2x Auto Super Lemon Haze OG / 92.GÜN HASAT

Nahita

Üye

Sulamadan sonra biraz toplamışlar rahat bir şekilde uyuyabilirim. İlk ayımız bitirmiş olduk. Çiçeklenme belirtisi görür gibi oldum fotoları bırakıyorum.

@Canna @Lovlovlov @TheGodfather47 @Kanka

Nahita

Üye
Bende ilk pistilleri görür gibi oldum, yakindan foto koyarsan bakariz.

Nahita

Üye
Sık sık güncellemeye devam edeceğim, ilk grow aktaracak çok tecrübem yok ama benzer genetik yetiştiren kankalara yaptığımız yanlışları forumdan gelen öneriler doğrultusunda yaptığım müdahaleleri paylaşmaya çalışacağım, forumdaki kankalar ve sabitteki emeği olan her kankaya teşekkürler sayesinde öğreniyoruz son zamanlardaki en keyifli hobim oldu doğal antidepresan

Nahita

Üye
33.gün

Çiçeklerin yerini değiştirdim, ışığı kesen fan yapraklarından bayağı aldım çiçeğe girince lolipoping de yapacağım.

Biraz kısa kaldılar boya gitmesi için ışığı 50 cm civarına çıkardım dimmeri düşürdüm %30a aldım 20 k lux ışık alıyorlar. Biraz uzarlar mı diye deneme yapıyorum.

Uzaktan bir kabin fotosu atayım boyu daha net belli olsun.

Kabinde 4 tane slh yapacaktım, tohumlarda sıkıntı yaşadım. Alanı max değerlendirmek için birşey yapmaya çalışıyordum, beceriksizliklerimi anlattığım bir günlük daha açacağım fotolarda görünen küçük kızlar için.

@Canna @higthead @Kanka @TheGodfather47 @TohumsuzEsrar @HighMann @Lovlovlov @die4u @Cigâ @

Son düzenleme:

Nahita

Üye
Kırdığım dalın son durumu. Yaklaşık bir hafta önce tam kafasını kırdım, bantla sarıp telle sabitledim bugün açtım bu durumdalar.

Autolara strese gitmesin diye lst hatiç hiç eğitim tavsiye edilmiyor ama iki kızıma da bayağı stres yaşattım.

Toping yapıldı birine birisine de istemeden hst yapmış oldum. Her ikisine de lst yapmaya yanlara aynaya çalıştım bitkiyi.

C

Canna

Guest
Ne isik kullaniyorsun yaz bana sana vermen gerekli yaklasik lüks degerini yazarim. Aslinda sativa boya giden bir bitkidir.

C

Canna

Guest
Dostum isigi günde 1000 lüks olarak 25000 lükse dogru asamali olarak cikart ve bitkini takip et, isik stresine girerse hemen biraz azaltirsin isigi, baktin bitkin 25000 lüksü kaldirdi stres yok 26-27-28 gibi yükselt ama 30000 lüksü gecme. Bu yöntemle bitkinin alabilecegi en yüksek isik degerini yakalarsin, ve o zaman gelisim cok iyi olur.

Nahita

Üye
Dostum isigi günde 1000 lüks olarak 25000 lükse dogru asamali olarak cikart ve bitkini takip et, isik stresine girerse hemen biraz azaltirsin isigi, baktin bitkin 25000 lüksü kaldirdi stres yok 26-27-28 gibi yükselt ama 30000 lüksü gecme. Bu yöntemle bitkinin alabilecegi en yüksek isik degerini yakalarsin, ve o zaman gelisim cok iyi olur.
20-25 k civarına çektim.

Yarım doz gübreli su verdim 3.5lt 3.5lt

Birkaç yaprağım da lekeler var güncel fotoları

@Canna

C

Canna

Guest
Dostum sana isigi kademeli yükselt dedim, bir anda degil, o 3. ve 6. resimde gördügüm lekeler cogalmadigi sürece sikinti yok, o yapraklarin leke olan kisminda bir nedenden dolayi pigmentler ölmüs, bitkine zarari yok, dedigim gibi cogalmaz ise. Eger dagilamaya baslarsa hemen resim yükle ve danis.

Nahita

Üye
Dostum sana isigi kademeli yükselt dedim, bir anda degil, o 3. ve 6. resimde gördügüm lekeler cogalmadigi sürece sikinti yok, o yapraklarin leke olan kisminda bir nedenden dolayi pigmentler ölmüs, bitkine zarari yok, dedigim gibi cogalmaz ise. Eger dagilamaya baslarsa hemen resim yükle ve danis.

Üstad ben gereğinden fazla ışık veriyormuşum yükseltmedim aksine düşürdüm.

Azar azar yaprak alıyorum. Yaprak uçlarında ki belirti gübre yanığı mı? Bir sonraki sulamamı boş yapacağım sanırım.

C

Canna

Guest
Evet o yaprak ucundaki beyazlanmalar gübe fazllaligi, nasil anladin fazla isik verdigini. Tamam dostum kafana göre.

Nahita

Üye
Evet o yaprak ucundaki beyazlanmalar gübe fazllaligi, nasil anladin fazla isik verdigini. Tamam dostum kafana göre.
35-40k lux veriyordum, uyarıları okuyunca düşürdüm.Lux metrem yok aplikasyon ile ölçüyorum.Kafama göre iş yapacak kadar usta değilim üstadım, sizlerin öneri ve uyarıları benim için çok mühim. Zaman ayırdığınız için teşekkürler. @Canna

C

Canna

Guest
Dostum isik verirken cogaltirken isik gücünü bitkilerini takip etmelisin, eger yapraklar yanlarda iceri dogru kivrilmaya baslarsa bu isik stresi demektir, o zaman isik gücünü düsürürsün. Lux metren yok ise yazdigim gibi deneme yanilma yöntemi ile; ben lux metre isigi ölcüp gereken degere göre ayarladiktan sonra 1-2 günde bir 1000 lüks artriyorum, deniyorum bitkim daha fazal isigi alabilecek mi diye. Cünki bitki ne kadar cok isik kullanirsa o kadar cok gelisir.

Nahita

Üye
Dostum isik verirken cogaltirken isik gücünü bitkilerini takip etmelisin, eger yapraklar yanlarda iceri dogru kivrilmaya baslarsa bu isik stresi demektir, o zaman isik gücünü düsürürsün. Lux metren yok ise yazdigim gibi deneme yanilma yöntemi ile; ben lux metre isigi ölcüp gereken degere göre ayarladiktan sonra 1-2 günde bir 1000 lüks artriyorum, deniyorum bitkim daha fazal isigi alabilecek mi diye. Cünki bitki ne kadar cok isik kullanirsa o kadar cok gelisir.
Lux metre ile ışığı en üst dala göre mi ayarlıyoruz?

Mobil app ile bir yere kadar lux metre şart alınacak EC ölçerim de yok onu da alacağım bir ay içerisinde umarım. Peki yaprakların üste doğru açılıp uzaması ne anlama geliyor hocam. @Canna

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ******* ***** **** ******* ******** ** ******** ********** hahahaha*
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    **** ******* hahahaha ***** ****** **** ****** ********** ********** *****
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
    ****** *** ******** ***** ********** *** ** **** ******** ******** **********
  • zero00 zero00:
    ********* hahahaha* ****** hahahaha **** **** hahahaha**
  • Mest Mest:
    ***** **** ****** ********* *** *** ****** ****** ****** ****** ********* ****
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    hahahaha** ********** * **
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
    **** hahahaha ***** ****** ********* hahahaha* ***
  • Emmy Emmy:
    hahahaha*** *****