15 Günlük Auto Bitki Yapraktaki Sıkıntı Nedir Ustalar Yardım

bafici

Müptezel
Topping atalı 3 gün oldu. toppingden 1 gün önce ve topping esnasında su verdiğim için bir tık aşırı sulama yaptım sanıyorum, yapraklar aşağı doğru. 3 gündür sulamıyorum, toprağı hafif nemli, yarın biraz gübreli su vermeyi planlıyorum. bu yırtığın sebebi sizce nedir? fazla su ile ilgili olabilir mi ?

cannabis16

Ordinaryüs
gübre olarak yanma sınırında beslenmiş zaten..gübreye çok da asılmadan bi sulama..onun harici gayet sağlıklı..

yaprakları bikaç şeyden salar bitki...çok ve az sulamada senin de dediğin gibi.. saksı küçük gelir de kökler düğüm olursa salar yaprakları...bir de karbondioksit ihtiyacını karşılamıyorsa mevcut hava akışı salar yaprakları...havalandırması güzel ortamda diker hepsini ışığa doğru,çünkü fotosentez hızlı ve güçlüdür bitki...bunlardan hangisi bana sorma bende şöyle hava akışı var az mı falan diye..bitkin gübreyle de yanma sınırında olduğuna göre..besin de fazla geldi gelecek düzeyde...demek ki hızlı değil..bitki huzlı olsa yani bolca fotosenyez yapsa gübre daha yokmu der yaprak rengini açar..

Son düzenleme:

bafici

Müptezel
gübre olarak yanma sınırında beslenmiş zaten..gübreye çok da asılmadan bi sulama..onun harici gayet sağlıklı..

yaprakları bikaç şeyden salar bitki...çok ve az sulamada senin de dediğin gibi.. saksı küçük gelir de kökler düğüm olursa salar yaprakları...bir de karbondioksit ihtiyacını karşılamıyorsa mevcut hava akışı salar yaprakları...havalandırması güzel ortamda diker hepsini ışığa doğru,çünkü fotosentez hızlı ve güçlüdür bitki...bunlardan hangisi bana sorma bende şöyle hava akışı var az mı falan diye..bitkin gübreyle de yanma sınırında olduğuna göre..besin de fazla geldi gelecek düzeyde...demek ki hızlı değil..bitki huzlı olsa yani bolca fotosenyez yapsa gübre daha yokmu der yaprak rengini açıp...
eyvallah hocam ilgilendiğin için. havalandırma ile ilgi bir problem yok diye düşünüyorum. giriş fanı aktif çalışıyor, çıkış fanı sıcaklık yükselince. içeride co2 bag var bir de harici mayalı sistem de yapmıştım en başta o da duruyor, tazeliyorum sürekli. tepeden bitkilere direkt olarak vurmayacak şekilde 1 salınımlı fan çalışıyor, zeminde de hafif yukarı doğru çalışan sabit bir fan var. yazdıkların tekrar soru sormaya bırakmayacak şekilde açıklayıcı olmuş. dediğin gibi, bitki daha çıktı çıkalı bir kere bile gübresiz sulamadım. biobiz serisi gidiyorum, ölçüyü tama yakın verdim hep. ışığı da 45 cm den full dim veriyorum. su ve gübre işini biraz abarttım. şimdi 3 gündür su vermiyorum, yarın eğer yeteri kadar kuruduğunu hissedersem vericem. fotosentez yapmadıkları konusunda da katılıyorum. bu akşam yapraktan calmag vericektim, onu da erteliyorum şimdilik. ben aşırı suyu tahmin etmiştim de gübre olayına uyanamadım. ilgin ve zahmetin için teşekkürler.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ayhan Chat bot:
  • K kujo07:
    hahahahahahahaha
  • K kujo07:
    ****** ********* **** ****** ****** ***** ** ***** ********** ****** ********* ***** ** hahahaha***
  • elonmusk elonmusk:
    hahahaha ********* ***** hahahaha ***
    +1
  • elonmusk elonmusk:
    *** hahahaha *** hahahaha* *****
    +1
  • K kujo07:
    ********* **
  • S Chat bot:
    hahahaha** *** ****** *** *****
  • H heamkk:
    hahahaha ****** ********** ******** *****