çiçeklenme ışığına almamın 24. günleri..yani 3,5 haftadır çiçeklenme safındalar..hepsi pistilleri tepelerde çıkardı ve daha da bollaştırma yarışındalar..bi tane inek hariç.. hala 50 cm ve ne büyüyor ne de çiçekleniyor..hepsi aynı cins,aynı bakım,aynı ışık vs.. ama bunlar bir canlı ve her canlı gibi herbirinin hayata tutunması bir değil..bolca depresyon içinde bi yaratık bu 50 cmlik arkadaş..eşantiyon olarak tutuyorum,bakalım kesim işleri sona geldiğinde ne olacak ...

https://ibb.co/YkvGR5W
https://ibb.co/4dMkXch
https://ibb.co/z56tzMt
https://ibb.co/8Nm1S1W
https://ibb.co/DgD1Kw4
https://ibb.co/xDszZpL
https://ibb.co/0CcfBrb

5. resmi sağ tıklayıp yeni sekmede açtırın..bir kısmını kırmızı kalemle işaretledim..tepe yapraklarının testere uçları yukarı doğru kıvrıldı ve hatta fan yaprağının uçları da...bu demektir ki sıcaklık çok fazla geldi,ben dayanamıyorum diyor bitki..bu sıcaklık fazlalığının ilk etabında en tepe yaparaklarda özellikle testere uçlar kıvrılır.. benimki bir sonraki safha.. önlem alınmazsa son safhada iyice topaklaşır yapraklar ve kurur..böylece bitki fotosentez miktarı ve büyüme yada budlanması düşer..

testere uçları oka boka kaldırabildiklerinden pek önem vermemiştim,ışık 30 cm civarında diplerindeydi tepe budlarının...ışığı hemen olması gereken yere 35 cm e çekip,cooltube e bağlı fanın hızını yarımdan tama aldım...havalar soğuk gittiğinde içeriye ısı olsun diye fanı yarım devirde çalıştırıyordum...havaların ısınması demekki kafi,artık bundan sonra tam gaz çalışacak fan...

gördüğünüz gibi bitkiler yapraklarıyla konuşur..yeter ki okumayı bilelim,söyler ne istediklerini,neye ihtiyaç duyduklarını..

bugünki sulamaları sade suyla idi..sadece enzim ve supervit verdim.. TDS_780 civarı...çiçeklenmenin 4. haftası için gayet güzel değer..1200 lerin üstüne çıkarsa yarı flush atın yada tam flush,bir sonraki sulama tam doz gübrelerinizi verebilirsiniz..1200 lerin üstü artık tuzlanma belirtisidir..yabancı growerlarda 1600 hatta 2000 lere kadar ellemeyenler var...1200 ppm benim algıma göre toprakta olması gerekenden çok mineral var demek..bu da benim grow stilim..
bir sonraki sulamaları tam doz gübre+bud artırıcı+enzim+supervit olacak.. 5. haftalarında ekstradan calmag ilavesi olacak..zira çiçeklenmenin 1.-3.-5.-7.- haftalarında illa magnezyum yüklemesi yaparım..kimi grower azar azar hemen her sulamada verir..bu da benim yoğurt yiyişim..

şimdilik durumlar böyle arkadaşlar...

cümleten dumanımız bol olsun

Youloser

Yeni üye
Verdiğin bilgiler için emeğine sağlık abim . Senin ilk led deneyimin yanlış değil isem.  Aynı ortamda her iki ışık türünü de kullanıyorsun.  Gozlemledigin bir farklılık var mı ? .  İki ışığın kesişimi noktasındaki bitkinin durumu ne ,  ben burdan bakınca öyle bariz bir fark göremiyorum.  Belkide fotoğrafın çekiliş açısından kaynaklıdır deyip sorma gereksinimi duydum 

cannabis16

Ordinaryüs

Youloser' Alıntı:
Verdiğin bilgiler için emeğine sağlık abim . Senin ilk led deneyimin yanlış değil isem.  Aynı ortamda her iki ışık türünü de kullanıyorsun.  Gozlemledigin bir farklılık var mı ? .  İki ışığın kesişimi noktasındaki bitkinin durumu ne ,  ben burdan bakınca öyle bariz bir fark göremiyorum.  Belkide fotoğrafın çekiliş açısından kaynaklıdır deyip sorma gereksinimi duydum 

ilk filizlenmeden itibaren gürbüz büyüyen 2 bitkimi+ LED'in altına aldıktan sonra çokça uzayan 1 bitkiyi yani toplamda 3 bitkiyi HPS altına aldım.zira ışıkla bitki arası mesafeleri düzenleyemez hale gelmişti herbiri farklı yerde olunca .bu HPS altındaki  3 bitkiden 2si zaten yarmagüldü,pistillenmeye de ilk bunlar girdi..

sadece LED altında 2 bitki var,hem led hem hps den ışık gören 2 bitki var...bu bitkilerin 50 cm olup büyümeyen hariç 3 ü ve HPS altındaki 1 bitki şuan yarmagül kardeşlerini biraz geriden takip ediyorlar.zaten ledin kenarına attığım 50 cm lik bi bok olacağı yok,onu sayma,değişik bi arkadaş o..

