4 auto 1 metrede

Metgen7

Kıdemli Üye
İyi günler ustalar
25 Ekim tarihli gorila glue- crt jack. ve 5 Eylül tarihli cocopopo ve Og kush start verdik.
Crt jack
Glue

Coco
Popo

Og kush

Og ile coco 5 Eylül startlı 500 ml Gübreli su veriyorum iki günde bir Medya olarak canna coco ile bol perlit kullanıyorum sensicoco gübre ile üç aşagı 5 yukarı tang le birlikte advanced un kendi sitesinde hesaplamasını kullanıyorum. Altlarda sarı felan yapraklar vardı bi tarafını kestim üstüne de biraZ revive sprey yaptım
Isı konusu biraz tedirgin ediyor soğuk olucak içeri giriş fanın önüne ya bi ısıtıcı fan (15dk çalış dur) yada kalorifere tasıyacam kabını.
Bende havalandırma hep çalışıyor giriş(sp125) de çıkış (sp350)da
Bu durumda benim istedıgım resimlerde yada yazdıklarımda şura olmamış bu olmuş gözüne takılan yada herneyse :) artık bi yazışalım 2 satır
Şimdiden saolun sağlıklı günler

dokko

Üye
kırılan dalı daha sağlam yapiştirsaydin.o formda kaynarmi bilemedimscrog yaparsan verimin artar

S

silas

Guest
Selam. Toprak tam kurumadan sık ve yanlış sulama yapıyorsun yada ph'a dikkat etmiyorsun. Glue'de bariz, cocopopoda az, og kushta bariz ortadaki yeni gelen filizlerde renk açılmasını görmüşsündür, demir eksikliği. Yüksek ph, aşırı sık ve yanlış sulama, düşük potasyum, yeterince kurumayıp havalanmamış topraklar buna sebep olur. Ph'ı 6,2-6,5 olarak ayarla, demir düşük ph'larda daha iyi emilir. 12 lt saksıya 500-600 ml su miktarı açısından doğrudur fakat toprağın tam kuruduğuna emin olman gerek, parmağınla toprağın 3-4 cm üstünü kaz nemliyse toprak su verme ertesi gün kontrol ederek toprağın kuru olduğuna eminsen sulama yap. ayrıca 600 ml su vereceksen önden toprağın üstünü eşit miktarda 300ml suyla sula 2 dk bekle sonra kalan suyu azar azar ver. Bitkinin dibinden sulama yapma, toprağa eşit yay. Bu büyüklükteki bitkilerde saksının altından yarım bir çay bardağı kadar su gelsin biriken tuz ve gübreler bir miktar aksın ki birikip toprağı kitlemesinler. Gübrelerinde ph perfect özelliği olsa bile PH ölçerek su ver.
Kanka ben baktığım her konuya ayrıntılı bakarım, tarihlerde bir yanlışlık var, sanırım 25 Ekim Gorila-crtk jack yanlış yazmışsın 25 Eylül olacak, o halde bitki 5,5 haftalık, bu 2 bitkinin gelişimi dönemine göre normal sayılır fakat cocopopo ve og kush tam 2 aylık, auto olmasına rağmen 2 ayda çiçeklenmeye yeni başlamışlar yani, verdiğin bilgilere göre gelişimleri yavaş kalmış. Ya verdiğin tarihlerde bir yanlışlık var yada onlara sağladığın ekosistemde bir sıkıntı var. Cocopopo ve og kushta aşırı ve sık sulama stresi bariz belli.
4 bitkinin de kesinlikle sıcaklık ve havalandırmayla ilgili sorun yaşadıklarını düşünüyorum. sıcaklığı arttır ki buharlaşma olsun toprak kurusun havalansın, kökler oksijen alsın. Fan ayarla toprağa ve saksılara fırtına çıkarmayacak şekilde esinti yapsın. Havalandırma sirkilasyonunu arttır. Alt eski yaşlı yapraklardaki sararmalar normal, bitki çiçeğe girdiği için az ışık alan bu yaprakları kendi infaz ediyor yayılmaz. Ayrıca bitki hacim olarak fazla büyüdüğü için alt bir kaç yaprağında kalsiyum eksikliği var önemli değil 2-3 sulamada 1 calmag takviyesi yap. Sulama ve ph konusun da yazdıklarımı uygula kanka, gübre miktarlarını abartma, hatta bir tık azalt. Grow gübresi kullanıyorsan crtkl ve glue'ya artık verme bloomla devam et. Dediklerimi uygula kanka durumun düzelmesi 10 gün alır, kronikleşen bir sorun çünkü, hemen düzelmez. Destan yazdın gene, kusura bakma ama değer verdiğimden :) İyi growlar

