34.gün big devil yaprak salması yardım

meqquın

Yeni üye
Herkese iyi forumlar. Satıcıyla alışveriş sırasında yaşanan tüm trafiklerden ve fiyattan bıktım , ama bu zevkten vazgeçmeye niyetimde yok .Bütçe ve ev probleminden dolayı 1 köklük kabin girişimine başladım.

genetik olarak Big devil auto

200 w cob led (peltier soğutuculu fanlarla kendim birleştirdim.)
Giysi dolabını acil durum battaniyesiyle kapladım.
Kabin içinde 2 adet pc fanı
Biobizz light mix toprak
Biobizz grow-bloom-top max - calmag
Nem makinası
nem ve ısı ölçer
Dışarıda yaptığım growlarda dinlenmiş su ihtiyacımı görüyordu fakat içeride yaptığımızda ph kontrolu yapmadan dinlenmiş suyla devam edebilir miyim ?

Araştırmalarım sonucunda düşük bütçeyle kendime bu listeyi hazırladım çoğu ürün elime ulaştı önümüzdeki hafta başlamayı planlıyorum. Başlamdan önce sizin bilgilerinize ihtiyacım var. Tek bitki de ne kadar koku problemi yaşarım. Evimde tek yaşıyorum fakat apartman olması durumu geriyor. Ülkemizin son zamlarından sonra yaşamak daha da zorlaştığı için karbon filtre almaya şimdilik bütçe ayıramıyorum. Bir de çiçeklenme döneminde kırmızı eklemek şart mı ? 50 w kırmızı projektör eklemek yeterli olur mu ?

Selamlar, henüz yeni bir grower olarak bildiğim kadarı ile paylaşmak istedim.

Öncelikle yaz ayına yaklaştığımız için sıcaklığa dikkat etmeni öneririm. Ben de cob led ile ilk growuma başladım kış ayı olduğu için belli aralıklar ile odayı havalandırıp güzel bir denge kurmak mümkündü ancak sıcak olunca bu zor olacaktır. Dolayısı ile sıcaklığın düşmesi için kabinin bulunuduğu odayı sürekli havalandırmalısın. Bu şekilde bir çözüme gitmek ise kabin içerisindeki nem oranını oldukça düşürecektir. Güçlü bir nem cihazı almanı öneririm. Nem çihazı da tek başına sıcaklığı kontrol etmek için uygun bir yöntem.

Gübrelerin gayet iyi gözüküyor ve iyi bir fiyat performans sağlayacaktır.

En önemli eksiklerden birisi ise hava transferi olacaktır. Tavsiyem ise yeni bir bez giysi dolabı alarak için myler film ile kaplıyabilirsin sadece bir battaniye içerideki gerekli air-tight alanı oluşturmayacaktır.

Ben şuan iki adet bitki bakıyorum. Kushseed adlı sponsor sitesinden satın almıştım. Strain ismi ise Lemon OG. 2 bitkim olmasına rağmen ben de karbon filtre kullanmıyorum. Koku yoğunluğu bitkinin genetiği ile alakası olsa da tek bitki ile senin de çok ihtiyacın olmayacaktır. Kabinin bulunduğu odanın kapısını kapalı tutmaya özen göstermeli ve misafirin geleceği zaman evi iyice havalandırmalısın.

PH dengesi bitkilerimiz için gerçekten önemli. Yaptığım ölçümler ile 5 litre suya (dinlendirilmiş şehir suyu) 5 ml elma sirkesi koymak suyu oldukça ideal bir PH seviyesine getiriyor öneririm.

Cob ledler full-spectrum ışık sağladığı için ekstra ışık eklemen gerekli olmayacaktır ancak verimini arttırabilir.

Bu arada 200w 2 adet bitkiyi de bir şekilde yetiştirebilir ancak 3 saksıya çıkmanı önermem oldukça yetersiz kalacaktır.

İyi yetiştirmeler.

Mertali54

Doktor
200 wattt sana baştan sona yeter tek bitki için lakin kabin ölçülerini yazarmisin daha doğru bilgi verebilirim ve eksik gördüğüm şey ise kabının içini yansıtıcilarla döşemek yani kaloriferlerin arkasına koyulan parlak yansiticilardan bahsediyorum

200 wattt sana baştan sona yeter tek bitki için lakin kabin ölçülerini yazarmisin daha doğru bilgi verebilirim ve eksik gördüğüm şey ise kabının içini yansıtıcilarla döşemek yani kaloriferlerin arkasına koyulan parlak yansiticilardan bahsediyorum
Benimde bi sorum olucak 1x1x180 kabinim geliyo herşey tamam sadece giriş fanı ve çıkış fanı yok acaba hangi m3 lerde kullanmalıyım karbon filtre için şuan bütçem yok ancak bi dahaki ay ve 2 bitki için olucak, teşekkürler

meqquın

Yeni üye
kabin 46 100 150. Acil durum battaniyesi yansıtıcı konusunda yetersiz mi olur

meqquın

Yeni üye
Selamlar, henüz yeni bir grower olarak bildiğim kadarı ile paylaşmak istedim.