şimdilik led konusunda olumsuz bi görüşüm yok zira pistile bulanma yönünden HPS'dekileri aratmıyor.senin de dediğin gibi bariz bir fark yok...ama önemli olan budlanma kısmı,budlar ne kadar şişecek,içlerini ne kadar doldurabilecek bekleyip göreceğiz..

Senin yerinde başka birisi olsa auto ile işi olmaz biliyorsun değil mi üstad?
Bilgi bankasısın, sistemin tam, herşey olması gerektiği gibi lakin üşengeçlik de tam sende.  :)
Yoksa 7 yane auto yerine 2 tane photo ekip ağzımızın suyunu halılara aktırtacak derece bitkiler yetiştireceğinden hiç şüphem yok gerçekten. 
Bitkilerin çok güzel görünüyor ağız tadıyla dumanlamak nasip olsun, sevgiler..

Youloser' Alıntı:
Canabis16 auto ekmez.  O ektikleri de photo.  Dikkatli okumadın galiba :)

Aha ortalık karıştı.  :8
2 defa okumuştum sanırım çok okumaktan oluyor konular karıştı iyi mi.  :)

Auto muhabbeti yapmıştık üstadla ordan çağrışım yaptı sanırım, eğitimle falan pek uğraşmadığını biliyorum da.. 
Kendimi sorguluyorum bu kanıya nasıl vardım diye şuan. 
Kısa sürede kafayı full bilgiyle doldurdum forum sayesinde, youtube sayesinde hatta outdoor bölümüne başladım 2/3 gündür sanırım biraz stoplamam lazım birden yüklenince error verecek. 
Kusura bakma üstad, saygılar..

cannabis16

Ordinaryüs

Youloser' Alıntı:

cannabis16 auto ekmez... ::) 

doğru söze ne denir..

benim yerime bilgilendirdiğin için tşekkürler can

dumanın bol olsun

Resolut1on' Alıntı:
Youloser' Alıntı:

Aha ortalık karıştı.  :8
2 defa okumuştum sanırım çok okumaktan oluyor konular karıştı iyi mi.  :)

Auto muhabbeti yapmıştık üstadla ordan çağrışım yaptı sanırım, eğitimle falan pek uğraşmadığını biliyorum da.. 
Kendimi sorguluyorum bu kanıya nasıl vardım diye şuan. 
Kısa sürede kafayı full bilgiyle doldurdum forum sayesinde, youtube sayesinde hatta outdoor bölümüne başladım 2/3 gündür sanırım biraz stoplamam lazım birden yüklenince error verecek. 
Kusura bakma üstad, saygılar..

kusura bakılacak bişey yok can.. kafaya kısa zamanda binlerce şey doldurdun.. hangi bilgiyi hangi çekmeye koyduğunu unutman gayet doğal..herkese olur bu..

cannabis 16 auto ekmez...:)   bu laf nedense çok hoşuma gitti.. :)

senin auto vs. ne varsa yeni cins genetikle işe girişmeni sabırsızlıkla bekliyorum..bakalım hangi stilleri hangi varvasyonları deneyeceksin kobay olacak tohumun üzerinde..

işin gücün rast gitsin ..

Kanka anksiyete bende de var **** ya herseyi kafama takıyorum bazen obsesyonlara da dönüşüyor sonra günümü **** ediyor sürekli asık suratla düşüne düşüne geciyor, istenmeyen bisey yasandigi zaman oluyor bende bubba kush yetistiriyom white widowu en baba 1 hafta ya hasat edicem, umarim bubba iyi gelir suan da da iyiyim cok sukur

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M Marryhuana:
    ******* ******* ****** ******** *** ********* ***** **** * ****** ** *** ***** ***** *** ****** hahahaha*** ******* ******** ********* ***** ***** *******
  • S sharkek:
  • S sharkek:
  • M Marryhuana:
  • blackmambaa blackmambaa:
  • S sharkek:
  • M Marryhuana:
    **** **** ********* ****** ***** ******** ** ******* ****** ******* ****** *******
  • S sharkek:
  • S sharkek:
    *** ***** ********* ******* ***** *** ******* ********* hahahaha ****** *****
    hahahaha
  • S sharkek:
  • S sharkek:
  • S sharkek:
  • S sharkek:
    ****** ***** *** hahahaha *** ****** ******* ******* ******** ******
  • S sharkek:
    ***** ******** ****** ******** ***** ******* ** hahahaha
    hahahaha * ****** ****** ****** ******* ********* hahahaha