18/6 vs 24/0 ışık

vulpes-vulpes

Yeni üye
selam kankalar 40 günlük slh photo kızlarım için 1800w led kullanıyorum bugüne kadar 18/6 periyodunda ışık verdim bayram dolayısıyla evde olamadığım için 55 saat civarı ful ışık aldılar birazönce eve geldim beklemediğim kadar gelişmişler ışığı eve gelir gelmez kapatacaktım kapatmadım 24 saat ışıktan dolayı olabilir mi bu gelişim farkları ve etkileri nelerdir bilgili bi arkadaş aydınlatabilir mi

cannabis16

Ordinaryüs
auto-photo farketmez. ne kadar çok ışık+hava sirkülasyonu olursa o kadar çok glikoz üretir bitki fotosentezle,haliyle besini bol olan daha hızlı büyüme gösterir.
yabancı growerlardan birsürü insan 18/6 ışık yerine 20/4 veya 24/0 ışıkla bitkiyi büyütür.mantığı ise yukarıda yazdığım gibi daha hızlı büyüsün.
ben bitkinin uykuya ihtiyacı olduğunu düşünenlerdenim.sen de deneye-yanıla bi stil oluşturursun kendine yıllar geçtikçe.zira bu grow işinde tek doğru yok.herkes deniyor,tecrübesini paylaşıyor.böylece bi bilgi havuzu oluşuyor.o havuzdan aklına yatanı denersin
dumanın bol olsun

Mübarek

Yeni üye
Cvp: 18/6 vs 24/0 ışık

bende denicektim ama elektrik faturası ne olcak korkussuyla hiç cürretedemedim :)

wilfred

Yeni üye
benimde bir sorum olacak; köfteci tohumlarını ekmiştim ve ilk 5 hafta 18/6 ışık aldılar sonra flush yapıp saksı değiştirip 12/12 e döndüm,ara ara günü aşmayan ışık düzensizlikleri de oldu acemilik vs. Ancak sanırım bitkiler auto ve benimde yanlış bilgi taşımamdan kaynaklı 12/12 e dönmüş oldum biraz(18/6,20/4vs  strese soktuğu bilgisi kalmış aklımda) biobizz kullanıyorum ve bloomu 3. hafta başlıyor diye verdim. Şuan 40-45 arası bir gündeler sömeklenmeye başladı, ben bunların periyodunu yeniden değiştirip 20/4 alsam etkisi nasıl olur sizce ?

köfteci

Yeni üye
Cvp: 18/6 vs 24/0 ışık

wilfred' Alıntı:
benimde bir sorum olacak; köfteci tohumlarını ekmiştim ve ilk 5 hafta 18/6 ışık aldılar sonra flush yapıp saksı değiştirip 12/12 e döndüm,ara ara günü aşmayan ışık düzensizlikleri de oldu acemilik vs. Ancak sanırım bitkiler auto ve benimde yanlış bilgi taşımamdan kaynaklı 12/12 e dönmüş oldum biraz(18/6,20/4vs  strese soktuğu bilgisi kalmış aklımda) biobizz kullanıyorum ve bloomu 3. hafta başlıyor diye verdim. Şuan 40-45 arası bir gündeler sömeklenmeye başladı, ben bunların periyodunu yeniden değiştirip 20/4 alsam etkisi nasıl olur sizce ?

auto ise 20 4 e al sıkıntı olmaz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********