34.gün big devil yaprak salması yardım

Ben de bu ürün var işlevli oldukça tavsiye ederim.

meqquın

Yeni üye
Herkese iyi growlar hasatınız bol olsun. 17 şubat akşam saatleri gibi topraktan baş çıkardı. Big devil auto. 200 w cob ledim var fakat elektirik fiyatlarıdan dolayı hemen yakmak istemedim. Şuan tasarruflu ampül var. 10 gün sonra 12 litre air saksıya geçip 3 4 gün sonrada biobiz gübre çizelgesinin yarısıyla başlamayı düşünüyorum. Hızlı boy atmasından dolayı ışığı yakınlaştırdım. Sıcaklık 21.5 24 nem ise 45 60 arasında hareket ediyor . Kabin 45 70 150 kabin içerisinde 24 saat fan ışık ve nem makinası açık. Devam eden süreçlerde tavisyelerinizi önemle dikkate alacağım.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-02-19 at 00.07.33.jpeg
    WhatsApp Image 2022-02-19 at 00.07.33.jpeg
    263.3 KB · Görüntüleme: 26

Algos

Kıdemli Üye
Filzilerin üzerine pet bardak kapat brom içini sürekli nemli tutmaya çalış ama şu damlacıkları olmasın damlamasin yapraklara nem zaten 80 lere çıkacak bardak ici o zaman pet kullanmayacaksan kabının nemini 75 80 e çekmen gerek.. fanlar sürekli çalışmasına su an gerek yok timer varsa bağla 15 dk felan çalışsa yeter ikinci haftadan sonra açarsın sürekli

meqquın

Yeni üye
Filzilerin üzerine pet bardak kapat brom içini sürekli nemli tutmaya çalış ama şu damlacıkları olmasın damlamasin yapraklara nem zaten 80 lere çıkacak bardak ici o zaman pet kullanmayacaksan kabının nemini 75 80 e çekmen gerek.. fanlar sürekli çalışmasına su an gerek yok timer varsa bağla 15 dk felan çalışsa yeter ikinci haftadan sonra açarsın sürekli
Fan ı kapadağımda nem 70 lere geliyor. Yinede pet koymalı mıyım ?

Algos

Kıdemli Üye
Fan i 15 dk felan saatte acmalisin ki kanka hava sirkülasyonu saglayabil ya da temiz hava giriyorsa içeri sıkıntı yok 70 ler uygundur +-10 sıkıntı yaratmaz

Algos

Kıdemli Üye
Pet koyarsan dar alanda nemi daha stabil saglarsin diye fanı nem makinesine gerek kalmaz bardağın içi zaten istenilen kıvamda olur ufaktan çalışsa sorun olmaz

meqquın

Yeni üye
5. günden selam. @Algos tavsiyen üzerine bitkinin üstünü kapatıyorum. 2 sulama yapıldı. Dinlendirilmiş çeşme suyuna lt de 1ml elma sirkesi ekliyorum. Fan gün içerisinde aklıma geldikçe toplam 3 4 saatten fazla çalışmıyordur.Petin içerisinden nemden dolayı yapraklarda damlacıklar oluyor. Su yanıkları oluşur mu ? İlk 15 gün falan bu damlacıkların sorun etmeyeceğini düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-02-22 at 18.21.14 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-02-22 at 18.21.14 (1).jpeg
    333.6 KB · Görüntüleme: 13
  • WhatsApp Image 2022-02-22 at 18.21.14.jpeg
    WhatsApp Image 2022-02-22 at 18.21.14.jpeg
    298.4 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Algos

Kıdemli Üye
Kanka damlacık var yapraklarda su damlamasin yapraklara yanık olur .. peri nemlendirdikten sonra salla gitsin su damlaları bardağa sigmamaya başlayınca 2.5 lt pet şişe kes koy.5 günde 2 sulama çok geldi bana , zaten bardağın içindeki nemden besleniyor su an koku yok kanka su emecek..

meqquın

Yeni üye
Dediğini uyguladım kanka. Sulamadan önce toprağı dibine kadar ince bi tahta sokup kuruluğuna bakıp ona göre sulama yapıyorum. 5 tl bidonun altını nem yapması için üstüne koydum. 10. güne geldik. Dün saksı değişimi yaptım. 11.5 lt air saksıya geçtim. Cob ledin 3 4 gündür 50 wat ı yanıyordu 100 wat a çıkardım. 23 26 arası ısı değişiyor. Nem fan açıkken 40 48 arası kapalıyken 50 55 arası oluyor. Nem cihazı sürekli çalışıyor. Kimi gün evde bulunamiyorum o zaman su bitiyor 24 saatte 4 5 saat kapalı kalıyordur. Biobiz gübrem var . Gübreye takvimin yarısı kadar vererek başlamalı mıyım ?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-02-27 at 20.58.51.jpeg
    WhatsApp Image 2022-02-27 at 20.58.51.jpeg
    388.6 KB · Görüntüleme: 14

meqquın

Yeni üye
Yanıklar ilk 3 5 gün arasında petin içinden damlayan damlacıklardan dolayı olduğunu düşünüyorum. Bu duruma 5. günden sonra oldukça dikkat ediyorum. Son sulamayı
Fotolar belli olmuyor ışığı kapat öyle çek bro ayrıca yanık var gibi duruyor baya

yaparken birkaç damla yapraklara geldi istemeden oldu kabin kapağına dirseğim çarpmasından dolayı.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-03-01 at 01.42.49.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-01 at 01.42.49.jpeg
    435.1 KB · Görüntüleme: 21

Algos

Kıdemli Üye
O yapraklar gitti artık önemli olan yeni yapraklar onlarda gözükmüyor yanık ama sanki calmag lazım gibi biraz az miktarda ekle bence sonraki sulamaya lt ye yarım ml felan daha ufak tam girme bence

meqquın

Yeni üye
Yeni çıkan yapraklarımda yanıklar var. Sulama 3 gün önce oldu su gelmiş olma olma ihtimali yok. Aktif 100 w cob led 23-26 ışık 45-55 nem 2 saat arayla fan aktif hale geliyor 30 dk falan çalışıp kapatılıyor. Son sulamada 1lt ye 05 calmag 05 grow verildi. 15. gün. @higthead @Algos @Bob007

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-03-04 at 17.23.50.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-04 at 17.23.50.jpeg
    246.9 KB · Görüntüleme: 20
  • WhatsApp Image 2022-03-04 at 17.23.51.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-04 at 17.23.51.jpeg
    359.9 KB · Görüntüleme: 20

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **