2x Auto Super Lemon Haze OG / 92.GÜN HASAT

Nahita

Üye
5 kızdan 2 si hayata tutundu. İki kızımla devam edeceğiz gibi duruyor growa. Bir süre daha tutacağım saksıları belki patlarlar bir umut iki saksıya düşeceğim daha sonra.

Elimde sponsor photo blue Dream ve Pink kush var. Auto bir kız olsa yanlarına ekleme yapacaktım ama böyle devam edeceğim.

Nahita

Üye
16.gün

Kızımın bir tanesi ısrarla uzamıyor bir tanesi hafif önde gidiyor diğerine nazaran. Çok nemli olduğu için toprak zor kuruyor. Kurumadan sulama yapmak istemiyorum. İlk sulamada sadece ph ayarlı su vereceğim bu gün yarın.

Nem 80-100 ısı 20-26 arasında.

Işık mesafem 40-50 cm

Işık %50 civarında kullanıyorum.

Lux meter ile yaptığım ölçümde(telefon ile) 125.000/100.000 değerlerini aldım.

Bu ışık tüm grow bana yeteceğini düşünüp aldım forumda sürekli renkli projektörler kullananlar var benim ihtiyacım var mı extra ışığa.

Vantilatör çalıştırmıyorum henüz kabin ısısını korumak adına başlamalımıyım?

Yapraklar bir yok rengini kayıp etti gibi su mu istiyorlar neleri eksik?

Deneyimli growerlerden fikirlerini dinlemek beni mutlu eder.

Dumanınız bol olsun.

Nahita

Üye
18.gün

Autolarımın yanına photo genetikte eklemeye karar verdim 1x Pink kush (sponsor) 5-6 adet çorbacı tohumu filizlendirmeye başladım. Filizlerin sağlık durumuna göre 1 ya da 2 adet photo kız ekleyeceğim.
Çiçeğe geçince autolar 18/6 periyoduna çekeceğim ışığı hasata kadar o şekilde devam edeceğim.

Nahita

Üye
20.gün

3.5-4 lt ph6 20-25 derece su ile mini bir flush yaptım.

Kızımın bir tanesi diğerine göre boy olarak önde gidiyordu. Işığı 5 cm yukarı aldım kızın birisini yana bağladım mini bir lst yaptım.

Dimmer %55-60 civarında.

100-110k lumen ışık ölçtüm en üst tarafından bitkinin.

Nem makinamı 5 saatte 15 dk olacak şekilde ayarladım.

Nem %60-70 sıcaklık 22-28 derece arası 24/0 devam ediyorum hala çiçeklenmeye başlayınca 18/6 geçiş yapacağım.

1 tane de photo bitki ekleyeceğim kabine çorbacı tohumlarım yeşillenmeye başlarmış.
Sponsor Pink kush tohumum 48 saattir karanlık 25 derece oda sıcaklığında suda bekledi. Peçeteye aldım onu da.

Nahita

Üye
Işığı biraz fazla veriyormuşum 30-35k luxe düşürdüm ışığımı 24/0 devam şimdilik çiçekte 18/6 dönmeyi planlıyorum

Nahita

Üye
26.Gün

Ufak kalan bitkimde toping denemiştim 3 gün önce bugün de uzun olan bitkimin kellesini olduğu dalı kırdım yanlışlıkla geri bağladım bant ile sabitledim 5-6 saat sonraki halleri fotolar.

3 gün önce 4 er lt sulama yaptım saksılara
Cannzym + canna vega + rhizotonic verdim.

3-4 saate bir çalışıyor ne makinam 60-80 arası değişiyor

22-24 derece sürekli

Işığı biraz yukarı aldım lux olcer ile en tepe 40-45kcivarı ışık veriyorum biraz uzasınlar istediğim için çoook yavaş bir uzama var.

Giriş fanını 2 gündür aktif ettim 24 sat çalışıyor çıkış fanım karbon filtrem aktif değil. Hafiften tatlı bir koku var ama filtre için biraz daha artmasını bekliyorum. Dolabın üst deliği açık hava çıkışı için.

