3 adet Og kush auto (sponsor) Bismillah, ilk grow. Şans dileyin.

jarxle

Üye
37. gün

Sulamayla ilgili sorun yaşıyorum, sanırım bi dönem hem sık ve fazla suladım genel olarak da az suladım 2.5 litre verene kadar. emin olamdım. Son 15 günkü sulamaları şu şekilde: 15 gün önce 400ml suladıktan 2 gün sonra 1litre suladım, 4 gün bekleyip 600 ml 4 gün daha bekleyip ikisini 2.5litre suladım sol arkadakini 1.5litre(Az sulanıyor diye). 3 gün sonra tekrar 1.5 litre, sol arkadakine 4 gün sonra verdim bu 1.5'u. Şuan bu durumdalar, önerisi olan varsa çok sevinirim. Saksılar 12 litre, nem %40 civarı, 26 derece.

jarxle

Üye
45. gün, sanırım iyiler. Biraz dayak yemiş gibi bir hali var iki tanesinin, lst'yi göz kararı yaptım, pek planlı yapamadım.

3 sulamada bir biobizz bloom algamic acti vera gübrelerini veriyorum, grow'u azalttım. Kokuları arttı, ancak og kush fotolarına bakınca pek benzetemiyorum. Indıca'ların yaprakları daha geniş tombul oluyormuş, benimkiler pek öyle değil. bilemedim, artık kısmetimizde ne varsa o.

Sol arka köşedeki en iyi gelişenleri, bir dal da diğerlerine göre çok yükseldi, sömekleşmeye başladığı için eğemedim de, koptu gitti artık o :)
Biraz iç içe kalıcak gibime geliyor sömekler, çok yakınlar birbirlerine ne yapabilirim bilmiyorum.

Ü

Üye silindi 19835

Guest
45. gün, sanırım iyiler. Biraz dayak yemiş gibi bir hali var iki tanesinin, lst'yi göz kararı yaptım, pek planlı yapamadım.

3 sulamada bir biobizz bloom algamic acti vera gübrelerini veriyorum, grow'u azalttım. Kokuları arttı, ancak og kush fotolarına bakınca pek benzetemiyorum. Indıca'ların yaprakları daha geniş tombul oluyormuş, benimkiler pek öyle değil. bilemedim, artık kısmetimizde ne varsa o.

Sol arka köşedeki en iyi gelişenleri, bir dal da diğerlerine göre çok yükseldi, sömekleşmeye başladığı için eğemedim de, koptu gitti artık o :)
Biraz iç içe kalıcak gibime geliyor sömekler, çok yakınlar birbirlerine ne yapabilirim bilmiyorum.

Çok güzel, çok güzel. Tipsiz ve şekilsiz kardeşler görmeyeli büyümüş, serpilmiş, tam tahmin ettiğim gibi olmuş. Ellerine sağlık..
Aman diyim lst filan kurcalama dalları, artık hiç bir şey yapamazsın 3-5 tane yaprak budamaktan başka. Otur ve keyifle hasatını bekle dostum.. :)

jarxle

Üye
Çok güzel, çok güzel. Tipsiz ve şekilsiz kardeşler görmeyeli büyümüş, serpilmiş, tam tahmin ettiğim gibi olmuş. Ellerine sağlık..
Aman diyim lst filan kurcalama dalları, artık hiç bir şey yapamazsın 3-5 tane yaprak budamaktan başka. Otur ve keyifle hasatını bekle dostum.. :)
sağolasın dostum, öyle oldu ben de şaşırarak izliyorum :) kokusu da çok tatlı. bakalım inşallah kafası da güzel olur

jarxle

Üye
62. gün
iki kıza ph ayarlamadan gübreli su verdim, bir defadan bir şey olmaz heralde? en öndekinin sömekler de şişmeye başladı, yalnız sol arkadakinin yaprakları hızlı sararıyor. sağdakinin yapraklarında da kahverengi ufak lekeler var, ama ufak bir kısmında. hasata 1-2 hafta kalmışken bu tür sorunların üstüne gitmeye gerek yok di mi? Sürekli izliyorum, hızlı gelişmez değil mi bir şey eksikliği fazlalığı?

2-3 günde 1,5 lt veriyorum, 2 boş 1 gübreli. Gübreleri 1ml civarı kullanıyorum 1 litreye, grow gübresini kestikten sonra çiçeklerdeki koyu yeşillik gitti, nitrojen fazlası var diye düşündüm, ama bazı yapraklarda da nitrojen yanığı var uçlarında sanırım şuan. Bir sorun var mı sizce gördüğünüz kadarıyla?

