65.Gün İndoor Bitkim Durumu ne acil değil ama bakın :)

Mübarek

Yeni üye
Öncelikle herkese Selamün aleyküm kankalar , 65. günüm de sömeklenmede olan genetiğini sativa olarak düşündüğüm çorbacı genetikli kızım hakkın da anlamadğım şeyleri sormak istiyorum , biraz çaylağım affola :)

Çiçeklenmedeki 37. günü yani 5 hafta 2 gün dür çiçeklenmede ve teoride hesaplamalır doğruysa hasata çok birşey kalmadı 20 gün en fazla diye düşünüyorum . 
1. Sorum sizce hasatı kaç güne yada haftaya alırım benim düşüncem 2.5 haftaya keserim gibi geliyor
2. Sorum sömeklerin başında sugar leaf dediğimiz bazı yaprakların uçları morlaştı bu normal mi ?
3. Sorum 37. güne rağmen bitkimin sömekleri biraz zayıf değil mi yani şu an sömekleri toplasak en fazla 15-20 gr eder bu 2 hafta artar mı büyük oranda ?
4. sorum bitkimin bir sorunu var mı ?
5. sorum bitkim düşündüğüm gibi sativa ağırlıklı bir genetik mi ? 
6. sorum kızıma bu aşamalar da nasıl takviyeler de bulunmalıyım ve iler ki aşamalar da , flushu ne zaman atmam gerekir ben şu an flush 2 hafta sonra atmayı planlıyorum doğru olur mu ?

kızımın hakkında bilgi vereyim gübre olarak kuru solucan gübresi kullanıyorum toprağa %20 oranında katttım ve çok faydasını gördüm herkese tavsiyem su olarak çeşme suyunu en az 4 gün dinlendirip 5 lt ye 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ekliyorum ph hiç ölçme şansım olmadı ama durumu gayet iyi duruyor ışık olarak 4 adet 50w cob soğuk beyaz cob led kullanıyorum 200w toplam ışık iyi gibi havalandırma konusunda evin durmundan bir şey yapamadım gardolapta büyütüyorum kapağını açık bırakıyrum ve günde 4-5 saat kadar vantilatör ile hava veriyorum başka bir havalandırmam yok ısıyı hiç ölçmedim ama 20 derecenin altına düşmüyor oda da havanın nemini de gayet iyi olduğunu düşünüyorum daha önce nem ölçerim vardı hiç %40 altına düştüğünü görmedim sulamayı hafta da 1 yapıyorum cumadan cumaya 7 gün de toprak hafif nemli kalıyor ama gene de suluyorum saksım 14.7 litre nerdeyse hepsini kullanıyorum . aşağıda fotoğrafları bıraktım bakarsanız sevinir herkese bol dumanlar :)

https://imgur.com/gallery/sazi8Qq - Polenler ( Polenler şu an bir kaç tane amber polen gördüm ama pek anlam vermedim polen rengi genelde şeffaf ve bazı yerlerde çok hafif rakı rengine yakın ama daha erken tabi ) 

https://imgur.com/gallery/Qt2MX2u - Genel görünüm 

Bide mikroskopla fotoğraf çekmek baya sıkıntı oldu elim çok titrediği için ( mikroskop değime de bakmayın ::D lazer merceğini söktüm zamanında 2 tl ye almıştım ama en az 100x mikroskop kadar iş görüyor emin olun ::) )

Caterpil70

Yeni üye
Kanka gayet güzel gordum eline sağlık güzel bir grow benim merak ettigim sadece herhangi bir eğitimi varmi ve köfteci tohumu değil mi