Raffi42

Yeni üye
Masallah knka auto lemon og attim bende dun bugun 2.gunleri toppingmi lst mi kararsiz kaldim acikcasi auto oldugu icin guncel 1 tanesine deniyip farkini gormek istiyorum takipteyim

Nahita

Üye
Masallah knka auto lemon og attim bende dun bugun 2.gunleri toppingmi lst mi kararsiz kaldim acikcasi auto oldugu icin guncel 1 tanesine deniyip farkini gormek istiyorum takipteyim
Benim ilk deneyimlerim bu kızlar, deneyim olsun diye birine toping yaptım ikisine de kendi çapımda lst yapıyorum. Birinin kelleyi kırdım yanlışlıkla geri onarmaya çalıştım :) maceralı şekilde devam ediyorum ilk growa, kırdığım yer yaşayacak gibi bir tane yaprağı kendini bıraktı kesip aldım orayı kalan yerleri kötü tepki vermedi

Nahita

Üye
28.gün

Kırdığım dala müdahalem işe yaradı sanırım en azından hayata tutundu. Toprak hafif nemli hala tam kuruduğunda boş sulama yapacağım son sulama tam doza yakın gübreli sulama yapmıştım. Calmagim yok henüz malesef

Nahita

Üye
1.ayı tamamladık sürprizle uyandık yeni güne

5-6 günü buluyordu toprağın tamamen kuruması onun rahatlığı ile pazar sabah baktım sorun yoktu sonra derbi heyecanı ile kontrol edemedim pazartesi sabah geldiğimde büyük olan bitkinin toprak kupkuru olmuş kendini salmıştı hemen gübreli sulama yaptım 3.5 lt (vega canyzm rhizotonic).

Alttan biraz su akacak kadar veriyorum sürekli ilk kez bukadar çabuk kurudu toprağı. Çiçeği sulamaya götürürken ilk kez bukadar hafif geldi inanılmaz kurumuş bitki daha çok su istiyor sanırım.

Sararan kurumaya yüz tutmuş fan yapraklarından biraz budama yaptım sulamadan önce

24/0 ışık 40-45k lux ışık 20-24 derece50-60 nem

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K kısırlıı:
    *** hahahaha* ******* hahahaha ********** **** **** **
  • Night owl Night owl:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ******** ****** ****** ***** *** ********** ****** ****** ** hahahaha* *******
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ******* ***** ** ******** ** ******** ** ****** hahahaha**** hahahaha* ******* hahahaha ********** **** **** **
  • K kısırlıı:
    ******* ***** ******** *** *** ******** ***** **** ******* ***** ** ******** ** ******** ** ****** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    *** **** ****** **** *** ******** ******* ********* ***** *** ******* ***** ******** *** *** ********
    +1
  • K kısırlıı:
  • K kısırlıı:
  • K kısırlıı:
  • K kısırlıı:
    hahahaha ***** *** ******** ***** ***** ****** ****** **** *** **********
  • TabldotLife TabldotLife:
    ** ******** ********* ***** ******* ********* *** ******** ***** ****** ******
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha *** ** ******* ******* ** ****** ***** ******** ******
    +1
    ****** *** ***** ********* ***** ******** **** ** ******* ** * ***** ***** ****** ********** ** ** **** ****** **
    hahahaha ***** *** ******** ***** ***** ****** ****** **** *** ********** ****** ** hahahaha***
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    hahahaha * **** ***** **** ** ****** * ** ***** **** ****** *** ********* **** ******** ******* ****** *** ** ******** *** ****** ******
    ***** hahahaha*** *** *
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    * ***** ***** ******** *** ****** ***** **** ***** ***** hahahaha** ********* *****
    **** ***** hahahaha** ******* *** ** hahahaha ******** ********* ***** ******* ********
  • 2 2008Grower:
    ***** ******* ******** ********** ** ** hahahaha**** ** ***** ***** hahahaha** ***** ***** ** *
  • 2 2008Grower:
    ****** ****** ******* hahahaha*
    2 2008Grower: ****** ****** ******* hahahaha*