1x Hulkberry cocopeat.

cannabis16

Ordinaryüs
ne güzeller...çiçeklenmede 18 günde anca bu kadar ilerler...gayet mutlular...sadece bloom gübresini düşürüp calmag ve PK gübresini artırma vakti geldi diyor yapraklar...bu evrede deli gibi Fosfor,Potasyum ve Magnezyum lazım bitkiye..diğerleri bunun yarısından az olsa da yeter ama bloom gübresinde herşey var element olarak..bolca döktüğünde diğer elementler girip toprağı dolduruyor..bitkiye de diğerleri fazla geliyor haliyle...
tam besin yanığı sınırlarında bitki...şuan mutlu,ilerisi de mutlu olsun

Night owl

Doktor
ne güzeller...çiçeklenmede 18 günde anca bu kadar ilerler...gayet mutlular...sadece bloom gübresini düşürüp calmag ve PK gübresini artırma vakti geldi diyor yapraklar...bu evrede deli gibi Fosfor,Potasyum ve Magnezyum lazım bitkiye..diğerleri bunun yarısından az olsa da yeter ama bloom gübresinde herşey var element olarak..bolca döktüğünde diğer elementler girip toprağı dolduruyor..bitkiye de diğerleri fazla geliyor haliyle...
tam besin yanığı sınırlarında bitki...şuan mutlu,ilerisi de mutlu olsun
Usta teşekkür ederim yorumun için şmdi pk veriyorum ve calmag kendi başına veriyorum full doz enzimle birlikte birbirine karıştırmadan günde 2 4 sulama arasında sulama yapıyorum 2 ec besin alıyor ortalama her sulama.

cannabis16

Ordinaryüs
Usta teşekkür ederim yorumun için şmdi pk veriyorum ve calmag kendi başına veriyorum full doz enzimle birlikte birbirine karıştırmadan günde 2 4 sulama arasında sulama yapıyorum 2 ec besin alıyor ortalama her sulama.
rica ederim kardeşim de bu ''calmagla PK booster birlikte verilmez '' zihniyetine bi laf etmek istiyorum ben..

googleda aratınca çıkıyor ''hangi gübreler birbiriyle karıştırılmaz'' şeklinde....Kalsiyumlu gübreler (kalsiyum nitrat) kesinlikle zirai ilaçlarla birlikte kullanılmaz. Fosforlu ve sülfatlı gübrelerle kalsiyumlu gübreler kesinlikle karıştırılmaz demiş bi gübre sitesinde...
KALSİYUM, fosforlu gübrelerle karıştırılırken ön deneme yapılmalıdır. diye eklemiş bir diğeri....

şimdi arkadaşım,canım kardeşim...bende Terra Aquaticanın Bio Grow ve Bio Bloom gübreleri var... ve aynı gübre şişesi içinde hem Kalsiyum var yeter miktarda hem de Fosfor ve Sülfat var,bloom gübresinde daha daha çok var....ve ben bu gübreyi kullandığımda hiçbir besin kitlenmesi yaşamıyorum...Biobizz,Canna,AN vesaire tüm ithal growshop gübrelerinin grow ve bloomunda olay bu şekilde... senelerdir de bu ana gübrelere ilaveten hem Magnezyum hemde Sülfat içeren epsom tuzunu Terra Aquatica Calmagla birlikte dayıyorum çiçeklenmede....ortalık hem Kalsiyuma doyuyor hemde Fosfor ve Sülfata.... en ufak bi yanma-besin kitlenmesi yaşamıyorum....benim gibi yapan hiçbir grower da yaşamıyor....
Peki neden Türk akademik tarım kafası Kalsiyumla Fosforu karıştırma diyor???? çünkü bizde kafa eski...Kalsiyumu Nitarat formunda gübrelere bağlıyorsun,hem ucuz hem de kolay bu,doğada da kendi kendine olabiliyor bu iş...Kalsiyumu Sülfatla bağlamak falan hem masraf hem de gider yükü...Türkiyenin heryeri Kükürt olduğundan Sülfatı tek başına gübreye bağlamak varken falan filan....bizim Türk kafası böyle...Kanada ve ABD den trım anlamında 50 seneden falan çok daha fazla geriliğimiz...100 sene önceki yaptıkları tarım kafası var bizim ülkede....Türk gübreleriyle Kalsiyum ve Fosforlu gübre karıştırmazsan anlarım da bu ithal gübrelerdeki teknolojinin 10da biri yok olum bizde..o teknolojiyi uygulayacak potansiyel akıl yok,piyasaya sürsen alacak köylü yok...kısacası Türkiyede geçerli değil ithal gübrelerdeki teknoloji...100 sene önceki modası geçmiş bilgi bu...şuan dünyada tarımda ileri ülkelerde yok böyle bir bakış...

ben bunu diyeyim de var sen gene bildiğini yap ama bitkinin hızından ve gücünden kısmaktan başka bişey değil bu...benden söylemesi..

Son düzenleme:

Yesil888

Ordinaryüs
Saol usta teşekkür ederim 3 haftaya giriyorum pk talimatına sadık kalmıyorum o zaman sadece 4ncü haftada kullan yazıyor ben şimdiden başlayıp 5 hafta gidi azaltarak dediğin gibi epsom ve pk yüklemesi yaparak geçirmeyi düşünüyorum teşekkür ederim tamamdr usta canna Coco kullanıyorum ab bunların eşit oranlı giriyor ama azot olanı azaltıp B olanı yükseltirim sabit 3 ml veriyordum 1.5 4 ml şeklinde yapayım
Dogru karar PK konusu, semada 1 hafta ver diyor ama sen ona bakma. Bende canna coco kullaniyorum, hasata 4 hafta kala basliyorum, en az 6 kere veriyorum.7-8 kere verdigimde oldu. Hasata 10 gün kala PK isini bitir ve son 10 günde boostu 1 lt 4 ml cikart.Kafan gibi sömeklerin olsun. @cannabis16 usta tamamen hakli, coco A+B nin icinde kalsiyum ve magnezyum var, ondan dolayi cocoda yaptigin halde bitki cok fazla calmag istemiyor. Hatta cocoda hic calmag vermeden grow bile yaptigim oldu. Cünki ben calmag bitkinin ihtiyaci oldugu zaman veriyorum, Öyle düzenli olarak degil.

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Z zivanadançıkan:
  • Tropikal.MR Tropikal.MR:
  • Z zivanadançıkan:
    ***** ******* **** ******** * **** ******* ***** **** *** ***** hahahaha **** ******* **** ** ****** ****** ********
  • E eagle54:
    hahahaha***** *** *********
  • Z zivanadançıkan:
  • Y Yer1n7kat6:
  • Y Yer1n7kat6:
    **** hahahaha *** ********* ******** ***** ****** hahahaha**
  • B b4r0n11:
  • Z zivanadançıkan:
    ****** ***** ******* *** **** hahahaha *** ********* ******** ***** ****** hahahaha**
  • B b4r0n11:
    hahahahahahahaha ** ******* ***** **** ******** ***** ******* hahahaha
  • frnx frnx:
    ******** hahahahahahahaha****** ** ******* ***** **** ******** ***** ******* hahahaha
  • frnx frnx:
    ***** ****** **** hahahaha*
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahaha
    +1
    hahahahahahahaha hahahaha****
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    Tropikal.MR Tropikal.MR: *** +1