cannabis16

Ordinaryüs
1. bitkin en az 3 hafta sonra mature olur yani kesmeye hazır hale gelir gibi duruyor.3 ila 5 hafta arasında kesim yaparsın gibi pistillerin ve trichomeların durumu onu gösteriyor.
2.o şeker yapraklarda morlaşma ve acayip renkler alma gayet normal..
3. sömeklerin 5. haftada alacağı hal bu şekilde olur ..zaten sömeklerin içinin dolması ve tombullaşması son 2-3 haftada daha fazla olur..tabii havalandırma ve ışığın yeterliği ne kadarsa o kadar şişer sömeklerin..senin verdiğin imkanlara göre bu boyut gayet normal.
4.sorun gözükmüyor resimlerde.
5.bitkinin  hibrit olduğu kesin..içinde sativa genetiğin olduğu da yapraklarından belli.ama ağırlık dersen onu anca gen havuzunu not etmen lazım ki o şekilde söylenebilsin,böyle resimden falan söylenemez.
6.takviye konusu çok enderun bir konu.o konuda benim ''grow mantığını anlamanız için okumanızı öneririm'' başlıklı konumu bulup okursan kafanda net bişeyler oluşur.

Mübarek

Yeni üye
Cvp: 65.Gün İndoor Bitkim Durumu ne acil değil ama bakın :)

Caterpil70' Alıntı:
Kanka gayet güzel gordum eline sağlık güzel bir grow benim merak ettigim sadece herhangi bir eğitimi varmi ve köfteci tohumu değil mi

knk tanıdık biri yetiştirmişti onun getirdiği cigaradan aldım tohumları , eğitim olarak vegative evresinde başından yaprak kopardım main ling deniyordu tam hatırlamıyorum o kadar . Eyvallah knk .

cannabis16' Alıntı:
1. bitkin en az 3 hafta sonra mature olur yani kesmeye hazır hale gelir gibi duruyor.3 ila 5 hafta arasında kesim yaparsın gibi pistillerin ve trichomeların durumu onu gösteriyor.
2.o patlıcan yapraklarda morlaşma ve acayip renkler alma gayet normal..
3. sömeklerin 5. haftada alacağı hal bu şekilde olur ..zaten sömeklerin içinin dolması ve tombullaşması son 2-3 haftada daha fazla olur..tabii havalandırma ve ışığın yeterliği ne kadarsa o kadar şişer sömeklerin..senin verdiğin imkanlara göre bu boyut gayet normal.
4.sorun gözükmüyor resimlerde.
5.bitkinin  hibrit olduğu kesin..içinde sativa genetiğin olduğu da yapraklarından belli.ama ağırlık dersen onu anca gen havuzunu not etmen lazım ki o şekilde söylenebilsin,böyle resimden falan söylenemez.
6.takviye konusu çok enderun bir konu.o konuda benim ''grow mantığını anlamanız için okumanızı öneririm'' başlıklı konumu bulup okursan kafanda net bişeyler oluşur.

Eyvallah knk , Mature olayına düştüm ha :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ***** *** hahahaha** **********
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** * ***** ******* hahahaha* ***** ***** *** **********
    hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha********* ***** *** ******* *******
    **** ***** ***** ****** ***** ** ******** ******* ***** hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha****
    *** ******** hahahaha ** hahahaha* ********* *** hahahaha* ****** ********** *** ******* hahahaha
    * ***** ********** hahahaha**** *** *** **** hahahaha** **
    **** hahahaha *** **** *****
  • M Marryhuana:
    ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    ***** ******* hahahaha*
  • Q Qirve:
    ******** ******* ***** ****** **** ***** ******** ***** ***** ***** ****** ****** hahahaha*****
    ******** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    ***** ** ***** hahahaha** **** hahahaha ****** ****** ******* ****** ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    **** ****** hahahaha********
    **** ******** **** hahahaha*** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    +1
    ***** ***** ******* ********** hahahaha *** hahahaha***
    +1
    hahahaha** **** ***** *******
  • M Marryhuana:
    ******* *** ***** ********** *** *** ****** ******* ** *** *** ***** ** *** * ******** hahahaha** *** ** ***** hahahaha** ** *** * *** ****
  • P PsyWeed:
    hahahahahahahaha
  • P PsyWeed:
  • Q Qirve:
  • Mest Mest:
  • lavrens lavrens:
    lavrens lavrens: ***** ******