Metgen7

Kıdemli Üye
Selam. Toprak tam kurumadan sık ve yanlış sulama yapıyorsun yada ph'a dikkat etmiyorsun. Glue'de bariz, cocopopoda az, og kushta bariz ortadaki yeni gelen filizlerde renk açılmasını görmüşsündür, demir eksikliği. Yüksek ph, aşırı sık ve yanlış sulama, düşük potasyum, yeterince kurumayıp havalanmamış topraklar buna sebep olur. Ph'ı 6,2-6,5 olarak ayarla, demir düşük ph'larda daha iyi emilir. 12 lt saksıya 500-600 ml su miktarı açısından doğrudur fakat toprağın tam kuruduğuna emin olman gerek, parmağınla toprağın 3-4 cm üstünü kaz nemliyse toprak su verme ertesi gün kontrol ederek toprağın kuru olduğuna eminsen sulama yap. ayrıca 600 ml su vereceksen önden toprağın üstünü eşit miktarda 300ml suyla sula 2 dk bekle sonra kalan suyu azar azar ver. Bitkinin dibinden sulama yapma, toprağa eşit yay. Bu büyüklükteki bitkilerde saksının altından yarım bir çay bardağı kadar su gelsin biriken tuz ve gübreler bir miktar aksın ki birikip toprağı kitlemesinler. Gübrelerinde ph perfect özelliği olsa bile PH ölçerek su ver.
Kanka ben baktığım her konuya ayrıntılı bakarım, tarihlerde bir yanlışlık var, sanırım 25 Ekim Gorila-crtk jack yanlış yazmışsın 25 Eylül olacak, o halde bitki 5,5 haftalık, bu 2 bitkinin gelişimi dönemine göre normal sayılır fakat cocopopo ve og kush tam 2 aylık, auto olmasına rağmen 2 ayda çiçeklenmeye yeni başlamışlar yani, verdiğin bilgilere göre gelişimleri yavaş kalmış. Ya verdiğin tarihlerde bir yanlışlık var yada onlara sağladığın ekosistemde bir sıkıntı var. Cocopopo ve og kushta aşırı ve sık sulama stresi bariz belli.
4 bitkinin de kesinlikle sıcaklık ve havalandırmayla ilgili sorun yaşadıklarını düşünüyorum. sıcaklığı arttır ki buharlaşma olsun toprak kurusun havalansın, kökler oksijen alsın. Fan ayarla toprağa ve saksılara fırtına çıkarmayacak şekilde esinti yapsın. Havalandırma sirkilasyonunu arttır. Alt eski yaşlı yapraklardaki sararmalar normal, bitki çiçeğe girdiği için az ışık alan bu yaprakları kendi infaz ediyor yayılmaz. Ayrıca bitki hacim olarak fazla büyüdüğü için alt bir kaç yaprağında kalsiyum eksikliği var önemli değil 2-3 sulamada 1 calmag takviyesi yap. Sulama ve ph konusun da yazdıklarımı uygula kanka, gübre miktarlarını abartma, hatta bir tık azalt. Grow gübresi kullanıyorsan crtkl ve glue'ya artık verme bloomla devam et. Dediklerimi uygula kanka durumun düzelmesi 10 gün alır, kronikleşen bir sorun çünkü, hemen düzelmez. Destan yazdın gene, kusura bakma ama değer verdiğimden :) İyi growlar
Merhaba usta :)
İlk olarak tarih konusu kaçmamış gözünden
Doğru olanı söylemişsin zaten
Gübreyi fazla verıyordum 2 günde bir 500ml ama kuruydu genelde, yanlışlık olmuş grow döneminin son haftası yarıya düşürdüm bu dönemdeki pH da coco-perlit olduğundan 6 dan düşük tutdum ancak ve bide çiçeğe girdiği halde bi kerede yanlışlıkla grow gübre verdık mi (**** mallık işte :) ) jack ve glue ya :( sonra flush atıp jack ve glue ya çiçek dönem gübresi vermeye başladım (sensicoco ab wudujuys bud candy senszıym sensicalmag terpinator rhino )
Og kush ve cocopopo biraZ haklısın tohumlar bana pek kalıteli gelmedi grow donemı jack ve glue gibi heybetli değildi farklı firmalar baştan büyümede çirozdu. Onlarda grow un son haftasında çiçeklenme olucak gibi Demir eksıkligini nasıl alt edicez pH değerini 6,2 gibi yapmasam iş görürmü????
Sıcaklık ve havalandırmaya dikkat edim soğuklarda geldi havalandırma hep çalışıyor bunu 15 dk dur çalış yaptır sak içerideki nemi be ısıyı tutabilirmıyız- olabilirmi hep çalışınca Soğukhava gırıcek ki şu an hep çalışıyor soguk olduğundan şimdilık küçük sıcakhava üfleyen fanı kabin giriş fanın önüne sıcak hava üfleyecek şekilde biraktım ışık kapanında ısı 18 kere düşüyor yanıncada 24 26 arasında ışık çiçek arasında 50cm calmag da her sulamada vermeye çaba gösteriyorum belki bi tık suyun litresine 750gr gibi yapabılırm daha seyreltilmiş gübreli su olabılır altıdan su çıkması hiç olmadı haftada bir normal calmaglı su ile bi su boşaltımı yapayım denerız yada usta ? Çok saol @silas34 usta mektubumu biterken bol dumanlar dilerim :))

S

silas

Guest
Kanka sistem saf coco da olsa ph'ı 6,2-6,5 yap, coco diye çok düşürme. Sırf toprağında coco var diye ph'ı 6'nın altında ayarlayan bu yüzden çok sıkıntıya arkadaş gördüm. Sıcaklıkla ve nemi ölçüp tekrar bir ayar ver olmadı hava girişini dışardan değil de daha sıcak olan iç ortamdan yap, ona ayarı sen verirsin ancak. Her sulamada calmag koyma 2 sulamada 1 yeterli, sonuçta calmagı vegde vermek önemli olan, her sulamada verip abartmaya gerek yok, ayrıca magnezyumdan bitkiler çok yeşil, calmagla ilgili bir sıkıntıda gözükmüyor. Aşırı sulama yapmamaya özen göster, fazla yıkanmasın toprak. Elinde humik fulvik asit içeren gübre varsa mutlaka ver. Bunlara dikkat ederek bir süre devam et 10 gün sonra tekrar değerlendirelim. iyi growlar

Metgen7

Kıdemli Üye
Günaydın iyi günler @silas34 bey ve diğer ustalar :)

PH 6.2 nın üstü kullanıyorum artık bikaç ustada söyledi. Suyu kaynatıp birgün önceden hazırlayıp vs.
Humic fulik asit olarak elımde sensizim var sanırım AN nın sitesinde aynı sekmede sunuyor yada öbürünüde (anacient earth) almamız gereklımıdır.
İi günler

S

silas

Guest
boş ver para tuzağı :)
ben aynısını kullanıyorum çok memnunum

Metgen7

Kıdemli Üye
Tamam usta hemen 1 tl. Sipariş ediyorum yeter sanırım ? hep mi verilecek yada nasıl verilecek hakkında bir fikir edinebilecek link yada sözün varmıdır. ??

Metgen7

Kıdemli Üye
boş ver para tuzağı :)
ben aynısını kullanıyorum çok memnunum
Selam @silas34 usta argotime ın bahsettigin gübreden aldım nasıl kullanmam gerekeçek diğer gübrelerle birlıkde mi verim yada sadece argotime 1 lt ye 1 ml seklınde içine birde 1 ml calmag la birlıkde mi verim nasıl edim menemen Soğanlımı soğansızsız mı vs.
Cvp için saol şimdiden :)

S

silas

Guest
1 lt ye 2 ml ver 2-3 sulamda 1 en baştan en sona kadar kullanabilirsin, ph ölç düşür

Metgen7

Kıdemli Üye
1 lt ye 2 ml ver 2-3 sulamda 1 en baştan en sona kadar kullanabilirsin, ph ölç düşür
Selam patron @silas34
25 Eylül ve 5 Ekim’de start verdım 7 ve 8 hafta olmalı sanırım bikaç resim çektim goriillada üst yapraklar sarı kaldı büyüme durdu sankı yavaşladı normalden yanındaki daha kısa ilken birden uzadı o kaldı cevabın için şimdiden saol ii pazarlar

S

silas

Guest
en baştaki bitkin azot, mahnezyum vesaire eksikliği değil, toprağın ph ın bozulması kaynaklı kükürt eksikliği. Lenonardit menşeli humik fulvik asit yada solucan gübresi gibi bir gübreyle toprağı tekrar düzenleyip zenginleştirmen gerek. Toprakta biriken kiraçte buna neden olmakta. Bundan al bir tane her zaman işine yarar. 1 lt 2 ml kullanabilirsin.