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Tam belli olmuyor ama gördüğüm kadarıyla aynı dert benim başımda da var. Magnezyum, manganez ve azot eksikliğinin belirtileri bunlar. Sararma, kahverengi lekeler, dalgalı sararma. Yani en azından benim teşhisim bu yönde, sende kontrol edebilirsin. Benim çiçeklenmeye girerken geldi başıma ve birden inanılmaz arttı. Ph ayarlı sade bir yıkama yaptım ve sonrasında her sulamamı yarım doz gübreli olarak devam ettim. ‘Biobizz gübreleri için konuşuyorum.’ Uzun zamandır ilerleme göstermedi, şu an gayet iyi. Artık hasatına az kaldı, saydığım problemlerin hepsi bir eksiklik zaten. O yüzden sen hiç boş sulama yapma artık, bitkini son zamanlarında aç bırakma bence. Zaten biobizz ürünleri kullanıyorsun yanılmıyorsam, haftalık maksimum dozları ikiye böl, o şekilde her sulamanı gübreli olarak yap. Şahsi tavsiyem bu’dur. :)

jarxle

Üye
Tam belli olmuyor ama gördüğüm kadarıyla aynı dert benim başımda da var. Magnezyum, manganez ve azot eksikliğinin belirtileri bunlar. Sararma, kahverengi lekeler, dalgalı sararma. Yani en azından benim teşhisim bu yönde, sende kontrol edebilirsin. Benim çiçeklenmeye girerken geldi başıma ve birden inanılmaz arttı. Ph ayarlı sade bir yıkama yaptım ve sonrasında her sulamamı yarım doz gübreli olarak devam ettim. ‘Biobizz gübreleri için konuşuyorum.’ Uzun zamandır ilerleme göstermedi, şu an gayet iyi. Artık hasatına az kaldı, saydığım problemlerin hepsi bir eksiklik zaten. O yüzden sen hiç boş sulama yapma artık, bitkini son zamanlarında aç bırakma bence. Zaten biobizz ürünleri kullanıyorsun yanılmıyorsam, haftalık maksimum dozları ikiye böl, o şekilde her sulamanı gübreli olarak yap. Şahsi tavsiyem bu’dur. :)
dostum aklıma bir şey takıldı, dozlar bloom ve topmax için haftalık 4ml mesela 1 litreye. 3 kez sulasam 7 günde, yaklaşık 4-5 litre su versem toplamda, gübre miktarı da bu oranda artabilir mi? 16-20ml max gibi? Bunun da yarısını öneriyorsun di mi?

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Selam. Orada yazan ‘4 ml’, haftada maksimum önerilen dozdur litre bazında. Dediğin gibi haftada 10 litre su veriyorsan gübre miktarı artar. Haftalık maksimum dozun 40 ml olur. Tabi bitkinin nabzına göre denemeler yapabilirsin, evet ben yarısını öneriyorum. Eksiklik yaşanabilir, sen ayarlamanı yapabilirsin bitkinin durumuna göre.

Moderatör tarafında düzenlendi:

jarxle

Üye
70. gün

Kolay gelsin arkadaşlar, kızlardan ikisine flush atıldı. Ph ayarlamadan sulayınca soldaki 10-15 günde devamlı kötüleşti, yaprak üstleri çok lekelendi. Flush atıldı ama devam ediyor. En arkadaki şuan iyi, onun da çok yaprakları sararıyordu, yukarılara hızla ilerledi. Sömekler oluşmuyordu, flush'tan sonra pistiller artmaya ve canlanmaya başladı. Flush üstüne hemen 1 litreye 4ml bloom verdim, başka su gübre vermedim, 4 gün oldu. Yarın sulamam gerekecek sanırım, saksıların ağırlıklarından kontrol ediyorum, başta zor geliyordu da şimdi çok kolay hemen anlaşılıyor hafiflediğinde saksı.

Kötüleşenin sigarasını denedim, 3-4 gün kuruttum boş değil, thc'si az ama baş ağrısı vs. de yapmadı. İçilir mi bu sigara yapraklardaki hastalığa rağmen sizce. Flush'dan 5 gün sonra kurumuştu toprak, yarı doz bloom, activera, topmax verildi, sömekler gelişene kadar(gelişirse tabi) böyle devam etmeyi düşünüyorum.

Sağdaki hazır sayılır, inşallah onda bir aksilik olmaz bir yandan içiyorum fena değil kafası. Boş olmasın yeter diyordum, sponsoru da çok sorguluyordum, galiba genetikten yana bir sıkıntım olmayacak.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kawinnnz kawinnnz:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • T terbiyeligunahkar:
    **** **** hahahaha***
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**********
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** *** hahahaha*** ****** ******** ******* ***** *****
  • T terbiyeligunahkar:
    **** ****** ** *** ***** **** hahahaha* ** ** *** ****** hahahaha***
  • T terbiyeligunahkar:
    **** ****** ** hahahaha*** *** ********** ***** *** ******* ******** *****
    ********** *** hahahaha**** hahahaha
  • T terbiyeligunahkar:
    * ***** ***** *** hahahaha***** *** hahahaha**** hahahaha
    ******** ***** ** ******* hahahaha** ********** ***** *****
  • T terbiyeligunahkar:
    **** hahahaha ********** ******* ****** *** *** *** ***** **** **** ****** **** hahahaha****
  • T terbiyeligunahkar:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ***** *
  • T terbiyeligunahkar:
    **** ** hahahaha ***** *
  • kawinnnz kawinnnz:
    ****** ** ****** hahahaha
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** ******* *** *** hahahaha ** ****** hahahaha
  • T terbiyeligunahkar:
    ******* ******** *** **** *** ***** *** ******* ******* ******* *** hahahaha** ********
  • T terbiyeligunahkar:
  • M merto1835:
    hahahahahahahaha
  • M merto1835:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • M merto1835:
    ****** hahahaha* ****** *****
    M merto1835: ****** hahahaha* ****** *****