Öncelikle yaz ayına yaklaştığımız için sıcaklığa dikkat etmeni öneririm. Ben de cob led ile ilk growuma başladım kış ayı olduğu için belli aralıklar ile odayı havalandırıp güzel bir denge kurmak mümkündü ancak sıcak olunca bu zor olacaktır. Dolayısı ile sıcaklığın düşmesi için kabinin bulunuduğu odayı sürekli havalandırmalısın. Bu şekilde bir çözüme gitmek ise kabin içerisindeki nem oranını oldukça düşürecektir. Güçlü bir nem cihazı almanı öneririm. Nem çihazı da tek başına sıcaklığı kontrol etmek için uygun bir yöntem.

Gübrelerin gayet iyi gözüküyor ve iyi bir fiyat performans sağlayacaktır.

En önemli eksiklerden birisi ise hava transferi olacaktır. Tavsiyem ise yeni bir bez giysi dolabı alarak için myler film ile kaplıyabilirsin sadece bir battaniye içerideki gerekli air-tight alanı oluşturmayacaktır.

Ben şuan iki adet bitki bakıyorum. Kushseed adlı sponsor sitesinden satın almıştım. Strain ismi ise Lemon OG. 2 bitkim olmasına rağmen ben de karbon filtre kullanmıyorum. Koku yoğunluğu bitkinin genetiği ile alakası olsa da tek bitki ile senin de çok ihtiyacın olmayacaktır. Kabinin bulunduğu odanın kapısını kapalı tutmaya özen göstermeli ve misafirin geleceği zaman evi iyice havalandırmalısın.

PH dengesi bitkilerimiz için gerçekten önemli. Yaptığım ölçümler ile 5 litre suya (dinlendirilmiş şehir suyu) 5 ml elma sirkesi koymak suyu oldukça ideal bir PH seviyesine getiriyor öneririm.

Cob ledler full-spectrum ışık sağladığı için ekstra ışık eklemen gerekli olmayacaktır ancak verimini arttırabilir.

Bu arada 200w 2 adet bitkiyi de bir şekilde yetiştirebilir ancak 3 saksıya çıkmanı önermem oldukça yetersiz kalacaktır.

İyi yetiştirmeler.
Bez kabin işi mantıklı geliyor ama kısa sürede olsa dolapta yapmak zorundayım. Elma sirkesini not aldım.Çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Mertali54

Doktor
kabin 46 100 150. Acil durum battaniyesi yansıtıcı konusunda yetersiz mi olur
Acil durum battaniyesi nedir bilmiyorum ama yansıtıcı ışığın bitkiye farkı açılardan da vurmasını saglarbbence önemli koku konusunda işi çıkış fanı mutlaka lazım karbon filtre olmasa da olur maddi imkansizlardan dolayı olmasa da olur diyorum aslında olsa daha iyi kafan rahat olur 60 olması lazım bitkin içerde rahat olması rahat yetişmesi için çünkü içine fan koyucan nem makinası koyucan

higthead

Jolly Green
Benimde bi sorum olucak 1x1x180 kabinim geliyo herşey tamam sadece giriş fanı ve çıkış fanı yok acaba hangi m3 lerde kullanmalıyım karbon filtre için şuan bütçem yok ancak bi dahaki ay ve 2 bitki için olucak, teşekkürler

Bütce pek fazla yok ise kabınıne uygun cıkıs fan setın normal serı vortıce fan set.

Giriş fanın ise

drslient 200m3 yeterlidir dostum.

Bluedreamxx

Yeni üye
Bende şuan aynı durumdayım tohumlar elimde ama yer sıkıntım var evde izin vermiyorlar iş yerinde yatakhane var orada ufak bir dolabın içinde sistem kursam olur mu sence odada sadece 2 kişi yatıyoruz ama gün içinde giren çıkan oluyor

meqquın

Yeni üye
Acil durum battaniyesi nedir bilmiyorum ama yansıtıcı ışığın bitkiye farkı açılardan da vurmasını saglarbbence önemli koku konusunda işi çıkış fanı mutlaka lazım karbon filtre olmasa da olur maddi imkansizlardan dolayı olmasa da olur diyorum aslında olsa daha iyi kafan rahat olur 60 olması lazım bitkin içerde rahat olması rahat yetişmesi için çünkü içine fan koyucan nem makinası koyucan
Fan işi sanırım şart. Diğer arkadaşlarda bu yönde yorum yapmış. Bununla ilgili en kısa sürede çalışma yapacağım. Teşekkür ediyorum diğer fan konusunda yorum yapan arkadaşlarada.

meqquın

Yeni üye
Bütce pek fazla yok ise kabınıne uygun cıkıs fan setın normal serı vortıce fan set.