Metgen7

Kıdemli Üye
en baştaki bitkin azot, mahnezyum vesaire eksikliği değil, toprağın ph ın bozulması kaynaklı kükürt eksikliği. Lenonardit menşeli humik fulvik asit yada solucan gübresi gibi bir gübreyle toprağı tekrar düzenleyip zenginleştirmen gerek. Toprakta biriken kiraçte buna neden olmakta. Bundan al bir tane her zaman işine yarar. 1 lt 2 ml kullanabilirsin.
Usta bundan aldım kullandım sonra beyle oldu :( devam edıyorum bazen kullanmaya her sefer değil ama kullanınca 10 damla gibi veriyorum son 3 4 sulamada

S

silas

Guest
Bozulan toprak yapısını yerine getirmek sıkıntılı bir konu bitkiye 10 gün süre ver

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • G ganjasevdalısı:
  • G ganjasevdalısı:
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahaha hahahaha* **********
    ***** ***** ******* hahahaha* ***** ******** ***** ********* ******
  • G ganjasevdalısı:
    hahahaha ***** *******
    +1
    * hahahaha* ******** ***** ******* ******
  • G ganjasevdalısı:
    ***** ******** ***** ********** ********* ********** ***** ******* hahahaha****** ****** ** **** ******* **** *** ** ********** ***** **********
  • D despotdes:
    ****** **** ****** ** *** ******* ** ***** ******* ***** ***** ***** hahahaha* ******* ******** ********** *
  • G ganjasevdalısı:
    *** *** *** **** ********* ******* hahahaha ** hahahaha hahahaha*** **** ***** ******* ******** ***** *** ** ********
  • kkush kkush:
    ******* ***** hahahaha** hahahaha** ** hahahaha***** **** ****** ** *** ******* ** ***** ******* ***** ***** ***** hahahaha* *******
  • G ganjasevdalısı:
    hahahaha ** ********* ****** ******** ** hahahaha* **** ** ********
  • G ganjasevdalısı:
  • G ganjasevdalısı:
    ***** **** ******* ***** *** **** ****** **** ******* hahahaha ***** **** ******* *** **** *********
  • D despotdes:
    ***** ***** ******** ****** ******** ***** ***** hahahaha*** ******* hahahaha**** ***** hahahaha** hahahaha** ** **********
  • kkush kkush:
    ***** ***** ********** ***** hahahaha hahahaha *** hahahaha ********* hahahaha**** ******* ***** ******** ****** ******** ***** ***** hahahaha*** ******* ********
  • G ganjasevdalısı:
    ******* ***** hahahaha* ******* ********** ***** **** ***** ** ***** ****** ** ********* ***** ***** ***** hahahaha ***** ******* **** *****
  • G ganjasevdalısı:
  • D despotdes:
    ***** ****** ** *** ****** ******** hahahaha* ******** hahahaha* ******** ****** ********* ****** ***** *** *** ****** ******* hahahaha hahahaha** ****** ******* hahahaha ****** ******* ** ********* ******* ***** ********** ***** hahahaha hahahaha *** hahahaha ********* hahahaha**** **
  • kkush kkush:
    ******** ** ****** *** * *** *** ***** hahahaha ******* ****** ** *** ****** ******** hahahaha* ******** hahahaha* ******** ****** ********* ****** ***** *** *** ****** ******* hahahaha hahahaha** ****** ******* hahahaha ****** ******* ** ********* **
    +1
  • A ax-b:
    **
  • D despotdes:
    ***** ********* ******** ******* hahahaha** ****** *** ****** ***** hahahaha ******* ******
  • D despotdes:
    **** ***** hahahaha*** hahahaha**** *****
    D despotdes: **** ***** hahahaha*** hahahaha**** *****