Giriş fanın ise

drslient 200m3 yeterlidir dostum.

Kanka selam. Forumda daha önceleri auto bitkide saksı değiştirip sorun yaşayanlar görmüştüm. Sponsordan auto diye aldığım tohumları (umarım ki öyle çıkar) filizlendirirken önce bardak su - nemli peçete- küçük litreli saksı mı yoksa direk 12 litre air saksı - toprak olarak biobizz lightmix - tohum u gömerek mi başlamalı.

meqquın

Yeni üye
Bende şuan aynı durumdayım tohumlar elimde ama yer sıkıntım var evde izin vermiyorlar iş yerinde yatakhane var orada ufak bir dolabın içinde sistem kursam olur mu sence odada sadece 2 kişi yatıyoruz ama gün içinde giren çıkan oluyor
Koku işinde sorun yaşayabilirsin. Elbet az da olsa koku yapar. Daha önceleri dışarıda aynı alanda 10 15 kök yaptığım için koku bahçeye gelmeden duyuluyordu. Ben de ev içerisinde yeni yapıcam. Kapalı alanda koku dağılımı nasıl oluyor bilmiyorum. Birde forumda micro grow yapanları görmüştüm mutlaka onlara bak.

Algos

Kıdemli Üye
Kanka selam. Forumda daha önceleri auto bitkide saksı değiştirip sorun yaşayanlar görmüştüm. Sponsordan auto diye aldığım tohumları (umarım ki öyle çıkar) filizlendirirken önce bardak su - nemli peçete- küçük litreli saksı mı yoksa direk 12 litre air saksı - toprak olarak biobizz lightmix - tohum u gömerek mi başlamalı.
Kanka bi su bardağını yarım doldur içine 15 damla oksijenli su at tohumları at yaklaşık bi gün beklesin karanlık ve ılık bir ortamda. sonra bir plastik kap içine nemli havlu kağıt içine koy o tohumları ağzını kapa ve sıcak karanlık bir yere koy ertesi güne çatlamış olur cocuklar sonra filizleri at toprağa

meqquın

Yeni üye
Kanka bi su bardağını yarım doldur içine 15 damla oksijenli su at tohumları at yaklaşık bi gün beklesin karanlık ve ılık bir ortamda. sonra bir plastik kap içine nemli havlu kağıt içine koy o tohumları ağzını kapa ve sıcak karanlık bir yere koy ertesi güne çatlamış olur cocuklar sonra filizleri at toprağa
Tohumu sabah suya koydum 5 6 saat sonra tohum dibe düşünce havlu kağıdın içine yerleştirdim. Diğer turda dediğin şekilde deniycem sanırım süreci daha da hızlandıracak. teşekkürler

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** ********* ****** ** * ******* * **** ********** *** ******** ***** ***** **** ** ******** ***** * ******* * * ****** ********** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
  • lavrens lavrens:
    ***** ****** ****** ****** hahahaha hahahaha *********
  • A active661:
  • K keyifpezevengi:
    ******** ** ******** ***** ** hahahaha***** ***** ** ***** ****** ****** ******* hahahaha
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    ***** *** ***** **** ******* ********** ***** ****** ****** ****** hahahaha hahahaha *********
  • Night owl Night owl:
    ***** * * ** ****** hahahaha ** ******** ***** ** hahahaha***** ***** ** ***** ****** ****** ******* hahahaha
  • A active661:
    *** ******* ****** hahahaha ********** *** ***** **** ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    ***** hahahaha** *** ******* ****** hahahaha *****
  • Night owl Night owl:
  • A active661:
    ***** ***** ***** *** ******* **
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ** ****** **** ****** ****** *** ******** ***** **** ** ****** ** hahahaha ****** *** **** ***
  • A active661:
  • A active661:
    ******* ****** ******** hahahaha****** **** ****** ***** ****** ********* *********
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • lavrens lavrens:
    *** *** ***** hahahaha* ****** ***** ******** ********** **** ***** ***** ***** *********
  • lavrens lavrens:
    lavrens lavrens: ***** *** ******** ****** **** ****** ********* ****** *****